Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι επαφές σε μένα συνδέονται με facebook

 

Τα tiles από καιρό, ειδήσεις και οικονομικά δεν μου έχουν δείξει ακόμα live tiles ούτε τα mail εκτός από αριθμό.. Ούτε οι επαφές αλλά θα δοκιμάσω να τα βγάλω και να τα βάλω όλα..

 

 

 

@COLOSSUS_R το μετάνιωσες που το έβαλες στο βασικό σου τηλέφωνο για κάποιο λόγο;

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

'Οταν κανεις hard reset και μετα, χάνει την επιλογή exras από τις ρυθμήσεις...Το κάνει και σε εσας αυτό?

 

Edit: Τελικά το βρήκα, αυτά που ήταν μέσα στο μενού των extras τώρα ειναι σκόρπια εκέι που είναι οι άλλες εφαρμογές....

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα που είχε με τις επαφές που δεν σε άφηνε να τις αποθηκεύσεις δορθώθηκε;

Επίσης για τις εφαρμογές στο παρασκήνιο που δεν μπορούσες να τις κλείσεις καθώς δεν δούλευε το on/off

διορθώθηκε;

Link to comment
Share on other sites

To duble tap ο Gabriel Aul της microsoft προτείνει να είναι απενεργοποιημένο, δεν το κοιτάς?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αλήθεια στην εφαρμογή peοple βλέπεις εικόνες στο live tile μετά το reset? Eιναι ο μόνος λόγος για να κάνω hard reset.

 

Είναι μόνο για την εγατάσταση νομίζω. Πάντως απο όταν το ενεργοποίησα στο Pin δεν μου έβγαλε πρόβλημα. Απο αυτά που είδα: Το people hub όντως δεν δείχνει εικόνες.

 

Οι επαφές σε μένα συνδέονται με facebook

 

Τα tiles από καιρό, ειδήσεις και οικονομικά δεν μου έχουν δείξει ακόμα live tiles ούτε τα mail εκτός από αριθμό.. Ούτε οι επαφές αλλά θα δοκιμάσω να τα βγάλω και να τα βάλω όλα..

 

 

 

@COLOSSUS_R το μετάνιωσες που το έβαλες στο βασικό σου τηλέφωνο για κάποιο λόγο;

 

Και το fb και το twitter, linked, skype συνδέονται. Μου έβγαλε και επιλογή ενναλαγής με sk στην κλήση. Κατά τα άλλα τα ίδια και εμένα με mail και tiles. Στην Cortana όταν την ανοίγετε τι σας εμφανίζει? Εμένα ένα wallpaper απο το bing μόνο.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Στο 930 η 10136 δουλεύει χωρίς πολλά προβλήματα?

Το OneNote δουλεύει?

 

Σημαντικά προβλήματα δεν έχω συναντήσει. Απλά θέλει υπομονή και το χρόνο του γιατί πρέπει να κάτσει καλά η εγκατάσταση, και οι εφαρμογές μετά. Κάποια ψιλοκολληματάκια στα tiles έχω συναντήσει αλλά γενικά τίποτα σημαντικό. Να πω και εγώ ότι έχω πάθει πλάκα με τον spartan - edge. Απίστευτα γρήγορος.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

...απο 8.1 upd 2 - που δούλευε ΑΨΟΓΑ - o insider "είδε" την 10136...

...η αναβάθμιση, σκέτη καταστροφή...δεν δούλευε τίποτα ικανοποιητικά, αλλά υπήρχαν τα extras, τελευταία ενότητα των settings...

...κάνω hard reset, ψιλοχάλι, πολλές εφαρμογές κολλάνε τη συσκευή(θέλει soft reset), και κυρίως εξαφανίστηκαν τα extras (touch, glance, κλπ)...

...δεύτερο hard reset, καμία βελτίωση...

...προφανώς φταίει η κατευθείαν μετάβαση από GDR2 ( είχε μπεί με insider)...

...ήθελε απ'την αρχή recovery tool και επιστροφή στην 8.1...

...στο 830...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

...απο 8.1 upd 2 - που δούλευε ΑΨΟΓΑ - o insider "είδε" την 10136...

...η αναβάθμιση, σκέτη καταστροφή...δεν δούλευε τίποτα ικανοποιητικά, αλλά υπήρχαν τα extras, τελευταία ενότητα των settings...

...κάνω hard reset, ψιλοχάλι, πολλές εφαρμογές κολλάνε τη συσκευή(θέλει soft reset), και κυρίως εξαφανίστηκαν τα extras (touch, glance, κλπ)...

...δεύτερο hard reset, καμία βελτίωση...

...προφανώς φταίει η κατευθείαν μετάβαση από GDR2 ( είχε μπεί με insider)...

...ήθελε απ'την αρχή recovery tool και επιστροφή στην 8.1...

...στο 830...

 

Αυτό ισχύει που λες. Απλά επειδή είναι δοκιμαστική για να μη χάσει την λειτουργικότητα το κινητό του, το touch (όπως και το glance και άλλες επιλογές των μενού φαντάζομαι) τα έχει χύμα μέσα στο μενού των εφαρμογών. Πάντως άμα το γυρίσεις σε 8.1 και τα ξανακάνεις απο την αρχή, πιστεύω θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να περάσω πάλι το insider στο 635. Αυτήν την στιγμή κατεβάζει το update. Η έκδοση που θα περαστεί θα είναι αυτή που συζητάτε παραπάνω;
Link to comment
Share on other sites

Hi,

 

 

 

 

 

 

 

(It's an OS/preview issue, we're looking further into it.)

 

 

 

 

 

 

 

WORKAROUND

 

 

 

 

 

 

 

Please install and login to app on your PC, then wait few minutes to sync data with your phone.

 

 

 

 

 

 

 

Please verify that "sync settings" are enabled on both PC and Mobile (also using same MS account on all devices).

 

 

 

 

 

 

 

• On Windows 8, go to PC settings --> OneDrive --> Sync settings and verify sync passwords switch is enabled.

 

 

 

• On Windows 10 Mobile, go to settings --> Accounts --> Sync your settings and verify sync passwords switch is enabled.

 

 

 

Email από nextgen reader

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που θα περαστεί θα είναι αυτή που συζητάτε παραπάνω;

 

...το build 10136 περί ού ο λόγος, ο insider το αναφέρει ως 10.0.12634 ...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, όταν βάλατε για πρώτη φορά τον λογαριασμό microsoft σας έβγαλε για το onedrive? Και αν ναι, τι κάνατε γιατί εμένα πέρα από την επιλογή not now δεν μου βγάζει κάτι....
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ενα προβλημα που δε μου αρεσει ειναι οτι μερικες επαφες οταν με καλουν δεν μου βγαζει το ονομα τους αλλα μονο τον αριθμο τους,σας ετυχε?
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που έχω swipe και στα ελληνικά, χωρίς μάλιστα να κάνω τίποτα και project Spartan, για μένα είμαι καλυμμένος :)

Είναι ταχύτατος ακόμη και στο μικρό 635 και στην έκδοση για κινητά του myphone δεν έχει τα κολλήματα του i.e.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν συγχρονίζονται οι επαφές του facebook η λύση είναι απεγκατάσταση κι επανεγκατάσταση της εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το hard reset που έκανα δεν μπορώ τελικά να βάλω το ελληνικό λεξικό, μου βγάζει ότι απαιτείται προσοχή τι φταίει? Βοήθεια παιδία!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν συγχρονίζονται οι επαφές του facebook η λύση είναι απεγκατάσταση κι επανεγκατάσταση της εφαρμογής.

Αυτό είναι σωστό και μάλιστα ισχύει για όσες εφαρμογές δεν δουλεύουν. Απεγκατασταση και εγκατάσταση ξανά και συνήθως λύνεται το πρόβλημα...

Η μονη που μέχρι τώρα δεν μου δουλεύει είναι το truecaller ...

Μετά το hard reset που έκανα δεν μπορώ τελικά να βάλω το ελληνικό λεξικό, μου βγάζει ότι απαιτείται προσοχή τι φταίει? Βοήθεια παιδία!

Ριξε μια μάτια εδώ ...ακολουθησε τα βήματα και λίγο υπομονή εκεί στο τέλος γιατι αργεί αρκετα...

http://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_personal/installing-phone-language-packs-all-builds-up/7951b0b4-85b7-4190-b3dc-591258943455?tm=1434423199715

 

Εγώ πάλι δεν μπορώ να κάνω hard reset. Υπάρχουν εφαρμογές που δεν μπορώ να απεγκαταστήσω.

Κανε ένα soft reset μετά την απεγκατασταση μιας εφαρμογής και ξαναδοκιμασε.

 

Γενικά μερικές φορές ενώ δείχνει ότι δεν έγινε μια εργασία τελικά έχει γίνει απλά δεν το δείχνει μεσα

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά. Το τηλέφωνο δεν κλείνει ποτέ. Η οθόνη εννοώ. Την κλείνω και σε λίγο ανοίγει πάλι μόνη της. Πάω για hard reset.

Πολλά προβλήματα. Δεν δουλεύει το store beta, δεν μπορώ να σβήσω ή να αλλάξω το OneDrive. Το skype το κατάφερα.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά απο δύο μέρες με την καινούργια έκδοση, δύο παρατηρήσεις.

 

Πρώτον, δεν δουλεύει η Cortana και ας έχω USA region. Μου λέει να πάω settings να ενεργοποιήσω τα permisions αλλά είναι όλα κομπλέ. Στον υπολογιστή και στο bing - spartan του PC δουλεύει τέλεια. Στο κινητό όχι.

 

Δεύτερον, δεν μπορώ να κατεβάσω πληκτρολόγιο ούτε και γλώσσα, παρόλο που δοκίμασα δύο τρείς τρόπους που βρήκα μόνος μου αλλά και αυτούς που ανεβάσατε εδώ.

 

Επίσης, δεν ξέρω πόσοι μπορέσατε να κάνετε χρήση του one-hand, και της lumia camera beta. Εγώ δεν τα κατάφερα και δεν βρήκα την κάμερα ποια είναι αφού σαν default έχω μόνιμα την lumia camera και χωρίς να μπορώ να την αλλάξω.

 

Κάνω μια επαναφορά σε 8.1 και τα ξαναπερνάω αφού έχω χρόνο τώρα το βράδυ. Νομίζω πως τα περισσότερα προβλήματα είναι επειδή δεν κάναμε καλή εγκατάσταση.

 

Είναι πολύ καλή έκδοση και είναι πολύ σταθερή, και θα την κρατήσω. Αλλιώς είχα επιστρέψει σε 8.1

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σωστό και μάλιστα ισχύει για όσες εφαρμογές δεν δουλεύουν. Απεγκατασταση και εγκατάσταση ξανά και συνήθως λύνεται το πρόβλημα...

Η μονη που μέχρι τώρα δεν μου δουλεύει είναι το truecaller ...

 

Ριξε μια μάτια εδώ ...ακολουθησε τα βήματα και λίγο υπομονή εκεί στο τέλος γιατι αργεί αρκετα...

http://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_personal/installing-phone-language-packs-all-builds-up/7951b0b4-85b7-4190-b3dc-591258943455?tm=1434423199715

 

 

Κανε ένα soft reset μετά την απεγκατασταση μιας εφαρμογής και ξαναδοκιμασε.

 

Γενικά μερικές φορές ενώ δείχνει ότι δεν έγινε μια εργασία τελικά έχει γίνει απλά δεν το δείχνει μεσα

 

Αυτό με το πληκτρολόγιο τελικά δεν δούλεψε, δεν ξέρω γιατί....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το store beta δεν φαίνεται να δουλεύει. Κάθε φορά λέει starting downloading και μετά δεν γίνεται τίποτα. Δεν μπορώ να ανοίξω εφαρμογές που ήταν ήδη εγκατεστημένες πως το OneDrive.
Link to comment
Share on other sites

Το store beta δεν φαίνεται να δουλεύει. Κάθε φορά λέει starting downloading και μετά δεν γίνεται τίποτα. Δεν μπορώ να ανοίξω εφαρμογές που ήταν ήδη εγκατεστημένες πως το OneDrive.

 

Και εμένα δεν δούλευε πριν. Τώρα κατεβάζει μεν, πολύ αργά δε. Δεν ξέρω αν φταίει η σύνδεση μου, ή το store. Έχει κανένας την lumia camera beta? Μπαίνω να την κατεβάσω απο το pc (γιατί στο uk store δεν μου την βγάζει) αλλά μου λέει ότι δεν μπορώ και ότι δεν έχω καταχωρημένη συσκευή στο store.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τα περισσότερα προβλήματα είναι επειδή δεν κάναμε καλή εγκατάσταση.

 

...μπά, δεν είναι αυτό...

...έκανα την πιό καθαρή εγκατάσταση που μπορεί να γίνει...

...recovery tool--->πίσω στην 8.1 ---> άμεση εγκατάσταση του insider χωρίς να αφήσω να εγκατασταθεί κάποια αλλη εφαρμογή ούτε κάποιο update να γίνει και καπάκι fast ring και 10.0.12634...

...πήραν κάνα μισάωρο τα γρανάζια και μετά κάνα εικοσάλεπτο data migration 21 σταδίων με ενημέρωση-κόκκινη μπάρα, κάμποσα ριστάρτ , και μετά δικό μου αίτημα γιά update από settings και από το store...

...αποτέλεσμα... ακριβώς αυτό που περιγράφεις...

...σχεδόν καμία από τις new εφαρμογές δεν είναι εγκατεστημένη(weather, news, sports κλπ), σε παραπέμπει στο νέο store beta γιά εγκατάσταση, καμία εγκατάσταση δεν καταφέρνει να ολακληρωθεί, κορτάνα γιόκ, και σου δείχνει ότι είναι pending να εγκατασταθούν 32 εφαρμογές, διαδικασία που δείχνει να γίνεται πάάάρα μα πάάρα πολύ αργά...

...σε δυό τρείς μέρες με συνεχή σύνδεση σε ρεύμα και ιντερνέτ και άν έχει ολοκληρωθεί η εγκατάσταση των πάντων, θα μπορούμε να δούμε τι ψάρια πιάνει...

...και επέστρεψαν στην θέση τους βεβαίως και τα extras, τελευταία ενότητα στα settings...

...σε 830, με region + language U.S....

...

 

...και έτσι έχασα την ΑΨΟΓΗ GDR2, και δεν υπάρχει τρόπος να την ξαναβάλω μέχρι να γίνει διαθέσιμη επίσημα...

...γιαυτό όποιος έχει την GDR2 να μην το πειράξει καθόλου...

Edited by niotheros
συνεχόμενα μηνύματα
Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...