Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβάζω ενημέρωση τώρα για το 635. Γνωρίζει κανείς τι ειναι αυτό; με τα τόσα νούμερα στις εκδόσεις ειναι πολύ μπερδεμένο το όλο πράγμα.

 

Μου γράφει 02040.00019.14484.24005 και os version 10.0.10136.0 hardware revision number 4.1.0.0.

Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι, άλλα πλέον μπορώ να προσθέσω εφαρμογές στην αρχική οθόνη και να φτιάξω φακέλους.

 

Πριν δεν μπορούσες να κάνεις? Το είχα και εγώ αυτο το πρόβλημα και έκανα hard reset.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...όχι φίλε μου, δεν είναι σκόρπια στο υπόλοιπο μενού...

...σου την έχει εξαφανίσει όλη την ενότητα των extras, που έχει μέσα audio, call filter, display, glance screen, motion data, touch κλπ...

...είναι σοβαρό πρόβλημα και συμβαίνει με το hard reset...

...πρίν το κάνεις υπήρχαν, αλλά δεν τα είχες προσέξει...

...την πάτησα δύο φορές...

 

Για του λόγου το αληθές!

Μόνο την glance screen έχω χάσει.

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πριν δεν μπορούσες να κάνεις? Το είχα και εγώ αυτο το πρόβλημα και έκανα hard reset.

 

 

 

Όχι δεν μπορούσα και είχα κάνει μάλιστα hard reset.

Link to comment
Share on other sites

...σου την έχει εξαφανίσει όλη την ενότητα των extras, που έχει μέσα audio, call filter, display, glance screen, motion data, touch κλπ...

...είναι σοβαρό πρόβλημα και συμβαίνει με το hard reset...

[ATTACH]62334[/ATTACH] [ATTACH]62335[/ATTACH]

Edited by jazzu4ia
Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

...σου την έχει εξαφανίσει όλη την ενότητα των extras, που έχει μέσα audio, call filter, display, glance screen, motion data, touch κλπ...

...είναι σοβαρό πρόβλημα και συμβαίνει με το hard reset...

[ATTACH]62334[/ATTACH] [ATTACH]62335[/ATTACH]

 

Tις φωτογραφίες που έχω επισυνάψει δεν τις είδες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν μισή ώρα έλαβα και 13 ενημερώσεις, μία εξ αυτών και του store.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχετε πρόβλημα με το viber ψάχνει να το κατεβάσει και από το καινούργιο store κάτι επειδή κολλάει πριν τελειώσει δεν σε αφήνει να το δουλέψεις είναι μόνιμα σκοτεινό..?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά την αριθμομηχανή πως θα την κατεβάσουμε;Μόνο με αμερικάνικο region;

 

Και επισης γιατί εξαφανιστηκε η επιλογή του τόνου;

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχετε πρόβλημα με το viber ψάχνει να το κατεβάσει και από το καινούργιο store κάτι επειδή κολλάει πριν τελειώσει δεν σε αφήνει να το δουλέψεις είναι μόνιμα σκοτεινό..?

 

Δεν το εχω για το viber αλλα για μια σειρα αλλων εφαρμογων.. Δεν ξερω πως φτιαχνει.. Λιγο παραπανω εχω γραψει και το error code που μου βγαζει..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

το Live tiles του καιρού δεν δουλεύει κ δεν βλεπω κ τπτ στις ρυθμησεις του.καμια ιδέα?

 

Μου το έκανε και εμένα με την τελευταία έκδοση του καιρού. Μόνη ελπίδα να επανέρθει μόνο του κάποια στιγμή.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

εχω τα 10 στην βασικη μου συσκευή προσπαθω να τα κρατησω και ας εκει που γραφεις crashαρη και κλεινει η εφαρμογή και πρεπει να τα ξανα γραψεις απο την αρχη... και ας δεν δουλευουν τις microsoft τα live tiles και ας μην μου δουλευει το viber γιατι το βρισκει και στο store beta το οποιο δεν τελειωνει την εγκατασταση... η να μην μπορω να συνδεσω και άλλο λογαριασμο outlook στα mail

 

αλλα αυτό με την μπαταρια σε 1520 να βγαζει 12 ωρες με το ζορι δεν γινεται γυρναω σε 8.1 κριμα και είναι φοβερα κατά τα αλλα...

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έχω καταλάβει ως τώρα, είναι ότι επειδή είναι δοκιμαστικό λειτουργικό, θέλει χρόνο να "κάτσει". Αν γίνει το στήσιμο σιγά σιγά τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Τρίτη μέρα χρήσης και ακόμα το στήνω....
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

εχω τα 10 στην βασικη μου συσκευή προσπαθω να τα κρατησω και ας εκει που γραφεις crashαρη και κλεινει η εφαρμογή και πρεπει να τα ξανα γραψεις απο την αρχη... και ας δεν δουλευουν τις microsoft τα live tiles και ας μην μου δουλευει το viber γιατι το βρισκει και στο store beta το οποιο δεν τελειωνει την εγκατασταση... η να μην μπορω να συνδεσω και άλλο λογαριασμο outlook στα mail

 

αλλα αυτό με την μπαταρια σε 1520 να βγαζει 12 ωρες με το ζορι δεν γινεται γυρναω σε 8.1 κριμα και είναι φοβερα κατά τα αλλα...

 

Ακριβώς τα ίδια προβλήματα έχω κι εγώ σε 1520 με εξαίρεση το viber. Αυτό με τη μπαταρία όμως δεν παλεύεται.

Link to comment
Share on other sites

εχω τα 10 στην βασικη μου συσκευή προσπαθω να τα κρατησω και ας εκει που γραφεις crashαρη και κλεινει η εφαρμογή και πρεπει να τα ξανα γραψεις απο την αρχη... και ας δεν δουλευουν τις microsoft τα live tiles και ας μην μου δουλευει το viber γιατι το βρισκει και στο store beta το οποιο δεν τελειωνει την εγκατασταση... η να μην μπορω να συνδεσω και άλλο λογαριασμο outlook στα mail

 

αλλα αυτό με την μπαταρια σε 1520 να βγαζει 12 ωρες με το ζορι δεν γινεται γυρναω σε 8.1 κριμα και είναι φοβερα κατά τα αλλα...

 

Ακριβώς τα ίδια προβλήματα έχω κι εγώ σε 1520 με εξαίρεση το viber. Αυτό με τη μπαταρία όμως δεν παλεύεται.

 

Και μένα μου αρέσουν πάρα πολύ (και μεγάλη βελτίωση η κάμερα), αλλά μπορεί να μην έχω θέμα με την μπαταρία (24 ώρες τις βγάζω) ή με άλλες εφαρμογές, αλλά έπαψε να συγχρονίζει τα email, και όποτε ψάχνω μια επαφή στο people app με πετάει έξω. Τα έχω αναφέρει βέβαια στο feedback, και μάλλον αύριο γυρνάω και εγώ.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ενώ μου αρέσουν αυτά που έρχονται, σε καμία περίπτωση το 635 δεν είναι λειτουργικό με την έκδοση 10 developers preview. Ούτε λόγος να δοκιμάσω στο κύριο τηλέφωνο μου, παρόλο που φαντάζομαι θα είναι πιο γρήγορο. Το αφήνω ακόμη έτσι, μόνο και μόνο για να βλέπω τι έρχεται.
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω αυτους που το εβαλαν στο 930 και ειχαν το προβλημα με το πηδημα της οθονης,συνεχιζει να υπαρχει ακομα με τα 10αρια?
Link to comment
Share on other sites

Διέρρευσαν video και screenshots της 10151 build της TP των Window 10 Mobile.

http://wmpoweruser.com/windows-10-mobile-build-10151-video-gets-leaked/

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω αυτους που το εβαλαν στο 930 και ειχαν το προβλημα με το πηδημα της οθονης,συνεχιζει να υπαρχει ακομα με τα 10αρια?

Εγώ δεν το ειχα αυτό με τα 8αρια (αν αυτό εννοεις)

Αλλά ναι υπάρχει στα 10αρια... περιμένω την νέα έκδοση με Ιωβεια υπομονή και κουτσουρεμενο λειτουργικά τηλ (αλλά δεν το παραταω)

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Διέρρευσαν video και screenshots της 10151 build της TP των Window 10 Mobile.

http://wmpoweruser.com/windows-10-mobile-build-10151-video-gets-leaked/

 

έχουμε φτάσει να έχουμε κινητά με 42mpx , και τα leaks είναι λες και τα τράβηξαν επί εποχής ΥΕΝΕΔ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, η 10149 ειναι στον "αέρα"
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, η 10149 ειναι στον "αέρα"

 

Ξεκινησα ήδη ...ειμαι στο 40%

 

Τελειωσα ήδη ... πρώτη εντύπωση ?

Μεγάλες αλλαγές προς το καλυτερο στην εμφάνιση και στην ταχύτητα ....

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Πααααρα πολύ καλή.καμια σχέση με 10136.εκανε κάνεις όμως επαναφορά να δούμε αν υπάρχει το ελληνικό πληκτρολόγιο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν το ειχα αυτό με τα 8αρια (αν αυτό εννοεις)

Αλλά ναι υπάρχει στα 10αρια... περιμένω την νέα έκδοση με Ιωβεια υπομονή και κουτσουρεμενο λειτουργικά τηλ (αλλά δεν το παραταω)

 

 

 

Εμένα πάντως στα 10αρια το θέμα που είχα με το πήδημα δεν μου το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 10149 πάνω στην 10136 και οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές.

1. Τα live tiles τελικά δουλεύουν.

2. Η εφαρμογή των επαφών τώρα μου επιτρέπει να κάνω save, κάτι που δεν γινόταν πρίν.

3. Πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και χωρίς να ζεσταίνεται υπερβολίκα όπως πριν.

4. Οι εφαρμογές της microsoft (mail weather news money) δουλεύουν κανονικά με τα live tiles μαζί.

5. Το store beta δουλεύει πολύ καλύτερα και κατεβάζει εφαρμογές ποίο γρήγορα τώρα.

Αυτά προς το παρόν.

Αλήθεια ξέρετε το new app launch animation τι είναι και πώς ενεργοποιείται?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...