Jump to content

Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά - Χρόνια πολλά


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

exmmmm phga gia kalanta sti 2a lykeiou, me to kollito mou (ki aftos 2a likeiou) kai vgalame pio polla apo to mikro mou aderfo (3xronia mikrotero) k to diko tou kollhto :p

 

p.s. sorry gia ta greeklish, den exw ellhnika s afto to pc

Link to comment
Share on other sites

αντε να πάρουμε το δώρο χριστουγέννων μήπως και τσιμπήσω κανα λαπτοπ γιατι δεν με βλέπω καλά... :!:
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

ερχοντε παλι τα χριστουγεννακια μας!αχ αντε να μου δωσουν κανα money να παρω καμοια ψηφιακη....

ποσο γρηγορα περναει ο καιρος....?

Link to comment
Share on other sites

lupoumai apo to gegonos pos oi perissoteroi exete sunduasei ta xristougenna me xrhmatika posa,bonus kai dora..

xasame to nohma mallon.. :(

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

den einai gia dora ta xtistougena? nai?... ante na kanoume kamia plaka na mi dosoume doro se kopela mas ta xristougena... kai na tis poume oti "moro mou, exases to noima"... kai tha me katalavei e?... de tha skeftei "ma ti'nai toutos re... ena doraki, diplo mistho pire! tipota?"...

xaxaxaxaxa... ti orea pou ta les!!!

Link to comment
Share on other sites

akoma ki etsi na einai skepsou ka8ara gia ton eayto sou...kai tote skeftesai ti doro 8a pareis ston eayto sou?

oti kai na poume energy ayth einai h alh8eia

exoume sundesei ta xristougenna me ta dora kai to pasxa me to faghto...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι,τα Χριστουγεννα εχουν χασει πλεον το νοημα τους...καταντησαν μια καθαρα εμπορικη γιορτη,κατι σαν τον Αγ.Βαλεντινο,αλλα με πολυ μεγαλυτερη διαρκεια... :X γι'αυτο προσωπικα προτιμω το Πασχα,οπου,τουλαχιστον στην Ελλαδα,επικρατει μια πιο θρησκευτικη & παραδοσιακη ατμοσφαιρα,σε σχεση με τα πολλα ξενοφερτα στοιχεια που εχουν εισβαλλει στη χριστουγεννιατικη "αγορα"... ;)
Link to comment
Share on other sites

ασε που το Πασχα τρως και το αρνακι :p Παντως τα Χριστουγεννα σαν θρησκευτικη γιορτη εχουν "αποτυχει" πιστευω.Αγοραζεις πολλα υλικα αγαθα, δινεις και κανα ευρω στη unicef για να ελαφρωσεις απο τις ενοχες και στο τελος πας και στην εκκλησια για να πουλησεις μουρη με το πανακριβο κουστουμι/φορεμα που αγορασες.Λιγο πολυ αυτο δεν γινεται τα Χριστουγεννα?
Link to comment
Share on other sites

pio poly gia pasxa mou kanei h perigrafh..

tote phgainoun perissoteroi sthn ekklhsia para ta xristougenna

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

entaksei,se auto me thn ekklhsia isws na exeis dikio alla oson afora to pneuma "filan8rwpias" kai to "ksamolhma" sthn agora einai ka8ara Xristougeniatika "e8ima".Ase pou ka8e Xristougenna vazoun panta tis idies tainies :p
Link to comment
Share on other sites

Δωρα κανω γιατι το θελω, κι οχι γιατι μου "επιβαλεται".

Εχω περασει Χριστουγεννα χωρις μια!(κι οταν λεω "μια",το εννοω.

Και ουτε στην κοπελα μου εκανα δωρο, και δεν παραπονεθηκε ποτε.

Ισως γιατι ποτε δεν χρειαστηκα να "επιβεβαιωθω" μεσω αυτων, σε κανεναν.

Το μεγαλυτερο δωρο ηταν μια αγκαλια, ενα φιλι και μια ευχη.Απο οποιον με αγαπαει.

Και αυτα θελω-ζηταω-ονειρευομαι καθε χρονο.

Απαξ κι εχω λεφτα θα δω ποσο βαθεια φτανει η τσεπη μου θα πραξω αναλογα.(Κι αν το αισθανθω.)

Και εκκλησια θα παω και μαλιστα οταν δεν θα ειναι και πολλα ατομα (μια καθημερινη μεσημερι π.χ.) θα αναψω ενα κερι και θα κατσω να ψαχτω-προσευχηθω γιατι το αισθανομαι,γιατι το θελω.

Και δωρεες σε καμια unicef κτλ κτλ ειναι κουτο να περιμενουμε μονο καμια τετοια γιορτη για να πραξουμε αναλογα...

Αλλα εστω και τοτε μερικοι που ευαισθητοποιουμαστε, κατι ειναι.

Φυσικα δεν αντιλεγω οτι εχουν χασει το νοημα τους ΟλΕΣ οι εορτες και σ'αυτο φταιμε κι εμεις, αλλα αυτο δεν θα μου εμποδισει να την εορτασω με τον καλλιτερο δυνατο τροπο.

Τοσο συναισθηματικα-ψυχολογια(βλεπουμε για φετος...),οσο και υλικα εαν και οσο μου επιτραπει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
geia sas

edo arxise na xionizei...

o,ti prepei gia xristougeniatikh atmosfaira

Tυχερουλα.....

Σε ζηλευω!!!!!

Εδω ξεκινησε η προετοιμασια στις 28-11 γιορτη των Αγγέλων με τον Σακη Ρουβα για αλλη μια φορα θα γινει χαμος!Αρχισαν να στολιζονται μερικα μαγαζια και μπαινουμε στο κλιμα!!!!Υπεροχα!!!!!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

geia sas

edo arxise na xionizei...

o,ti prepei gia xristougeniatikh atmosfaira

 

1. Να τα χιλιάσεις και ότι επιθυμείς http://briefcase.pathfinder.gr/download/lefkal_/41202/496078/0/party-smiley-051.gif

 

2. Θέλω και εγώ χιόνιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι http://briefcase.pathfinder.gr/download/lefkal_/41202/496080/0/xmas-smiley-004.gif αντε μακάρι να χιονίσει και στην Αθήνα λίγο (πλάκα κάνω πολύ θέλω http://briefcase.pathfinder.gr/download/lefkal_/41202/496079/0/sign0020.gif )

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

h mama mou pantos mou eipe pos ena magazi sth geitonia mou(kato toumpa) pou poulaei xristougenniatika stolidia,exei anoiksei kai exei stolisei ena tmhma ths mpotsarh apo tis 18-10...

ego skeftomai siga siga na bgalo ta xristougenniatika diakosmhtika pou exo,ta arkoudakia-agiobasilakia ktl ktl mpas kai doso mia giortinh nota sto neo mou spiti

 

to xioni edo pantos stamathse...isos ksanarxisei apo ayrio..

sth sofia pantos pou milhsa extes(efyga apo ekei os gnoston ka8os teliosan oi spoudes mou)oi palioi gnostoi mou mou eipan pos xionizei... :D

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου γιορτή...

Η πόλη γίνεται πιο φωτεινή και ζεστή παρ'όλη την παγωνιά κ το κρύο του καιρού...Όλα μου φαίνονται τόσο μελωδικά,τόσο όμορφα...Λατρέυω να είναι βράδυ να κάνω βόλτες κ όλες οι γειτονιές να είναι φωτεινές με Αϊ Βασίληδες που χαμογελάνε και χρωματιστά λαμπάκια,παντού φώς..Όπως επίσης να κάνω βόλτες με αγαπημένα μου άτομα στα μαγαζιά(ειδικά στην Αθήνα που κάνουν σε κάθε φωνιά κ απο ένα show)..

Είναι το καλύτερο μου να στολίζω το σπίτι και να το βλέπω να γίνεται τόσο όμορφο,τόσο ζεστό...Όπως κ να με παίρνει ο ύπνος βλέποντας τα λαμπάκια να αναβοσβήνουν..

Απο την άλλη βλέπω γνώριμες και αγαπημένες φατσούλες που έχω καιρό να δώ...Το καλύτερο μου;;;Σε ζεστό γεμάτο φώς σπίτι ολόκληρη παρέα να παίζουμε επιτραπέζια κ να κάνουμε πλάκα...

Ίσως να ακούγονται χαζορομαντικά στα αυτιά κάποιων όμως έτσι τα νιώθω..Υπάρχουν γιορτές και γιορτές σαν αυτή όμως ΚΑΜΜΙΑ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου αρεσει να καθομαι να στολιζω το σπιτι μου μονος μου η με την φαμιλια η με το αλλο μισο (που δεν εχω) να αυτοσχεδιαζω με τα λαμπακια να φτιαχνω δικα μου σχεδια στο μπαλκονι στην πορτα και οπου αλλου μπορω (περισυ ειχα περιπου 900 λαμπακια) ειχα φτιαξει ενα ελκρυθρο (μικρο)και τον αι bill και εφτιαχνα το σκουφι του μονο με κοκκινα λαμπακια το μουσι δεν το πετυχα διοτι καηκαν μερικα και εβαλα πρασινα :p βαζω στο σαλονι και μερος απο το τρενακι mairklin που εχω φτιαξει αναμεσα στο τζακι και το δεντρο γενικα μου αρεσει να φτιαχνω το σπιτι μου και να το κανω ζεστο ακομη και για τους εχθρους μου(που καθε χρονο τους φωναζω διοτι δεν μου αρεσει να ειμαι σε πολεμο με κανεναν) :) αυτα
Link to comment
Share on other sites

τι σας ελεγα πιο πανω?????

οτι τα τελευταια χρονια ολο κατι γινεται και χαλαει η διαθεση μου :( :( :(

μου συνεβη λοιπον :( :( οσο και να ηθελα το αντιθετο.

αντε τωρα θα πω παλι"next year"

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

τι σας ελεγα πιο πανω?????

οτι τα τελευταια χρονια ολο κατι γινεται και χαλαει η διαθεση μου :( :( :(

μου συνεβη λοιπον :( :( οσο και να ηθελα το αντιθετο.

αντε τωρα θα πω παλι"next year"

αμα ειναι ερωτικο το θεμα αστο η ζωη ειναι πολυ μικρη για να σκεφτεις τι εγινε και το πηγε λαθος... :) μην πιεστεις ψυχολογικα τωρα δεν ειναι καλο
Link to comment
Share on other sites

αμα ειναι ερωτικο το θεμα αστο η ζωη ειναι πολυ μικρη για να σκεφτεις τι εγινε και το πηγε λαθος... :) μην πιεστεις ψυχολογικα τωρα δεν ειναι καλο

Άμα είναι θέμα υγείας;

Link to comment
Share on other sites

Εγω και η αδερφη μου βαλαμε την μαμα μου να στολισει το σπιτι απο την περασμενη εβδομαδα γιατι μονο τον Δεκεμβριο δεν αρκει!!! Μακαρι να ειχαμε Χριστουγεννα ολο τον χρονο :lol: :lol: :lol:

Και φετος το εχουμε παραφορτωσει "λιγακι" το σπιτι (απο λαμπακια και στολιδια) αλλα δεν πειραζει μια φορα ειναι τα xmas ας ειμαστε λιγο υπερβολικοι! τι πειραζει!!!! αντε να χιονισει τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Εγω και η αδερφη μου βαλαμε την μαμα μου να στολισει το σπιτι απο την περασμενη εβδομαδα

Eτσι ε;;

Η μαμα στολιζει κι εμεις μεσα στην απολαυση μετα με τα φωτακια κτλ κτλ! :p :D (Πλακα κανω)

 

Και φετος το εχουμε παραφορτωσει "λιγακι" το σπιτι (απο λαμπακια και στολιδια) αλλα δεν πειραζει μια φορα ειναι τα xmas ας ειμαστε λιγο υπερβολικοι! τι πειραζει!!!! αντε να χιονισει τωρα....

 

Ετσι πρεπει! :happy: :up:

Να ειναι γεματο απο λαμπακια και στολιδια!!!! :up: :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Και εκτός από τα στολίδια,τα λαμπάκια και τα δώρα, ας έχουν και πολύ Χίονι!!

 

Όταν χιονίζει και είναι όλα φωτισμένα το τοπίο είναι φοβερό! :D

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...