Jump to content

Samsung Galaxy A3


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ τελευταια ερωτηση και κανω το μεγαλο βημα,ξερετε και ειδικα εσυ φιλε ikaros_7 αν η δικαρτη έκδοση πηρε λολιποπ?ρωταω επειδη εχει μονο 1gb ram...(φιλε ikaros_7 εχεις καμια σχεση με ικαρια?)

Καλησπέρα,

Ναι τρέχει lollipop 5.0.2 .

Όχι δεν εχω κάποια σχέση με Ικαρια. Εχω επισκεφθεί μονο και ήταν καταπληκτικά.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ,μολις το απέκτησα και γω ,ενα γρηγορο τιπ για να πηγαινει λιγο πιο γρηγορα,καντε το με δικη σας ευθύνη,εγω το εκανα και οντως βλεπω διαφορα .

Reducing the animation speeds

So this one is a bit tricky but nothing to worry. By reducing the animations you get a faster more responsive feeling.

So to do that you have to activate Developer Options on your settings. It's pretty easy!

i) Go to your settings.

ii)Navigate to the About Device tab and click on it.

iii)Find the Build Number tab. Then rapidly press for about 10-15 times. A message should come up saying that you have activated the Developer Options.

iv)Go back to your settings and now navigate to Developer Options and click on it

v)Scroll down until you find these 3 tabs: Window animation scale/Transition animation scale/Animator duration scale. All of the above should

vi)Click on each of them and set them to 0.5x

That's it you are done. Up untill now your phone should feel a lot more responsive and kinda faster

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έκανα στην αναβάθμιση σε lolipop και δεν έχω πρόβλημα, το κινητό είναι μια χαρά για τις ανάγκες μου. Ερώτημα που ίσως απασχολεί και άλλους: πώς περνάω δικό μου ήχο ως ειδοποίηση μηνύματος. Προσπάθησα να βάλω το αρχείο μου mp3 στον φάκελο ringtones αλλά και πάλι δεν το βλέπει. Αντίθετα δικό μου ήχο κλήσης τηλεφώνου βάζω άνετα. Μήπως υπάρχει περίπτωση το τηλέφωνο να μην παίρνει δικό μας ήχο ως ήχο ειδοποίησης μηνύματος???

 

υ.γ. για κάποιον που ψάχνει το ίδιο: βρήκα τη λύση, το έβαλα στον φάκελο "notifications" και τώρα το βλέπει

Edited by BLUESWIRE
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ,μολις το απέκτησα και γω ,ενα γρηγορο τιπ για να πηγαινει λιγο πιο γρηγορα,καντε το με δικη σας ευθύνη,εγω το εκανα και οντως βλεπω διαφορα .

Reducing the animation speeds

So this one is a bit tricky but nothing to worry. By reducing the animations you get a faster more responsive feeling.

So to do that you have to activate Developer Options on your settings. It's pretty easy!

i) Go to your settings.

ii)Navigate to the About Device tab and click on it.

iii)Find the Build Number tab. Then rapidly press for about 10-15 times. A message should come up saying that you have activated the Developer Options.

iv)Go back to your settings and now navigate to Developer Options and click on it

v)Scroll down until you find these 3 tabs: Window animation scale/Transition animation scale/Animator duration scale. All of the above should

vi)Click on each of them and set them to 0.5x

That's it you are done. Up untill now your phone should feel a lot more responsive and kinda faster

Άντε καλορίζικο .

Για το τρικ , Το χω κάνει και γω και όντως έχει μια πιο γρήγορη αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλω πες μου λιγο πως γίνεται η αναβάθμιση του A3 duos σε lollipop?

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε παρακαλω πες μου λιγο πως γίνεται η αναβάθμιση του A3 duos σε lollipop?ΓΙΑΤΙ ψάχνω και δεν ξερω πως?

sadite
Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλω πες μου λιγο πως γίνεται η αναβάθμιση του A3 duos σε lollipop?

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε παρακαλω πες μου λιγο πως γίνεται η αναβάθμιση του A3 duos σε lollipop?ΓΙΑΤΙ ψάχνω και δεν ξερω πως?

Αυτό γίνεται μέσω Odin

Πήγαινε πρώτα στο sammobile . Επέλεξε το μοντέλο που έχεις στην κατηγορία firmware, κατέβασε το επιθυμητό firmware , ακολουθησε τα παρακάτω βήματα. Voila

 

Οδηγίες εγκατάστασης firmware απο το sammobile ..

 

Extract (unzip) the firmware file

Download Odin v3.10.7

Extract Odin ZIP file

Open Odin v3.10.7

Reboot Phone in Download Mode (press and hold Home + Power + Volume Down buttons)

Connect phone and wait until you get a blue sign in Odin

Add the firmware file to AP / PDA

Make sure re-partition is NOT ticked

Click the start button, sit back and wait few minutes

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το δοκιμασα ακόμη αλλα σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ παρα πολυ που μπήκες στον κοπο και τα εγραψες. Εαν εχω απορίες θα σε ξανα ενοχλήσω.
sadite
Link to comment
Share on other sites

πρωτες εμπειριες ευχάριστες ,σωστο μεγεθος και παχος,ιδιαιτερα γρηγορο και κομψο,μπορω να πω οτι το μονο δυο πραγματα δε μου αρεσαν το πρωτο βεβαια το ηξερα,

α) οτι αν βαλεις δευτερη καρτα δε παίρνει sd ,

β) δεν εχει την επιλογη να δονείται οταν απαντηθει η κληση που κανω,η επιλογη αυτη υπηρχε στο σ4 που ειχα.

ξερει κανεις πως θα κανω ρουτ χωρις να γραψεi ο knox?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα τα lollipop.ΝΟΜΙΖΩ το kit Kat είναι πολυ καλύτερο.Δεν κατάλαβα της βελτιώσεις που υπάρχουν εαν εξαιρέσεις κάποιες διάφορες στο interface.
sadite
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια το αγορασα προσφατα με 5.02,δε το εχω πειραξει ακομα,ουτε εχω βαλει πολλες εφαρμογες,παρατηρω ομως οτι δυσκολευεται με το gps ειτε δουλεψω το here maps ειτε το google maps, λετε να φταιει η μικρη του μνημη?εχω το δικαρτο με το 1γιγα μνημη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δύο ερωτήσεις led δεν έχει για ειδοποίηση και αν θα πάρει 5.1.1

 

Δεν έχει notification led δυστυχώς. Για 5.1.1 δεν γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα, δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή. Έχω λίγες μέρες το κινητό και προερχόμενος από WP έχω ζοριστεί λιγάκι... :X
http://i3.photobucket.com/albums/y54/agrelaphon/fujikura1_foto_sm.jpg
Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω ρουτ ετσι ωστε να βγαλω ολα αυτα τα αχρηστα που εχει βαλει μεσα η σαμσουνκ,σε ενα σ4 μινι που το ειχα κανει κρατουσε και η μπαταρια του περισσοτερο ,λειτουργουσε και πιο απροβλημάτιστα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω το εξης στο συγκεκριμενο κινητο η camera σας ειναι λες και εχεις εφε ρετους η σελφιε γιατι ειναι πολυ μουφε λες και εχω βαλει εφε... δηλαδη του σ3 που ειναι μικροτερη σε mp ειναι καλυτερη τι συμβαινει?

 

σε τι mp την εχετε βαλει? να βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Μπορει οντως να εχει εφε. Ισως στο default να εχει ωραιοποιηση,γυρνα τη στο αυτοματο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι,το ειχα πριν καιρο το Α3 και δε θυμαμαι αν οντως ηταν το default η βελτίωση προσωπου,αλλα είναι αρκετα πιθανο. Οταν εισαι στην μπροστα καμερα πατα λειτουργια και επελεξε auto οχι βελτιωση προσωπου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια οποιος μπορει ας μου δωσει μια γρηγορη απαντηση.....εκει που κοιταζα κατι φωτογραφιες στο κιν κολλησε η εικονα και ειναι ετσι μιαη ωρα οτι και αν δοκιμασα δεν ξεπαγωνει....ξερεις καποιος τι να του κανω?

 

Υ.γ. εφτιαξε τελικα εκανε ρεσταρτ με πατημενο το κουμπι εντασης και αναμονης

Edited by GDoakos
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...