Jump to content

Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά - Χρόνια πολλά


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χρόνια πολλά σε όσα freaks έχουν γενέθλια :) ένας χρόνος σοφίας να βαρύνει τις πλάτες τους :):)

 

μου αρέσουν τα χριστούγεννα αλλά αυτό που δεν μου αρέσει σε αυτά έχει να κάνει με τον υπερβολικό στολισμό, χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι τα τεράστια μεταλλικά δέντρα σαν και αυτό που χρησιμοποιούσε ο Αβραμόπουλος με τα λαμπάκια τα οποία κατά την διάρκεια της ημέρας που όταν δεν φωτίζονται είναι τρομερά ακαλαίσθητα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το Χριστουγεννιάτικο κλίμα έχει μπεί για τα καλά στο σπίτι μια που η 17 μηνών κόρη μου θέλει να βλέπει συνέχεια τα Χριστ. DVD με τα "ζουζούνια".

 

Το δώρο που περιμένουμε όλοι στην οικογένεια απο τον Άγιο Βασίλη, είναι το νέο μέλος της, ο Νικόλας, ο οποίος θα γεννηθεί κάπου στις αρχές Δεκεμβρίου.

 

Απ ότι καταλαβαίνετε, στις γιορτές το σπίτι θα μυρίζει μωρουδίλα και όχι μελομακάρονα, και οι τσιρίδες των παιδιών θα καλύπτουν τα εορταστικά τραγούδια που θα παίζει το winamp... :lol:

Πώ πώ!Αυτά είναι χριστούγεννα!Συγκινήθηκα:p

Να σας ζήσει και η κορούλα και ο Νικόλας!Και να περάσετε πάρα πολλά Χριστούγεννα μαζί!

 

Κι εμένα μου αρέσουν τα χριστούγεννα!Παλιά βέβαια πιο πολύ αλλά και τώρα καλά είναι.

Δεν ξέρω κάπου χάνεται το νόημα από τον τόσο πρόωρο στολισμό.Μετά τις 25/11 λέει!

Μου αρέσουν πολύ και τα χριστουγεννιάτικα τραγούδια.Ξέρετε αν κάποιος σταθμός βάλει φέτος τραγούδια?Στον heart fm δεν άκουσα τπτ.Πέρσι βάλανε ελάχιστα, φετος καθόλου μου φαίνεται.

 

FREAK_OF_NATURE χρόνια πολλά και ότι ποθείς!Να τα εκατοστήσεις!

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά σε όσα freaks έχουν γενέθλια :) ένας χρόνος σοφίας να βαρύνει τις πλάτες τους :):)

 

σε ευχαριστω εν δυναμη freak

 

Κι εμένα μου αρέσουν τα χριστούγεννα!Παλιά βέβαια πιο πολύ αλλά και τώρα καλά είναι.

Δεν ξέρω κάπου χάνεται το νόημα από τον τόσο πρόωρο στολισμό.Μετά τις 25/11 λέει!

Μου αρέσουν πολύ και τα χριστουγεννιάτικα τραγούδια.Ξέρετε αν κάποιος σταθμός βάλει φέτος τραγούδια?Στον heart fm δεν άκουσα τπτ.Πέρσι βάλανε ελάχιστα, φετος καθόλου μου φαίνεται.

 

FREAK_OF_NATURE χρόνια πολλά και ότι ποθείς!Να τα εκατοστήσεις!

ευχαριστω πολυ κι εσενα.

ειναι λιγο νωρις για χριστουγεννιατικα τραγουδακια..αρχη δεκεμβρη θα ξεκινησουνε σιγα σιγα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Έρχονται Χριστούγεννα; Πριν λίγο δεν ήταν καλοκαίρι:p

 

Btw, τα Χριστούγεννα είναι τέλεια! Συναισθήματα πολλά, νιώθεις χαρά, ευτυχία:) και γίνεσαι σπιτόγατος.

Θα κλείσουνε και τα σχολεία να ησυχάσουμε απ'τα διαγωνίσματα και γενικά απ'τα μαθήματα.:cool: Τελευταία μέρα, θα υπάρχει λεωφορείο για να μας πάρει καταστήματα και Φοινικούδες.

Να δούμε τις στολισμένες βιτρίνες των καταστημάτων και τις στολισμένες Φοινικούδες.

Προτιμώ, να πηγαίνω καταστήματα! Να ψωνίσουμε με τις τελευταίες ΛΙΡΕΣ πριν να 'ρθει το ευρώ:p

Βασικά, δε μ'αρέσουν τα χριστουγεννιάτικα γλυκίσματα[εκτός από Βασιλοπίτα]. Θα προτιμήσω να φάω Black Forest που έχει αρκέτο καιρό:p

Την παραμονή θα την περάσω, σπίτι μου με την οικογένεια μου, με το τζάκι αναμμένο.

Και σχετικά με τον Άγιο Βασίλη: δεν ντρέπεται; Πέρσι δεν μου έφερε τίποτε:cry::angry::angry::mad: Φέτος, του ΖΗΤΩ να μου φέρει το κινητό που θέλω ή να μου δώσει λεφτά να πάω να το πιάσω μόνος μου[μπορεί να μην τoν φοράει, τόσο πάχος, ο Aeliotis (το κτίριο του ίδιο με του Γερμανού:p)

Link to comment
Share on other sites

περιμενω πως κ πως την παραμονη της πρωτοχρονιας γαι να κανω με την παρεα μου παρτυ στο σπιτι μου.....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω μπηκα στο κλιμα προχθες που χιονισε! :D

Δεν το εστρωσε γιατι ηταν μετα απο βροχη αλλα περιμενω να γινει ετσι σε λιγο καιρο! :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπηκα στο κλιμα προχθες που χιονισε! :D

Δεν το εστρωσε γιατι ηταν μετα απο βροχη αλλα περιμενω να γινει ετσι σε λιγο καιρο! :D

 

αυτό το θέλω και εγώ!!:cry:τι κακός άνθρωπος που είσαι εμάς τα αθώα παιδάκια απ'την Αθήνα δε μας σκέφτεσαι όταν postάρεις????:X:cry::cry::cry::cry:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

αυτό το θέλω και εγώ!!:cry:τι κακός άνθρωπος που είσαι εμάς τα αθώα παιδάκια απ'την Αθήνα δε μας σκέφτεσαι όταν postάρεις????:X:cry::cry::cry::cry:

 

Θα σου στειλω χιονανθρωπο με το ταχυδρομειο...:p

Και μερικες minced meat pies...:X

 

Εδω παντως επικρατει μια αγαπη για τα Χριστουγεννα...παιζει να εχουν χριστουγεννιατικα ολο το χρονο στα καταστηματα...οπως και μπιχλιμπιδια του Χαλογουιν! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Shmera stolizoume kai meis to dentro!:D

Ante na mpenoume siga siga sto klima giati kathe mera ta idia kai ta idia varethika poia:)

 

λίγο νωρίς δεν είναι?

εμείς του Αγίου Νικολάου στολίζουμε, παρεπιπτόντως πρέπει σιγά σιγά να κάνω λίστα με τα δώρα που θα πρέπει να πάρω και αυτό δεν είναι καθόλου εύκολο γιατί οι ιδέες μου πλέον εξαντλούνται. Αναζητώ λοιπόν βοήθεια και ακούω προτάσεις (γονείς, βαφτιστήρι)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λίγο νωρίς δεν είναι?

εμείς του Αγίου Νικολάου στολίζουμε, παρεπιπτόντως πρέπει σιγά σιγά να κάνω λίστα με τα δώρα που θα πρέπει να πάρω και αυτό δεν είναι καθόλου εύκολο γιατί οι ιδέες μου πλέον εξαντλούνται. Αναζητώ λοιπόν βοήθεια και ακούω προτάσεις (γονείς, βαφτιστήρι)

 

nai ontos exeis dikio!einai poly noris tha elega,alla fetos kati me exei piasi!fovame mhn erthoun kai figoun opws kathe xrono san "nero" kai den prolavw nata xarw:pmipos arxizw kai to xanw?:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

nai ontos exeis dikio!einai poly noris tha elega,alla fetos kati me exei piasi!fovame mhn erthoun kai figoun opws kathe xrono san "nero" kai den prolavw nata xarw:pmipos arxizw kai to xanw?:lol:

Δεν είσαι ο μόνος!Πολλά μπαλκόνια έχω δει στολισμένα!

 

Παρεπιπτόντως από το Σάββατο 24/11 στον 93,1 Heart FM έρχονται Χριστούγεννα:up:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος!Πολλά μπαλκόνια έχω δει στολισμένα!

 

Παρεπιπτόντως από το Σάββατο 24/11 στον 93,1 Heart FM έρχονται Χριστούγεννα:up:

 

 

wraia!!!ante na anevenoume siga siga:D

 

A...to xristougeniatiko fortigo ths koka kola to eide kanenas?

kanei periodia se diafores poleis ths allados,kai lene oti einai fovero!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

wraia!!!ante na anevenoume siga siga:D

 

A...to xristougeniatiko fortigo ths koka kola to eide kanenas?

kanei periodia se diafores poleis ths allados,kai lene oti einai fovero!:)

Θα μιράζει δλδ κοκα κόλες? Καλά οι χριστουγεννιάτικες διαφημίσεις τους δεν παίζονται!

Link to comment
Share on other sites

Θα μιράζει δλδ κοκα κόλες? Καλά οι χριστουγεννιάτικες διαφημίσεις τους δεν παίζονται!

 

les? :lol: mpa den nomizw!apoti akousa tha fotografizese kai tha exei eixografisi me xristougeniatika tragoudia.kati san karaoke dhladi:wacko:Pantos oi diafimiseis ths einai ontos foveres!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μιράζει δλδ κοκα κόλες? Καλά οι χριστουγεννιάτικες διαφημίσεις τους δεν παίζονται!
απο οσο ξερω θα μπορεις να τραγουδησεις το αγαπημενο σου τραγουδι σε καραοκε και αυτοι απλα θα σου το γραφουν σε cd και θα το παιρνεις μαζι σου...ε,ισως σου δωσουν και κανα κουτακι δωρο :p

 

παντως για στολισμο οντως ειναι νωρις ακομα(για σπιτι).αρκετα μπαλκονια ωστοσο ειναι ηδη στολισμενα και στην Θεσσαλονικη:!:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω θα μπορεις να τραγουδησεις το αγαπημενο σου τραγουδι σε καραοκε και αυτοι απλα θα σου το γραφουν σε cd και θα το παιρνεις μαζι σου...ε,ισως σου δωσουν και κανα κουτακι δωρο :p

 

παντως για στολισμο οντως ειναι νωρις ακομα(για σπιτι).αρκετα μπαλκονια ωστοσο ειναι ηδη στολισμενα και στην Θεσσαλονικη:!:

 

στην Αθήνα πάλι απ'ότι έχω δει μέχρι τώρα από στολισμό τπτ:p

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

εγώ εχτές γυρίζοντας από τη δουλειά είδα 2-3 μπαλκόνια (κακο)στολισμένα... :D

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

sth larissa pantos paidia arxisane kai ftiaxnoune sto kentro thn fatni kai sinergia arxizoun kai vazoun lampakia!!Malon fetos poio naris tha ta exoun etoima:D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

sth larissa pantos paidia arxisane kai ftiaxnoune sto kentro thn fatni kai sinergia arxizoun kai vazoun lampakia!!Malon fetos poio naris tha ta exoun etoima:D

Στη Σαλονίκη ακόμα τπτ(στην πλατεία αριστοτέλους):(.Μάλλον ακόμα ψάχνουνε στο δάσος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Στη Σαλονίκη ακόμα τπτ(στην πλατεία αριστοτέλους):(.Μάλλον ακόμα ψάχνουνε στο δάσος:lol:

 

otan tha erthi h wra ekei tha kanoun ena ntou!kai tha ta xoun olla etoima se xrono miden:)den exete provlima eseis sthn salonika me kati tetoia!:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περιμενετε ρε παιδια να μπει ο δεκεμβρης πρωτα....;)

στην αθηνα παντως το μονο που θυμιζει χριστουγεννα ειναι το..Posidonio...

Link to comment
Share on other sites

και εγω πιστευω νωρις ειναι ακομα για να αρχισουμε να στολιζουμε. αν και εχω δει καποια μαγαζια με στολιδια. επισης και το καρουζελ που εχει στο cosmos θυμιζει χριστουγεννα.
Link to comment
Share on other sites

otan tha erthi h wra ekei tha kanoun ena ntou!kai tha ta xoun olla etoima se xrono miden:)den exete provlima eseis sthn salonika me kati tetoia!:happy:

 

Οντως φιλε.. αρκει να προσεξουν επιτελους λιγο την γιορτη των αγγελων :O

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...