Jump to content

Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά - Χρόνια πολλά


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Kαλή χρονιά και ότι επιθυμείτε!!!!!

:lol:

ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΑΓΚΕΣ ΚΡΥΦΤΙΤΕΕΕΕΕΕΕΕ ΝΕΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ....:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ηταν ολα οπως το 90,χωρις υπολογιστες και την τεχνολογια που μας εχει ρουφηξει το μυαλο.ολα θα ηταν καλυτερα και πιο μαγικα.

 

Συμφωνω απολυτα..

 

 

Καλη χρονια και χρονια πολλα και απο μενα :lol:

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά και απο εμένα. καλή χρονιά να έχουμε, με υγεία πάνω απ όλα... :)
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά χρόνια πολλά και ότι επιθυμούμε όλοι στα χέρια μας να πέσει

http://www.paybox.me/r/syrvagah

PAYMENT PROCCESSOR ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΤΟ PAYPAL. ΔΩΡΟ 25 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΝΕΟ ACCOUNT;)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Αντε και του χρονου!

 

Kι επειδη το "και του χρονου" πλησιαζει και βρισκομαστε 34 μερες πριν απ'τα Χριστουγεννα ας ξεθαψουμε σιγα-σιγα το thread.Εχω δει αρκετα καταστηματα στολισμενα,και οι πρωτες γιορτινες διαφημισεις ηδη παιζονται στην TV.Επισεις ο καιρος ειναι αρκετα χειμωνιατικος και μας βαζει σιγα-σιγα στο mood,σε αντιθεση με περσι που μεχρι αρχες Δεκεμβρη ειχε ηλιολουστες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Kι επειδη το "και του χρονου" πλησιαζει και βρισκομαστε 34 μερες πριν απ'τα Χριστουγεννα ας ξεθαψουμε σιγα-σιγα το thread.Εχω δει αρκετα καταστηματα στολισμενα,και οι πρωτες γιορτινες διαφημισεις ηδη παιζονται στην TV.Επισεις ο καιρος ειναι αρκετα χειμωνιατικος και μας βαζει σιγα-σιγα στο mood,σε αντιθεση με περσι που μεχρι αρχες Δεκεμβρη ειχε ηλιολουστες μερες.

 

τα τζαμπο ξεκίνησαν να μετρανε η οχι ακομα?

Link to comment
Share on other sites

τα τζαμπο ξεκίνησαν να μετρανε η οχι ακομα?

 

Ξεκινησαν,αλλα με διαφορετικο τροπο απο περσι.Φετος δεν βγηκαν οι κλασσικες διαφημισεις με την αντιστροφη μετρηση αλλα με καθε αγορα δινουν δωρο ενα σετ απο 10 "μαγικα" χαρτινα ρολογια αντιστροφης μετρησης ,ενα για καθε μερα.Εχω παρει το 1ο απο τα 4 σετ,μη φανταστεις τιποτα το ιδιαιτερο,κατι χαρτινες αυτοκολλητες λοριδες ειναι που γραφουν την ημερομηνια και απο πανω τις μερες που απομενουν για τα Χριστουγεννα και ενα μικρο κειμενο σχετικα με τον αριθμο(π.χ.το σημερινο γραφει 21/11/11-34 μερες για τα Χριστουγεννα-34 μερες,οσες και οι φορες που παραλιγο ν'αρπαξει φωτια το μουσι του Αϊ Βασιλη απο αναμμενο τζακι),και ειναι διακοσμημενες με χριστουγεννιατικα χρωματα και σχεδια οπως δεντρα,αστερια κ.λ.π.Κανονικα φοριουνται στο χερι σαν βραχιολια αλλα εγω τα κολλαω στον τοιχο για να τα βλεπω.Η 1η δεκαδα εχει μεχρι την Παρασκευη που ειναι οι 31 μερες,μετα αρχιζουν να μοιραζουν την 2η κ.ο.κ.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε τι Χριστούγεννα θα κάνουμε φετος

 

 

Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε τι Χριστούγεννα θα κάνουμε φετος

 

 

Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

 

τα χειροτερα των τελευταιων ετων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολοι καιροί, αλλά τουλάχιστον τις ημέρες των Χριστουγέννων οφείλουμε να κάνουμε ένα δώρο στον εαυτό μας και να περάσουμε όμορφα. Τα χρήματα λιγόστεψαν αλλά και πάλι κάτι θα κάνουμε...έχει ο θεός όπως λέει και ο σοφός λαός.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολοι καιροί, αλλά τουλάχιστον τις ημέρες των Χριστουγέννων οφείλουμε να κάνουμε ένα δώρο στον εαυτό μας και να περάσουμε όμορφα. Τα χρήματα λιγόστεψαν αλλά και πάλι κάτι θα κάνουμε...έχει ο θεός όπως λέει και ο σοφός λαός.

 

υπαρχει κοσμος και μαλιστα πολυς, που κινδυνευει να κανει χριστουγεννα χωρις ρευμα. που διαθεση για δωρα? θυμαμαι αλλες χρονιες τετοια εποχη γινοταν χαμος απο διαφημισεις, προτασεις για διακοπες. φετος τα πραγματα ειναι τραγικα πεσμενα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ελα μωρε τωρα.... γκρινια, γκρινια, γκρινια!*

μια χαρα "διακοπες" θα κανουμε και φετος!

αραξτε και απολαυστε!!! ;)

 

 

Btw υπαρχουν και αλλοι που βλεπουν τα χριστουγεννα(γενικα τις γιορτες) ως ημερες διακοπων;

*νοου οφφενς

Link to comment
Share on other sites

ελα μωρε τωρα.... γκρινια, γκρινια, γκρινια!*

μια χαρα "διακοπες" θα κανουμε και φετος!

αραξτε και απολαυστε!!! ;)

 

 

Btw υπαρχουν και αλλοι που βλεπουν τα χριστουγεννα(γενικα τις γιορτες) ως ημερες διακοπων;

*νοου οφφενς

 

καποτε υπηρχαν πολλοι. τωρα πρεπει να ειναι ελαχιστοι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κριμα παντως οοι περισσοτεροι να νιωθουμε ετσι. Να ειμαστε πεσμενοι, να μην μας κανει εντυπωση βρε αδερφε που ερχοντε τα Χροστουγενα. Ειμαι 21 και θυμαμαι μικρος τα περιμενα πως και πως, λογικο βεβαια, αλλα ετσι τα περιμεναν και παρα πολλοι αλλοι, οι γονεις μου για να παρουν 4 ημερες αδεια πχ και να παμε στους παππουδες να φαμε μαζι και να κατσουμε να ανοιξουμε το δωρο του καθενος, να μας πανε οι παππουδες μου εμενα και τον αδερφο μου για καλαντα κλπ. Ειναι κριμα που εχουμε επιτρεψει στις δυσκολες, ομολογομουνως, εποχες που ζουμε να μας παιρνουν τοσο πολυ απο κατω. Μπορουμε να περασουμε ομορφα και χωρις δωρα και με μια ημερα αδεια πχ.

Ξερετε κατι αλλο τωρα που με επιασε? Ειναι περισσοτερο κριμα για τα νεα παιδακια. Τουλαχιστον εγω εχω να θυμαμαι αυτα που ειπα πιο πανω και αλλα πολλα. Τα νεα παιδια των οποιων οι γονεις περνανε δυσκολα τι θα εχουν να λενε στα 21?

Ενταξει τα παρουσιαζω τραγικα-μπορει- αλλα οτνα ειμαι στον δρομο και κανω δουλειες ή πηγαινω στη σχολη βλεπω τα προσωπα των αλλων και δεν ειναι ωραια, ειναι κατσουφικα. Οι δρομοι δεν ειναι στολισμενοι.. Τι να πω..

Καλα Χριστουγενα να εχουμε οταν με το καλο ερθουν και ολα τα αλλα θα τα δουμε τοτε..:)

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

^ να περιμενεις τι?

 

τα Χριστουγεννα και την γιορτη την ιδια ή τα παρελκομενα?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

τα χειροτερα των τελευταιων ετων.

 

Mην αρχιζετε παλι την γκρινια,την γρουσουζια και τα απαισιοδοξα posts τυπου"Φετος θα κανουμε μαυρα Χριστουγεννα","Καθε φετος και χειροτερα","Δεν θα καταλαβουμε γιορτες"κ.τ.λ.Οταν λες συνεχως "Θα περασω μαυρες γιορτες"στο τελος γινεται εμμονη ιδεα και πραγματοποιειται.Μπορει λογο των οικονομικων δυσκολιων να εχει χαθει λιγη απο την μαγεια των γιορτων,αλλα ας προσπαθησουμε να ξεχασουμε εστω και για λιγο τα προβληματα τις μερες των γιορτων και να περασουμε καλα και με αυτα που εχουμε.Οι γιορτες θελουν χαρα και αισιοδοξια.Εγω φετος ξερω οτι θα περασω καλυτερα απο περσι γιατι δεν θα εχω φροντιστηρια & το ανχος των πανεληνιων που ειχα περσι.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...