Jump to content

Samsung Galaxy A3


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαφορα των επεξεργαστων 400 και 410 δεν ειναι μονο το lte,δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ τους ,ο 410 ειναι πολυ ταχυτερος. Οι διαφορες μεταξυ adreno 305 και 306 ειναι οντως μικρες,αλλα αυτο δεν ισχυει για τον επεξεργαστη. Ο 400 "βηχει" πια ακομη και στα windows phone.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Spazoklabanias,στο s3 neo που εχω,το TW κανει τα κολληματακια του ωρες ωρες :/ και βηχει με τον 400 αλλα λογω ραμ πηγαινει καπως καλυτερα. Εχει και διαφορα με τα 64bit.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Tα Α3 και s3 neo εχουν την ιδια ραμ, 1,5 γιγα. Η kit kat δεν εκμεταλλευεται δυστυχως τα 64 bit.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους τους φιλους ..και εγω βρισκομαι σε αυτο το διλλημα δηλ S2 neo H' A3 ? να διευκρινισω οτι δεν ειχα ξανα τηλεφωνο samsung και μου τα δινουν απο την cosmote για να παραμεινω σε αυτην το S3νεο μe 70€ και το Α3 με 120 € ..καθε βοηθεια και αποψη σεβαστη . περιμενω τους ηδη χρηστες να με βοηθησουν .. ευχαριστω εκ των προτερων

www.ofd.gr F-131

www.ladanivaclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση να κάνω σχετικά με τις θήκες που κυκλοφορούν για το Α3. Υπάρχουν θήκες "πορτοφόλι" στιλ με πορτάκι και παραθυράκι στο πάνω μέρος που να μπορώ να ελέγχω το τηλ χωρίς να ανοίγω την θήκη και επίσης να είναι ενεργές δηλ να ανοίγει και να κλείνει η οθόνη αυτόματα ανοιγοκλεινοντας το πορτάκι της θηκης; Την είδα την θήκη αυτή σε ένα Samsung s4 ή s5 νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση να κάνω σχετικά με τις θήκες που κυκλοφορούν για το Α3. Υπάρχουν θήκες "πορτοφόλι" στιλ με πορτάκι και παραθυράκι στο πάνω μέρος που να μπορώ να ελέγχω το τηλ χωρίς να ανοίγω την θήκη και επίσης να είναι ενεργές δηλ να ανοίγει και να κλείνει η οθόνη αυτόματα ανοιγοκλεινοντας το πορτάκι της θηκης; Την είδα την θήκη αυτή σε ένα Samsung s4 ή s5 νομίζω.

 

μόνο απο ebay

http://www.ebay.com/itm/Custodia-FLIP-Cover-S-View-Slim-Per-SAMSUNG-GALAXY-A3-SM-A300FU-/111606609488?pt=IT_Accessori_Cellulari_Cover_Custodie&hash=item19fc45b650

 

αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι ενεργό το παραθυράκι, καλύτερα να ρωτήσεις τον πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πάρει...

Άντε μακάρι... Σίγουρα θα αργήσει αλλά οπότε.. Δεν μας χαλάει

Πάντως ram 1.5g θα την σηκώσει την lollipop;;;

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Άντε μακάρι... Σίγουρα θα αργήσει αλλά οπότε.. Δεν μας χαλάει

Πάντως ram 1.5g θα την σηκώσει την lollipop;;;

Εδώ την σηκώνει το 3,5 χρόνων Sony Ericsson Live with walkman που το έχω ως 2ο πλέον κινητό!:lol:

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άντε μακάρι... Σίγουρα θα αργήσει αλλά οπότε.. Δεν μας χαλάει

Πάντως ram 1.5g θα την σηκώσει την lollipop;;;

Μια χαρά είναι το 1.5 giga ειδικά σε συνδιασμό με την 720p οθόνη.

Να ρωτήσω και εγώ κάτι.

Διαβάζω ότι υπάρχουν 2 εκδόσεις,το δίκαρτο με 1.5 αλλά αλλά και το single sim με 1 giga ram,τελικά εδώ πια έρχονται, τι ισχύει δηλαδή?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Στα μεγάλα γνωστά καταστήματα είναι το A300FU, δηλαδή με 1,5 γιγα και μία ΣΙΜ.

Τώρα αν κάποιο σκρουτζομαγαζο αναφέρει κάτι για DUOS θα είναι το δίκαρτο (αν και δεν το έχω δει πουθενά) ή για A300F θα είναι με το 1γίγα.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Στα μεγάλα γνωστά καταστήματα είναι το A300FU, δηλαδή με 1,5 γιγα και μία ΣΙΜ.

Τώρα αν κάποιο σκρουτζομαγαζο αναφέρει κάτι για DUOS θα είναι το δίκαρτο (αν και δεν το έχω δει πουθενά) ή για A300F θα είναι με το 1γίγα.

Μάλιστα!

Το πρώτο δηλαδή όπως εμφανίζονται στο skroutz(με τα 208.90€) είναι το καλό με τα 1.5 giga.

Θέλω να το πάρω για τη σύζυγο σε αντικατάσταση του S4 mini και είχα μπερδευτεί λιγάκι :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα!

Το πρώτο δηλαδή όπως εμφανίζονται στο skroutz(με τα 208.90€) είναι το καλό με τα 1.5 giga.

Θέλω να το πάρω για τη σύζυγο σε αντικατάσταση του S4 mini και είχα μπερδευτεί λιγάκι :)

Και τότε γιατί είναι πιο φτηνό από το F με το 1gb ram;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, 2-3 ερωτησουλες για οποιον εχει χρονο να μου απαντησει! Με την τιμη πλεον στα 210€ με ψηνει πολυ για αγορα.

Απο σημα ειναι μια χαρα; Το ηχειο ακουγεται δυνατα (για κλησεις με ενδιαφερει); Εβλεπα σε ενα review οτι παιζει βιντεο στο youtube μονο 360p αναλυση, ειναι δυνατον;;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Και τότε γιατί είναι πιο φτηνό από το F με το 1gb ram;

 

Έλα ντε; Μήπως γιατί ειναι σπανιο? :p Αλήθεια δε ξέρω και ελπίζω να μη κάνω και λάθος σχετικά με το F και το FU. Αλλά και με βάση το gsmarena το FU έχει 1.5 γιγα ραμ καθώς και σε πλαίσιο και media markt που το έχω δει είναι με το 1.5γιγα. (δυστυχώς δε μπορώ να θυμηθώ αν ειναι το FU ή το F σε αυτά τα μαγαζιά, αλλά ξέρω σίγουρα ότι το φέρνουν στην Ελλάδα με το 1.5γιγα.) Παντως εφοσον τα σκρουτζομαγαζα λενε FU με 1.5γιγα, δε βρίσκω λόγο να λένε ψέματα. Τώρα αν κάποιος θέλει το 1γιγα ραμ, πρόβλημα του :blink: Το duos δε το βλέπω πουθενά πάντως!

Καλησπερα παιδια, 2-3 ερωτησουλες για οποιον εχει χρονο να μου απαντησει! Με την τιμη πλεον στα 210€ με ψηνει πολυ για αγορα.

Απο σημα ειναι μια χαρα; Το ηχειο ακουγεται δυνατα (για κλησεις με ενδιαφερει); Εβλεπα σε ενα review οτι παιζει βιντεο στο youtube μονο 360p αναλυση, ειναι δυνατον;;

 

Ευχαριστώ!

 

Μήπως πάει μέχρι 480p? Η ανάλυση της οθόνης του ειναι 540 x 960 και από ότι ξέρω η εφαρμογή του youtube πηγαίνει μέχρι εκεί που φτάνει η ανάλυση της οθόνης σου εκτός και αν βάλεις κάποια patched version της εφαρμογής που επιτρέπει και HD.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο εχει υπερυθρες για να αλλαζεις τα καναλια στην τηλεοραση?

 

όχι δεν έχει..

Link to comment
Share on other sites

σημερα το περιμενω κι εγω,δωρο στην κοπελια,νομιζω οτι η samsung εκανε πλεον στροφη προς το καλυτερο,για να δουμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το περιμενω κι εγω,δωρο στην κοπελια,νομιζω οτι η samsung εκανε πλεον στροφη προς το καλυτερο,για να δουμε.

 

Θα το καταευχαριστηθεί, είναι πράγματι πολύ καλοφτιαγμένο και χωρίς lag.

Link to comment
Share on other sites

Θα το καταευχαριστηθεί, είναι πράγματι πολύ καλοφτιαγμένο και χωρίς lag.

 

οντως ειναι καλο,το σεταρα και πραγματικα πεταει το κινητο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να μην ειχε και knox καλα θα ηταν :rolleyes:

 

Πιστεύω πως δεν χρειάζεται root το κινητό. Έχει άφθονο αποθηκευτικό χώρο, ρολαρει ομαλά και έχει αφαιρέσει μπόλικη σαβούρα η samsung σε σχέση με το παρελθόν.

Link to comment
Share on other sites

το θετικο ειναι αυτο,οτι η samsung οντως εχει αφαιρεσει μπολικο αχρηστο bloat.

Οσο για το root,για μενα θα ηταν κατι απαραιτητο,για την κοπελια μου οχι,εχει τα καλα του το root.ομως δυστυχως ο knox καραδοκει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το ροοτ δε το κανεις μονο για να σβησεις bloat... Ασε που γενικως το knox ειναι το προβλημα γιατι ουτε να φλασαρεις επισημο λογισμικο απο odin δε θα θες να ρισκαρεις με αυτη την απατεωνια..

Κατα τα αλλα οντως εχω δει την συσκευη και τρεχει πολυ καλα (βεβαια δε ξερω τι γινεται μετα απο καποιους μηνες χρησης) καθως επισης και το περιβάλλον ειναι εντελώς διαφορετικό και πολύ πιο όμορφο.

 

 

Edit: πτωση στα 249€ σε μεγαλες αλυσιδες.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...