Jump to content

Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά - Χρόνια πολλά


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω που μολις γυρισα παντως,ειχε πολυ κοσμο στο κεντρο.τα μαγαζια βεβαια αδεια αλλα ειχε πολυ κοσμο!

 

ολοι βολτα κανουνε κανενας δεν ψωνιζει:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σήμερα ούτε βόλτα πάντως κάνανε...

Τζάμπα υπάρχει το εορταστικό ωράριο πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ούτε βόλτα πάντως κάνανε...

Τζάμπα υπάρχει το εορταστικό ωράριο πλέον...

 

σημερα ηταν παραξενη μερα. λιγος κοσμος στον δρομο ελαχιστος κοσμος στα μαγαζια. τα δυο πολυκαταστηματα ειδικα στο κεντρο, ηταν απελπιστικα αδεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως επικρατεί ερημιά απο θέμα αγοράς,κόσμος λίγος κατανάλωση 0,δε περίμενα ποτέ ότι θα δω μια τέτοια κατάσταση.

Δεν μου θυμίζει γιορτινές μέρες η ατμόσφαιρα,ούτε στολισμένα σπίτια,ακόμα και τα καταστήματα είναι λιτά στολισμένα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια.Και γω πρωτη φορα ειδα την εβδομαδα των γιορτων τα μαγαζια οχι μονο αδεια αλλα και οι δρομοι το ιδιο.Και καλα κανουν και γω φετος προσπαθω να περιορισω τα εξοδα για τα απολυτος απαραιτητα (Διαβατηρια βαλιτσες ρουχα τα αεροπορικα για Κονγκο... κτλ κτλ ) γιατι για εκει μας βλεπω απο το 2011:p

 

Καλες γιορτες καλη χρονια

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αρχίσει τα μικρά από το πρωί και μας λένε τα κάλαντα.Πολύ πλάκα.

Ελπίζω να μην έχουμε κανένα κρούσμα πάλι φέτος και κλέψουν κανένα

παιδάκι :(

Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο καθυστερημένα, χρόνια πολλά σε όλους με υγεία χαρά και ευτυχία σε όλα τα μέλη της καλύτερης διαδικτυακής κοινότητας και στους συγγενείς τους :)
Link to comment
Share on other sites

Όμορφα Χριστούγεννα σε σας και τις οικογένειές σας:)

 

Με ξύπνησαν πάλι πρωί πρωί με τα κάλαντα αλλά χαλάλι τους:happy:

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αρχίσει τα μικρά από το πρωί και μας λένε τα κάλαντα.Πολύ πλάκα.

Ελπίζω να μην έχουμε κανένα κρούσμα πάλι φέτος και κλέψουν κανένα

παιδάκι :(

παραδόξως σε εμας δεν ηρθε κανενα παιδακι.μονο ενας μαντραχαλος που εκανε και καμακι...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

παραδόξως σε εμας δεν ηρθε κανενα παιδακι.μονο ενας μαντραχαλος που εκανε και καμακι...

 

α ειχες και τα τυχερα σου....:D σε μας μπορω να πω ηρθαν αρκετα....αλλα σαν ψοφιμια λεγαν τα καλαντα....ετσι τα λεγα κ γω;;;απαπαπα!!!τελος παντων.........ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!μ αρεσει τοσο πολυ να το λεω!:)

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα σιγα-σιγα το εθιμο με τα καλαντα,ξεθωριαζει.

ελαχιστα παιδια ειδα στο δρομο με τα τριγωνα,στην πολυκατοικια που μενω ,δεν ηλθε κανενα.

ειδικα φετος λογω συνθηκων οι γιορτες ειναι σε βαρια ατμοσφαιρα,ας ελπισουμε να ειναι μια παρενθεση.

Χρονια Πολλα σε ολους και να περασετε οσο καλυτερα γινεται.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα σιγα-σιγα το εθιμο με τα καλαντα,ξεθωριαζει.

 

Δυστυχως αυτο εχω παρατηρησει και εγω...και περυσι και φετος ελαχιστα παιδια..

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια χρονια που απολαυσα υπνο! μια φορα ακουστηκε το κουδουνι! :p

ετσι οπως παμε, τα καλαντα θα τα στελνουν πλεον στο facebook.

 

αρχισε και χανεται η "μαγεια" των γιορτων παντως...

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα σιγα-σιγα το εθιμο με τα καλαντα,ξεθωριαζει.

ελαχιστα παιδια ειδα στο δρομο με τα τριγωνα,στην πολυκατοικια που μενω ,δεν ηλθε κανενα.

ειδικα φετος λογω συνθηκων οι γιορτες ειναι σε βαρια ατμοσφαιρα,ας ελπισουμε να ειναι μια παρενθεση.

Χρονια Πολλα σε ολους και να περασετε οσο καλυτερα γινεται.

 

Oντως κάθε χρόνο είναι όλο και λιγότερα. Εγώ θυμάμαι όταν λεγαμε μικροι γινόταν χαμός στις γειτονιές. Τώρα τίποτα λίγα πράγματα. Μάλλον τα παιδάκια σήμερα πιο πολύ για playstation ενδιαφέρονται παρά για κάλαντα.

Αφού δεν έρχονται με κανένα λάπτοπ να μας τα πουν γραμμένα σε mp3 πάλι καλά:p

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!!:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειδα αρκετα παιδια που ελεγαν τα καλαντα στο μετρο και στον ηλεκτρικο.Στο κεντρο ειδα αρκετο κοσμο στα μαγαζια αλλα δεν ξερω κατα ποσο ψωνιζαν.Πιο πολυ για καφε και για βολτα πηγαιναν οι περισσοτεροι.Παντως βλακεια που δεν εβαλαν το καρουζελ,τα σπιτια με τα ζαχαροτα, το παγοδρομιο κ.τ.λ.Το μονο που ειδα ηταν ενα δεντρο στο συνταγμα το οποιο δεν ηταν τιποτα το ιδιαιτερο.Ειπαμε οικονομια αλλα οχι κι ετσι.Που'σαι ρε Αβραμοπουλε:lol:

 

Καλα Χριστουγεννα και χρονια πολλα σε ολα τα μελη και τους διαχειριστες του forum:)

Link to comment
Share on other sites

Oντως κάθε χρόνο είναι όλο και λιγότερα. Εγώ θυμάμαι όταν λεγαμε μικροι γινόταν χαμός στις γειτονιές. Τώρα τίποτα λίγα πράγματα. Μάλλον τα παιδάκια σήμερα πιο πολύ για playstation ενδιαφέρονται παρά για κάλαντα.

Αφού δεν έρχονται με κανένα λάπτοπ να μας τα πουν γραμμένα σε mp3 πάλι καλά:p

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!!:)

 

θυμαμαι και εγω μαχη κανονικη να ξυπνησουμε νωρις να παμε πρώτοι στα μαγαζια της γειτονιάς να κανουμε σεφτε και μετα περναγαμε απο συγγενείς που εκτος απο λεφτα τσιμπαγαμε μελομακαρονα κουραμπιεδες για δυναμη και μετα οι πολυκατοικίες.αλλα τοτε εγω δεν το κάνα για τα λεφτα αλλα για τη πλακα εντελως τωρα ειδα στη tv κατι μικρομεγαλα πιτσιρικια που ονειρευονται κινητα και γκατζετακια....ασε που παλι φέτος ξαφρισανε πιτσιρικια..ελεος δηλαδη!!απο το παιδι θα παρεις 100 ευρω και θα εισαι μαγκας?που να αφησει μετα ο γονιος το πιτσιρικι??

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ταιριαζει τελεια το τραγουδι αυτο...:)

 

http://www.youtube.com/watch?v=EJmGym7Ag9I&feature=related

 

 

Καθε χρονο ολο και περισσοτερη μαγεια χανεται...

 

 

Να κόψω τις φλέβες τώρα ή μετά? Ελεος :( :cry:

 

Χρόνια Πολλά σε όλους σας. :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πολύ λίγα παιδιά είδα να περιφέρονται στους δρόμους φέτος για να πουν τα κάλαντα:(

Καμία σχέση με την εποχή που εγώ έλεγα τα κάλαντα...Δεν το κάναμε μόνο για τα λεφτά τότε, αλλά γιατί πραγματικά μας άρεσε....Τώρα και εγώ δυστυχώς βλέπω πως κάτι χάνεται....Μακάρι να είναι παροδικό όπως και η όλη κατάσταση που βιώνουμε τελευταία.....

 

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους παιδιά!!! :):)

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια μονο τσιγγανους και ζητιανους εβλεπα να λενε τα καλαντα. και ημουνα 10 ωρες στο κεντρο της θεσσαλονικης
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κόψω τις φλέβες τώρα ή μετά? Ελεος :( :cry:

 

Χρόνια Πολλά σε όλους σας. :)

Οσο κι αν προσποιουμαστε φαινεται ξεκαθαρα οτι καθε χρονο τις μερες των εορτων χανεται ολο και περισσοτερη μαγεια,νομιζω οτι σχεδον ολοι αυτο εισπραττουμε με οσα βλεπουμε γυρω μας.

Ειναι κατι φυσιολογικο,τα παντα αλλαζουν,ηθη κι εθιμα,δεν θα μου φαινεται παραξενο αν τα παιδια των παιδιων μας δεν θα λενε τα καλαντα στο μελλον.

Ναι το ξερω,ειναι λιγο βαρια ολα αυτα, αλλα ειναι η αληθεια...

 

Αλλα επειδη εχουμε γιορτινες μερες ας μπω στο κλιμα και

να ευχηθώ και γώ (το μπανάλ) Χρόνια πολλά σε όλους σας.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ελατε παιδια ξεχαστε για λιγο την μιζερια και την απεσιοδοξια τις μερες των γιορτων.Ευχομαι λοιπον υγεια και ευτυχια σε ολους(και διπλά χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν)
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους, σε εορτάζοντες και μη. Και μην ξεχνάτε, η μόνη πραγματική ευχή είναι να έχουμε όλοι υγεία και αγάπη στη ζωή μας, τίποτα άλλο δεν έχει σημασία... :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...