Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά που μπορούμε να αναφέρουμε τα προβλήματα του λειτουργικού ?

 

Στο Windows feedback. Μπες και κάνε τις παρατηρήσεις σου. Θα κάνω και εγώ μετά που θα τελειώσω με τα updates.

 

Έχω πει ξανά πως για μένα είναι η τελευταία ευκαιρία των windows. Αν δεν.... Τότε θα γυρίσω στο android.

Θέλω να πιστεύω όμως με αυτά που βλέπω στο μικρό, ότι έρχονται ωραία πράγματα.

 

Το καλό είναι πως η Microsoft ακούει τα παράπονα και το φτιάχνει σύμφωνα με τα παράπονα και τις προτάσεις.

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης μου δουλεύει και το one hand, που κατεβάζει την οθόνη στο μισό. Το δοκίμασε κανείς άλλος?

 

Δουλεύει και καλά μάλιστα :D

Δεν άντεξα και έβαλα το νέο build. Καμία σχέση με το προηγούμενο.

Δεν μπορώ όμως να αλλάξω background στη start screen...

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και καλά μάλιστα :D

Δεν άντεξα και έβαλα το νέο build. Καμία σχέση με το προηγούμενο.

Δεν μπορώ όμως να αλλάξω background στη start screen...

 

Εγώ επέστρεψα. Επειδή αυτή την εβδομάδα θα το χρειαστώ αρκετά το τηλέφωνο δεν έχω το χρόνο να το αφήσω να κάτσει καλά και ξαναγύρισα στα 8.1! Έκανα τα σχόλια μου στο feedback (πληκτρολόγιο, έναρξη και κανα δύο θεματάκια ακόμα). Πάντως με κάθε νέα build ενθουσιάζομαι και περισσότερο...!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επέστρεψα. Επειδή αυτή την εβδομάδα θα το χρειαστώ αρκετά το τηλέφωνο δεν έχω το χρόνο να το αφήσω να κάτσει καλά και ξαναγύρισα στα 8.1! Έκανα τα σχόλια μου στο feedback (πληκτρολόγιο, έναρξη και κανα δύο θεματάκια ακόμα). Πάντως με κάθε νέα build ενθουσιάζομαι και περισσότερο...!

 

Σωστά τα λες.

Η Cortana δουλεύει σε εσάς? Σ' εμένα έχει μουλαρώσει...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες.

Η Cortana δουλεύει σε εσάς? Σ' εμένα έχει μουλαρώσει...

 

Σ'εμένα δούλεψε αλλά πρόσεξα ότι είχε λιγότερες επιλογές απο πριν. Και δεν έβρισκα και τις ρυθμίσεις.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιούμε το glance background;Το ψάχνω απο χθες αλλά δεν το βρίσκω...

 

Και επίσης δεν μπορώ να κατεβάσω ούτε αγγλικό ούτε ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Καμιά λύση;

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως η MS θα δώσει σύντομα την δυνατότητα ηχογράφησης κλήσης. Ήδη από την build 10149 υπάρχουν οι αντίστοιχοι φάκελοι αλλά και τα permissions που ζητάει η εφαρμογή, όπως φαίνεται και από το παρακάτω screenshot.

http://i1159.photobucket.com/albums/p624/niotheros/Build-10149-record_zps0wrsejl3.jpg

 

If you are on Build 10149, then you can check folders on the device in the File explorer app, before and after opening “voice recorder” app. A folder called “Recorded calls” doesn’t appear, until you open the voice recorder app for the first time, after the installation of the Build 10149. Not only this if you check app permissions it does mention “Recorded calls folder”.

 

Επίσης από την build 10149 έχουμε και υποστήριξη FLAC αρχείων ήχου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως η MS θα δώσει σύντομα την δυνατότητα ηχογράφησης κλήσης. Ήδη από την build 10149 υπάρχουν οι αντίστοιχοι φάκελοι αλλά και τα permissions που ζητάει η εφαρμογή, όπως φαίνεται και από το παρακάτω screenshot.

http://i1159.photobucket.com/albums/p624/niotheros/Build-10149-record_zps0wrsejl3.jpg

 

 

 

Επίσης από την build 10149 έχουμε και υποστήριξη FLAC αρχείων ήχου.

Ηχογράφηση κλήσης ούτε το Ν8 που είχα δεν έκανε! Καλό αυτό!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βαλει κανεις στο Lumia 535 τα windows 10?

Σκεφτομαι να το κανω και θελω να δω αν εχουν bugs ακομα η οχι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos έχω περάσει την τελευταία έκδοση άλλα έχω κάποια μικρά θεματάκια..Αν κάνω hard reset μετά θα μπορώ να κατεβάσω ελληνικό πληκτρολόγιο???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos έχω περάσει την τελευταία έκδοση άλλα έχω κάποια μικρά θεματάκια..Αν κάνω hard reset μετά θα μπορώ να κατεβάσω ελληνικό πληκτρολόγιο???

 

Όχι, τουλάχιστον εγώ δεν μπόρεσα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Θα μείνω όπως είμαι..

 

 

 

Ούτε ελληνικό πληκτρολόγιο άλλα θα έχεις και κάποιο θέμα με κάποια app στο store

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ούτε ελληνικό πληκτρολόγιο άλλα θα έχεις και κάποιο θέμα με κάποια app στο store

 

εγω μετα απο επαναφορα περασα ελληνικο πληκτρολογιο μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Μου χάλασε η εφαρμογή για τις επαφές δεν ανοίγει πια το εχει πάθει κάνεις;.. Πήγα να αποθήκευση ένα νούμερο τελείωσα την διαδικασία άλλα δεν το αποθηκεύει κάνεις με το πρόβλημα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ στο 1520 , αρκετά γρήγορα είναι αν και insider έχω flow και στα αγγλικά και στα ελληνικά. Κάποια μπαγκς υπάρχουν τα κάνω forward όλα βέβαια. Ο browser φανταστικός, Γενικά πάρα πολύ ευχαριστημένος με τα 10. Θα περάσω όμως πάλι τα 8.1 γιατί αρκετά πράγματα κρασαρουν και δεν είναι για καθημερινή χρήση. Περιμένουμε την επίσημη κυκλοφορία με τεράστια ανυπομονησία θα έλεγα!
Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο επαναφορα περασα ελληνικο πληκτρολογιο μια χαρα

 

Φίλε τα ελληνικά πως τα έβαλες,γιατί τελικά εκανα hard reset και τώρα δεν μου τα κατεβάζει με τίποτα... Και επίσης το ημερολόγιο δεν μου δείχνει στο tile ημερομηνία..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα ελληνικά πως τα έβαλες,γιατί τελικά εκανα hard reset και τώρα δεν μου τα κατεβάζει με τίποτα... Και επίσης το ημερολόγιο δεν μου δείχνει στο tile ημερομηνία..

 

μετα την δευτερη επαναφορα μπηκαν ολα καλα,επισης ασε το κινητο να κατσει ωρα οταν τελειωσει,μην το πιασεις αμεσως.τωρα για το πληκτρολογιο,θα πατας στο πληκτρολογιο για αναβαθμιση και ευθυς θα πηγαινεις στην ενημερωση τηλεφωνου για ελεγχο...το εκανα καμια δεκα φορες να πιασει.δεν ξερω και αν παιζει ρολο αλλα εβαλα ξνα την εφαρμογη insider στο fast

Link to comment
Share on other sites

μετα την δευτερη επαναφορα μπηκαν ολα καλα,επισης ασε το κινητο να κατσει ωρα οταν τελειωσει,μην το πιασεις αμεσως.τωρα για το πληκτρολογιο,θα πατας στο πληκτρολογιο για αναβαθμιση και ευθυς θα πηγαινεις στην ενημερωση τηλεφωνου για ελεγχο...το εκανα καμια δεκα φορες να πιασει.δεν ξερω και αν παιζει ρολο αλλα εβαλα ξνα την εφαρμογη insider στο fast

 

Ok.Θα δοκιμάσω.. τώρα του κάνω και μια δεύτερη επαναφορά για να δω..

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα όπως είπε ο gabritsos και εγκαταστάθηκε κανονικά για το here drive κάνα κόλπο?

Επίσης με κάτι ρυθμίσεις οθόνης και πληροφορίες κλπ υπάρχει λύση που εκκρεμούν μόνιμα;

 

EDIT

λοιπον με καποια απο αυτά που κολλανε στην εγκατασταση απο το καινουργιο store αμα τα εγκαταστησεις απο το παλαιο δουλευουν η αμα τα εγκαταστησεις απο το παλαιο μπορεις μετα να τα σβησεις και να τα ξανα εγκαταστησεις απο το παλαιο store

 

αν καποιος εχει πρόβλημα και δεν τρεχει το people είναι επειδή εχει προσθεση στο outlook email και άλλο λογαριασμο εκτος του βασικου και εχει απενεργοποιηση το συχρονισμο για τις επαφες..

 

εχει καποιος καταφερει απο clean install να βαλει στην οικονομια μπαταριας καποια εφαρμογή να τρεχει ακομα και όταν είναι στο economy mode?

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, παιδια,

δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί, αλλά που βρίσκω τα ποσα data εχω κατεβασει από το internet;

Και επίσης όταν παω να ανοιξω το people hub σκαει και μου γυρίζει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δω επαφες!!!

 

Ευχαριστώ

Edited by evagelos
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια, με κλικ πανω στην εφαρμογη "καιρος", στο tile της δηλαδη, σας κανει κ εσας αμεσως επανεκκινηση ?

lumia 1020.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...