Jump to content

Samsung Galaxy A3


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρω το κινητο αυτο.πρωτη φορα θα παρω samsung και η ερωτηση μου ειναι προς τους κατοχους αν χτυπαει δυνατα?? αν η ποιοτητα κλησης ειναι καλη? και αν η καμερα του ειναι καλη? εχω iphone 5s και λογω κρισης θα το πουλησω...και σκεφτομαι και λογω ογκου να παρω αυτο το κινητο.ειμαι της φασης να εχω κινητα μικρα και οχι τουβλα.

τι λετε αξιζει??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρω το κινητο αυτο.πρωτη φορα θα παρω samsung και η ερωτηση μου ειναι προς τους κατοχους αν χτυπαει δυνατα?? αν η ποιοτητα κλησης ειναι καλη? και αν η καμερα του ειναι καλη? εχω iphone 5s και λογω κρισης θα το πουλησω...και σκεφτομαι και λογω ογκου να παρω αυτο το κινητο.ειμαι της φασης να εχω κινητα μικρα και οχι τουβλα.

τι λετε αξιζει??

 

To τηλ/νο για μένα είναι μια χαρά σε όλα όσα ρωτάς, το μόνο που δεν έχω ευχαριστηθεί είναι η 8άρα κάμερα του. Σαν του 5s που έχω και εγώ (και των προηγούμενων 4, 4s και του Xperia Z) δεν έχω ευχαριστηθεί. (Αυτά τα τηλ/να βέβαια πέρασαν απ' τα χέρια μου μεταξύ άλλων.)

Link to comment
Share on other sites

To τηλ/νο για μένα είναι μια χαρά σε όλα όσα ρωτάς, το μόνο που δεν έχω ευχαριστηθεί είναι η 8άρα κάμερα του. Σαν του 5s που έχω και εγώ (και των προηγούμενων 4, 4s και του Xperia Z) δεν έχω ευχαριστηθεί. (Αυτά τα τηλ/να βέβαια πέρασαν απ' τα χέρια μου μεταξύ άλλων.)

κοιτα να δεις..εγω θελω ανα κινητο που θα το χω για ελαχιστο multimedia (facebook-instagram) καθολου παιχνιδια.αμα τραβαει οπως στο iphone 5s ειμαι καλλημενος.

απλα θελω ενα κινητο μικρου ογκου.και αυτο το κινητο περνει αριστα σε αυτο το θεμα.

εγω πουλησα και το αιφον και το Ζ3 κομπακτ για να ρεφαρω με ενα φθηνοτερο κινητο,και ειμαι στο "τσακ" να το παραγγειλω.εφοσν εσενα σαρεσει..και εισαι κατοχος σχεδον ομοιων κινητο..μου δεινεις ωραια απαντηση για να το αποκτησω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις..εγω θελω ανα κινητο που θα το χω για ελαχιστο multimedia (facebook-instagram) καθολου παιχνιδια.αμα τραβαει οπως στο iphone 5s ειμαι καλλημενος.

απλα θελω ενα κινητο μικρου ογκου.και αυτο το κινητο περνει αριστα σε αυτο το θεμα.

εγω πουλησα και το αιφον και το Ζ3 κομπακτ για να ρεφαρω με ενα φθηνοτερο κινητο,και ειμαι στο "τσακ" να το παραγγειλω.εφοσν εσενα σαρεσει..και εισαι κατοχος σχεδον ομοιων κινητο..μου δεινεις ωραια απαντηση για να το αποκτησω.

 

Μια χαρά είναι τότε για σένα και με 200€ που έχει τώρα, πολύ το συζητάμε. Καλοδούλευτο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τότε για σένα και με 200€ που έχει τώρα, πολύ το συζητάμε. Καλοδούλευτο.

230.μακαρι να χε 200ρικο.απλα ψαχνω καμια αγγελια να γλιτωσω κανα ευρο.

μηπως ξερεις αν απο καταστημα βονταφον αγορασμενο το κινητο ειναι unbranded? γιατι ψαχνω για καθαρη συσκευη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

230.μακαρι να χε 200ρικο.απλα ψαχνω καμια αγγελια να γλιτωσω κανα ευρο.

μηπως ξερεις αν απο καταστημα βονταφον αγορασμενο το κινητο ειναι unbranded? γιατι ψαχνω για καθαρη συσκευη

Από εταιρία κινητής δύσκολα να είναι κάποιο unbranded. Εγώ το πήρα από το Κωτσόβολο και ήταν αλλά πιο ακριβό. Τα Σκρουτζομάγαζα (226€) επίσης μόνο με unbranded ασχολούνται και πωλούν. Επίσης να κοιτάξεις να είναι το A300FU και όχι το F. Η μόνη και σοβαρή διαφορά είναι ότι το πρώτο είναι με 1.5 Gb μνήμης RΑΜ και όχι 1Gb που είναι το F.

Link to comment
Share on other sites

Από εταιρία κινητής δύσκολα να είναι κάποιο unbranded. Εγώ το πήρα από το Κωτσόβολο και ήταν αλλά πιο ακριβό. Τα Σκρουτζομάγαζα (226€) επίσης μόνο με unbranded ασχολούνται και πωλούν. Επίσης να κοιτάξεις να είναι το A300FU και όχι το F. Η μόνη και σοβαρή διαφορά είναι ότι το πρώτο είναι με 1.5 Gb μνήμης RΑΜ και όχι 1Gb που είναι το F.

αμαν λεπτομερεια που μου ειπες!!! αν μεχρι δευτερα δεν βρω σε αγγελια το παραγγελνω.και ευχομαι να βρω την σταθεροτητα που ψαχνω σε κινητο.ειδικα σε θεμα τηλεφωνου.ευχαριστω για τις διευκρινησεις σου και την βοηθεια σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται (σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενα σου), το κινητάκι σου "πήγε εν τόπο χλοερό". Μόνη λύση πλέον είναι το service για αλλαγή πλακέτας και να παρακαλάς μέχρι τότε να μείνει πεθαμένο για να στο φτιάξουν δωρεάν.

Γι αυτό φωνάζουμε να μην κάνετε downgrade...

το κινητο τελικα δεν φτιαχνει (μαλλον ειδαν οτι ηταν ροοτ) κατι για καμενη πλακετα ειπαν.

το κινητο δλδ χαλασε λογο που εγινε downgrade και ηταν ροοτ η και χωρις ροοτ θα χαλουσε?

οπως και να εχει για εμενα τελος η σαμσουνγκ,θελω ρουταρισμενα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2-3 μερες εντατικης δοκιμης το κινητω το αποχαιρετω.βρηκα 2 (-) που με εκνευριασαν παρα πολυ.1ον ο κακος ηχος απο το ηχειο της συσκευης.στην τσεπη να το εχεις δεν το ακους καθολου.(το ηχειο ειναι ακριβως διπλα απο την καμερα) και 2ον οσες φορες και αν προσπαθησα να απενεργοποιω το εξυπνο κειμενο ποτε δεν τα καταφερα.ενω το ξετσεκααρ συνεχως μολις πηγαινα στο επιλογεα κειμενου.εμφανιζοταν παλι.εκνευριστικα πολυ με αυτο το θεμα.

καταταλλα καλο κινητακι με ωραια ποιοτητα κατασκευης.ωραιαα φορητοτητα αλλα απο ηχειο και μεγαφωνο ηταν μετριο.αυτα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2-3 μερες εντατικης δοκιμης το κινητω το αποχαιρετω.βρηκα 2 (-) που με εκνευριασαν παρα πολυ.1ον ο κακος ηχος απο το ηχειο της συσκευης.στην τσεπη να το εχεις δεν το ακους καθολου.(το ηχειο ειναι ακριβως διπλα απο την καμερα) και 2ον οσες φορες και αν προσπαθησα να απενεργοποιω το εξυπνο κειμενο ποτε δεν τα καταφερα.ενω το ξετσεκααρ συνεχως μολις πηγαινα στο επιλογεα κειμενου.εμφανιζοταν παλι.εκνευριστικα πολυ με αυτο το θεμα.

καταταλλα καλο κινητακι με ωραια ποιοτητα κατασκευης.ωραιαα φορητοτητα αλλα απο ηχειο και μεγαφωνο ηταν μετριο.αυτα..

 

τελικά ποιο πήρες;

Link to comment
Share on other sites

τελικά ποιο πήρες;

Το Α3 και το χαρισα.τωρα ειμαι με ενα παλιο κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα και χαζεύοντας τις ρυθμίσεις παρατήρησα ότι λέει πως εχει 1.35 gb ram και όχι 1.5. Συμβαίνει αυτό ή πάσχει το δικό μου? :(
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα και χαζεύοντας τις ρυθμίσεις παρατήρησα ότι λέει πως εχει 1.35 gb ram και όχι 1.5. Συμβαίνει αυτό ή πάσχει το δικό μου? :(

το ιδιο ελεγε και το δικο μου.το δικο μου ειχε στο τελος κωδικο FU

παντως με ελαφρυα χρηση απο ραμ δεν κολλαγε.αλλα ειχα κατι κρασσαρισματα χαζα.οπως με το play store που κατεβαζες εφαρμογη και ενω εκανε download πεταγε σφαλμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1,35 αναφέρει και σε μένα αλλά δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την ram, αν και το έχω γεμίσει με εφαρμογές και με sync και τα data όλη μέρα ανοικτά δεν κολλάει καθόλου! Το μόνο που με εκνευρίζει είναι ότι το google play music ενώ το κλείνω μετά από κάποια ώρα εμφανίζεται πάλι στις ενεργές εφαρμογές. Όσο για το ηχείο αντίθετα με ότι αναφέρθηκε πριν σε μένα ακούγεται πολύ δυνατά.
iPhone 3GS -> iPhone 5c -> Moto G 2nd -> Samsung A3
Link to comment
Share on other sites

1,35 αναφέρει και σε μένα αλλά δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την ram, αν και το έχω γεμίσει με εφαρμογές και με sync και τα data όλη μέρα ανοικτά δεν κολλάει καθόλου! Το μόνο που με εκνευρίζει είναι ότι το google play music ενώ το κλείνω μετά από κάποια ώρα εμφανίζεται πάλι στις ενεργές εφαρμογές. Όσο για το ηχείο αντίθετα με ότι αναφέρθηκε πριν σε μένα ακούγεται πολύ δυνατά.

Σε ολα τα κινητα συμβαινει αυτο.οταν λενε 1.5 η 2 η 3 gb ram παντα ειναι λιγοτερη απο την ονομαστικη.το δικο μου εχει 2 και η πραγματικη ειναι στο 1.83 οποτε ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κάποιος σε ασημί να μας πει πως φαίνεται; Έχω ήδη ένα λευκό στην οικογένεια και προβληματίζομαι για τι χρώμα να πάρω ένα ακόμα που χρειαζόμαστε. Το μαύρο μου φαίνεται καλό στην πλάτη που μπλεδίζει αλλά μπροστά κάπως μέτριο...
Link to comment
Share on other sites

Επείγει

Το κινητό το αποφάσισα τελικά: Α3 μαύρο

Μπορώ άμεσα και στην ίδια τιμή να το πάρω από φυσικό κατάστημα Public (δίνει δώρο και ένα μικρό powerbank), Γερμανό, Cosmote, Κωτσόβολος

Όλοι τα ίδια είναι από συσκευή και εγγύηση ή συμφέρει να προτιμήσω κάποιον από αυτούς για κάποιο λόγο;;

Edited by fonzi
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από γερμανό τελικά διότι το είχε στο χρώμα που ήθελα και powerbank πήρα παρόμοιο δωρεάν από υγρό φακών επαφής!

 

Lollipop να περάσω κατευθείαν;

Πως γίνεται να επιλέξω εγώ ποιες αναβαθμίσεις προγραμμάτων θα κατεβάσει η συσκευή; Παρατηρώ ότι αν την αφήσω μόνη της πάει να κατεβάσει περίπου 750ΜΒ ανανεώσεις λογισμικού που δεν μου λέει τι αφορούν. Μπορεί να περιλαμβάνει και τη Lollipop?

 

Επίσης παρατηρώ ότι παρότι έβαλα 4G what's up κάρτα, μου δείχνει στο σήμα ένα πλάγιο Ν που δεν ξέρω τι σημαίνει αλλά προφανώς δεν είναι 4G. Φυσιολογικό;

Edited by fonzi
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από γερμανό τελικά διότι το είχε στο χρώμα που ήθελα και powerbank πήρα παρόμοιο δωρεάν από υγρό φακών επαφής!

 

Lollipop να περάσω κατευθείαν;

Πως γίνεται να επιλέξω εγώ ποιες αναβαθμίσεις προγραμμάτων θα κατεβάσει η συσκευή; Παρατηρώ ότι αν την αφήσω μόνη της πάει να κατεβάσει περίπου 750ΜΒ ανανεώσεις λογισμικού που δεν μου λέει τι αφορούν. Μπορεί να περιλαμβάνει και τη Lollipop?

 

Επίσης παρατηρώ ότι παρότι έβαλα 4G what's up κάρτα, μου δείχνει στο σήμα ένα πλάγιο Ν που δεν ξέρω τι σημαίνει αλλά προφανώς δεν είναι 4G. Φυσιολογικό;

Το πλάγιο Ν πρέπει να είναι το NFC, απενεργοποιησέ το από τις ρυθμίσεις.

Γιά την ενημέρωση που ρωτάς, λόγω του μεγάλου μεγέθους που αναφέρεις καί χωρίς να είμαι σίγουρος γιατί δέν έχω την συγκεκριμένη συσκευή, υποθέτω ότι πιθανόν να είναι η lollipop. Aν πατήσεις αποδοχή, πριν προχωρήσει η εγκατάσταση θα σου γράψει τι ακριβώς είναι.

Link to comment
Share on other sites

Σωστοί και οι δυο...

 

Με Lollipop από μπαταρία πως πάει; Ίδια διαχείριση κάνει ή καλύτερη;

Σε κάποια κινητά γράφουν ότι με lollipop έγιναν πολύ αργά. Δεν ισχύει σε μας λόγω 1,5GB μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

μπαταρια δεν ειδα διαφορά. Κανονικη διαρκεια με μεση χρηση (αυτονομια πανω απο μια μερα).

Η ram επαρκει μια χαρα . δεν θα εχεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

fonzi κάνε την αναβάθμιση άφοβα! Με την ram δεν θα έχει κανένα πρόβλημα και γενικότερα η προσωπική μου αίσθηση είναι ότι με την lollipop το κινητό έχει καλύτερη συμπεριφορά στην χρήση. Η διαχείριση της μπαταρίας είναι ίδια. Μια μέρα μου έβγαζε άνετα και πριν την αναβάθμιση, όπως και τώρα.
iPhone 3GS -> iPhone 5c -> Moto G 2nd -> Samsung A3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...