Jump to content

Samsung Galaxy A3


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αδερφε μου ενταξει!! Εκανα ενα απλο restart και το προβλημα εφτιαξε!! Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!! Εσυ τι λες να προκαλεσε την εστω και για λιγες ωρες αποκρυψη των default ηχων?? Σε ρωταω για να ξερω να μην ξανακανω το ιδιο λαθος αν το προκαλεσα εγω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αδερφε μου ενταξει!! Εκανα ενα απλο restart και το προβλημα εφτιαξε!! Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!! Εσυ τι λες να προκαλεσε την εστω και για λιγες ωρες αποκρυψη των default ηχων?? Σε ρωταω για να ξερω να μην ξανακανω το ιδιο λαθος αν το προκαλεσα εγω...

 

Δεν ξέρω φίλε μου κάποιο σκάλωμα της στιγμής θα ήταν λογικά. Απο που το πήρες; Καλοδούλευτο

Link to comment
Share on other sites

Με επιδοτηση απο την Wind

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τους φιλους που ψαχνουν θηκες και προστασιες οθονης τους προτεινω το μαγαζι Cell Phones (Δαβακη 40, Καλλιθεα - http://www.cellphones.gr).. Εχει τα παντα.. Απο κει πηρα θηκη και προστασια οθονης

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω μια εικονα για φοντο αλλα μπαινει ταυτοχρονα και σαν θεμα..πως μπορω να την βαλω μονο για φοντο και να κρατησω το θεμα του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Επειδή θέλω να πάρω ένα οικονομικό τηλέφωνο για την γυναίκα μου η οποία μετά από χρόνια θέλει να δώσει σύνταξη στο galaxy s2 της και θέλω να μου πείτε αν αξίζει η μετάβαση σε αυτό, αν έχει Καλή κεραία gps αν ποιανει καλά και αν κλειδώνει γρήγορα και τέλος πως με ποιόν τρόπο γιατί δεν θυμάμαι σάιτ κλπ τσεκάρεις αν είναι ευρωπαϊκό το κινητό η όχι. Ευχαριστώ Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω μια εικονα για φοντο αλλα μπαινει ταυτοχρονα και σαν θεμα..πως μπορω να την βαλω μονο για φοντο και να κρατησω το θεμα του κινητου?

 

Πήγαινε στην εφαρμογή Τα αρχεία μου->Εικόνες-> πάτα πάνω σε αυτή που θέλεις και μετά από τις τρεις τέλειες πάνω δεξιά επέλεξε Ορισμός ως αρχική οθόνη

 

Παιδιά Καλημέρα. Επειδή θέλω να πάρω ένα οικονομικό τηλέφωνο για την γυναίκα μου η οποία μετά από χρόνια θέλει να δώσει σύνταξη στο galaxy s2 της και θέλω να μου πείτε αν αξίζει η μετάβαση σε αυτό, αν έχει Καλή κεραία gps αν ποιανει καλά και αν κλειδώνει γρήγορα και τέλος πως με ποιόν τρόπο γιατί δεν θυμάμαι σάιτ κλπ τσεκάρεις αν είναι ευρωπαϊκό το κινητό η όχι. Ευχαριστώ

 

Σαφώς και αξίζει η μετάβαση απο s2, δεν έχουν καμία σχέση τα δυο τηλέφωνα.. gps άριστο δεν έχω παράπονο.

Αν το πάρεις απο μεγάλη αλυσίδα ειναι σίγουρα ευρωπαϊκό, αν πάρεις απο σκρουτζ να κοιτάξεις να γράφει EU καπου

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Πο πο ρε παιδες το ειδα χτες απο κοντα και το Α3 και το Α5 και τα ερωτευτηκα. (Και το πιο ακριβο Alpha αλλα το καπακι του πισω ειναι ΑΘΛΙΟ) Δε παιζει ευρω ομως τωρα οποτε πρεπει να κανω υπομονη. Και να φανταστειτε οτι ειχα πει πως δε θα ξαναπροτιμησω σαμμυ αλλα θα κοιταζα κατι σε "επωνυμο" κινεζικο που υπαρχουν απειρες και φθηνες επιλογες.

 

Με παραξενευσε ομως το γεγονος οτι καποιος εδω μεσα ανεφερε ξεφλουδισμα του bezel στις πρωτες 5 μερες; Θα τρελαθουμε εντελως δηλαδη; Με τι το βαψανε το αλουμινιο, με νερομπογια;

 

Και μια/δυο ερωτησουλες, το FU ειναι LTE? Και πως ρε παιδια ανοιγουν τα καπακια για την ΣΙΜ και την SD; Ειδα οτι εχουν κατι τρυπιτσες που ουτε καρφιτσα δε χωραει...

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Με παραξενευσε ομως το γεγονος οτι καποιος εδω μεσα ανεφερε ξεφλουδισμα του bezel στις πρωτες 5 μερες; Θα τρελαθουμε εντελως δηλαδη; Με τι το βαψανε το αλουμινιο, με νερομπογια;

 

Και μια/δυο ερωτησουλες, το FU ειναι LTE? Και πως ρε παιδια ανοιγουν τα καπακια για την ΣΙΜ και την SD; Ειδα οτι εχουν κατι τρυπιτσες που ουτε καρφιτσα δε χωραει...

 

Εγώ ήμουν αυτός. Πράγματι μου έκανε ενα ανεπαίσθητο ξεβαμματάκι απο το βαλε-βγαλε σε μια θήκη τύπου pouch, τώρα που χρησιμοποιώ θήκη σιλικόνης για την πλάτη όλα καλά.

 

Τα καπάκια ανοίγουν όπως και στα iphone, πατάς με το συνδετηράκι που έχει η συσκευασία και πετάγονται έξω. Ναι είναι 4G το FU

Link to comment
Share on other sites

Πάτημα θέλει δλδ? Ή το τραβάς προς τα έξω?

 

Βάζεις το σιδεράκι στην υποδοχή, πιέζεις, πετάγεται έξω και μετά το τραβάς για να βγει. Oτι γίνεται και στα μηλόφωνα, τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την πληροφορηση! Το ειδα και πριν λιγο σε ενα βιντεο οτι δινει σινδετηρακι στη συσκευασια. Γενικως δεν ειχα ξανα περιεργαστει τοσο πολυ καποια αντιστοιχη

Unibody συσκευη και προφανως ουτε που το ειχα σκεφτει καν να το κοιταξω σε καποιο μηλοφωνο γιατι δε θα το αγοραζα με τιποτα και δε μου κεντριζε το ενδιαφερον. :p

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το σιδεράκι στην υποδοχή, πιέζεις, πετάγεται έξω και μετά το τραβάς για να βγει. Oτι γίνεται και στα μηλόφωνα, τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

 

Δεν είχα ποτέ iPhone ☺

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την πληροφορηση! Το ειδα και πριν λιγο σε ενα βιντεο οτι δινει σινδετηρακι στη συσκευασια. Γενικως δεν ειχα ξανα περιεργαστει τοσο πολυ καποια αντιστοιχη

Unibody συσκευη και προφανως ουτε που το ειχα σκεφτει καν να το κοιταξω σε καποιο μηλοφωνο γιατι δε θα το αγοραζα με τιποτα και δε μου κεντριζε το ενδιαφερον. :p

Ειναι παλιό το συστηματάκι αυτό,στα περισσότερα unibody ετσι είναι ;)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην επιλογή για 4G γράφει wcdma ή 4g- lte?

 

LTE/WCDMA/GSM

(αυτόματη σύνδεση)

 

Αυτό ακριβώς γράφει

Link to comment
Share on other sites

Επιλογή για μόνο LTE έχει? Ευχαριστώ.

Τι εννοείς μόνο LTE?

4g ή τίποτα?

Η ρύθμιση είναι θέλω 4g αλλά αν δεν είναι διαθέσιμο να έχω 3g.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς μόνο LTE?

4g ή τίποτα?

Η ρύθμιση είναι θέλω 4g αλλά αν δεν είναι διαθέσιμο να έχω 3g.

 

Σε παλαιότερα samsung έχει επιλογή «μόνο wcdma»ήθελα να μάθω αν το a3 έχει επιλογή «μόνο 4g»να έχεις δηλαδή την δυνατότητα να είσαι ή σε δίκτυο 4g ή τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Νεο προβλημα παιδια.. Αντιγραφω με bluetooth της επαφες απο το παλιο μου τηλεφωνο (Galaxy S3 mini) τις κραταει για 1-2 μερες και μετα τις σβηνει δεν τις κραταει στην μνημη της συσκευης.. Για να σας προλαβω δεν ενδιαφερομαι να τις αποθηκευω στην sim ή να τις συγχρονιζω με καποιο λογαριασμο.. Τις θελω στην μνημη της συσκευης.. Τι να κανω?? Ειναι το πρωτο κινητο τοσα χρονια που μου παρουσιαζει απανωτα προβληματα...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε,μπορεις να τα βαλεις στο gmail ή στην καρτα sim,ειναι πιο βολικο απο την μεταφορα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι και γω να το παρω το κινητακι. Βασικα ειμαι αναμεσα σε αυτο και το s3 neo. Εσεις τι λετε?? Το κινητο δεν θα φορτωθει με εφαρμογες μονο τα βασικα(fb,viber,messenger). Αυτο μου αρεσει περισσοτερο αλλα εχει εχει και 70ευρω πανω.
Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου,παρε αυτο.Το touchwiz του s3 neo εχει περισσοτερη σαβουρα(bloatware).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου,παρε αυτο.Το touchwiz του s3 neo εχει περισσοτερη σαβουρα(bloatware).

 

Σε ευχαριστω για την ανταποκριση μαλλον αυτο θα παρω. Μονο στη τιμη κολλαω λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη,πρωτον απο επεξεργαστη ειναι το ιδιο Snapdragon 400 το s3 και τον νεο 410 εχει το A3 με δυνατοτητα LTE-4G συνδεση.Δηλαδη το περιφημο 4G που ακουγεται απο Cosmote/Vodafone/Wind.Η μνηνη ram ειναι στα 1,5GB κατι που σημαινει οτι ειναι απροβληματιστο και τρεχει καλυτερα απο το 1GB το οποιο πλεον με τις απαιτησεις του android ειναι οριακο ειδικα στο βαρυ User Interface της Samsung-Touchwiz σε παλαιοτερα μοντελα οπου αργουσε να ανοιξει ακομα και το τηλεφωνο-επαφες-μηνυματα(κατι που προκαλεσε κυμα αντιδρασεων απο κατοχους του s3 μετα την τελευταια,ας πουμε αναβαθμιση στην 4.3JellyBean),κατι που εδω δεν υπαρχει,ενω το s3 neo τρωει τα κολληματακια του.

Καμερα εχουν και τα 2 8mp αλλα μπροστα το a3 υπερεχει λογω της καμερας των 5mp (στην ελληνικη αγορα μεχρι τα 250 εχουν μονο το lumia 535 και το A3 (δεν γνωριζω για αλλα τηλεφωνα που ερχονται επισημα ελλαδα,με εξαιρεση κινεζικα).Τα υπολοιπα εχουν 0,3mp-VGA και στην καλυτερη περιπτωση 1,9-2,1mp (s3 neo και s4 mini-s5 mini).

Οθονη...εδω εχουμε πιο μικρη οθονη με το μεγεθος που εχει το s5 mini(4,5 ιντσες) και αναλυση οθονης που εχει το s4mini (960x540).Καλη σχετικα οθονη αλλα δεν ειναι τοσο καλη οπως η HD SAmoled του s3 neo αλλα στην ευκρινεια ειναι κατα την γνωμη μου καλυτερη σε σχεση με του s3 στην αποδοση.

Ποιοτητα κατασκευης:σαφως υπερεχει το a3 με το αλουμινιο αλλα το s3 neo ειναι ενα πλαστικο τηλεφωνο το οποιο ετυχε να εχει ενα θεματακι Προσωπικα στο δικο μου εχει θεματα με την θυρα micro usb και δεν καθεται καλα ο φορτιστης.Να επισημανω οτι το a3 εχει gorilla glass 4 ενω τα αλλα εχουν το gorilla glass 3 οπως το moto g,στο s3 δεν υπαρχει.Κατα την γνωμη μου αξιζει τα λεφτα του.Πανε και συγκρινε τα σε ενα καταστημα.Τα Antutu και τα αλλα Benchmarks ειναι μονο για εντυπωσιασμο.Βαλε να τρεχει μερικα προγραμματα απο πισω π.χ facebook,browser,επαφες,μηνυματα,σημειωσεις,μουσικη και κανα instagram-viber και βλεπε τις ενημερωσεις του facebook,μετα καμια φωτογραφια στο insta,συνομιλια στο βαιμπερ και browsing παραλληλα να δεις κατα ποσο θα μπορει να τα φορτωνει χωρις να κολλαει και να περιμενεις ωστε να τα εμφανισει στην οθονη.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...