Jump to content

Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά - Χρόνια πολλά


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντε ας επαναφερουμε και αυτο το 8εμα και φετος,κα8ως και τα μαγαζια με τα χριστουγεννιατικα ειδη ανοιξαν,και τα αναψυκτικα εβαλαν χριστουγεννιατικες συσκευασιες και γενικα ολο το κλιμα αρχιζει να ζεσταινεται εν οψη χριστουγεννων(χτες σε super market βρηκα και μελομακαρονα):lol:

 

Χριστούγεννα; ε και; μετά θα έρθει και η πρωτοχρονιά και μετά το πάσχα, άντε να φύγει ο παλιοχειμώνας:mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μου τη δίνουν τα Χριστούγεννα! Μου τη δίνει ο χειμώνας! Κρυώνω!!!:mad:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Eλατε τωρα.. και τα Χριστουγεννα εχουν τη γλυκα τους... Χιονακια(αμην!), μελομακαρονα, διπλες, τζακι, blackjack, λαμπακια, δεντρακια... Ωραια ειναι...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μ'αρέσει ο χειμώνας και κυρίως τα Χριστούγεννα! :O

Η Πρωτοχρονιά δε μ'αρέσει τόσο, αλλά τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου γιορτή! Με τρελαίνει η περίοδος λίγο πρίν τα Χριστούγεννα με τα ψώνια, τις βόλτες με παρέες (ή με "παρέα" :love:)στη φωτισμένη πόλη, με καμιά εκδρομούλα για λίγες μέρες. Είναι η καλύτερη περίοδος του χρόνου για μένα!

Απ'την άλλη την Πρωτοχρονιά, θα βγώ, θα γιορτάσω αλλά δεν ξέρω... Αρχίζω να σκέφτομαι ότι τελειώνουν οι διακοπές και σιγά σιγά πρέπει να μπούμε σε κανονικούς ρυθμούς και στην καθημερινή μας ρουτίνα!

EDIT: Καλά dBpanos έτσι κι έχει και χιόνια είναι all the money!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μου τη δίνουν τα λαμπάκια και ειδικά τα λαμπάκια που τραγουδάνε!! Μου τη δίνουν τα δεντράκια (ποτέ δεν έχω στολίσει στο σπίτι μου)! Μου τη δίνει ο Κος BlackJack (πάντα χανω!) Μου τη δίνει που παντού βλέπεις αλογάκια και Αη-Βασίληδες, μου τη δίνουν οι κουραμπιέδες! Μου αρέσουν τα μελομακάρονα και μου τη δίνει που αν δεν είναι χριστούγεννα δεν τα βρίσκεις πουθενά! :mad:

Αυτά! :D

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Eλατε τωρα.. και τα Χριστουγεννα εχουν τη γλυκα τους... Χιονακια(αμην!), μελομακαρονα, διπλες, τζακι, blackjack, λαμπακια, δεντρακια... Ωραια ειναι...

 

???

1)Μελομακάρονα, δίπλες, μπακλαβάδες και σοκολατάκια. βρίσκεις όλο το χρόνο στα ζαχαροπλαστεία,

2)Το τζάκι είναι αναμένο όλο το χειμώνα και συνοδεύεται πάντα από τον Ιάκωβο Δανιήλ....

3)Λαμπάκια και δεντράκια είναι για να χαζεύουν τα μωρά....

)Χιόνια δεν θέλω να βλέπω μπροστά μου γιατί οδηγώ κάθε μέρα σε ορεινή διαδρομή και είναι άκρως επικίνδυνο.....

 

ΑΑΑΑ.... επίσης ο Αι Βασίλης δεν υπάρχει, είναι ψέμα τα δώρα τα φέρνουν οι μεγάλοι από τα μαγαζιά...!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου τη δίνουν τα Χριστούγεννα! Μου τη δίνει ο χειμώνας! Κρυώνω!!!:mad:

 

ΜΑΖΙ ΣΟΥ !!!!

:up: :respect:

+++++++ !!!!

 

Μου τη δίνουν τα λαμπάκια και ειδικά τα λαμπάκια που τραγουδάνε!! Μου τη δίνουν τα δεντράκια (ποτέ δεν έχω στολίσει στο σπίτι μου)! Μου τη δίνει ο Κος BlackJack (πάντα χανω!) Μου τη δίνει που παντού βλέπεις αλογάκια και Αη-Βασίληδες, μου τη δίνουν οι κουραμπιέδες! Μου αρέσουν τα μελομακάρονα και μου τη δίνει που αν δεν είναι χριστούγεννα δεν τα βρίσκεις πουθενά! :mad:

Αυτά! :D

 

Xρυσο παιδι εισαι εσυ!!! ...:happy: :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο πραγμα ειναι να μην πας πουθενα να εισαι στην πολη που μενεις και να τα βλεπεις ολα στολισμενα.που να τρεχω???

να εχεις καλη παρεα,να περνας καλα και εννοειται πρωτοχρονια στο σπιτι(παρτυ) ουτε εξω να ψαχνεις ουτε να να εισαι σε ενα μαγαζι και να εισαι σαν λουκουμας απο το πολυ κοσμο.

οσο για τα κιλα που θα παρουμε μην ανχεσται ταυτοχρονα πατε και γυμναστηριο:D :D .αχχχ!!!περασε ο καιρος και εφτασαν σχεδον παλι οι γιορτες....τι δωρο να κανω στον εαυτο μου???:rolleyes: :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Xρυσο παιδι εισαι εσυ!!! ...:happy: :happy:

 

Ότι μπορώ κάνω ;) :rolleyes:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννα!!

Η καλυτερη γιορτη του χρονου!! :)

Εμενα μου αρεσει παρα πολυ η ολη ατμοσφαιρα η Χριστουγεννιατικη! Κοσμος εξω! Μουσικες παντου !

Πολυ ωραια!! Αντε να ερθουν !:)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννα!!

Η καλυτερη γιορτη του χρονου!! :)

Εμενα μου αρεσει παρα πολυ η ολη ατμοσφαιρα η Χριστουγεννιατικη! Κοσμος εξω! Μουσικες παντου !

Πολυ ωραια!! Αντε να ερθουν !:)

 

Κόσμο έξω έχει κάθε μέρα (δυστυχώς), τώρα αν εννοείς μουσικές τα τρίγωνα κάλαντα και το χιόνια στο καμπαναριό.... τι να πω; Ας τους πούμε του χρόνου να βάλουν και το "μια ωραία πεταλούδα"

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω (οτι εχει κοσμο καθε μερα εξω)

Αλλα εμενα μου αρεσει η ολη ατμοσφαιρα στολισμενη η πολη κτλ.

Σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι....Τι να κανουμε ;)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω (οτι εχει κοσμο καθε μερα εξω)

Αλλα εμενα μου αρεσει η ολη ατμοσφαιρα στολισμενη η πολη κτλ.

Σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι....Τι να κανουμε ;)

Θα συνφωνισω μαζι σου,ειναι πολυ ωραια η ολη ατμοσφαιρα που λες!:)

Λιγες μερες εμειναν ακομα για να ρθουν.

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παντως εκεινοι που την εχουν ασχημα ειναι ολα τα παιδια που εργαζονται σε εμπορικα καταστηματα...ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ αν υπαρχουν τετοιοι ηρωες εδω μεσα.

12 και 13 ωρες ορθοστασιας,κουραση αλλα το κυριοτερο ψυχολογικη φθορα

να βλεπεις τους αλλους να ψωνιζουν να ειναι τραλαλαλα οικογενιες ζευγαρια και εσυ σε ενα μαγαζι κλεισμενος να τρεχεις τι να τρεχεις να πετας και να μην προλαβαινεις να φας ουτε καν ενα διαλλειμα...να κανεις

'' εχω πολλους φιλους και φιλες ετσι''

πραγματικα ειναι ασχημο...ουτε να ψωνισουν προλαβαινουν ουτε τιποτα..:(

Εκει να δεις τρελα χριστουγεννα...! Ηρωες..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

δηλ μπαμπαδες μαμαδες θειοι θειαδες νονες συγγενεις εγω εσυ κλπ κλπ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

viktoria και λοιπά παιδιά που γράφετε κατά των Χριστουγέννων, ακριβώς αυτά ένιωθα κι εγώ μεχρι που σας διάβασα. Ετσι, έτσι, έλεγα μεσα μου στην αρχή, αλλά όσο προχωρούσα το διάβασμα, μου φαινόταν (άποψη μου φυσικά, δε σημαινει πως ετσι ειναι) σαν γκρινια στο όλο εορταστικό κλίμα.

Τίποτα δε σιχαίνομαι πάνω μου (αποκλειστικά σε μενα αναφερομαι) απο το να γκρινιάζω.

Ετσι, προφανώς λοιπον θα ακουγομαι κι εγώ, όταν μουρμουράω για τα καλαντα και τα φωτα και τους στολισμους, που δε μας φτανει το χαλι μας στους δρομους με τις λακουβες και τα κάγκελα, οι στολισμοι μας μαράνανε, και δε μπορεις να μπεις στο τρολει, στην έχουνε στημενοι δεκαπέντε πιτσιρικάδες με τρίγωνα και μπουρου, μπουρου, μπούρου για όλα αυτά που γίνονται τις γιορτές.

Λοιπον, απο δω κι εμπρός, γουστάρω αγρίως τη χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα και ιδιαιτέρως τα μεσημερια που δεν κλεινουν τα μαγαζιά κι ακουγονται τραγουδια παντου, απο Σινάτρα μεχρι Ρουβά, και τα πιτσιρικια που δεν εχουν σχολείο κι ειναι ιδιαιτερα χαρουμενα γι' αυτο και για όλη τη φάση των γιορτών. Και το δεντρο που στολίζουν τα δικα μου παιδιά και τις μπαλες που ριχνει η τρελόγατα απ' το δεντρο και τις κυνηγάει σ' όλο το σπιτι, κι όλο το σκηνικό. :)

Link to comment
Share on other sites

viktoria και λοιπά παιδιά που γράφετε κατά των Χριστουγέννων, ακριβώς αυτά ένιωθα κι εγώ μεχρι που σας διάβασα. Ετσι, έτσι, έλεγα μεσα μου στην αρχή, αλλά όσο προχωρούσα το διάβασμα, μου φαινόταν (άποψη μου φυσικά, δε σημαινει πως ετσι ειναι) σαν γκρινια στο όλο εορταστικό κλίμα.

Τίποτα δε σιχαίνομαι πάνω μου (αποκλειστικά σε μενα αναφερομαι) απο το να γκρινιάζω.

Ετσι, προφανώς λοιπον θα ακουγομαι κι εγώ, όταν μουρμουράω για τα καλαντα και τα φωτα και τους στολισμους, που δε μας φτανει το χαλι μας στους δρομους με τις λακουβες και τα κάγκελα, οι στολισμοι μας μαράνανε, και δε μπορεις να μπεις στο τρολει, στην έχουνε στημενοι δεκαπέντε πιτσιρικάδες με τρίγωνα και μπουρου, μπουρου, μπούρου για όλα αυτά που γίνονται τις γιορτές.

Λοιπον, απο δω κι εμπρός, γουστάρω αγρίως τη χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα και ιδιαιτέρως τα μεσημερια που δεν κλεινουν τα μαγαζιά κι ακουγονται τραγουδια παντου, απο Σινάτρα μεχρι Ρουβά, και τα πιτσιρικια που δεν εχουν σχολείο κι ειναι ιδιαιτερα χαρουμενα γι' αυτο και για όλη τη φάση των γιορτών. Και το δεντρο που στολίζουν τα δικα μου παιδιά και τις μπαλες που ριχνει η τρελόγατα απ' το δεντρο και τις κυνηγάει σ' όλο το σπιτι, κι όλο το σκηνικό. :)

 

Συγνώμη αλλά όλο αυτό που περιγράφεις, περισσότερο μιζέρια μου κάνει παρά γιορτή, και η μιζέρια είναι χειρότερη από τη γκρίνια

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι να κάνει και κρυο, γιατί εδώ στην Αθήνα, με αρχες άνοιξης μοιάζει περισσότερο ο καιρός, παρά με χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Sorry φίλε andreasarc, αλλά σε τί ακριβώς απ'αυτά που λέει η Garfield, βλέπεις μιζέρια;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Sorry φίλε andreasarc, αλλά σε τί ακριβώς απ'αυτά που λέει η Garfield, βλέπεις μιζέρια;

 

Παιδιά με κάλαντα, μπάλες, τρελόγατες, ρουβάδες...... χρειάζονται κι άλλα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω... Απλά εμένα αυτά δε μου προκαλούν μιζέρια. Μου φαίνεται λίγο παράξενο που είσαι τόσο κατά των Χριστουγέννων! No offence, έτσι;

Τί σε πειράζει η φωτισμένη πόλη με τον κόσμο να κυκλοφορεί παντού και όλες τις ώρες;

Απο μια πόλη που βγαίνεις ένα βράδυ (κυρίως καθημερινή) και είναι άδεια, εγώ το προτιμώ!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...