Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...μπά, δεν είναι αυτό...

...έκανα την πιό καθαρή εγκατάσταση που μπορεί να γίνει...

...recovery tool--->πίσω στην 8.1 ---> άμεση εγκατάσταση του insider χωρίς να αφήσω να εγκατασταθεί κάποια αλλη εφαρμογή ούτε κάποιο update να γίνει και καπάκι fast ring και 10.0.12634...

...πήραν κάνα μισάωρο τα γρανάζια και μετά κάνα εικοσάλεπτο data migration 21 σταδίων με ενημέρωση-κόκκινη μπάρα, κάμποσα ριστάρτ , και μετά δικό μου αίτημα γιά update από settings και από το store...

...αποτέλεσμα... ακριβώς αυτό που περιγράφεις...

...σχεδόν καμία από τις new εφαρμογές δεν είναι εγκατεστημένη(weather, news, sports κλπ), σε παραπέμπει στο νέο store beta γιά εγκατάσταση, καμία εγκατάσταση δεν καταφέρνει να ολακληρωθεί, κορτάνα γιόκ, και σου δείχνει ότι είναι pending να εγκατασταθούν 32 εφαρμογές, διαδικασία που δείχνει να γίνεται πάάάρα μα πάάρα πολύ αργά...

...σε δυό τρείς μέρες με συνεχή σύνδεση σε ρεύμα και ιντερνέτ και άν έχει ολοκληρωθεί η εγκατάσταση των πάντων, θα μπορούμε να δούμε τι ψάρια πιάνει...

...και επέστρεψαν στην θέση τους βεβαίως και τα extras, τελευταία ενότητα στα settings...

...σε 830, με region + language U.S....

...

 

Αυτό έκανα και εγώ απο χτες. Το μόνο extra που έκανα στα 8.1 είναι να κατεβάσω το πληκτρολόγιο στα Ελληνικά. Για την Cortana κάτι που ανακάλυψα είναι ότι για να δουλέψει πήγα στο bing και έσβησα τις προτιμήσεις για να τις ξαναβάλω. Δούλεψε κανονικότατα. Έκανα τις εγκαταστάσεις όλες κανονικά, αλλά αφού πρώτα έσβησα το weather και το εγκατέστησα απο το καινούργιο store (το είχα κάνει εγκατάσταση απο το παλιό, και στο καινούργιο κόλλαγε στο aquiring license, οπότε το έσβησα και ως δια μαγείας ξεκίνησε εγκατάσταση), ξεκίνησαν και όλες οι υπόλοιπες το update. Τώρα βάζω και τις δικές μου εφαρμογές. Εγώ τα έχω αφήσει UK όλα, όπως είναι απο μόνο του δηλαδή. Τα extras και μενα είναι στο τέλος. Το μόνο που μου μένει είναι να ενεργοποιήσω ξανα και το mix radio και είμαι έτοιμος. Το μόνο που δεν ξέρω είναι αν το παλιο battery saver θα δουλέψει, γιατί οι ενδείξεις του παλιού με το καινούργιο είναι μέρα με τη νύχτα.

 

Α! και κάτι άλλο. Πέρα απο την lumia camera beta, δεν έχω καταφέρει να δουλέψω το onehand. Είναι για 5" και πάνω οπότε το 930 φαντάζομαι συμπεριλάμβανεται.

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ σκέφτομαι να κάνω το εξής: Θα κάνω recovery στην 8.1 μετά θα βάλω όλα τα updates (windows 8.1.2 για να έχω τα data στο notification) και μετά λέω να πάω σε preview, τι λέτε?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε on screen πλήκτρα είστε τυχεροί ενώ εμείς που έχουμε hardware πλήκτρα είμαστε κάπως άτυχοι.Στα 10 είναι πάρα πολύ μεγάλο από των 8.1 και με δυσκολεύει ο χειρισμός

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να κάνω το εξής: Θα κάνω recovery στην 8.1 μετά θα βάλω όλα τα updates (windows 8.1.2 για να έχω τα data στο notification) και μετά λέω να πάω σε preview, τι λέτε?

 

... μην το κάνεις...

...γράφω λίγα πόστ πιό πάνω ότι το έκανα απο GDR2 και το τηλέφωνο *******...

...πρέπει να είναι όσο το δυνατόν απαλλαγμένο απο εφαρμογές + ενημερώσεις...

...τι συσκευή έχεις και σου δίνει την update 2 ;;;

Edited by niotheros
αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων- Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια
Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κάνα μισάωρο κολλημένο στα γρανάζια!Είναι φυσιολογικό;

 

Άκυρο!!!!Τελικά προχώρησε επιτέλους....

Edited by hatzisnik
Link to comment
Share on other sites

... μην το κάνεις...

...γράφω λίγα πόστ πιό πάνω ότι το έκανα απο GDR2 και το τηλέφωνο ********...

...πρέπει να είναι όσο το δυνατόν απαλλαγμένο απο εφαρμογές + ενημερώσεις...

...τι συσκευή έχεις και σου δίνει την update 2 ;;;

 

Tο έκανα αυτό με τις ενημερώσεις και εφαρμογές, και ενω το άφησα 1 μέρα τελικά πάλι έγινε "χάλια" γι αυτο το πάω ετσι.

Το κινητό είναι 925

Edited by niotheros
τροποποίηση παράθεσης
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε στην 10136 έκδοση της technical preview τσεκάρετε για updates. Δόθηκε αναβάθμιση (δεν είναι αναβάθμιση των Windows) που ονομάζεται "Insider Fast Configuration update" και διορθώνει πιθανόν κάποια bugs ή προετοιμάζει τις συσκευές για τις επόμενες εκδόσεις της Technical Preview.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε στην 10136 έκδοση της technical preview τσεκάρετε για updates. Δόθηκε αναβάθμιση (δεν είναι αναβάθμιση των Windows) που ονομάζεται "Insider Fast Configuration update" και διορθώνει πιθανόν κάποια bugs ή προετοιμάζει τις συσκευές για τις επόμενες εκδόσεις της Technical Preview.

αυτο το ειχα παρει και πριν την 10136 με την προηγουμενh,δεν ειναι καμια διορθωση...το εχει γραψει και στο twitter ο gabriel.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αφού γύρισα σε 8.1 και έκανα πάλι εγκατάσταση με technical preview τώρα έχω ελληνικό πληκτρολόγιο..Αλλά έχω ένα άλλο προβληματάκι,δεν μπορώ να φτιάξω φακέλους στην αρχική οθόνη..Ξέρει κάποιος πως γίνεται..?
Link to comment
Share on other sites

Αν γυρίσετε γλώσσα και περιοχή σε USA το store βρίσκει σε περισσότερες εφαρμογές ενημέρωσης όπως στο calculator, voice recorder κλπ

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

εμένα τώρα δεν μου επιτρέπει να βάλω tiles την αρχική οθόνη, ξέρετε γιατί?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα στο 1520 δεν κρατήθηκα μου φαίνεται καλύτερο απο το 920 αλλα οταν πάω να αλλάξω γλώσσα και πάω να διαλέξω γλώσσα εξαφανίζεται η λίστα και δεν βλέπω να διαλέξω κανένας με αυτό το πρόβλημα φυσικά δεν κάνω hard reset θα χάσω το ελληνικό πληκτρολόγιο

 

 

 

Ούτε στο 920 ουτε στο 1520 δεν μπορώ να προσθέσω καινούργιο λογαριασμό στο outlook κρασαρει

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι, όταν βάλατε για πρώτη φορά τον λογαριασμό microsoft σας έβγαλε για το onedrive? Και αν ναι, τι κάνατε γιατί εμένα πέρα από την επιλογή not now δεν μου βγάζει κάτι....
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα στο 1520 δεν κρατήθηκα μου φαίνεται καλύτερο απο το 920 αλλα οταν πάω να αλλάξω γλώσσα και πάω να διαλέξω γλώσσα εξαφανίζεται η λίστα και δεν βλέπω να διαλέξω κανένας με αυτό το πρόβλημα φυσικά δεν κάνω hard reset θα χάσω το ελληνικό πληκτρολόγιο

 

 

 

Ούτε στο 920 ουτε στο 1520 δεν μπορώ να προσθέσω καινούργιο λογαριασμό στο outlook κρασαρει

 

 

 

Πατας power να κλεισει η οθονη και το αναβεις ξανα την ωρα που εισαι μεσα στις γλωσσες.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι, όταν βάλατε για πρώτη φορά τον λογαριασμό microsoft σας έβγαλε για το onedrive? Και αν ναι, τι κάνατε γιατί εμένα πέρα από την επιλογή not now δεν μου βγάζει κάτι....

 

Εγώ πάτησα επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εαν μπορει καποιος να περιγραψει αναλυτικα, πως γινετε ηεπαναφορα σε 8.1 για lumia 625. εβαλα τα 10 αλλα δεν με εξυπηρετουν ( ειναι πολυ αργα, δεν λειτουργει το here drive, μεγαλη καταναλωση μπαταριας κ. α. )

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εαν μπορει καποιος να περιγραψει αναλυτικα, πως γινετε ηεπαναφορα σε 8.1 για lumia 625. εβαλα τα 10 αλλα δεν με εξυπηρετουν ( ειναι πολυ αργα, δεν λειτουργει το here drive, μεγαλη καταναλωση μπαταριας κ. α. )

ευχαριστω

 

Ακολούθησε τον οδηγό: Διαδικασία Επαναφοράς Lumia από την Developer Preview. Είναι η ίδια διαδικασία και για την Technical Preview των Windows 10 Mobile.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τον οδηγό: Διαδικασία Επαναφοράς Lumia από την Developer Preview. Είναι η ίδια διαδικασία και για την Technical Preview των Windows 10 Mobile.

ολα ενταξει, εγινε η επαναφορα σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με τον error code 0x80070003 ξέρει κανένας τι κάνουμε? όποια εφαρμογή μου βγάζει για update στο store beta και την βάζω για εγκατάσταση, δεν λειτουργεί μετά, και η εγκατάσταση (όταν φτάνει στο σημείο που κάνει επαναφορά προσωπικών προτιμήσεων) σταματάει και βγάζει αυτό το σφάλμα. Έσβησα και όλα τα backup που είχα εκτός απο ένα. Μάλλον το βλέπω και αυτό για σβήσιμο.
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

H εμπειρία μου μετά από 2 ημερών προσπάθεια είναι η εξής:

1. Το έβαλα να κάνει hard reset το οποίο αφού ολοκληρώθηκε το άφησα μια ώρα να "κάτσει" το λειτουργικό.

2. Έκανα αναβάθμιση το mail και calendar μετά από μισή ώρα εγκατέστησα τους λογαριασμούς mail.

3. Έπειτα έβαλα τις εφαρμογές που ήθελα και άφησα το κινητό άλλη μια ώρα.

Δεν έχω καταφέρει να δουλέψει το onedrive ακόμα. Αν το καταφέρω θα είμαι πλήρης.

Αφού το άφησα όλο το βράδυ, σήμερα είδα ότι το store (beta) "πήρε" το μαύρο φόντο, κατόπιν έκανε μόνο του 13 αναβαθμίσεις.

Μετά από όλα αυτά έχω ένα λειτουργικό χωρίς θέματα (προς το παρόν) και χωρίς κωλύματα, άντε να δούμε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάτησα επόμενο.

 

Εμένα δεν μου έβγαλε αυτή την επιλογή και ας το άφησα 3 ώρες έτσι....

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

1. Το έβαλα να κάνει hard reset

 

...αν κατάλαβα καλά πέρασες την 10136 και μετά έκανες hard reset...

 

...η ερώτηση είναι : η ενότητα extras, τελευταία κάτω-κάτω στα settings υπάρχει ;;;

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

...αν κατάλαβα καλά πέρασες την 10136 και μετά έκανες hard reset...

 

...η ερώτηση είναι : η ενότητα extras, τελευταία κάτω-κάτω στα settings υπάρχει ;;;

 

Σωστά κατάλαβες, μετά την εγκατάσταση της 10136 έκανα hard reset.

Η ενότητα extras δεν υπάρχει, είναι σκόρπια στο υπόλοιπο μενού.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Η ενότητα extras δεν υπάρχει, είναι σκόρπια στο υπόλοιπο μενού.

 

...όχι φίλε μου, δεν είναι σκόρπια στο υπόλοιπο μενού...

...σου την έχει εξαφανίσει όλη την ενότητα των extras, που έχει μέσα audio, call filter, display, glance screen, motion data, touch κλπ...

...είναι σοβαρό πρόβλημα και συμβαίνει με το hard reset...

...πρίν το κάνεις υπήρχαν, αλλά δεν τα είχες προσέξει...

...την πάτησα δύο φορές...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω ενημέρωση τώρα για το 635. Γνωρίζει κανείς τι ειναι αυτό; με τα τόσα νούμερα στις εκδόσεις ειναι πολύ μπερδεμένο το όλο πράγμα.

 

Μου γράφει 02040.00019.14484.24005 και os version 10.0.10136.0 hardware revision number 4.1.0.0.

Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι, άλλα πλέον μπορώ να προσθέσω εφαρμογές στην αρχική οθόνη και να φτιάξω φακέλους.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...