Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι σε φάση που κατεβάζω την update. Έχω κάνει όλα τα backup και περιμένω. όσο κάνει εγκατάσταση τo update θέλει internet? γιατί δεν θα είμαι σπίτι. Έχω μεν μπόλικο 3g αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Ναι μολις τελειωσει την εγκατασταση θα χρειαστει ιντερνετ για να κατεβασει ολες τις εφαρμογες και διαφορα αλλα

επισης κανε αυτο με το skype και τους φακελους που εγραψα πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν βλέπω καμία βελτίωση ως προς τη σταθερότητα, για να μην πω πως είναι και χειρότερα τώρα. Έχω κάνει δύο hard reset και δεν έγινε τίποτα. Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βλέπω καμία βελτίωση ως προς τη σταθερότητα, για να μην πω πως είναι και χειρότερα τώρα. Έχω κάνει δύο hard reset και δεν έγινε τίποτα.

Σε τι κινητό την εγκαθιστάς? Πάντως να ξέρεις ότι θέλει χρόνο (ίσως και 2 3 ώρες) για να κάτσει καλά η ρομ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να προσαρμόσουμε την οθόνη έναρξης; Τα tiles είναι όλα μικρά και δεν καλύπτουν όλη την οθόνη όπως πριν.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τα καινουργια αλλα δεν αποκρινεται η οθονη και hard reset δεν λειτουργει. Καμμια αλλη ιδεα? Δεν ειμαι σε υπολογιστη κοντα για να το κανω επαναφορα με lumia recovery.
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τα καινουργια αλλα δεν αποκρινεται η οθονη και hard reset δεν λειτουργει. Καμμια αλλη ιδεα? Δεν ειμαι σε υπολογιστη κοντα για να το κανω επαναφορα με lumia recovery.

 

Πρέπει να περιμένεις για 10-15 λεπτά και θα ξεκολλήσει.

Πάντως έχουν πολλά θέματα ακόμα. Τα live tiles σε καιρό και ειδήσεις δουλεύουν σε κανέναν;

Edited by yiannis_12
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τα καινουργια αλλα δεν αποκρινεται η οθονη και hard reset δεν λειτουργει. Καμμια αλλη ιδεα? Δεν ειμαι σε υπολογιστη κοντα για να το κανω επαναφορα με lumia recovery.

 

Πρέπει να περιμένεις για 10-15 λεπτά και θα ξεκολλήσει.

Πάντως έχουν πολλά θέματα ακόμα. Τα live tiles σε καιρό και ειδήσεις δουλεύουν σε κανέναν;

 

Θελει υπομονή ... και πολύ ώρα ... Αν το αφήσεις να τελειωσει με την ησυχία του θα είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Θελει υπομονή ... και πολύ ώρα ... Αν το αφήσεις να τελειωσει με την ησυχία του θα είναι οκ

 

Έχω κάνει την αναβάθμιση εδώ και αρκετή ώρα. Δε δουλεύουν πολλά live tiles, πολλές φορές όταν πληκτρολογώ, ανεξάρτητα σε ποια εφαρμογή είμαι, με πετάει στην αρχική οθόνη, δε μπορώ να δημιουργήσω φακέλους στην αρχική οθόνη, ούτε να ορίσω όριο στη χρήση δεδομένων. Επίσης δεν έχει τη δυνατότητα να συγχρονίσεις τις επαφές του facebook με τις επαφές του κινητού. Αυτά έχω διαπιστώσει προς το παρόν, ελπίζω να διορθωθούν σε μελλοντική αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει την αναβάθμιση εδώ και αρκετή ώρα. Δε δουλεύουν πολλά live tiles, πολλές φορές όταν πληκτρολογώ, ανεξάρτητα σε ποια εφαρμογή είμαι, με πετάει στην αρχική οθόνη, δε μπορώ να δημιουργήσω φακέλους στην αρχική οθόνη, ούτε να ορίσω όριο στη χρήση δεδομένων. Επίσης δεν έχει τη δυνατότητα να συγχρονίσεις τις επαφές του facebook με τις επαφές του κινητού. Αυτά έχω διαπιστώσει προς το παρόν, ελπίζω να διορθωθούν σε μελλοντική αναβάθμιση.

καντε feedback παιδια να διορθωθουν...μην τα λετε μονο εδω

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει την αναβάθμιση εδώ και αρκετή ώρα. Δε δουλεύουν πολλά live tiles, πολλές φορές όταν πληκτρολογώ, ανεξάρτητα σε ποια εφαρμογή είμαι, με πετάει στην αρχική οθόνη, δε μπορώ να δημιουργήσω φακέλους στην αρχική οθόνη, ούτε να ορίσω όριο στη χρήση δεδομένων. Επίσης δεν έχει τη δυνατότητα να συγχρονίσεις τις επαφές του facebook με τις επαφές του κινητού. Αυτά έχω διαπιστώσει προς το παρόν, ελπίζω να διορθωθούν σε μελλοντική αναβάθμιση.

Σίγουρα πέρασες την 10136?? Γιατί αυτά υπήρχαν στην προηγούμενη έκδοση.Πέρα από το Facebook (Αυτό οφείλεται στις αλλαγές που έκανε το Facebook)

Edited by grigoris_a
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πέρασες την 10136?? Γιατί αυτά υπήρχαν στην προηγούμενη έκδοση.Πέρα από το Facebook (Αυτό οφείλεται στις αλλαγές που έκανε το Facebook)

 

Ναι την 10136 έχω περάσει. Στα 8.1 πάντως το facebook συγχρόνιζε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, κατεβάζω και εγώ τώρα σε 930.Να κάνω μετά την ολοκλήρωση hard reset η όχι?

Εγώ δεν έκανα ... αφαιρέσει το Skype και αδειασε όλους τους φακέλους πριν ξεκινήσεις

Και αστο ήσυχο για 3+ ωρες

Σίγουρα πέρασες την 10136?? Γιατί αυτά υπήρχαν στην προηγούμενη έκδοση.Πέρα από το Facebook (Αυτό οφείλεται στις αλλαγές που έκανε το Facebook)

Όχι για τα 8.1 δεν είχε αλλαξει τίποτα στο fb.. Μια χαρά δουλευε και τώρα στα 10αρια δεν έχει σύνδεση στις επαφές

Ναι την 10136 έχω περάσει. Στα 8.1 πάντως το facebook συγχρόνιζε κανονικά.

 

Για τους φακέλους να εμφανιστούν οι παλιοί που είχες φτιάξε ένα καινούργιο και ένας παλιος με όλα τιλ εμφανίζεται (bugαραααα). Αν δεν μπορείς να φτιάξεις νέο μάλλον έχεις ήδη πολλούς ... αν σβήσεις ένα ,τότε φτιάχνεις καινούργιο (bug)...

 

Kαι για άλλη μια φορά να πω ότι .... Θελει πολυυυυυυ ώρα ...

Καινοταν λέω πολύ δεν εννοώ μισή μια ώρα .... για να " ησυχάσει" στο δικό μου εκτός από τις 3+ ώρες εγκατάστασης το αφησα και ολο το βράδυ να κάνει τα δικά του ...

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έκανα ... αφαιρέσει το Skype και αδειασε όλους τους φακέλους πριν ξεκινήσεις

Και αστο ήσυχο για 3+ ωρες

 

Όχι για τα 8.1 δεν είχε αλλαξει τίποτα στο fb.. Μια χαρά δουλευε και τώρα στα 10αρια δεν έχει σύνδεση στις επαφές

 

 

Για τους φακέλους να εμφανιστούν οι παλιοί που είχες φτιάξε ένα καινούργιο και ένας παλιος με όλα τιλ εμφανίζεται (bugαραααα). Αν δεν μπορείς να φτιάξεις νέο μάλλον έχεις ήδη πολλούς ... αν σβήσεις ένα ,τότε φτιάχνεις καινούργιο (bug)...

 

Kαι για άλλη μια φορά να πω ότι .... Θελει πολυυυυυυ ώρα ...

Καινοταν λέω πολύ δεν εννοώ μισή μια ώρα .... για να " ησυχάσει" στο δικό μου εκτός από τις 3+ ώρες εγκατάστασης το αφησα και ολο το βράδυ να κάνει τα δικά του ...

 

Τελικά, έκανα hard reset, και είναι κομπλέ τώρα. Να κατεβάσω εφαρμογές ή να το αφήσω όλο το βράδυ να στρώσει? Επίσης εικονίδιο battery saver δεν έχω. Ούτε επιλογή για το touch και το double tap.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, έκανα hard reset, και είναι κομπλέ τώρα. Να κατεβάσω εφαρμογές ή να το αφήσω όλο το βράδυ να στρώσει? Επίσης εικονίδιο battery saver δεν έχω. Ούτε επιλογή για το touch και το double tap.

 

Κανε ότι update σου δωσει και από το beta store και βαλε τις βασικές εφαρμογές που θέλεις ...

Είναι στις ρυθμίσεις όλα αυτά στο system/battery saver το ένα και στο extras το αλλο

Link to comment
Share on other sites

Κανε ότι update σου δωσει και από το beta store και βαλε τις βασικές εφαρμογές που θέλεις ...

Είναι στις ρυθμίσεις όλα αυτά στο system/battery saver το ένα και στο extras το αλλο

 

Το θέμα είναι ότι δεν έχω extras.. χαχαχα

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν έχω extras.. χαχαχα

 

Το τελευταίο είναι ... μήπως στα ελληνικά είναι αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο είναι ... μήπως στα ελληνικά είναι αλλιώς

 

Τελικα όλα καλά. Το βρήκα και το double tap. Θα δοκιμάσω να κατεβάσω και το πληκτρολόγιο, γιατί έκανα hard reset. Βρήκα ένα τρόπο. Αν δουλέψει θα το γράψω και εδώ. Πάντως είναι ταχύτατα, απλά θέλουν λίγο υπομονή. Αφού θα κάτσω λόγω Copa America, θα το σετάρω απόψε.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάστε κανένα screenshot από αρχικη οθόνη και από τίποτα settings να δούμε. Θέλω να δω στην αρχική οθόνη αν έχουν μικρύνει το κενό στα tiles .
Link to comment
Share on other sites

Τελικα όλα καλά. Το βρήκα και το double tap. Θα δοκιμάσω να κατεβάσω και το πληκτρολόγιο, γιατί έκανα hard reset. Βρήκα ένα τρόπο. Αν δουλέψει θα το γράψω και εδώ. Πάντως είναι ταχύτατα, απλά θέλουν λίγο υπομονή. Αφού θα κάτσω λόγω Copa America, θα το σετάρω απόψε.

To duble tap ο Gabriel Aul της microsoft προτείνει να είναι απενεργοποιημένο, δεν το κοιτάς?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα όλα καλά. Το βρήκα και το double tap. Θα δοκιμάσω να κατεβάσω και το πληκτρολόγιο, γιατί έκανα hard reset. Βρήκα ένα τρόπο. Αν δουλέψει θα το γράψω και εδώ. Πάντως είναι ταχύτατα, απλά θέλουν λίγο υπομονή. Αφού θα κάτσω λόγω Copa America, θα το σετάρω απόψε.

 

Αλήθεια στην εφαρμογή peοple βλέπεις εικόνες στο live tile μετά το reset? Eιναι ο μόνος λόγος για να κάνω hard reset.

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το nextgen reader δεν κανει log in κλείνει..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

To duble tap ο Gabriel Aul της microsoft προτείνει να είναι απενεργοποιημένο, δεν το κοιτάς?

 

Αλήθεια στην εφαρμογή peοple βλέπεις εικόνες στο live tile μετά το reset? Eιναι ο μόνος λόγος για να κάνω hard reset.

 

Μόνο για την εγκατασταση να απενεργοποιηθεί το double tap.

Όχι δεν δείχνει τις φωτός στις επαφές... και κάποια live tile δεν δουλεύουν σωστά

 

Το nextgen reader δεν κανει log in κλείνει..

 

Σε μένα δουλεύει μια χαρά ... βγάλτο και ξαναβαλτο

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάστε κανένα screenshot από αρχικη οθόνη και από τίποτα settings να δούμε. Θέλω να δω στην αρχική οθόνη αν έχουν μικρύνει το κενό στα tiles .

 

Ναι ρε παίδες, δώστε κανα screenshot όποτε και αν μπορέσετε.

Εμένα με τρώει πολύ το θέμα με τις περίφημες LED Notifications στις ρυθμίσεις των ειδοποιήσεων. Για ρίξτε καμιά ματιά προς εκεί μπας και δούμε "Φως" :lol:

 

Καλή συνέχεια και πολύ υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παίδες, δώστε κανα screenshot όποτε και αν μπορέσετε.

Εμένα με τρώει πολύ το θέμα με τις περίφημες LED Notifications στις ρυθμίσεις των ειδοποιήσεων. Για ρίξτε καμιά ματιά προς εκεί μπας και δούμε "Φως" :lol:

 

Καλή συνέχεια και πολύ υπομονή.

 

Δεν υπάρχει led notifications...θα ανεβάσω κάποια screen shots σε λίγο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...