Jump to content

Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά - Χρόνια πολλά


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όντως το post σου δημιούργησε ατμόσφαιρα .. hehe ;)

 

εγώ θέλω κουραμπιέδες και μελομακάρονα και σοκολατένιους αγιοβασίληδες! :D

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χριστουγεννα..μαλιστα,για να δουμε αν τα φετινα θα ειναι καλυτερα απο τα περσινα... :worry: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ένα έχω να πώ:η ατμόσφαιρα των Χριστουγέννων μέσα και έξω απο το σπίτι είναι φοβερή που μόνο και με την σκέψη της χαροποιούμε!!!!
AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: κρύο...χιόνι :cool: ( και μέσα ζεστούλα :rolleyes: :rotfl: )

στολίδια , φωτάκια..λαμπάκια :p :happy: :alien:

 

κουραμπιέδες γιαμι :D

 

ΔΙΑΚΟΠΕΣΣΣΣΣΣ ( βασικό :D :up: απαραιτήτως )

Link to comment
Share on other sites

emena de maresoun oi kourampiedes...protimo melamokarona kai siropiastaaaaaaaaaaaaaaa
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (12 Νοέ. 2004 , 00:06)

 

Δεν μαρέσουν τα Χιστούγεννα...παραμονές σκοτώθηκε ο πατέρας μου....

 

Se katalavenw apolyta file mou...

 

Pantws sou euxomai auta ta xristougenna na einai ta kalytera ths zwhs sou! :)

K as mhn sou aresoun... ;)

Sony Ericsson :love:

:shoot:Nokia:whip:

 

:cry: :...Δεν θα ξεχάσω ποτέ πόσο με πλήγωσες εκείνη την ημέρα...: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mario_fit (12 Νοέ. 2004 , 18:41)

 

Για βρε συ Poseidon...τι ειχε το post μου; :whistle:

Μια χαρα απ' ολα ειχε! :D

Τωρα το ειναι γραμμενο λιγο "καπως"...ενταξει μωρε... :alien:

Ειναι γιατι εχω γραψει,τι θελω και τι μ'αρεσει,τι δεν ειναι ομως καλο να γινει(για το χιονι),και στο τελος το "μηνυμα"(να μην τρεχουμε). ;) -Εχω χασει και γνωστο ετσι,αλλα ασχετο!.-

Δεν εγραωα τις διπλες γιατι σε ολους αρεσουν (στην οικογενεια μου και τους φιλους μου),εκτος απο εμενα! :o

Και μια θετικη και για σενα! ;)

 

 

Ευχαριστώ ! να αρχίσουμε να προετοιμάζουμε το Winamp για Wham- Last Cristmass :p :alien:

έλα και κοντεύουμε ;) :happy:

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Oso thimamai ta xristougenniatika tragoudia mou erxetai melagholia.Krivoun ola mesa tous tin zestasia autis tis spoudaias giortis.Oraia pou einai ta Xristougenna.Pos kai pos ta perimeno....Ax
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (12 Νοέ. 2004 , 02:06)

 

Δεν μαρέσουν τα Χιστούγεννα...παραμονές σκοτώθηκε ο πατέρας μου....

 

:( :( :( :(
Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι τα Χριστουγεννα,αλλα προσωπικα δεν τα συγκρινω με το Πασχα...αραγε αρεσει σε καποιον περισσοτερο η γαλοπουλα απ'το αρνακι? :p :D
Link to comment
Share on other sites

Χριστούγεννα ε?

 

Χμμμ...

 

Ας ξανατοποθετηθώ, όπως είχα κάνει και πέρυσι άλλωστε.

 

Μου αρέσουν τα Χριστούγεννα, Υπερβολικά. Γιορτή χαράς , όλα στολισμένα, γενικώς η πόλη στα καλύτερα της. ακόμα και η διάθεση των ανθρώπων είναι ανεβασμένη και αλλιώτικη.

 

Ε κάπως έτσι ήμουν και εγώ τόσα χρόνια. Τα τελευταία πάντως 2-3 χρόνια περισσότερο μελαγχολώ παρά χαίρομαι. Για προσωπικούς λόγους βασικά, αλλά εν τούτοις παρόλη τη μελαγχολία μου , τα χαίρομαι απίστευτα τα Χριστουγεννα...

 

Πάντως το βασικό είναι ότι είναι περισσότερο για μικρές ηλικίες και τελικά είναι εμπόρευμα και το "πνέυμα" των Χριστουγέννων. Να πουλήσουν όλοι απο δώρα, δέντρα, μέχρι και τραγούδια που βγαίνουν αυτή την εποχή του χρόνου....

 

Οπότε προσωπική μου άποψη είναι να τα χαρείτε όσοι είστε παιδιά (μικρά η μεγάλα δεν έχει σημασία) και ακόμα περισσότερο να τα χαρείτε όσόι είστε ερωτευμένοι και 8α πηγαίνετε με το μωρό σας χέρι χέρι στις βιτρινες και 8α λέτε "Μωρό μου...τι δώρο θέλεις να σου πάρει φέτος ο Αη - Βασίλης??? "

 

 

Αυτά. Φεύγω γιατί λίγωσα ..... ! :wacko: :worry: :)

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (14 Νοέ. 2004 , 01:07)

 

Χριστούγεννα ε?

 

Χμμμ...

 

Ας ξανατοποθετηθώ, όπως είχα κάνει και πέρυσι άλλωστε.

 

Μου αρέσουν τα Χριστούγεννα, Υπερβολικά. Γιορτή χαράς , όλα στολισμένα, γενικώς η πόλη στα καλύτερα της. ακόμα και η διάθεση των ανθρώπων είναι ανεβασμένη και αλλιώτικη.

 

Ε κάπως έτσι ήμουν και εγώ τόσα χρόνια. Τα τελευταία πάντως 2-3 χρόνια περισσότερο μελαγχολώ παρά χαίρομαι. Για προσωπικούς λόγους βασικά, αλλά εν τούτοις παρόλη τη μελαγχολία μου , τα χαίρομαι απίστευτα τα Χριστουγεννα...

 

Πάντως το βασικό είναι ότι είναι περισσότερο για μικρές ηλικίες και τελικά είναι εμπόρευμα και το "πνέυμα" των Χριστουγέννων. Να πουλήσουν όλοι απο δώρα, δέντρα, μέχρι και τραγούδια που βγαίνουν αυτή την εποχή του χρόνου....

 

Οπότε προσωπική μου άποψη είναι να τα χαρείτε όσοι είστε παιδιά (μικρά η μεγάλα δεν έχει σημασία) και ακόμα περισσότερο να τα χαρείτε όσόι είστε ερωτευμένοι και 8α πηγαίνετε με το μωρό σας χέρι χέρι στις βιτρινες και 8α λέτε "Μωρό μου...τι δώρο θέλεις να σου πάρει φέτος ο Αη - Βασίλης??? "

 

 

Αυτά. Φεύγω γιατί λίγωσα ..... ! :wacko: :worry: :)

 

Θα συμφωνησω σε πολλα απο αυτα που λες φιλε μου.παντως ανεξαρτητα απο το ποσο εμπορικα εχουν γινει προσπαθω να τα απολαυσω καιγω οσο περισσοτερο γινεται μιας και για μενα ειναι η καλυτερη περιοδο του χρονου(βλεπεις εκει κοντα εχω γιορτη και γενεθλια :p ).περα ομως απο αυτο τα εχω συνδεσει και σαν μερες αγαπης...οπως και ναχει μιας και το ανεφερες κοιτα να μην χαλιεσαι για τιποτα,ειδικα εκεινες τις μερες ,ακομα και αν εχεις ασχημες αναμνησεις :) .Εν ολιγης τα περιμενω πως και πως ναρθουν και φετος!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freckles (12 Νοέ. 2004 , 17:32)

 

Εγώ ως γνήσια Τρικαλινή έχω να προτείνω.. τι άλλο από Ελάτη και Περτούλι! Τα Τρίκαλα απέχουν περίπου 3 ώρες από Θεσσαλονίκη, και Ελάτη-Περτούλι περίπου μισή ώρα από Τρίκαλα. Μπορείς να μείνεις όπου θέλεις, ακόμα και στο Περτούλι υπάρχουν πολλές πανσιόν, αρκεί να κλείσεις έγκαιρα, ανεβαίνει αρκετός κόσμος αυτή την εποχή. Η Ελάτη, όπως φανερώνει και το όνομά της, είναι ένα χωριό πνιγμένο κυριολεκτικά στα έλατα. Όπως και το Περτούλι, με τη διαφορά ότι το τελευταίο φιλοξενεί ένα από τα μεγαλύτερα χιονοδρομικά κέντρα της χώρας μας ;) Φυσικά μπορείς να μείνεις ή απλά να επισκεφτείς και τα Τρίκαλα, που ειδικά τέτοια εποχή είναι μια μαγεία, με το ποτάμι να χωρίζει την πόλη στα δύο, το φρούριο να είναι κατάφωτο και τα μεζεδοπωλεία να ικανοποιούν και τον πιο απαιτητικό ουρανίσκο :happy: Σε απόσταση αναπνοής βρίσκεται ακόμα η Καλαμπάκα με τα καταπληκτικά Μετέωρα :)

 

Κι εντάξει, μπορεί να σκεφτείς ότι όλα αυτά τα λέω για να παινέψω τη γεννέτειρά μου.. ρώτα όμως κάποιους που έχουνε πάει (ίσως και άτομα από εδώ μέσα να μπορούν να μας δώσουν την άποψή τους)... και είμαι σίγουρη ότι δε θα απογοητευτείς :happy:

 

Τώρα όσον αφορά τα Χριστούγεννα.. και για μένα είναι η πιο χαρούμενη γιορτή του χρόνου, ήδη κάποιες βιτρίνες έχουν στολίσει και είναι τέλεια.. και δεδομένου ότι έρχεται και κρύο που θα μας βάλει περισσότερο στο κλίμα.. είμαι πολύ happy :happy: Γλυκά αποφεύγω αυτόν τον καιρό γιατί δυστυχώς βάζω κιλά πολύ εύκολα, αλλά δε θα πω όχι σε καναδυό σπιτικά μελομακάρονα της μαμάς μου, σιροπιαστά και μελωμένα... μμμμμμ τι μου θυμίσατε τώρα! Αρκεί να τα καταφέρω να πάω, έχω μόνο 4-5 μέρες άδεια :cry: τις οποίες κρατάω με νύχια και με δόντια για να καταφέρω να συμπληρώσω μια βδομαδούλα και να πάω σπίτι μου Χριστούγεννα & Πρωτοχρονιά . Συμφωνώ με κάποιους που είπανε ότι είναι μελαγχολικά.. αλλά από την άλλη είναι η τέλεια ευκαιρία να αφήσεις κάποια πράγματα πίσω σου και να προχωρήσεις.. κανείς μας δε θέλει να περάσει και τα επόμενα Χριστούγεννα μόνος του/μόνη της, έτσι δεν είναι; Ακόμα και κάτι άσχημο να έχει συμβεί στο παρελθόν τέτοια εποχή, πρέπει να το αφήσουμε πίσω μας.. οι δικοί μας άνθρωποι από κει πάνω σίγουρα δε θέλουν να μας βλέπουν θλιμμένους :) Τα Χριστούγεννα συμβολίζουν τη χαρά, τον ερχομό του καινούργιου, την αγάπη! Γι'αυτό ας ανοίξουμε τις καρδιές μας φέτος.. αξίζει ;)

 

 

Πήγα και στην Ελάτη και στο Περτούλι με το σχολείο μου στην τριήμερη εκδρομή της 2ας Λυκείου τον Μάρτιο του 2003 . Ήταν τέλεια. Φαντάσου ότι τέλη Μαρτίου που πήγαμε εμείς ( νομίζω 27 Μαρτίου ήταν ) τα χιόνια δεν είχαν λιώσει τελείως!!! Πολύ θα ήθελα να ξαναπάω.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα και τα πρωτα μαγαζια στολισμενα, και εφοδιασμενα με ολα τα χριστουγεννιατικα μπιχλιμπιδια! Μ αρεσε, θυμηθηκα οτι πλησιαζουν, γιατι τελευταια ειμαι εκτος τοπου και χρονου.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος menelia (14 Νοέ. 2004 , 00:36)

 

last christmas i gave you my hurt...

 

Αλλά φέτος... να μη σου πω τί θα πάρεις!!! :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

θα τα πούμε εμείς ΜΠΑΜΠΑ!!!!:mad:

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (14 Νοέ. 2004 , 14:43)

 

Tin protoxronia mexri poia ilikia vriskate dora gia esas kato apo to xristougenniatiko dentro?

 

Ποτε στη ζωη μου... :o

Οχι για κανεναν ιδιαιτερο λογο,αλλα δεν το "συνηθιζαμε"... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παντα μου αρεσαν τα χριστούγεννα... Πάντα ομως τα περναγα πολύ άσχημα... Τα τελευταία χρόνια με εξαιρεση περσι, υπήρχαν προβλήματα υγείας σε μέλη της οικογενειάς μου. Πάντα τα πέρναγα πολύ μελαγχολικά. Περίμενα πως κ πως τα φετινα κάμποσες μέρες. Προετοίμαζα κάτι πολύ καλό ώστε να μου μείνουν αξέχαστα τα φετινά χριστούγεννα, όμως τελικά απ' ότι φαίνεται για αλλη μια φορα θα περάσω μαύρα χριστούγεννα... Συνηθισμένος ποια δεν με πολυνοιάζει. Ακόμα τουλάχιστον, γιατί αμα έρθουν για τα καλά οι γιορτές και θυμάμαι αυτό που ήταν να γίνει, μαλλον με βλέπω αγκαλιά με τα μελομακάρονα και το σκύλο μου...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mario_fit (14 Νοέ. 2004 , 18:16)

 

Ποτε στη ζωη μου... :o

Οχι για κανεναν ιδιαιτερο λογο,αλλα δεν το "συνηθιζαμε"... ;)

 

 

Μία από τα ίδια και εγώ....

 

Playlist στο winamp από σήμερα και repeat for ever:

Wham - Last Christmas

Βανδή - Χριστούγεννα

Σαμίου - Τα πιο γλυκά χριστούγεννα

One - Οι καμπάνες χτυπούν

Mariah Carey - All i want for christmas

 

:p :D :o :cool:

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος emufear (14 Νοέ. 2004 , 20:35)

 

Μία από τα ίδια και εγώ....

 

Playlist στο winamp από σήμερα και repeat for ever:

Wham - Last Christmas

Βανδή - Χριστούγεννα

Σαμίου - Τα πιο γλυκά χριστούγεννα

One - Οι καμπάνες χτυπούν

Mariah Carey - All i want for christmas

 

:p :D :o :cool:

 

[off topic]

YEAP! ;)

Kαι προσθετω:

Stevie Wonder-I just called to say i love you :)

Queen-Τhanks God it's Christmas(Aπαιχτο!) :music:

Τhe Darkness-Christmas Time(παρα πολυ καλο!)

Και αλλα πολλα(Phil Collins π.χ. που τον εχω συνδιασει με Χριστουγεννα)

[/off topic]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...