Jump to content

Samsung Galaxy A3


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ από την άλλη, δεν θέλω να αναβαθμίσω. Πως θα εξαφανισω το μήνυμα της αναβάθμισης ? δεν φεύγει με εκκαθάριση στο Notification Center. Θα ήθελα να σβήσω και το αρχείο του update που με το ζόρι κατέβηκε αλλά δεν μπορώ να το βρω ..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο 4g δικτυο τι ενδειξη βγαζει διπλα απο το σημα; Στο δικο μου δεν εχω δει καθολου την ενδειξη 4g, αλλα μονο το Η+, παρολο που σε κινητα φιλων βλεπω κανονικα το 4g. Τι παιζει με αυτο;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια ρύθμιση στο κινητό στην οποία όταν έρχονται ειδοποιήσεις ή μηνύματα απο messenger π.χ. να ανάβει η οθόνη κ όχι απλώς να δονείται ή να ακούγεται ο ήχος!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια ρύθμιση στο κινητό στην οποία όταν έρχονται ειδοποιήσεις ή μηνύματα απο messenger π.χ. να ανάβει η οθόνη κ όχι απλώς να δονείται ή να ακούγεται ο ήχος!

 

Μέσω ρύθμισης της συσκευής δεν νομίζω να υπάρχει τέτοια δυνατότητα, υπάρχουν πολλές εναλλακτικές όμως στο play store.

Εφαρμογές όπως acDisplay, Floatify κλπ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. χρειαζομαι την βοηθεια καποιου εμπειρου. εχω το samsung galaxy a3 . το πηρα τον μαιο. δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα ποτε.ισως καποιες φορες οταν φορτωνοταν πολυ να αργουσε αλλα με τον καθαρισμο εστρωνε. πριν λιγο πηγα να μπω φεισμπουκ απο την εφαρμογη. και κολλησε η οθονη. απο εκεινη την ωρα δεν μπορω να το κανω τιποτα. η οθονη ειναι κολλημενη . δεν μπορω ουτε να το κλεισω ουτε τιποτα. και το κακο ειναι οτι δεν μπορω να βγαλω την μπαταρια γτ ειναι ενσωματωμενη μεσα στην συσκευη και δεν εχει καπαι να το βγαλω.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ τι μπορω να κανω ?:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Κρατα πατημένο το κουμπί που κλείνει για κάποια δεπτερόλεπτα

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. χρειαζομαι την βοηθεια καποιου εμπειρου. εχω το samsung galaxy a3 . το πηρα τον μαιο. δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα ποτε.ισως καποιες φορες οταν φορτωνοταν πολυ να αργουσε αλλα με τον καθαρισμο εστρωνε. πριν λιγο πηγα να μπω φεισμπουκ απο την εφαρμογη. και κολλησε η οθονη. απο εκεινη την ωρα δεν μπορω να το κανω τιποτα. η οθονη ειναι κολλημενη . δεν μπορω ουτε να το κλεισω ουτε τιποτα. και το κακο ειναι οτι δεν μπορω να βγαλω την μπαταρια γτ ειναι ενσωματωμενη μεσα στην συσκευη και δεν εχει καπαι να το βγαλω.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ τι μπορω να κανω ?:cry::cry::cry:

Ναι κάνε ότι λέει ο φίλος...εάν κολλάει ξανά και δεν μπαίνει με τίποτα κάνε αυτά....

μπες σε recovery και δοκίμασε wipe cache partition . δες πως θα μπεις σε recovery (όχι download mode)

(από 2.31 και μετά ) κάνεις μετά επανεκκίνηση ...εάν μπουταρι κανονικά..έφτιαξε..εάν όχι πρέπει ξανά από recovery να κάνεις wipe data factory reset (θα χάσεις όλα τα δεδομένα σου ..Το κινητό θα επανέρθει σε εργοστασιακες ρυθμίσεις...δηλαδή όπως το αγόρασες... ).Λογικά θα φτιάξει...
Link to comment
Share on other sites

παιδια πατησα ολα τα κουμπια ταυτοχρονα και επανηλθε. για πιο λογο μπορει να το εκανε αυτο ? ειναι καινουριο το κινητο και το προσεχω πολυ γενικα. επισης εχω την τελευταια εκδοση του αντροιντ
Link to comment
Share on other sites

παιδια πατησα ολα τα κουμπια ταυτοχρονα και επανηλθε. για πιο λογο μπορει να το εκανε αυτο ? ειναι καινουριο το κινητο και το προσεχω πολυ γενικα. επισης εχω την τελευταια εκδοση του αντροιντ

Συνβαινει...Μην αγχώνεσαι...δεν έχει τίποτα το κινητό....

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις την εκδοση dual sim με RAM 1,5GB, δηλαδη το μοντελο FU??

Ψαχνω αλλα δε το βρισω... στο skroutz, οποιο καταστημα το εχει με αυτη την περιγραφη εχουν τελικα το μοντελο F !!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις την εκδοση dual sim με RAM 1,5GB, δηλαδη το μοντελο FU??

Ψαχνω αλλα δε το βρισω... στο skroutz, οποιο καταστημα το εχει με αυτη την περιγραφη εχουν τελικα το μοντελο F !!!

 

Εάν δεν κάνω λάθος η dual sim έκδοση βγαίνει μόνο με 1Gb ram.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ

Έχει 1,5 μήνα που πήρε η κοπέλα μου το α3 και προχθές εκεί που το κρατούσα και ήταν όλα μια χαρά ξαφνικά σβήνει η οθόνη. Στην προσπάθεια να την πάρω τηλ καλούσα κανονικά αλλά το κινητό τίποτα. Ούτε οθόνη άνοιγε ούτε ήχος κλήσης ακουγόταν. Όταν το πήγαμε στο σέρβις ήταν έτοιμοι να το στείλουν στην αθήνα όταν ξαφνικά έρχεται μια κοπέλα μέσα απο την αποθήκη με το κινητό και δούλευε κανονικά. Τι μπορεί να έπαθε το κινητό και τι μπορεί να το έκανε η κοπέλα? Στην ερώτηση μας τι κάνατε και δούλεψε η απάντηση ήταν "μαγικά" :lol:

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ

Έχει 1,5 μήνα που πήρε η κοπέλα μου το α3 και προχθές εκεί που το κρατούσα και ήταν όλα μια χαρά ξαφνικά σβήνει η οθόνη. Στην προσπάθεια να την πάρω τηλ καλούσα κανονικά αλλά το κινητό τίποτα. Ούτε οθόνη άνοιγε ούτε ήχος κλήσης ακουγόταν. Όταν το πήγαμε στο σέρβις ήταν έτοιμοι να το στείλουν στην αθήνα όταν ξαφνικά έρχεται μια κοπέλα μέσα απο την αποθήκη με το κινητό και δούλευε κανονικά. Τι μπορεί να έπαθε το κινητό και τι μπορεί να το έκανε η κοπέλα? Στην ερώτηση μας τι κάνατε και δούλεψε η απάντηση ήταν "μαγικά" :lol:

Κράτησε παρατεταμένα το power button μέχρι που έκανε restart η συσκευή. Προφανώς είχε φάει κάποιο κόλλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα. Λίγα λογια απο μενα για το κινητο απο τις πρωτες εντυπωσεις (η προηγουμενη μου εμπειρια ηταν σε sony xperia neo v και sony xperia p).

Το κινητο εχει τρομερη εμφάνιση και σου δινει την αισθηση ενος αρκετα ποιοτικου τηλεφωνου. Πιανεται με το ενα χερι και εχει τρομερη αισθηση και σαν σωμα αλλα και πανω στο γυαλι οταν το χειριζεσαι. Δεν μπορω να πω για κολληματα η αλλα προβληματα γιατι το εχω ελαχιστα στα χερια μου. Στο σερφαρισμα ειναι αρκετα γρηγορο.

Θέλω να ρωτησω ποιες προεγκατεστημενες εφαρμογες θα μπορουσα να απενεργοποιησω (αφουν δεν αφηνει για καταργηση) χωρις να δημιουργησω προβλημα στο κινητο..?

Πειτε μου τις δικες σας προτασεις ωστε να "αφαιρέσω" οτι αχρηστο υπαρχει... Επισης οι εφαρμογες που κατεβαζω εγω πανε πανω στη ram η στον εσωτερικο "σκληρο" του κινητου? Το ρωταω αυτο για να παρω μια micro sd αμα ειναι...

Υπαρχει διαφορα στη λειτουργια του αν βαλεις micro sd η αν χρησιμοποιείς τα "16"gb του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχει καποιος απο εσας το A3 dual sim?θα ηθελα να μαθω αν παρουσιαζει καποια καθυστερηση λογω του 1gb μνημης που εχει.επισης θα ηθελα να μαθω αν εχει παρει και το dual sim αναβαθμιση σε 5.02 και αν υπαρχει καποια καλυτερη επιλογη σε αυτα τα λεφτα .

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχει καποιος απο εσας το A3 dual sim?θα ηθελα να μαθω αν παρουσιαζει καποια καθυστερηση λογω του 1gb μνημης που εχει.επισης θα ηθελα να μαθω αν εχει παρει και το dual sim αναβαθμιση σε 5.02 και αν υπαρχει καποια καλυτερη επιλογη σε αυτα τα λεφτα .

σας ευχαριστω

Κανενα lag. Το έδωσα δώρο σε δικό μου άνθρωπο και ειναι πολυ ευχαριστημένη . Δεν κολλάει καθόλου, πολυ καλή αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! θελω να κανω μια ερωτηση..οταν γρααφω μηνυμα πολλες φορες προτου ολοκληρωσω μια λεξη με πηγαινει μονο του στη μεση μιας αλλης λεξης και ενω το ξαναπηγαινω εκει που εγραφα ξαναπαει μονο του σε αλλες λεξεις χωρις να πατησω κατι...το εχει ξανασυναντησει κανεις αυτο?τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! θελω να κανω μια ερωτηση..οταν γρααφω μηνυμα πολλες φορες προτου ολοκληρωσω μια λεξη με πηγαινει μονο του στη μεση μιας αλλης λεξης και ενω το ξαναπηγαινω εκει που εγραφα ξαναπαει μονο του σε αλλες λεξεις χωρις να πατησω κατι...το εχει ξανασυναντησει κανεις αυτο?τι μπορει να φταιει?

Είναι bug του στοκ πληκτρολογίου και υπάρχει σε πολλά μοντέλα της Samsung. Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι, εκτός αν βάλεις κάποιο άλλο πληκτρολόγιο ή να ελπίζεις σε κάποιο διορθωτικό update του υπάρχοντος.

Link to comment
Share on other sites

οκ τελευταια ερωτηση και κανω το μεγαλο βημα,ξερετε και ειδικα εσυ φιλε ikaros_7 αν η δικαρτη έκδοση πηρε λολιποπ?ρωταω επειδη εχει μονο 1gb ram...(φιλε ikaros_7 εχεις καμια σχεση με ικαρια?)
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ καταλαβα...κ πως μπορω να βαλω αλλο πληκτρολογιο??

Απο το play store. Σου προτείνω το swype και το swiftkey. Έτσι κι αλλιώς οι περισσότεροι αποφεύγουμε τα στοκ και βαζουμε τέτοια λόγω ευκολιών και παραμετροποίησης που έχουν αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...