Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η δικη σου εμπειρια φιλε ειναι σεβαστη αλλα οχι κανονας.

Αρκει να δεις τι γραφουν τα αλλα μελη στα νηματα των μαγαζιων, ακομη και καποιων "αξιοπιστων"

Το συστημενο πακετο για Κινα ειναι 14 ευρω και οχι 3.5.

Και κανεις τον σταυρο σου να ερθει φτιαγμενο μετα απο 2 μηνες, αν οχι, ξανα μανα απο την αρχη.

Δεν ειναι αυτο εγγυηση συγκρινομενη με Ευρωπη/Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έστειλα συστημένο το τηλέφωνο πίσω στο Gearbest με 9.20€ σε 2 βδομάδες το είχαν στα χέρια τους και μου έκανα full refund
Link to comment
Share on other sites

Ησουν τυχερος για 2 βδομαδες. Μερικα μαγαζια λενε οτι το στελνουν μετα για σερβις και τραβαει πολυ περισσοτερο χρονικα.

Ισως εχεις δικιο, μαλλον ειναι 9 ενα ελαφρυ πακετο, ενα πιο βαρυ ειναι 14, πχ ταμπλετ.

Εχω στειλει πολλα πισω κατα καιρους και συνεχιζω να ψωνιζω απο Κινα.

Επισης εχει αναφερθει ηδη χρεωση τελωνειου απο επιστροφη κινητου απο σερβις.

Νεο προβλημα.

Ειμαστε off-topic παντως, ειπα και πριν, με τις τιμες τωρα, αν ψωνιζα ξανα το zen 2, παλι απο Κινα θα το επαιρνα, αν θελει ο φιλος ας δοκιμασει, αν θελει, ας διαβασει το σχετικα νηματα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως αν πάρεις το ZenFone 2 είτε απο Ελλάδα είτε απο εξω είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Κίνηση χωρίς νόημα. Πλέον δεν υπάρχει λόγος να το πάρεις. Είναι νεκρή συσκευή. Μονο άμα στο χαρίσουν. Όταν είχε βγει ήταν άλλη ιστορία.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω.Για μενα τωρα η καλυτερη επιλογη ειναι xiaomi.καταπληκτικες τιμες και πολυ καλα χαρακτηρηστικα!!! Απο Κινα παντα ε;;; :D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ερώτηση για άλλο thread!

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως αν πάρεις το ZenFone 2 είτε απο Ελλάδα είτε απο εξω είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Κίνηση χωρίς νόημα. Πλέον δεν υπάρχει λόγος να το πάρεις. Είναι νεκρή συσκευή. Μονο άμα στο χαρίσουν. Όταν είχε βγει ήταν άλλη ιστορία.

 

Για νορμάλ χρήση είναι πολύ καλό δοκίμασε octos και μετά πες μου αν χάνει κάπου είναι η κάμερα η μπαταρία είναι τα ίδια χάλια και σε άλλα καλά κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Για νορμάλ χρήση είναι πολύ καλό δοκίμασε octos και μετά πες μου αν χάνει κάπου είναι η κάμερα η μπαταρία είναι τα ίδια χάλια και σε άλλα καλά κινητά.

 

Άλλη μια ρομ δηλαδή που δεν είναι πλήρως λειτουργική. Πάντως συμφωνώ για νορμάλ χρήση καλή συσκευή, αλλά όπως είπαμε παλιωσε.

Παρόλα αυτά το kodi μια χαρά δουλεύει. Αν βρούμε και έκανα αξιόπιστο τρόπο σύνδεσης με tv μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ρομ δηλαδή που δεν είναι πλήρως λειτουργική. Πάντως συμφωνώ για νορμάλ χρήση καλή συσκευή, αλλά όπως είπαμε παλιωσε.

Παρόλα αυτά το kodi μια χαρά δουλεύει. Αν βρούμε και έκανα αξιόπιστο τρόπο σύνδεσης με tv μια χαρά.

 

Πλήρως λειτουργική είναι απλά δε δουλεύουν κάποιες επιλογές στη κάμερα αυτό μόνο η Asus πρέπει να το φτιάξει αλλά δε ασχολήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Πλήρως λειτουργική είναι απλά δε δουλεύουν κάποιες επιλογές στη κάμερα αυτό μόνο η Asus πρέπει να το φτιάξει αλλά δε ασχολήθηκε.

 

το Ραδιόφωνο δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου τα επαιξε μάλλον. Δεν σβήνει η οθόνη και δεν αναγνωρίζεται απο win7-8-10 .. Έχω δοκιμάσει διαγνωστικά όπως wakelock detecyor & batterybatterystats για τυχόν εφαρμογές που κρατάνε την οθόνη ανοιχτή, αλλά δεν βγάζω άκρη. Πήρα τηλ στην asus και μου ειπαν να περάσω το γνήσιο λειτουργικό για να δω αν παραμένουν τα συμπτώματα. Αν παραμένουν σημαίνει οτι έχει πρόβλημα η πλακέτα ή κάποιος αισθητήρας και με ζητάει 35€ τουλαχιστον για διαγνωστικό έλεγχο + τα εξαδοα αποστολής και παραλαβής. Ελα που δεν αναγνωρίζεται η συσκευή πλεον απο τα windows με οποιουσδήποτε drivers... Έχω flashαρει 3 custom rom με full wipe (και την internal storage) αλλά τίποτα. Τα συμπτώματα παραμενουν

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που αγόρασα το κινητό δεν έχω επέμβει καθόλου στην rom του. Οι αναβαθμίσεις της μανίσιας rom έχουν σταματήσει? Γιατί έχω μείνει στην 198. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά απο μεγάλη προσπάθεια (τόσες πτώσεις είχε) , ράγισε η οθόνη του λατρεμένου μου zenfone 2 551ml :cry::cry:. Μετά από γρήγορο ψάξιμο δεν κατάφερα να βρω κάτι στο internet απο service για κινητά asus στην Θεσσαλονίκη και σε 1 βόλτα στην γειτονιά oi απάντησεις για το κόστος του Asus ήταν όσο ένα νεφρό :lol::lol: . Επειδή είναι εκτός εγγύησης δεν έχει νόημα να το στείλω στην Αθήνα. Έχει κανένας κάτι υπόψην του για να στείλει σε 1 μήνυμα ? (για να μην κάνουμε κ διαφήμιση)
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που αγόρασα το κινητό δεν έχω επέμβει καθόλου στην rom του. Οι αναβαθμίσεις της μανίσιας rom έχουν σταματήσει? Γιατί έχω μείνει στην 198. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Λογικα εισαι με lollipop.

 

Για να πας σε MM, θα πρεπει να κανεις χειροκινητα την αναβάθμιση αν θυμαμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

δες στο ebay

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους. Μετά απο μεγάλη προσπάθεια (τόσες πτώσεις είχε) , ράγισε η οθόνη του λατρεμένου μου zenfone 2 551ml :cry::cry:. Μετά από γρήγορο ψάξιμο δεν κατάφερα να βρω κάτι στο internet απο service για κινητά asus στην Θεσσαλονίκη και σε 1 βόλτα στην γειτονιά oi απάντησεις για το κόστος του Asus ήταν όσο ένα νεφρό :lol::lol: . Επειδή είναι εκτός εγγύησης δεν έχει νόημα να το στείλω στην Αθήνα. Έχει κανένας κάτι υπόψην του για να στείλει σε 1 μήνυμα ? (για να μην κάνουμε κ διαφήμιση)

 

δες στο ebay

Link to comment
Share on other sites

δες στο ebay

Μαλλον εννοει να του το φτιαξουν, οχι να το φτιαξει μονος του με ανταλλακτικα.

Εχω και εγω φιλαρακι που του επεσε και εσπασε η οθονη, ισως και τιποτε αλλο, οποτε αν εχει να προτεινει κανεις καποιον γνωστη τεχνικο ή μαγαζι στην Ελλαδα (κατα προτιμηση Αθηνα), ας ενημερωσει παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι Αθήνα και μπορώ να το φτιάξω δεν είμαι ηλεκτρονικός όμως εχώ αλλάξει σε καμία 5 ζεν 2 δεν είναι τίποτα δύσκολο επισκευάζεται πολύ εύκολα. Α και να ξέρετε 1 στις 3 οθόνες είναι μάπα μη πω 2 στις 3 οπότε καλύτερα να γίνει αγορά από 2 διαφορετικούς πωλητές μιας και κάνει και 15 μέρες να έρθει ...
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια φιλε, σ'ευχαριστω, θα του πω να σου στειλει pm (θα δει πρωτα αν ειναι μονο οθονη ή και αλλα, του εστειλα 2 εργαλειακια).
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξερει καπιος αν το zenfone 3 που φερνει ο γερμανος η cosmote ειναι με δυο καρτες σιμ η μια
Link to comment
Share on other sites

Πωπω, φαντασου ποσο πεθαμενο ειναι το θεμα του ζεν 3 (λογω τιμολογιακης πολιτικης, καθυστερησης και διαθεσιμοτητας σε πολλα μαγαζια), που εγραψε ο φιλος και εδω στο ζεν 2...

Τεσπα, αν και ασχετο, γνωμη μου ειναι, να δεις καμια προσφορα για χαμηλοτερη τιμη απο Ευρωπαικα αμαζον, γιατι με την τιμη του Γερμανου/cosmote, μπορεις να παρεις οποιαδηποτε αλλη καταξιωμενη, πολλαπλως υποστηριζομενη και καλυτερη συσκευη...

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα συμπλήρωνα να περιμένεις το ζεν 4 που θα βγάλει σε λίγο μήπως και τιμολογιακα ξαναγυρίσει η asus σε vfm συσκευές, μήπως...
Link to comment
Share on other sites

Πωπω, φαντασου ποσο πεθαμενο ειναι το θεμα του ζεν 3 (λογω τιμολογιακης πολιτικης, καθυστερησης και διαθεσιμοτητας σε πολλα μαγαζια), που εγραψε ο φιλος και εδω στο ζεν 2...

Τεσπα, αν και ασχετο, γνωμη μου ειναι, να δεις καμια προσφορα για χαμηλοτερη τιμη απο Ευρωπαικα αμαζον, γιατι με την τιμη του Γερμανου/cosmote, μπορεις να παρεις οποιαδηποτε αλλη καταξιωμενη, πολλαπλως υποστηριζομενη και καλυτερη συσκευη...

η αγορα θα γινει απο τον γερμανο λογο κουπονιων εως 31/3 αξιας 500€ τι αλλο να ποαρω σε δικαρτο (δικαρτο ο γερμανος πολυ λιγα)
Link to comment
Share on other sites

η αγορα θα γινει απο τον γερμανο λογο κουπονιων εως 31/3 αξιας 500€ τι αλλο να ποαρω σε δικαρτο (δικαρτο ο γερμανος πολυ λιγα)

Προχωρας λοιπον και καλοριζικο!

 

Δεν ξερω τι αλλο πουλαει ο Γερμανος, μπορεις να τους ρωτησεις, διαφημιζουν συνεχεια αυτες τις μερες τους tech experts, κριμα να παει χαμενη τοση διαφημιση :p

Μην κοιτας που το θαψαμε εδω καθως ελαχιστοι το πηραν, πιστευω θα το ευχαριστηθεις, σε παγκοσμιο επιπεδο θα εχει καλη υποστηριξη λογω ονοματος και εμπειριας πια, απο την πλευρα της asus.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...