Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μια βοήθεια θα ήθελα. Εβαλα το τελευταίο firmware αλλά εχω πολλά προβλήματα με το gps και θελω να ξαναπάω στο προηγουμενο firmware. Προσπάθησα μέσω του recovery mode αλλά δεν με αφήνει να το κάνω. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος; Ευχαριστώ.

Θυμάμαι ότι η εταιρία έχει βγάλει downgrade ROM για όσους πήγαν στην 6άρα και έχουν προβλήματα!

Αν εννοείς λοιπόν το να γυρίσεις στην LOLIPOP... googlare το λιγάκι δεν νομίζω να χρειαστείς να μπλέξεις με recovery...

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θυμάμαι ότι η εταιρία έχει βγάλει downgrade ROM για όσους πήγαν στην 6άρα και έχουν προβλήματα!

Αν εννοείς λοιπόν το να γυρίσεις στην LOLIPOP... googlare το λιγάκι δεν νομίζω να χρειαστείς να μπλέξεις με recovery...

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Δεν θέλω να πάω πίσω στην 5.1. Θέλω να μείνω στη 6αρα αλλά από την V4.21.40.327 να πάω στην V4.21.40.223 το οποίο δεν μπορώ.

Μάλλον πρέπει να πάω στην 5.1 με downgrade και να γυρίσω μετά στην V4.21.40.223.

Θα δοκιμάσω το ΣΚ πρώτα ένα factory reset μήπως στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιες αναβαθμίσεις απο μαμα asus και για marshmallows και lollipop ελπίζω να μη δημιουργούν προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

4.21.40.352 είναι η τελευταία, την έβαλα το Σάββατο χωρίς το παραμικρό πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....εδώ και μερικές μέρες εμφανίζει έντονα ghost touches. Αποφάσισα λοιπόν να το κάνω factory reset και μετά να το στείλω.

Όταν είναι άδειο το κινητό δεν εμφανίζει το πρόβλημα, οπότε επαναφέρω τις εφαρμογές μου και επανέρχεται! Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτός; σημειώνω ότι φοράει την τελευταία επίσημη ρομ Χ.523 που βγήκε πρόσφατα.

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....εδώ και μερικές μέρες εμφανίζει έντονα ghost touches. Αποφάσισα λοιπόν να το κάνω factory reset και μετά να το στείλω.

Όταν είναι άδειο το κινητό δεν εμφανίζει το πρόβλημα, οπότε επαναφέρω τις εφαρμογές μου και επανέρχεται! Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτός; σημειώνω ότι φοράει την τελευταία επίσημη ρομ Χ.523 που βγήκε πρόσφατα.

 

ευχαριστώ!

 

έχει να κάνει με πρόβλημα στην οθονη στειλτο στο σέρβις αν έχεις ακόμα εγγύηση !! Είναι θέμα hardwear δηλαδή ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....εδώ και μερικές μέρες εμφανίζει έντονα ghost touches. Αποφάσισα λοιπόν να το κάνω factory reset και μετά να το στείλω.

Όταν είναι άδειο το κινητό δεν εμφανίζει το πρόβλημα, οπότε επαναφέρω τις εφαρμογές μου και επανέρχεται! Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτός; σημειώνω ότι φοράει την τελευταία επίσημη ρομ Χ.523 που βγήκε πρόσφατα.

 

ευχαριστώ!

Ομοίως και εμένα.

Εγώ το έστειλα πίσω....

Δεν περίμενα καθόλου

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ομοίως και εμένα.

Εγώ το έστειλα πίσω....

Δεν περίμενα καθόλου

 

συμφωνώ, αλλά αν δεν εμφανίζεται το πρόβλημα όταν το δώσω σε αρχική κατάσταση (factory reset); πώς θα πειστούν ότι έχει πρόβλημα; φεύγω για διακοπές την άλλη εβδομάδα και κινδυνεύω να μείνω χωρίς κινητό...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ, αλλά αν δεν εμφανίζεται το πρόβλημα όταν το δώσω σε αρχική κατάσταση (factory reset); πώς θα πειστούν ότι έχει πρόβλημα; φεύγω για διακοπές την άλλη εβδομάδα και κινδυνεύω να μείνω χωρίς κινητό...

Το πιθανότερο ειναι να μείνεις χωρις κινητο αν το στειλεις,μου ειχε παρουσιασει παλαιότερα ghost touches και επέστρεψε περιπου στις 8 με 10 μερες απο το σερβις αν θυμαμαι καλα γιατί εψαχναν λεει το ανταλλακτικό,στο σερβις ακομα κ με factory reset να το στειλεις θα περάσουν οι ιδιοι καθημερινές εφαρμογές κ θα εμφανιστεί το πρόβλημα,αν θες παρεθεσε μερικες απο τις εφαρμογές που στο παρουσιάζουν συχνα στο mail για το rma για να εισαι πιο σιγουρους. Ενα αλλο μελος κατι σελιδες πισω ειχε αναφερει πως εσφυξε ο ιδιος τις βιδουλες της οθονης κ διορθώθηκε το πρόβλημα...εγω σου προτείνω το σερβις για να εισαι σίγουρος κ ήσυχος.

Link to comment
Share on other sites

η εγγύηση λήγει μέσα Σεπτέμβρη οπότε έχω χρόνο...απλά μπορεί στις διακοπές να μην έχω κινητό αν το πιασει παλι...
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ, αλλά αν δεν εμφανίζεται το πρόβλημα όταν το δώσω σε αρχική κατάσταση (factory reset); πώς θα πειστούν ότι έχει πρόβλημα; φεύγω για διακοπές την άλλη εβδομάδα και κινδυνεύω να μείνω χωρίς κινητό...

 

Έχω βγάλει βίντεο......

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω αν έχει παρατηρήσει κανείς την οθόνη του να τρεμοπαιζει ιδιαίτερα όταν το φόντο είναι λευκό. Εχω παρατηρήσει πως η οθόνη μου τρεμοπαιζει κυρίως όταν με παίρνουν τηλέφωνο ή πάρω εγω. Επίσης αν εμφανίζονται οριζόντιες ελαφρές γραμμές μετα απο λίγη ώρα χρήσης. Αν κάποιος το είχε και το έλυσε το πρόβλημα ας πει την διαδικασία. Η συσκευή είναι παλιά και δεν υπάρχει εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω αν έχει παρατηρήσει κανείς την οθόνη του να τρεμοπαιζει ιδιαίτερα όταν το φόντο είναι λευκό. Εχω παρατηρήσει πως η οθόνη μου τρεμοπαιζει κυρίως όταν με παίρνουν τηλέφωνο ή πάρω εγω. Επίσης αν εμφανίζονται οριζόντιες ελαφρές γραμμές μετα απο λίγη ώρα χρήσης. Αν κάποιος το είχε και το έλυσε το πρόβλημα ας πει την διαδικασία. Η συσκευή είναι παλιά και δεν υπάρχει εγγύηση.

 

hardware

factory reset

νεα οθονη

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα εγώ με τα ghost touches ήταν ότι τα εμφάνιζε σε μια συγκεκριμένη γραμμή στο πάνω μέρος της οθόνης. Οπότε το λύγισα προς τα εμπρός και από εκείνη την στιγμή σταμάτησαν τα ghost touches. Ούτε factory reset έκανα ούτε τίποτα..
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα εγώ με τα ghost touches ήταν ότι τα εμφάνιζε σε μια συγκεκριμένη γραμμή στο πάνω μέρος της οθόνης. Οπότε το λύγισα προς τα εμπρός και από εκείνη την στιγμή σταμάτησαν τα ghost touches. Ούτε factory reset έκανα ούτε τίποτα..

Ειναι και αυτη μια hardware επισκευη! :p

Μοναχα μην το βαζεις σε τσεπες και ξαναλυγισει αναποδα :)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και αυτη μια hardware επισκευη! :p

Μοναχα μην το βαζεις σε τσεπες και ξαναλυγισει αναποδα :)

 

Ακριβώς! Το είχα στην τσέπη και ξαναλυγισε. Και ξανά "επισκευή" μετά..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Το είχα στην τσέπη και ξαναλυγισε. Και ξανά "επισκευή" μετά..

 

Στείλτε το πίσω λέμε

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....εδώ και μερικές μέρες εμφανίζει έντονα ghost touches. Αποφάσισα λοιπόν να το κάνω factory reset και μετά να το στείλω.

Όταν είναι άδειο το κινητό δεν εμφανίζει το πρόβλημα, οπότε επαναφέρω τις εφαρμογές μου και επανέρχεται! Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτός; σημειώνω ότι φοράει την τελευταία επίσημη ρομ Χ.523 που βγήκε πρόσφατα.

 

ευχαριστώ![/Q

το εκανε και σε εμενα δυο τρεις φορες αλλα μετα απο φλασαρισμα της rr εστρωσε κανονικοτατα!!!

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία επίσημη είναι αυτή που γράφω πιο πάνω για android m ενώ για l είναι η 20.40.206
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο σάιτ της άσους https://www.asus.com/us/support/Download/39/1/0/13/Lk0Sg1Ulh0Ph49Hl/8/

και λείπουν οι τελευταίες αναβαθμίσεις. Έχουν αφήσει μέχρι την 21.40.223 για android m. Το πρόσεξε κανεις; λείπουν αρκετές γιατί εγώ εχω αυτή που τελειώνει σε 352. Παίζει κάτι με αυτές και τις απέσυραν;

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο σάιτ της άσους https://www.asus.com/us/support/Download/39/1/0/13/Lk0Sg1Ulh0Ph49Hl/8/

και λείπουν οι τελευταίες αναβαθμίσεις. Έχουν αφήσει μέχρι την 21.40.223 για android m. Το πρόσεξε κανεις; λείπουν αρκετές γιατί εγώ εχω αυτή που τελειώνει σε 352. Παίζει κάτι με αυτές και τις απέσυραν;

 

μπηκα τωρα και τελευταια L ειναι η 206 , τελευταια M ειναι η 352

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο σάιτ της άσους https://www.asus.com/us/support/Download/39/1/0/13/Lk0Sg1Ulh0Ph49Hl/8/

και λείπουν οι τελευταίες αναβαθμίσεις. Έχουν αφήσει μέχρι την 21.40.223 για android m. Το πρόσεξε κανεις; λείπουν αρκετές γιατί εγώ εχω αυτή που τελειώνει σε 352. Παίζει κάτι με αυτές και τις απέσυραν;

 

Πηγαινε εδώ

Στο Firmware πατα show all και θα δεις :

Version WW-4.21.40.352 2017/07/171.22 GBytes

 

ASUS ZenFone2 (ZE551ML) software Image: V4.21.40.352 for WW SKU only*(andriod M)

Improvement Item:

1.Improve system stability

2.Improve Wi-Fi connection

Edited by openopen
:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε εδώ

Στο Firmware πατα show all και θα δεις :

Version WW-4.21.40.352 2017/07/171.22 GBytes

 

ASUS ZenFone2 (ZE551ML) software Image: V4.21.40.352 for WW SKU only*(andriod M)

Improvement Item:

1.Improve system stability

2.Improve Wi-Fi connection

 

οκ. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας για οποίον γνωρίζει.Έχω το ze500kl laser στο οποίο άλλαξα την οθόνη μιας και έσπασε αλλά τώρα παρατηρώ οτι δεν έχω καλό σήμα στις σιμ.Δεν έχω και πολύ εμπιστοσυνη στο καταστημα που την άλλαξε.Την οθόνη την είχα παραγγείλει απο ebay.Ξέρετε τι μπορεί να παιζει;;;;Σε επικοινωνία με αυτον που έκανε την επισκευή μου είπε να δοκιμασω αλλες καρτες σιμ αλλά το πρόβλημα παραμένει.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας για οποίον γνωρίζει.Έχω το ze500kl laser στο οποίο άλλαξα την οθόνη μιας και έσπασε αλλά τώρα παρατηρώ οτι δεν έχω καλό σήμα στις σιμ.Δεν έχω και πολύ εμπιστοσυνη στο καταστημα που την άλλαξε.Την οθόνη την είχα παραγγείλει απο ebay.Ξέρετε τι μπορεί να παιζει;;;;Σε επικοινωνία με αυτον που έκανε την επισκευή μου είπε να δοκιμασω αλλες καρτες σιμ αλλά το πρόβλημα παραμένει.

 

2 καλώδια είναι το σήμα είναι το ίδιο δεν γίνεται να έχει διαφορά τώρα .Αν δεν τα είχε τοποθετησει σωστά δεν θα είχε καθόλου σήμα το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...