Jump to content

Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά - Χρόνια πολλά


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

άλλη μια χρονιά πέρασε, άλλος ένας χρόνος με τη δική του, ξεχωριστή νότα πέρασε.

καλή χρονιά, χρόνια πολλά με υγεία, χαρά και ευτυχία! :)

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους!! οτι ατυχια να ειχατε το 2013 να την ξεχασετε και να κανετε το 2014 μια νεα αρχη... χρονια πολλα και στο... Myphone που μας φιλοξενει και περναει καπως η ωρα μας :):)
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά καλή χρονιά με υγεία και χαρές στους πάντες!!!

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και χαρα!!Καλή χρονιά,ευτυχισμένος ο καινούργιος χρόνος!! :)
Link to comment
Share on other sites

2 περιστέρια να ΄ρθούνε να φέρουνε ευχές

0 λοι σας να γιορτάσετε με γέλια και χαρές.

1 όμορφο ξεκίνημα να έχει η χρονιά

4 χιλιάδες όνειρα να βγούν αληθινά.

 

Το 2014 να φέρει στη ζωή μας νέα ελπίδα, νέες προσδοκίες και να αφήσει στο παρελθόν τις πίκρες. Να βλέπουμε μπροστά και να χαμογελάμε!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους...βλεπω παντως ελαχιστα σπιτια στην γειτονια μου στολισμενα,ελαχιστα λαμπακια...καταθλιψη παντου...να ευχηθω εμεις οι ελληνες να βρουμε δυναμη να ξεπερασουμε τις δυσκολιες και προπαντων να μην χασουμε αυτο μας κανει να διαφερουμε απο τους αλλους λαους,την ορεξη μας για την ζωη:)
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους...βλεπω παντως ελαχιστα σπιτια στην γειτονια μου στολισμενα,ελαχιστα λαμπακια...καταθλιψη παντου...να ευχηθω εμεις οι ελληνες να βρουμε δυναμη να ξεπερασουμε τις δυσκολιες και προπαντων να μην χασουμε αυτο μας κανει να διαφερουμε απο τους αλλους λαους,την ορεξη μας για την ζωη:)

 

E,τωρα πια που τελειωσε και η πρωτοχρονια πολλοι εχουν σταματησει να αναβουν λαμπακια για οικονομια,αφου τα λαμπακια εχουν νοημα μονο οταν περιμενεις τις γιορτες ή κατα την διαρκεια των γιορτων και οχι οταν εχουν περασει.Εμενα καθε χρονο με πιανει μια μινι καταθλιψη αυτον τον καιρο,οταν εχει περασει η πρωτοχρονια και δεν εχουμε πλεον τιποτα χριστουγεννιατικο και γιορτινο να περιμενουμε.Οταν περιμενουμε τις γιορτες,βλεπω τους στολισμους και τα φωτακια και μου προκαλουν χαρα και αισιοδοξια.Τωρα πια ολοι οι στολισμοι μου προκαλουν μονο στεναχωρια και θλιψη γιατι μου θυμιζουν οτι οι γιορτες αποτελουν πια παρελθον και τα επομενα Χριστουγεννα ειναι πολυ πολυ μακρυα.

Link to comment
Share on other sites

οχι μιλουσα και πριν τα χριστουγεννα.αισθητα μικροτερη συμετοχη στον στολισμο απο αλλα χρονια.ελαχιστοι στολιζουν εξω.το παρατηρησα περπατωντας..στα υπολοιπα εχεις δικιο και εγω το ιδιο αισθανομαι.ειναι τελικα η προσμονη των γιορτων που εχει αυτο το μαγικο συναισθημα χαρας.γιαυτο μετα την γιορτη αισθανομαστε αδειοι,πισω στην σκληρη ρουτινα...τουλαχιστον εχουμε εδω στην ελλαδα να περιμενουμε και το καλοκαιρακι,να ξεσκαμε λιγο και να ξαναγεμιζουμε ωραιες αναμνησεις και στιγμες.:)
Link to comment
Share on other sites

Μου κακοφάνηκε που ήδη από χθες πολλοί άρχισαν να ξεστολίζουν, η διάθεσή όλων είναι....

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ολες αυτες τις μερες καταλαβα ποσο κακογουστοι ειναι οι ελληνες. δε μπορεις να παρεις ολων των ειδων τα φωτακια, παιχνιδια, κουκλακια, κλπ και να τα βαλεις στο μπαλκονι σου κυριε. ευτυχως μειωθηκαν κατα πολυ οι κακογουστιες φετος (λογω κρισης; :lol:)
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους...βλεπω παντως ελαχιστα σπιτια στην γειτονια μου στολισμενα,ελαχιστα λαμπακια...καταθλιψη παντου...να ευχηθω εμεις οι ελληνες να βρουμε δυναμη να ξεπερασουμε τις δυσκολιες και προπαντων να μην χασουμε αυτο μας κανει να διαφερουμε απο τους αλλους λαους,την ορεξη μας για την ζωη:)

 

οντως το παρατηρησα και εγώ ολο και περισσότερα σπίτια δεν είχαν στολίσει ! Αλλά μην λέμε κατάθλιψη , αλλά οικονομική θλίψη ή κάτι άλλο ! Πέρασα κατάθλιψη για μεγάλο χρονικό διάστημα 6 μηνών και με φαρμακα και ευτυχώς βγήκα από αυτην ! Αλλά η κατάθλιψη είναι ψυχική διαταραχή και όχι μια μείωση διάθεσης για στολίσμα χριστουγέννων λόγω οικονομικών φαινομένων για αυτο τον λογο για μένα δεν πρέπει να αναφέρουμε την λεξη κατάθλιψη ως μια θλίψη ή αναισθησία για κάτι , όταν κάποιος περάσει κατάθλιψη και καταφέρει να βγει από αυτην την μαυριλα θα καταλάβει πόσο δύσκολη είναι η λεξη αυτή όταν την ακούει !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μία καταραμένη χρονιά μας αποχαιρέτησε.καταραμένη για μένα λόγω του ότι έχασα τον Αύγουστο την μάνα μου από ανακοπή...εύχομαι τέτοια χρονιά να μην ξανάρθει,ούτε στον χειρότερό μου εχθρό.δυστυχώς μου άφησέ σημάδια μέσα μου και μία μελαγχολία που δύσκολα θα ξεπεράσω.

Οι στολισμοι τώρα,κάθε πέρσι και καλύτερα που λέμε...τις χρονιές πριν το 2010 δύσκολα θα τις ξαναζησουμε,σε κάθε επίπεδο.τα χριστούγεννα τα αγαπάω και κάθε χρόνια στολίζω δεντράκι,ξεστολιζω 8 του Γενάρη φωτάκια και δεντράκι.

Όπως και να χει,εύχομαι ένα ευτυχισμένο 2014.πραγματικά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μία καταραμένη χρονιά μας αποχαιρέτησε.καταραμένη για μένα λόγω του ότι έχασα τον Αύγουστο την μάνα μου από ανακοπή...εύχομαι τέτοια χρονιά να μην ξανάρθει,ούτε στον χειρότερό μου εχθρό.δυστυχώς μου άφησέ σημάδια μέσα μου και μία μελαγχολία που δύσκολα θα ξεπεράσω.

Οι στολισμοι τώρα,κάθε πέρσι και καλύτερα που λέμε...τις χρονιές πριν το 2010 δύσκολα θα τις ξαναζησουμε,σε κάθε επίπεδο.τα χριστούγεννα τα αγαπάω και κάθε χρόνια στολίζω δεντράκι,ξεστολιζω 8 του Γενάρη φωτάκια και δεντράκι.

Όπως και να χει,εύχομαι ένα ευτυχισμένο 2014.πραγματικά.

Πραγματικά σου εύχομαι ότι καλύτερο απο δω και πέρα στην Ζωή σου, κουράγιο και δύναμη, όντως ήταν μια χρονιά φαρμάκι για τον καθένα μας ξεχωριστά, άλλος λίγο άλλος πολύ.

Υγεία, Αγάπη, σε όλους...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Χρονια πολλα και καλες γιορτες σε ολα τα μελη,τους moderators και τους administrators του myphone.gr
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά.με υγεία αγάπη και ειλικρίνειά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους, με αγάπη, και σε αυτούς που γιορτάζουν σήμερα :)

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...