Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωστά "θέματα" της 10136 έκδοσης της Technical preview των Windows 10 Mobile:

 

 

  • After upgrading, you will still see duplicate tiles for apps like Search and Phone under All Apps.
  • If you have too many PIN unlock attempts, you’ll see the “enter A1B2C3” reset experience. However, there is an issue in this build where after you enter the code you won’t see the PIN pad. The workaround is to press Emergency Call after entering the code, then press Back and you’ll be able to enter your PIN.
  • We recommend disabling the double-tap-to-wake feature on some Lumia devices by going to the Settings app then Extras > Touch > Wake to prevent any accidental PIN unlock attempts.
  • There is an issue that may cause Skype not to work after upgrade. The best workaround is to uninstall Skype on Windows Phone 8.1 *before* you upgrade to this build and then reinstall it after upgrading. If you miss that step though, you can usually resolve by uninstalling it and reinstalling from the Store once you’re on 10136.
  • If you’re having issues installing new Language Packs in this build, see this forum post.

 

http://blogs.windows.com/bloggingwindows/2015/06/16/announcing-windows-10-mobile-insider-preview-build-10136/

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαίνονται πολύ καλύτερα σκέφτομαι να τα βάλω και στο 1520..

 

 

 

Ακόμα δεν έχει αυτόματη ενημέρωση στο store beta..

 

 

 

Κάνω επαναφορά να δω από clean install πως είναι..

 

 

 

Edit

 

από clean install δεν εγλαθηστα το λεξικό..

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Φαίνονται πολύ καλύτερα σκέφτομαι να τα βάλω και στο 1520..

 

 

 

Ακόμα δεν έχει αυτόματη ενημέρωση στο store beta..

 

 

 

Κάνω επαναφορά να δω από clean install πως είναι..

 

 

 

Edit

 

από clean install δεν εγλαθηστα το λεξικό..

 

Κάνε την διαδικασία που λέει εδω...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε την διαδικασία που λέει εδω...

 

Το διάβασα αλλά δεν καταφέρνω κάτι και μιλάει και για γλώσσα όχι για πληκτρολόγιο..

Εσύ τα κατάφερες;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

paidia εγω εκανα την αναβαθμιση εγινε οκ...μετα ειπα να κανω μια επαναφορα και κολλησε ...ανοιγα την οθονη κλειδωματος και κολλησε στο φορτωση...
Link to comment
Share on other sites

paidia εγω εκανα την αναβαθμιση εγινε οκ...μετα ειπα να κανω μια επαναφορα και κολλησε ...ανοιγα την οθονη κλειδωματος και κολλησε στο φορτωση...

 

Δεν κόλλησε .... περιμενε εκεί και θα σου δείξει την ώρα και μετά είσαι έτοιμος ... υπομονη και μην το πειραξεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν κόλλησε .... περιμενε εκεί και θα σου δείξει την ώρα και μετά είσαι έτοιμος ... υπομονη και μην το πειραξεις

 

το πειραξα ισως γιαυτο κολλησε...τες πα κανω επαναφορα σε 8.1 και ξανα απο αρχη....

Link to comment
Share on other sites

Όντως με βάση αυτά που έγραψε στο twitter o Gabe Aul θα δοθεί αύριο η έκδοση 10136 αλλά λόγω ενος προβλήματος για να την βάλεις θα πρέπει να είσαι σε 8.1.

Όποτε οποιος θελει ή γυρνάει σε 8.1 και μετά αναβάθμιση, ή περιμένει την επόμενη βδομάδα που θα δοθεί η 10145....

 

Ξερουμε αν θα υπαρξει σιγουρα την αλλη εβδομαδα η 10145;

Επισης, παιζει ενδεχομενο να πρεπει να εισαι στην 10136 για να παρεις την 10145 και να μην γινεται απο τη 10080;

Ρωταω γιατι δεν εχω ορεξη για επαναφορα τωρα.

Link to comment
Share on other sites

το πειραξα ισως γιαυτο κολλησε...τες πα κανω επαναφορα σε 8.1 και ξανα απο αρχη....

 

Δεν χρειάζεται να ΠΑΣ 8.1 ..κανε hard reset ....

Ξερουμε αν θα υπαρξει σιγουρα την αλλη εβδομαδα η 10145;

Επισης, παιζει ενδεχομενο να πρεπει να εισαι στην 10136 για να παρεις την 10145 και να μην γινεται απο τη 10080;

Ρωταω γιατι δεν εχω ορεξη για επαναφορα τωρα.

 

Σίγουρα κανεις Δεν μπορει να πει ... οχι Δεν υπαρχει περιπτωση να χρειαζεται η 10136 για να πας στην επομενη

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κανεις Δεν μπορει να πει ... οχι Δεν υπαρχει περιπτωση να χρειαζεται η 10136 για να πας στην επομενη

 

Οποτε περιμενω feedback απ' οσους δοκιμασαν την 10136 και αν αξιζει, σε συγκριση με την 10080, με βλεπω να πηγαινω και εγω σε 10136 εκτος και αν εχουμε πληροφορηση, σε 2-3 μερες, για συντομη κυκλοφορια της 10145.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε περιμενω feedback απ' οσους δοκιμασαν την 10136 και αν αξιζει, σε συγκριση με την 10080, με βλεπω να πηγαινω και εγω σε 10136 εκτος και αν εχουμε πληροφορηση, σε 2-3 μερες, για συντομη κυκλοφορια της 10145.

Τελικά δεν αντεξα και την έβαλα και στο 930 ....

Συνολικός χρόνος εγκατάστασης (από το κατέβασμα μέχρι και την ενημέρωση των εφαρμογων) 3 ώρες παρά κάτι. Σοβαρά θέματα : κανένα ... Πρώτες εντυπώσεις : Ημερα με την νύχτα με την προηγούμενη ...θα ακολουθήσει πλήρες άρθρο ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζοντας να πω ότι ειναι πολύ καλύτερη από την προηγούμενη..

 

 

 

Μετά το clean install δεν μπορώ να προσθέσω λεξικό...

 

Αν έχεις μια εφαρμογή όπως ο καιρός και πατήσεις να ανοίξει σε στέλνει στο store για την καινούργια έκδοση και εκεί κολλάει και κλείνει το store

 

Πρέπει να την κατεβασεις μόνος σου

 

 

 

Το store beta αν και δεν έχει αυτόματη ενημέρωση δουλεύει πολύ πιο σωστά από πριν..

 

 

 

Το κινητό ζεσταίνεται πολύ

 

Το Bing translator δουλεύει χωρίς να κλείνει πια..

 

Τα loading σχεδον εξαφανίστηκαν

 

Και το πληκτρολόγιο το νιώθω ακόμα πιο γρήγορο

 

 

Ολα ειναι αρκετα γρηγορα καμια σχεση με οτι ειχατε δει

 

 

 

 

Πολύ κοντά για every day use αλλά εγώ θα περιμενω την επόμενη.. Η δοκιμές γίναν σε 920

 

Περιμένω τα δικά σας..

 

 

 

 

 

Edit

 

Το store beta κάνει ένα σωρό update εκανε και το ίδιο τώρα είναι μαυρο και έχει και auto update

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα αλλά δεν καταφέρνω κάτι και μιλάει και για γλώσσα όχι για πληκτρολόγιο..

Εσύ τα κατάφερες;

 

Το είχα βάλει από την 8.1 άλλα ο Gabriel Aul λέει ότι είναι η ίδια διαδικασία και για το πληκτρολόγιο.

 

To live tile της εφαρμογής people εμφανίζει τις εικόνες των προσώπων ή όχι?

Edited by Alex_tz
Συνεχόμενα μηνύματα
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν αντεξα και την έβαλα και στο 930 ....

Συνολικός χρόνος εγκατάστασης (από το κατέβασμα μέχρι και την ενημέρωση των εφαρμογων) 3 ώρες παρά κάτι. Σοβαρά θέματα : κανένα ... Πρώτες εντυπώσεις : Ημερα με την νύχτα με την προηγούμενη ...θα ακολουθήσει πλήρες άρθρο ...

 

Αρχίζοντας να πω ότι ειναι πολύ καλύτερη από την προηγούμενη..

 

 

 

Μετά το clean install δεν μπορώ να προσθέσω λεξικό...

 

Αν έχεις μια εφαρμογή όπως ο καιρός και πατήσεις να ανοίξει σε στέλνει στο store για την καινούργια έκδοση και εκεί κολλάει και κλείνει το store

 

Πρέπει να την κατεβασεις μόνος σου

 

 

 

Το store beta αν και δεν έχει αυτόματη ενημέρωση δουλεύει πολύ πιο σωστά από πριν..

 

 

 

Το κινητό ζεσταίνεται πολύ

 

Το Bing translator δουλεύει χωρίς να κλείνει πια..

 

Τα loading σχεδον εξαφανίστηκαν

 

Και το πληκτρολόγιο το νιώθω ακόμα πιο γρήγορο

 

 

Ολα ειναι αρκετα γρηγορα καμια σχεση με οτι ειχατε δει

 

 

 

 

Πολύ κοντά για every day use αλλά εγώ θα περιμενω την επόμενη.. Η δοκιμές γίναν σε 920

 

Περιμένω τα δικά σας..

 

 

 

 

 

Edit

 

Το store beta κάνει ένα σωρό update εκανε και το ίδιο τώρα είναι μαυρο και έχει και auto update

 

Τώρα γιατί μου το κάνετε αυτό και με τρώει λίγο το δάχτυλο? Τα apps της microsoft δουλεύουν? battery saver, data κλπ.. Φαντάζομαι κάνατε κατευθείαν hard reset.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Τώρα γιατί μου το κάνετε αυτό και με τρώει λίγο το δάχτυλο? Τα apps της microsoft δουλεύουν? battery saver, data κλπ.. Φαντάζομαι κάνατε κατευθείαν hard reset.

 

σε εμένα δουλεύουν weather battery saver, data usage, music, store(beta) call+sms, skype και πολλές άλλες...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

σε εμένα δουλεύουν weather battery saver, data usage, music, store(beta) call+sms, skype και πολλές άλλες...

 

Κάνω backup και ξεκινάω.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Οποιος με hard reset καταφέρει να βάλει το ελληνικό λεξικό να μας πει τι ακριβώς έκανε..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Με τρώει και εμένα το χέρι μου τώρα με αυτά που διαβάζω...

Μπορεί κάποιος να μου πει πώς μπορώ να κάνω full backup στο 830 που έχω, για να μπορώ να γυρίσω πίσω όταν και αν χρειαστεί;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Οποιος με hard reset καταφέρει να βάλει το ελληνικό λεξικό να μας πει τι ακριβώς έκανε..

 

Τι region είσαι?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τι region είσαι?

 

Ελλάδα.. Γίνεται δουλειά με USA?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι την δοκιμάσατε πιστεύετε ότι κάνει για καθημερινή χρήση; Ποιες είναι οι βασικές ελλείψεις που θα ήταν ανασταλτικές να τη βάλουμε;
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα.. Γίνεται δουλειά με USA?

Νομίζω οτι θέλει United States, Ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά όσοι την δοκιμάσατε πιστεύετε ότι κάνει για καθημερινή χρήση; Ποιες είναι οι βασικές ελλείψεις που θα ήταν ανασταλτικές να τη βάλουμε;

Για εμένα ναι, πλέον είναι για καθημερινή χρήση. Αυτό που διαπίστωσα όμως είναι ότι κάποιες φορές όταν εγκαθιστάς μία εφαρμογή, θέλει κάμποση ώρα για να τρέξει σωστά. Παράδειγμα έβαλα την εφαρμογή music και έκανε 3 ώρες για να "καθίσει" καλά και να δουλέψει.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα γιατί μου το κάνετε αυτό και με τρώει λίγο το δάχτυλο? Τα apps της microsoft δουλεύουν? battery saver, data κλπ.. Φαντάζομαι κάνατε κατευθείαν hard reset.

 

σε εμένα δουλεύουν weather battery saver, data usage, music, store(beta) call+sms, skype και πολλές άλλες...

 

Σε μένα δούλεψαν όλα με την πρώτη ... Βγαλε το Skype και αδειασε τους φακέλους πριν προχωρήσεις .... και το κυριότερο υπομονηηηηηηη

Μην αγγίζεις το κινητό πριν τελειωσει .... 3 ώρες και βαλε...

Στο 930 θα την κρατήσω για καθημερινή έτσι όπως την βλέπω σημερα

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δούλεψαν όλα με την πρώτη ... Βγαλε το Skype και αδειασε τους φακέλους πριν προχωρήσεις .... και το κυριότερο υπομονηηηηηηη

Μην αγγίζεις το κινητό πριν τελειωσει .... 3 ώρες και βαλε...

Στο 930 θα την κρατήσω για καθημερινή έτσι όπως την βλέπω σημερα

 

Είμαι σε φάση που κατεβάζω την update. Έχω κάνει όλα τα backup και περιμένω. όσο κάνει εγκατάσταση τo update θέλει internet? γιατί δεν θα είμαι σπίτι. Έχω μεν μπόλικο 3g αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...