Jump to content

Samsung Galaxy A3


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,παρέλαβα αυτή την θήκη http://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=2003&Itemid=0 αλλά το παράθυρο μπροστά δεν είναι ενεργό δηλ. να μπορώ να απαντήσω σε κλήση χωρίς να το ανοίξω,ξέρεις κανείς μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση η μάπα η θήκη?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,παρέλαβα αυτή την θήκη http://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=2003&Itemid=0 αλλά το παράθυρο μπροστά δεν είναι ενεργό δηλ. να μπορώ να απαντήσω σε κλήση χωρίς να το ανοίξω,ξέρεις κανείς μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση η μάπα η θήκη?

Στις Ρυθμίσεις, Αξεσουάρ σου εμφανίζει επιλογή για S-view;

Επίσης στο καπάκι της θήκης κοίταξε αν είναι σκέτο πλαστικό ή αν έχει καθόλου "χρυσές" επαφές και γενικότερα κάποιο κύκλωμα που να κουμπώνει στη πλάτη της συσκευής σου. Η αγγελία γράφει OEM οπότε θεωρητικά είναι αυθεντική (αν και υπερβολικά χαμηλή τιμή για αυθεντική), αν δεν ισχύουν τα όσα γράφω παραπάνω τότε απλά δεν είναι αυθεντική και δεν πρόκειται να σου δουλέψει το S-view.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ούτε επιλογή S view έχει,ούτε επαφές στο καπάκι της θήκης έχει

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Διάβασα κάπου ότι το A3 δεν έχει ραδιόφωνο και hotspot. Ισχύει κάτι τέτοιο?

 

Δεν ισχύει, έχει και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ! :)

Γενικά είναι καλό τηλέφωνο? Είστε ευχαριστημένοι όσοι το έχετε? Θα το προτείνατε για αγορά?

 

Για τη τιμή που έχει πέσει τώρα ναι. Η μόνη και μεγάλη απογοήτευση για μένα είναι οι φωτογραφίες του.

Αργεί πολύ να τραβήξει, οι εν κινήσει πολύ παραμορφωμένες και άλλα. Τη σήμερον ημέρα με τέτοιο

hardware+software περιμένεις καλύτερα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Για τη τιμή που έχει πέσει τώρα ναι. Η μόνη και μεγάλη απογοήτευση για μένα είναι οι φωτογραφίες του.

Αργεί πολύ να τραβήξει, οι εν κινήσει πολύ παραμορφωμένες και άλλα. Τη σήμερον ημέρα με τέτοιο

hardware+software περιμένεις καλύτερα πράγματα...

Χωρίς να έχω την εν λόγω συσκευή, αν θες ψάξε μήπως μέσα από την εφαρμογή της κάμερας υπάρχει λειτουργία Σπορ (μπορεί να χρειάζεται να τη κατεβάσεις μέσα από το Samsung Store) ή εναλλακτικά με κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω την εν λόγω συσκευή, αν θες ψάξε μήπως μέσα από την εφαρμογή της κάμερας υπάρχει λειτουργία Σπορ (μπορεί να χρειάζεται να τη κατεβάσεις μέσα από το Samsung Store) ή εναλλακτικά με κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας.

 

Θα το κοιτάξω αν και με φίλους όλα τα settings της κάμερας τα δοκιμάσαμε, αφήνοντας μόνο αυτές τις

έτοιμες λειτουργίες τύπου "σε κίνηση" βράδυ" κ.λ.π

Στο auto όλα, θα έπρεπε να έβγαινε μια άνω του μετρίου φωτογραφία και όχι κάτω.

Τέλος πάντων θα το κοιτάξω, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έβγαλε μια ενημέρωση 759,87ΜΒ/

Για να δούμε lollipop ή κάτι άλλο.

Γαλλικό μοντέλο, αγορασμένο απο kaizer.

 

Εχω και 15% θα προλάβει να φορτώσει ή θα έχουμε άλλα...

 

5.0.2 όλα καλά.

Φρέσκα εφεδάκια κύλισης, νέα drop menus, το καινούργιο multitasking menu κα.

Μου φαίνεται πιο βαρύ προς το παρόν αλλά λογικό αφού εχουν περάσει ενα σωρό αλλαγές ευεργετικές προς την εμφάνιση και το look.

Αναβαθμίζω και ότι αναβαθμίζεται απο store οπότε δεν μπορώ να το κρίνω ακόμα.

Λογικά το βράδυ μετά και απο κανά restart και φούλ φόρτιση θα το μετρήσω να δώ που χάνει και που κερδίζει.

Edited by yiannis_1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές. Τα πάντα πάνε smooth η εμφάνιση ανανεώθηκε και φρεσκαρίστηκε. Το antutu ανέβηκε στα 22500. Η μπαταρία φαίνεται να αδειάζει φυσιολογικά. Όλα οκ προχωρησε άφοβα. Edited by yiannis_1
Link to comment
Share on other sites

Αναμένω παιδιά και 'γω εντυπώσεις απ' τη lollipop. Έχει η γυναίκα μου ένα Α3 Ελληνικό από vodafone. Δεν έχει βγάλει ακόμη ενημέρωση βέβαια, αλλά τουλάχιστον να ξέρουμε αν την κάνουμε!

Όχι τίποτε άλλο μην αρχίσω να ακούω γκρίνιες μετά :p αν υπάρχουν bug's και "βαρύνει" το κινητό!

Φοβάμαι μετά λίγο το downgrade, μην γράψουμε κάνα knox!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και συγχαρητήρια για το site ... είμαι πρόσφατα κάτοχος Samsung A3 και μέχρι τώρα είμαι καλυμμένος από την λειτουργία του... ένα ψεγαδι είναι ότι δεν έχει Led για χαμένες κλήσεις κλπ... υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να χρησιμοποιεί τα κουμπιά αφής σαν Led για τις κλήσεις.. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα. Αγόρασα το Α3 για την γυναίκα μου και μέσα σε μια εβδομάδα της έπεσε και έσπασε η οθόνη.

Είναι μαύρη και δεν ανάβει καθόλου. Όμως δέχεται κανονικά κλήσεις (απαντάει με το handsfree).

Μήπως έχετε καμιά ιδέα για το πόσο θα πάει η αλλαγή της?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ελληνικό αλλά δε περίμενα και πέρασα την Γαλλική 5.0.2.

Σαν update πέρασε αλλά τα μισά δε δούλευαν μετά και είχε γίνει πολύ βαρύ, οπότε μονόδρομος το reset.

Από κει και μετά μια χαρά. Μπορώ να πω ότι είναι μια χαρά δεν έχω δει κάτι περίεργο αρκετά καλή για μένα.

Το μόνο όπως και πρίν, στον Facebook Messenger τα κεφάλια που βγαίνουν στο "desktop" δεν εμφανίζονται

αλλά νομίζω πως ήταν και με την KitKat έτσι και πριν άρα ίσως να φταίει η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Αγόρασα το Α3 για την γυναίκα μου και μέσα σε μια εβδομάδα της έπεσε και έσπασε η οθόνη.

Είναι μαύρη και δεν ανάβει καθόλου. Όμως δέχεται κανονικά κλήσεις (απαντάει με το handsfree).

Μήπως έχετε καμιά ιδέα για το πόσο θα πάει η αλλαγή της?

Κάνε ένα τηλέφωνο στη smarter και θα σου πουν ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ένα 100αρι πιστεύω πάντως.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι είναι λίγα αλλά είναι οκ. Έχουμε ακούσει μεγαλύτερα πόσα για κινητά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα στην Smartec και το έφτιαξαν, €97,00 πήγε τελικά!

 

tempered glass απο δω και πέρα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι να σημειώσω ότι όταν παραλάβαμε το κινητό μετά την επισκευή έλειπε και το βαθούλωμα που είχε προκληθεί από την πτώση. Λίγο περίεργο μου φάνηκε μιας και το τηλέφωνο είναι unibody. Λέτε να μας έδωσαν άλλη συσκευή? Θα πάω να τσεκάρω τα ΙΜΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι να σημειώσω ότι όταν παραλάβαμε το κινητό μετά την επισκευή έλειπε και το βαθούλωμα που είχε προκληθεί από την πτώση. Λίγο περίεργο μου φάνηκε μιας και το τηλέφωνο είναι unibody. Λέτε να μας έδωσαν άλλη συσκευή? Θα πάω να τσεκάρω τα ΙΜΕΙ

Δεν θα βγάλεις άκρη με το imei. Αν σου έχουν αλλάξει συσκευή θα σου πέρασαν και το δικό σου imei για λόγους συνέχισης της εγγύησης. Σε κάθε περίπτωση, αν έχει γίνει αλλαγή συσκευής ή οτιδήποτε έχει αλλαχθεί/επισκευαστεί, θα πρέπει να αναγράφεται στο συνοδευτικό δελτίο από το service.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι αλλάξανε και το περίβλημα εκτός από την οθόνη γιατί όταν το παρέλαβα είχε το μικρό αυτοκόλλητο της Qualcomm το οποίο είχα αφαιρέσει όταν είχα αγοράσει το κινητό. Κάποιες από τις προσωπικές ρυθμίσεις είχαν παραμείνει οπότε μάλλον άλλαξαν οθόνη και περίβλημα μόνο (για 97 ευρώ καλά είναι νομίζω, θα περίμενα μόνο αλλαγή οθόνης)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...μια ερωτηση..υπαρχει περιπτωση να αλλαξει το φοντο στις κλησεις ..επαφες κτλ...να μην εχει δηλαδη το λευκο...

Μόνο σε περίπτωση που μελλοντικά πάρει τον νέο TouchWiz launcher του S6 και έρθουν μαζί και τα θέματα του.

Ειδάλλως μόνο με root και αυτό σε περίπτωση που υπάρχουν θέματα στο xda forum.

Τελευταία και ευκολότερη λύση είναι ψάξεις για κάποιον άλλον dialer στο Play Store.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...