Jump to content

Samsung Galaxy A3


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο A3 της γυναίκας μου, εμφανίστηκε ένα άγνωστο εικονίδιο (αριστερή εικόνα) και ένα άγνωστο μήνυμα (δεξιά εικόνα).

Δεν ξέρω αν είναι ασφαλές να κάνουμε κλικ στο μήνυμα. Με επανεκίννηση δεν έφυγε.

Το συγκεκριμένο μήνυμα ήρθε από το λογαριασμό Messenger κάποιου γνωστού της ο οποίος δεν γνωρίζει τίποτα και μάλιστα είπε ότι και άλλοι τον ρώτησαν για το ίδιο πράγμα. Προφανώς έγινε εν αγνοία του.

Κατέβασα το AVG και το CM Security. Δεν βρήκαν τίποτα.

 

Καμμιά ιδέα;

 

http://s31.postimg.org/j4qo53r7f/image.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τη βοήθειά σας παιδιά αν γνωρίζει κάποιος.Καινούριος με το α3 και μου βγάζει συνέχεια ειδοποίηση να συνδεθεί η συλλογή με τις φωτογραφίες με το πικάσα.Πως το απενεργοποιώ;
Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παιδιά αν γνωρίζει κάποιος.Καινούριος με το α3 και μου βγάζει συνέχεια ειδοποίηση να συνδεθεί η συλλογή με τις φωτογραφίες με το πικάσα.Πως το απενεργοποιώ;

 

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Λογαριασμοί και στον Google σου ξετίκαρε τον συγχρονισμό των φωτογραφιών.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή Ανάσταση! Μια ερώτηση.. Η Vodafone δίνει προσφορά το A300FU στα 169 ευρώ. Αξίζει πιστεύετε ? Επίσης ποια η διαφορά του απ'το A300F μοντέλο γιατί δεν έχω καταλάβει. Το FU υποστηρίζει 4G έτσι ??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή Ανάσταση! Μια ερώτηση.. Η Vodafone δίνει προσφορά το A300FU στα 169 ευρώ. Αξίζει πιστεύετε ? Επίσης ποια η διαφορά του απ'το A300F μοντέλο γιατί δεν έχω καταλάβει. Το FU υποστηρίζει 4G έτσι ??

 

Το FU έχει 1.5gb ram έναντι του ενός που έχει το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια καλησπερα . Πηρε η γυναίκα μου ενα Α3 και αντιμετωπίζει προβλημα κατα την ομιλία. Συγκεκριμενα ο άλλος στην γραμμη ακούει πισω την φωνη του και δυσκολεύεται να μιλήσει. Το εχει αντιμετωπίσει κανεις ;
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα . Πηρε η γυναίκα μου ενα Α3 και αντιμετωπίζει προβλημα κατα την ομιλία. Συγκεκριμενα ο άλλος στην γραμμη ακούει πισω την φωνη του και δυσκολεύεται να μιλήσει. Το εχει αντιμετωπίσει κανεις ;

 

και εδώ (της συζύγου και σε μένα) τα ίδια! Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει!!!

Στην αρχή νόμιζα ότι το ξεχνάει σε ανοιχτή ακρόαση αλλά δεν είναι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο απλό απ' όσο ακούγεται.Το μικρόφωνο πιάνει τον ήχο απο το ακουστικό, οπότε χαμηλωνετε την ένταση του ακουστικού και καθαρισατε.
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο απλό απ' όσο ακούγεται.Το μικρόφωνο πιάνει τον ήχο απο το ακουστικό, οπότε χαμηλωνετε την ένταση του ακουστικού και καθαρισατε.

 

πως γίνεται να χαμηλώσουμε την ένταση του ακουστικού αλλά να ρυθμιστεί δυνατά ο ήχος του ringtone;

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται να χαμηλώσουμε την ένταση του ακουστικού αλλά να ρυθμιστεί δυνατά ο ήχος του ringtone;

 

 

Καλημερα.Για την ένταση του ringtone θα μπείτε στις ρυθμίσεις τηλεφώνου > ρυθμίσεις έντασης. Την ένταση του συνομιλητή θα την ρυθμισετε κατά τη διάρκεια της κλήσης με το volume rocker τα κουμπιά στο πλάι της συσκευής δηλαδή.

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Για την ένταση του ringtone θα μπείτε στις ρυθμίσεις τηλεφώνου > ρυθμίσεις έντασης. Την ένταση του συνομιλητή θα την ρυθμισετε κατά τη διάρκεια της κλήσης με το volume rocker τα κουμπιά στο πλάι της συσκευής δηλαδή.

ευχαριστούμε!

Συνεπώς θα πρέπει σε κάθε κλήση να χαμηλώνουμε το ακουστικό; Μόνιμη ρύθμιση δεν υπάρχει τρόπος να γίνει;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε!

Συνεπώς θα πρέπει σε κάθε κλήση να χαμηλώνουμε το ακουστικό; Μόνιμη ρύθμιση δεν υπάρχει τρόπος να γίνει;

Παρακαλω!Ο πήχης εντασης που θα θεσετε κατά τη διάρκεια κλήσης είναι μόνιμος.Δεν θα αλλάξει ή ένταση στην επόμενη κλήση!

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω!Ο πήχης εντασης που θα θεσετε κατά τη διάρκεια κλήσης είναι μόνιμος.Δεν θα αλλάξει ή ένταση στην επόμενη κλήση!

Άψογος!

Λειτουργεί τέλεια τώρα. :up:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γιατί δεν μπορώ να κάνω εναλλαγή μικρών – μεγάλων γραμμάτων στα μηνύματα σε lollipop?ειναι μονιμα στα μεγάλα!

Η αγγλική γλώσσα αλλάζει τα ελληνικά όχι

Edited by tsiou55
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να κάνω εναλλαγή μικρών – μεγάλων γραμμάτων στα μηνύματα σε lollipop?ειναι μονιμα στα μεγάλα!

Η αγγλική γλώσσα αλλάζει τα ελληνικά όχι

Καλημέρα

Γιατί μάλλον στις σχετικές ρυθμίσεις που αφορούν τα μηνύματα, μάλλον είναι εκεί που λέει κωδικοποίηση σε << Αλφάβητο GSM >> που σημαίνει μόνο κεφαλαία, αλλά και 160 χαρακτήρες το μήνυμα. Αν το αλλάξεις , θα έχεις την δυνατότητα για εναλλαγή μικρά κεφαλαία, αλλά όχι 160 χαρακτήρες, νομίζω μόνο 60 η κάπου τόσο.

Εγώ πάντως σε όλα μου τα κινητά, επιλέγω το << Αλφάβητο GSM >>, εσύ αποφασίζεις......

Για την αλλάγή αγγλικών ελληνικών μπες στις ρυθμίσεις που αφορούν τις προεπιλεγμένες γλώσσες και τίκαρε και τα ελληνικά ή τα αγγλικά.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Γιατί μάλλον στις σχετικές ρυθμίσεις που αφορούν τα μηνύματα, μάλλον είναι εκεί που λέει κωδικοποίηση σε << Αλφάβητο GSM >> που σημαίνει μόνο κεφαλαία, αλλά και 160 χαρακτήρες το μήνυμα. Αν το αλλάξεις , θα έχεις την δυνατότητα για εναλλαγή μικρά κεφαλαία, αλλά όχι 160 χαρακτήρες, νομίζω μόνο 60 η κάπου τόσο.

Εγώ πάντως σε όλα μου τα κινητά, επιλέγω το << Αλφάβητο GSM >>, εσύ αποφασίζεις......

Για την αλλάγή αγγλικών ελληνικών μπες στις ρυθμίσεις που αφορούν τις προεπιλεγμένες γλώσσες και τίκαρε και τα ελληνικά ή τα αγγλικά.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

ετσι ακριβως τα εχω οπως λες! μαλλον θα παω σε αλλη εφαρμογη μηνυματων

ευχαριστω για την απαντηση

Edited by tsiou55
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση 353mb.

Τη πέρασα είναι πάλι 5.0.2 σειρά.

Το μονο αν κατάλαβα από τα 2 screenshots που τράβηξα πριν

και μετά στο update έχει εξτρά το "Επίπ. επιοδιόρθ. ασφάλ. Android"

2016-06-01

H έκδοση βασικού φάσματος είναι η ίδια .BOJ4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας είμαι κάτοχος του τηλεφώνου εδώ και 1 βδομάδα. Ήθελα να ρωτήσω και τους υπόλοιπους που έχουν Α3. Το τηλέφωνο ζεστενεται σχετικά γρήγορα ? Ειδικά κατά την φόρτιση

Έχω την αίσθηση ότί ζεματάει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Έχει περάσει κάποιος την 6.0.1 για να μας πει εντυπώσεις;

 

Έχει δωθεί? (Γιατί δεν έχω πάρει χαμπάρι κάτι τέτοιο.)

 

UPDATE

Απ' ότι τελικά βρήκα έχει βγει αλλά

από Ελλάδα μόνο για Vodafone και Cosmote branded. Πάντως το KIES δεν έβγαλε επίσης νεότερη (για την περίπτωση

που δεν είχε δωθεί ΟΤΑ).

Edited by venejo
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...