Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως, αυτά τα hamburger μενού, στην πάνω αριστερά γωνία, ήθελα να 'ξερα πώς τους ήρθαν... Με τόσο μεγάλες οθόνες πλέον και τον περισσότερο κόσμο να είναι δεξιόχειρες.

 

P.S.: Βασικά, έχω μια υποψία, αλλά δε θέλω να το "γρουσουζέψω"....

 

Πάντως στη συλλογή το hamburger έφυγε, ελπίζω να ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες εφαρμογές, γιατί πραγματικά δεν είναι και ό,τι πιο εύκολο στη χρήση, ειδικά σε σύγκριση με τα 8.1.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για αυτο με τις μεγάλες οθόνες και τα κουμπιά ψηλά στην οθόνη η ms έχει λυση απο τις πρωτες εκδοσεις preview 10 και πλεον με την τελευταια το εδωσε και σε αυτα με τις μικρες οθονες...κρατηστε πατημενο το start κουμπι και θα δειτε την οθονη να κατεβαινει στην μεση....και Βουαλα...!!!
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Το 1520 έχει. Μεγάλο πρόβλημα με την μπαταρία στην τελευταία έκδοση.. Δοκίμασα να κάνω hard reset γιατι έκανα μόλις πήρα την πρώτη 10536 όχι την δεύτερη..

 

Άφησα 3 στήλες αντί να βάλω 4 έβγαλα το φόντο από πίσω και έχω βάλει άπλα ένα χρώμα.. Έβαλα στα mail μου να αργούν παραπάνω να κάνουν συγχρονισμό.. Τελείωσα και το στήσιμο σύντομα θα σας πω αποτελέσματα

 

 

 

Είναι τόσο χάλια που μετά από 3-4 μήνες συνεχόμενους στα win10 σκέφτομαι για να πάω 8.1

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο χάλια που μετά από 3-4 μήνες συνεχόμενους στα win10 σκέφτομαι για να πάω 8.1

 

Μόνο λόγω μπαταρίας ή έχουν κι άλλα θέματα?

Σκεφτόμουν να τα περάσω σήμερα ,αλλά το ξανασκέφτομαι διπλά τώρα.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το 1520 έχει. Μεγάλο πρόβλημα με την μπαταρία στην τελευταία έκδοση.. Δοκίμασα να κάνω hard reset γιατι έκανα μόλις πήρα την πρώτη 10536 όχι την δεύτερη..

 

Άφησα 3 στήλες αντί να βάλω 4 έβγαλα το φόντο από πίσω και έχω βάλει άπλα ένα χρώμα.. Έβαλα στα mail μου να αργούν παραπάνω να κάνουν συγχρονισμό.. Τελείωσα και το στήσιμο σύντομα θα σας πω αποτελέσματα

 

 

 

Είναι τόσο χάλια που μετά από 3-4 μήνες συνεχόμενους στα win10 σκέφτομαι για να πάω 8.1

 

Κι εγώ με 1520 έχω ακριβώς το ίδιο θέμα. Νομίζω ότι το πρόβλημα υπάρχει όταν έχεις ανοιχτά τα δεδομένα. Με wifi μόνο η μπαταρία είναι αρκετά καλή. Όποτε όμως ανοίγω τα δεδομένα η συσκευή ζεσταίνεται και τρώει τη μπαταρία πολύ γρήγορα. Δεν το έχω τσεκάρει όμως 100% ακόμα. Δοκίμασέ το κι εσύ αν θέλεις να δούμε αν όντως ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στη συλλογή το hamburger έφυγε, ελπίζω να ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες εφαρμογές, γιατί πραγματικά δεν είναι και ό,τι πιο εύκολο στη χρήση, ειδικά σε σύγκριση με τα 8.1.

 

Ελπίζω να φύγει κι όπου αλλού υπάρχει, γιατί μου θυμίζει υπερβολικά Android.... Και δε μου αρέσει καθόλου αυτό...

 

Για αυτο με τις μεγάλες οθόνες και τα κουμπιά ψηλά στην οθόνη η ms έχει λυση απο τις πρωτες εκδοσεις preview 10 και πλεον με την τελευταια το εδωσε και σε αυτα με τις μικρες οθονες...κρατηστε πατημενο το start κουμπι και θα δειτε την οθονη να κατεβαινει στην μεση....και Βουαλα...!!!

 

Εντάξει. Αυτό δεν είναι και τόσο λύση για 'μένα.. Τι τους πείραζε τόσο καιρό το μενού, που εμφανιζόταν από κάτω, αγγίζοντας τις 3 τελείες; Έχεις ήδη τα δάχτυλά σου στο κάτω μέρος της οθόνης. Θα ανεβοκατεβαίνεις για το καθετί;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω την εντύπωση ότι στο 1520 έχει πρόβλημα με τα data και κάνει κάτι κούπα από 60% πάει 20% σε 30 λεπτα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

ενω δειχνει οτι λειτουργει το call+sms filter δεν με αφηνει να βαλω νεο αριθμο στη λιστα...το εχει κανενας αλλος αυτο το θεμα?
Link to comment
Share on other sites

ενω δειχνει οτι λειτουργει το call+sms filter δεν με αφηνει να βαλω νεο αριθμο στη λιστα...το εχει κανενας αλλος αυτο το θεμα?

Πρεπει να πας απο τις ρυθμισεις/τηλεφωνο και δηλωσεις την εφαρμογη οτι αυτη θα αναλαβει το φιλτραρισμα... το ιδιο και με το trucaller αν το χρησιμοποιεις.

Προφανως εγινε ετσι γιατι θα επιτραπει και σε αλλες εφαρμογες να κανουν το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να περάσει το τελευταίο build σε Lumia 720 ή μόνο εγώ έχω πρόβλημα? :mad:
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

ενω δειχνει οτι λειτουργει το call+sms filter δεν με αφηνει να βαλω νεο αριθμο στη λιστα...το εχει κανενας αλλος αυτο το θεμα?

 

Ναι το είχα και γώ, θα κάνεις το εξής:

Θα πάς στο System μετά θα επιλέξεις phone θα πας κάτω-κατω στο Choose apps θα το επιλέξεις και μετά στο Calling + messaging θα βάλεις call+sms filter

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 μερες με την 10536 στο 830 μπορω να πω οτι ειναι σαφως καλυτερη απο την 10512. Πιο γρηγορη χωρις καποιο φοβερο κολλημα. Σαφως απεχει ακομα απο το να την χαρακτηρισεις ετοιμη αλλα για καθημερινη χρηση δουλευει πολυ καλα. Πολυ βελτωμενο και το outlook mail με την τελευταια αναβαθμιση.

Η μπαταρια οντως εχει θεμα. Εμενα με την ιδια χρηση και τις ιδιες ακριβω ρυθμισεις και συγχρονισμο ταχυδρομειου, οπως στα 8.1, μου βγαζει 18 ωρες περιπου ενω στην 8.1 εβγαζα ανετα 24-30 ωρες.

Για το hamburger menu να πγ και εγω με την σειρα μου οτι δεν πολυ-βολευει εκει πανω δεξια. Αλλα απο την αλλη δεν το χρησιμοποιεις και πολυ συχνα καθως οι πιο συχνες ενεργειες ειναι διαθεσιμες στην κατω μπαρα κανονικα. Εγω μεχρι τωρα το hamburger menu αντε να ο εχω χρειαστει 1-2 φορες.

 

Τελος να σημειωσω οτι η ολη εμφανιση και το στησιμο της οθονης εναρξης ειναι πλεον πολυ πιο ομορφο σε σχεση με την 8.1. Και γενικα ολα τα υπομενου και οι μαμισιες εφαρμογες εχουν αυξησει τον βαθμο ευχρηστιας τους. Το μονο που μενει ειναι να βελτιωθει η κατασταση στο marketplace τοσο οσο πρους τους τιτλους οσο και προς την ποιοτητα των εφαρμογων/παιχνιδιων.

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

σορρυ αλλα πως κατεβαινω στην 8.1 υπαρχει καποιος οδηγος?

 

Χρησιμοποιείς το Windows Phone Recovery Tool της Microsoft, που θα το βρεις στη σελίδα της.

Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος έχει βάλει το win10 preview ας μου λύσει μια απορία,αληθέυη τελικά ότι έχει notification led και λειτουργει με το win10?
Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος έχει βάλει το win10 preview ας μου λύσει μια απορία,αληθέυη τελικά ότι έχει notification led και λειτουργει με το win10?

 

Ναι, αν η συσκευή διαθέτει LED τότε θα ενεργοποιηθεί με τα Windows 10.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν η συσκευή διαθέτει LED τότε θα ενεργοποιηθεί με τα Windows 10.

 

βασικα για το nokia lumia 735 μιλαω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , σε ενα lumia 535 περίπου 4 μερες εχω την preview και το πιο σοβαρό είναι το drain στην μπαταρία .πραγματικά δεν παλεύεται.

Κατά τα άλλα τα βρίσκω πολύ όμορφα σίγουρα για εμένα πολύ πιο όμορφα απ τα 8.1 αλα όπως ειπε και ένας φίλος πιο πανω απέχουν πολύ απ το να γίνουν daily driver .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , σε ενα lumia 535 περίπου 4 μερες εχω την preview και το πιο σοβαρό είναι το drain στην μπαταρία .πραγματικά δεν παλεύεται.

Κατά τα άλλα τα βρίσκω πολύ όμορφα σίγουρα για εμένα πολύ πιο όμορφα απ τα 8.1 αλα όπως ειπε και ένας φίλος πιο πανω απέχουν πολύ απ το να γίνουν daily driver .

 

Αν εξαιρέσεις την κατανάλωση της μπαταρίας είναι μια χαρά για daily driver πλέον. Σίγουρα επιδέχονται αρκετές βελτιώσεις ακόμα όμως. Δεν ξέρω βέβαια πόσο"βαριά" πέφτουν στο 535 αλλα σε hi end συσκευή δουλεύουν πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις την κατανάλωση της μπαταρίας είναι μια χαρά για daily driver πλέον. Σίγουρα επιδέχονται αρκετές βελτιώσεις ακόμα όμως. Δεν ξέρω βέβαια πόσο"βαριά" πέφτουν στο 535 αλλα σε hi end συσκευή δουλεύουν πολύ καλά.

Αν εξαιρέσεις την μπαταρια που πραγματικά τρώει κατρακύλα και χωρίς ιδιαίτερη χρήση και κάποιες ενημερώσεις που αργούν ,φεριπιν ενα ρολογακι σε livetile δεν...όποτε θέλει ,στο 8.1 μου δουλεύει άψογα .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Με το καινούργιο update που πήραμε πριν λίγο είδη μου έχει κάνει δυο επανεκκίνησής.. Δεν την γλυτώνουμε το γυρισμό σε 8.1 μου φαίνεται.. Ειδικά αν το ξανά κάνει μέχρι να γυρίσω σπίτι..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Με το καινούργιο update που πήραμε πριν λίγο είδη μου έχει κάνει δυο επανεκκίνησής.. Δεν την γλυτώνουμε το γυρισμό σε 8.1 μου φαίνεται.. Ειδικά αν το ξανά κάνει μέχρι να γυρίσω σπίτι..

 

Τι update είναι αυτό, γνωρίζει κανείς? Και εγώ μόλις το ολοκλήρωσα αλλά δεν έχω δει κάτι διαφορετικό...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τι update είναι αυτό, γνωρίζει κανείς? Και εγώ μόλις το ολοκλήρωσα αλλά δεν έχω δει κάτι διαφορετικό...

 

http://www.windowscentral.com/windows-10-mobile-nabs-insider-fast-configuration-update

Edited by x8052
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το νέο update στο 535 απο το πρωί χωρίς προβλήματα.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το νέο update στο 535 απο το πρωί χωρίς προβλήματα.

Μπαταρια ? drain ?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...