Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας!

Ειμαι κάτοχος του ζεν 2 κ λογω κάποιων προβλημάτων ενδιαφέρομαι για καποιο αλλο κινητό με τουλάχιστον 3αρα ραμ κ καλη καμερα οπως του ζεν,για τα δικα μου εστω δεδομένα την θεωρώ καλη :p:p:p καμια προταση ;

Edited by ag_ts
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας!

Ειμαι κάτοχος του ζεν 2 κ λογω κάποιων προβλημάτων ενδιαφέρομαι για καποιο αλλο κινητό με τουλάχιστον 3αρα ραμ κ καλη καμερα οπως του ζεν,για τα δικα μου εστω δεδομένα την θεωρώ καλη :p:p:p καμια προταση ;

Νομιζω υπαρχουν ειδικα θεματα για αναζητηση συσκευης καθως και ειδικα σαιτ ολοκληρα.

Προταση παντως μην περιμενεις, χωρις να αναφερεις budget και χωρα αγορας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Ειμαι κάτοχος του ζεν 2 κ λογω κάποιων προβλημάτων ενδιαφέρομαι για καποιο αλλο κινητό με τουλάχιστον 3αρα ραμ κ καλη καμερα οπως του ζεν,για τα δικα μου εστω δεδομένα την θεωρώ καλη :p:p:p καμια προταση ;

 

Xiaomi note 4 ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κουστουμι της asus λογω πλακετας!

http://i1201.photobucket.com/albums/bb360/Polis4a/_1.png

220 το πηρα απο κινα πριν 2 χρονια! :lol::lol::lol::lol::lol:

Edited by Sofia21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κουστουμι της asus λογω πλακετας!

http://i1201.photobucket.com/albums/bb360/Polis4a/_1.png

220 το πηρα απο κινα πριν 2 χρονια! :lol::lol::lol::lol::lol:

 

πας για αλλο εννοειται ... 239 ευρω το παιρνεις καινουργιο αυτη τη στιγμη απο Ελλαδα ... ΕΛΕΟΣ

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κουστουμι της asus λογω πλακετας!

http://i1201.photobucket.com/albums/bb360/Polis4a/_1.png

220 το πηρα απο κινα πριν 2 χρονια! :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Εκτός του ότι είναι απαράδεκτο το τιμολόγιο, δεν έχει νόημα να πάρεις ούτε καν την ίδια συσκευή και με τις τιμές που έχει βάλει στις καινούργιες συσκευές ούτε έχει νόημα να επιλέξεις την ίδια εταιρία. Αν ξαναγυρίσει σε vfm λογική τότε ναι. Πάρε καινούργιο απο άλλη εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το AliExpress έχει την μεγάλη έκδοση 150€ με μία αναζήτηση που έκανα τη μικρή 125€... Εγώ πήρα το παλιό ζουμ από το eBay 200€ καινούργιο.Επισκευη στην Ελλάδα δε γίνεται απλά ή το επισκευάζουμε μόνοι μας αλλιώς πέταμα ,
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει τηνB20? Με ενδιαφέρει γιατί εχω wind.

Λέει ότι την υποστηρίζει αλλά κρατάω μικρό καλάθι...Και του εστειλα 3 μηνύματα αλλά κάνει τον Κινέζο ο Κινέζος...

Link to comment
Share on other sites

Κανενα κινεζικο δεν υποστηριζει την 20αρα. επισης, οτι προβλημα εχεις με την wind, θα εχεις κ με τις υπολοιπες σε κλειστους χωρους. Σε αστικα κεντρα εχουν σχεδον την ιδια κάλυψη. επαρχεια ειναι μονο το προβλημα στην wind επι της ουσιας. Στο λεει κάτοχος asus zf2 με wind f2g σαν κυρια sim.
Link to comment
Share on other sites

Τους τελευταίους μήνες η Wind έχει βελτιώσει το σήμα της σε μεγάλο βαθμό. Πλέον έχω πολύ καλύτερο σήμα παντού. Κάτοικος Χαλκιδικής - Ν. Μουδανιά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να έχω κάποιο πρόβλημα με το σήμα.και εγώ wind έχω γράφει πάντως LTE και πάει πολύ καλά Αθήνα που είμαι και στο δρόμο για Θεσσαλονίκη δεν είδα κάποιο πρόβλημα...Σφαίρα πάει ότι και να πατήσω
Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι είναι απαράδεκτο το τιμολόγιο, δεν έχει νόημα να πάρεις ούτε καν την ίδια συσκευή και με τις τιμές που έχει βάλει στις καινούργιες συσκευές ούτε έχει νόημα να επιλέξεις την ίδια εταιρία. Αν ξαναγυρίσει σε vfm λογική τότε ναι. Πάρε καινούργιο απο άλλη εταιρία.

Παω για xiaomi redmi note 4 (Snapdragon) 6 ατοκες δοσεις και 2 χρονια εγγυη;)ση

Link to comment
Share on other sites

Παω για xiaomi redmi note 4 (Snapdragon) 6 ατοκες δοσεις και 2 χρονια εγγυη;)ση

Από που αν επιτρέπεται;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://youhou.gr/Xiaomi-Redmi-Note-4-EU(32GB)?search=Xiaomi%20Redmi%20Note%204%20EU%20%2832%20GB%29&category_id=0

H Global εκδοση με ΟΤΑ updates

Edited by Sofia21
Link to comment
Share on other sites

Παω για xiaomi redmi note 4 (Snapdragon) 6 ατοκες δοσεις και 2 χρονια εγγυη;)ση

 

Με τα κουλά που ξεκίνησε και η δική μου συσκευή, μάλλον και εγώ για εκεί με βλέπω. Ενώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με ghost touch ξαφνικά άρχισε να μου κάνει περίεργα πράγματα. Το πρόβλημα με τα ghost touches γνωρίζει κανείς αν είναι software ή hardware;

Link to comment
Share on other sites

http://youhou.gr/Xiaomi-Redmi-Note-4-EU(32GB)?search=Xiaomi%20Redmi%20Note%204%20EU%20%2832%20GB%29&category_id=0

H Global εκδοση με ΟΤΑ updates

 

Δίκτυα Σύνδεσης 2G bands:GSM 900 / 1800 / 1900 — SIM 1 & SIM 2 CDMA 800 / 1900 3G bands:HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 CDMA2000 1xEV-DO & TD-SCDMA 4G bands:LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)

Που βλέπεις την 800 μπάντα στο 4G LTE;;;;;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

hardware ειναι. ειχα αλλαξει οθονη εγω απο alixprees.

Polis4

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που βλέπεις την 800 μπάντα στο 4G LTE;;;;;

γιατι ειχε 800αρα το asus απο κινα που ειχα?

ασε που επιανε 4g μια χαρα ακομη και στη Μυτιληνη με WIND

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειχε 800αρα το asus απο κινα που ειχα?

ασε που επιανε 4g μια χαρα ακομη και στη Μυτιληνη με WIND

 

Εσύ δεν έγραψες για Global έτσι δεν είναι;; όχι εγώ.

 

Ε δεν είναι πως να το κάνουμε.

 

Από τα λεγόμενα σου δηλαδή γνώριζες ότι δεν είναι η Global έκδοση, παρ' όλα αυτά έγραψες ότι είναι, τι να πω;; :dash::dash:

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΤΕ!

 

Το οτι γράφει global, δεν σημαινει απολυτως τιποτα!! οπως καναν κ οι κινεζοι κ πολλοι την πατησαν, επειδη στο κινέζικο περνουσαν την global rom που εχει μεσα playstore και περισσοτερες γλωσσες, το βάφτιζαν global...

 

Αν δεν εχει την 800αρα, ειναι η κινέζικη έκδοση. Παρτε τηλεφωνο στο καταστημα να διευκρινισετε αν εχει την 800αρα ή εχουν κανει πατατια κ εχουν κανει copy paste τα χαρακτηριστικα από λαθος ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΤΕ!

 

Το οτι γράφει global, δεν σημαινει απολυτως τιποτα!! οπως καναν κ οι κινεζοι κ πολλοι την πατησαν, επειδη στο κινέζικο περνουσαν την global rom που εχει μεσα playstore και περισσοτερες γλωσσες, το βάφτιζαν global...

 

Αν δεν εχει την 800αρα, ειναι η κινέζικη έκδοση. Παρτε τηλεφωνο στο καταστημα να διευκρινισετε αν εχει την 800αρα ή εχουν κανει πατατια κ εχουν κανει copy paste τα χαρακτηριστικα από λαθος ετσι.

 

Λέτε? θα τους ξαναστειλω μνμ....

Link to comment
Share on other sites

Λέτε? θα τους ξαναστειλω μνμ....

Δεν λεμε. 100% ετσι ειναι. αν γραφει οτι δεν εχει την 800αρα, δεν ειναι το ευρωπαικό μοντέλο. απλά φορεσαν την global rom (προφανως και με μπακαλιστικο τροπο γιατι το ξεκλειδωμα θελει κοπο).

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρώτα να σας καλησπερίσω,

Παιδιά εγώ που το έψαξα λιγάκι το θέμα με τα redmi έχω να δηλώσω τα εξής:

Αν πάτε στο official site της Xiaomi θα διαπιστώσετε ότι έχουν βγει ευρωπαϊκά μοντέλα(τα λεγόμενα "global" ή αλλιώς WW) χωρίς δυστυχώς την 800άρα band/B20! Επιπλέον λείπει και η band B7 που χρησιμοποιούν οι πάροχοι.

Τα μόνα δε μοντέλα με τις σωστές μπάντες είναι τα redmi note 4X και redmi note 3 το εξαπύρηνο, που ναι λίγο oldy....

 

Επίσημα αντιπρόσωπος δεν έχει φέρει ακόμα το Note 4X ενώ το Note 3 το βρίσκεις από info quest που αναλαμβάνει όσο ξέρω και τα service.

Αν δε είσαι από αυτούς που αλλάζουν roms το redmi note 3(kenzo) υποστηρίζει Nougat μέσω LineageOS με τα πάντα νομίζω να 'ναι λειτουργικά.

 

Αν δεν έχει γίνει κάνα typo λάθος στο site της xiaomi λοιπόν, τα νέα μοντέλα redmi θα χουν ενδεχομένως θέμα με 4G.

 

 

Υ.Γ: 1) Ίσως πρέπει να ερωτηθούν κάτοχοι με τα Redmi note 4.. ώστε να διευκρινιστεί περαιτέρω.

2) Δείτε και αυτό https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9593-Συχνότητες-4G-στην-Ελλάδα-Δείτε-αν-τις-υποστηρίζει-το-smartphone-σας/

3) Το redmi note 4x μόλις το πήρε το μάτι μου στον Κωτσόβολο

Edited by DryEyed
Ενημέρωση για redmi note 4x
Link to comment
Share on other sites

ayto apanthsan

http://i1201.photobucket.com/albums/bb360/Polis4a/_2.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αλλα και να μην υποστηριζει την Β20 τελικα με vodafon ειμαι οκ προς το παρον

http://i1201.photobucket.com/albums/bb360/Polis4a/2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά νήμα για xiaomi το κάναμε...

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...