Jump to content

Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά - Χρόνια πολλά


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή χρόνια και υγεία πάνω απ όλα!!

 

Sent from my E15i using Tapatalk

 

οπως πολυ πετυχημενα μου απάντησαν σε ενα σμς που ευχομουν καλή χρονια και υγεία "...οχι μονι υγεία..και τυχη!!υγεια ειχαν και οι επιβατες του τιτανικου!"

 

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλή και ευλογημένη χρονιά σε όλους με υγεία και ότι καλό επιθυμείτε!:)
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Αφου αρχισε η αντιστροφη μετρηση των jumbo,τα περισσοτερα μαγαζια εχουν αποκτησει Χριστουγεννιατικο στολισμο και εχουν αρχισει οι χριστουγεννιατικες προσφορες,ας ξεθαψουμε το thread για ακομα μια χρονια.Για να δουμε εδω στην Αθηνα θα βαλουν επιτελους ενα δεντρο της προκοπης ή παλι με τα κονσερβοκουτια θα την βγαλουμε?
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως μια βόλτα που έκανα στους δρόμους της θεσσαλονίκης τα στολισμένα μαγαζιά είναι ελάχιστα. καμία σύγκριση με άλλες χρονιές. ίσως κ να είναι νωρίς ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν είναι όσα μαγαζιά ήταν πέρυσι στη Θεσ/νικη όπως και στην Αθήνα..

Δέντρο; Δε νομίζω να κάνουν κάτι καλό ούτε φέτος..

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι το να μη βαλουν δεντρο να σημαινει ενα μετρο λιγοτερο τοτε οκ. Αλλα ρε παιδια ειναι η καλυτερη εποχη του χρονου. Πως ειναι δυνατον η πολη στην οποια μενεις να μην ειναι στολισμενη, να σε κανει να μην νιωθεις Χριστουγενα κοκ; Ειναι κριμα.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

ακομα ο καιρος (παλι καλα) ειναι ζεστος και δεν εχουμε μπει ακομα στο κλιμα των χριστουγεννων.

παντως στα μαγαζια ψοφια τα πραγματα ακομα

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά!

Με πείσμα και υπομονή!

 

 

 

 

 

 

οπως πολυ πετυχημενα μου απάντησαν σε ενα σμς που ευχομουν καλή χρονια και υγεία "...οχι μονι υγεία..και τυχη!!υγεια ειχαν και οι επιβατες του τιτανικου!"

 

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

 

Να ειστε καλα παιδια, μου φιαξατε την διαθεση

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Θα καταλάβουμε φέτος Χριστούγεννα ή όχι; Θα μας αγγίξει το πνεύμα των ημερών ή όχι; Θα έχουμε όντως μια καλύτερη χρονιά ή όχι; Δυστυχώς όλα αυτά τα σκέφτομαι περισσότερο φέτος και περιμένω πως και πως να δω την πόλη μου στολισμένη, μήπως και με κάνει λίγο να ξεχαστώ. ;)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έξω κάθε μέρα και για αρκετές ώρες και με στεναχωρεί το γεγονός ότι μόνο λίγα κατάστημα έχουν στολίσει και όχι τα περισσότερα. 25 Νοέμβρη έχουμε, όχι αρχές, οπότε δικαιολογίες του στυλ, "είναι νωρίς ακόμη", απλά δεν ισχύουν. Πρέπει κι εμείς να νιώσουμε λίγη χαρά, λίγη ευτυχία, να νιώσουμε το πνεύμα των Χριστουγέννων.

Γιατί δηλαδή πρέπει να το νιώσουμε αυτό μόνο όταν πλησιάζουν οι ημέρες των Χριστουγέννων που οι περισσότεροι βγαίνουν τότε για να ψωνίσουν; Αυτοί που χρησιμοποιούν διάφορα κατάστημα κάθε μέρα (π.χ καφετέριες, ταχυφαγεία κτλ) θα πρέπει να περιμένουν να πάει 25 Δεκέμβρη για να καταλάβουν ότι έρχονται τα Χριστούγεννα;

Και αυτοί που δεν έχουν στολίσει ακόμη μπορεί να παίρνουν άφεση αμαρτιών, οι δήμοι όμως γιατί δεν ανάβουν τα αστέρια στους δρόμους ενώ τα έχουν τοποθετήσει εδώ και καιρό; Εδώ και λίγες βδομάδες έχω παρατηρήσει σε διάφορες περιοχές (π.χ Σόλωνος) ότι ενώ υπάρχουν αστέρια στους δρόμους, δεν ανάβουν και λογικό ήταν όταν δεν ήταν αναμμένα στα μέσα Νοέμβρη, αλλά τώρα τι δικαιολογία υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Θα καταλάβουμε φέτος Χριστούγεννα ή όχι; Θα μας αγγίξει το πνεύμα των ημερών ή όχι; Θα έχουμε όντως μια καλύτερη χρονιά ή όχι; Δυστυχώς όλα αυτά τα σκέφτομαι περισσότερο φέτος και περιμένω πως και πως να δω την πόλη μου στολισμένη, μήπως και με κάνει λίγο να ξεχαστώ. ;)

 

το ιδιο και εγω. περιμενω να στολιστει αν και την εχουν ψιλοστολισει αλλα οχι πολλα ακομα. μπας και ξεχαστουμε λιγο.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, λίγο να αλλάξει το όλο κλίμα και να κάνουμε διάλειμμα από την καθημερινή μας πλέον "μιζέρια".

Διδυμότειχο-Ορεστιάδα που είμαι ελάχιστα μαγαζιά έκαναν την αρχή για στόλισμα, οι υπόλοιποι απλώς φαίνεται να το καθυστερούν. Η Θεσσαλονίκη στολίστηκε με τα γιορτινά της;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχουμε φτασει σχεδον 2 εβδομαδες πριν απο τα Χριστουγεννα και δεν εχουμε δει ακομα τιποτα απο στολισμο του δημου στο κεντρο της Αθηνας.Μονο τα μαγαζια και τα εμπορικα κεντρα εχουν στολισει.Μα καλα τοσο δυσκολο τους ειναι να βαλουν ενα δεντρο στην πλατεια Συνταγματος?Δεν ζηταμε τιποτα δυσκολο και ακριβο,ενα απλο δεντρο ζηταμε για να γινει η πολη Χριστουγεννιατικη,οπως ολες οι ευρωπαϊκες προτευουσες,να νιωσουμε το πνευμα των γιορτων.Τωρα ο,τι στολισμο βλεπουμε τον βλεπουμε μονο απο σπιτια και εμπορικα καταστηματα.
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε φτασει σχεδον 2 εβδομαδες πριν απο τα Χριστουγεννα και δεν εχουμε δει ακομα τιποτα απο στολισμο του δημου στο κεντρο της Αθηνας.Μονο τα μαγαζια και τα εμπορικα κεντρα εχουν στολισει.Μα καλα τοσο δυσκολο τους ειναι να βαλουν ενα δεντρο στην πλατεια Συνταγματος?Δεν ζηταμε τιποτα δυσκολο και ακριβο,ενα απλο δεντρο ζηταμε για να γινει η πολη Χριστουγεννιατικη,οπως ολες οι ευρωπαϊκες προτευουσες,να νιωσουμε το πνευμα των γιορτων.Τωρα ο,τι στολισμο βλεπουμε τον βλεπουμε μονο απο σπιτια και εμπορικα καταστηματα.

 

Από το να το βάλουνε και να το φυλάνε τα ΜΑΤ, ας μη βάλουνε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ο,τι στολισμο βλεπουμε τον βλεπουμε μονο απο σπιτια και εμπορικα καταστηματα.

 

Τόσο στα σπίτια, όσο και στις επιχειρήσεις, ο στολισμός είτε είναι μικρός, είτε δεν υπάρχει καθόλου. Στην περιοχή που μένω τώρα, μόνο ένα διαμέρισμα σε μία μόνο πολυκατοικία έχει βάλει φωτάκια έξω. :(

Όσον αφορά το κέντρο της Αθήνας, ένα καράβι θέλω να δω στολισμένο και τίποτε άλλο. :itschristmastime:

Link to comment
Share on other sites

εδω εχει στολιστει η πολη, υπαρχει το χωριο του Αγιου Βασιλη, τα μαγαζια εχουν ξεκινησει να στολιζουν και ολα ειναι πανεμορφα. ενα καλο χιονι και ειμαστε ετοιμοι. :D
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Τόσο στα σπίτια, όσο και στις επιχειρήσεις, ο στολισμός είτε είναι μικρός, είτε δεν υπάρχει καθόλου. Στην περιοχή που μένω τώρα, μόνο ένα διαμέρισμα σε μία μόνο πολυκατοικία έχει βάλει φωτάκια έξω. :(

Όσον αφορά το κέντρο της Αθήνας, ένα καράβι θέλω να δω στολισμένο και τίποτε άλλο. :itschristmastime:

 

Λογικο,με τις καμπανιες τις ΔΕΗ σιγά μην κάθονται να στολίζουν με φωτακια τα μπαλκόνια και τα μαγαζιά,περικοπές απο παντού παίδες γιατι εκει μας έφτασαν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καποτε καπιοι αποκαλουσαν αυτο το δεντρο σκαλωσια:http://3.bp.blogspot.com/-iQOauHAGgKI/TvHjkivfaFI/AAAAAAAADas/r5Hu3iidbd0/s640/dentro_sintagma1997.jpg

 

Φετος ηρθε η εκδικηση.Βαλανε στο συνταγμα κανονικη σκαλωσια:shock::X:

http://www.kamarinia.gr/sites/default/files/imagecache/article_main/article/2012_12/1080_11122012.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα με υγεια και ευτυχια σε ολους τους συμφορουμιτες και τους διαχειριστες του forum!:)
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους παιδιά, και ειδικά σε όσους και όσες γιορτάζουν.

Υγεία πάνω απ΄όλα να έχουμε, και όλα τα άλλα έρχονται. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...