Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά διάλεξα τον δύσκολο δρόμο και μετά από downgrade σε lp πέρασα temasek. Παιδεύτηκα λίγο είναι η αλήθεια, κυρίως λόγω δικής μου βιασύνης αναγκάστηκα να κάνω την διαδικασία δυο φορές. Μετά το πέρασμα της temasek χρησιμοποίησα λάθος σκριπτάκι και το τηλέφωνο κόλλαγε στο boot. Τελικά έκανα ξανά την διαδικασία και κάθισαν όλα σωστά. Όντως το τηλέφωνο καμία σχέση. Είναι σαφώς πιο γρήγορο και έχει βελτιωθεί η αυτονομία. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι το viper4android ενώ δουλεύει με την εφαρμογή μουσικής, με spotify δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει.
Link to comment
Share on other sites

για backup apps + data χωρίς root γίνεται;

αν ναι, πως;

ξέρει κάποιος;

 

αν όχι τότε έχουμε link για root για ΜM;

 

μάλλον πρέπει να του κάνω ένα καθάρισμα, cache, davlink και ότι άλλο χρειάζεται γιατί μου κάνει συνέχεια restarts

Link to comment
Share on other sites

μα αφού έχει στο πίσω μέρος της θήκης αυτά τα αφρώδη κομματάκια για να συγκρατούν τις κάρτες. πώς και έχετε πρόβλημα ??

 

[ATTACH]66146[/ATTACH]

οπως εγραψα και πριν, η συγκεκριμένη υλοποιηση ειναι τελειως χάλια. η σιμ "παιζει" μεσα στο slot και δεν πατιουνται ικανοποιητικά τα σιδερακια πανω στην σιμ. οποτε λιγο ζελοτειπ πάνω στην σιμ για να αυξήσεις το πάχος και να γινεται επαφη και (προαιρετικά γιατι με το ζελοτειπ, σφηνωνει η σιμ) το ξυλακι για να μην παιζει καθολου η σιμ μεσα εξω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά διάλεξα τον δύσκολο δρόμο και μετά από downgrade σε lp πέρασα temasek. Παιδεύτηκα λίγο είναι η αλήθεια, κυρίως λόγω δικής μου βιασύνης αναγκάστηκα να κάνω την διαδικασία δυο φορές. Μετά το πέρασμα της temasek χρησιμοποίησα λάθος σκριπτάκι και το τηλέφωνο κόλλαγε στο boot. Τελικά έκανα ξανά την διαδικασία και κάθισαν όλα σωστά. Όντως το τηλέφωνο καμία σχέση. Είναι σαφώς πιο γρήγορο και έχει βελτιωθεί η αυτονομία. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι το viper4android ενώ δουλεύει με την εφαρμογή μουσικής, με spotify δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει.

Enjoy!! ;)

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι η πρώτη ρομ από ΜΜ που θα δοκιμάσω όταν βρω χρόνο να κρατήσω backup και να κάνω την διαδικασία.

 

http://forum.xda-developers.com/zenfone2/development/rom-cleanstock-mm-z00aww-4-21-40-144-t3492278

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι η πρώτη ρομ από ΜΜ που θα δοκιμάσω όταν βρω χρόνο να κρατήσω backup και να κάνω την διαδικασία.

 

http://forum.xda-developers.com/zenfone2/development/rom-cleanstock-mm-z00aww-4-21-40-144-t3492278

Δυνατή φαίνεται χωρίς τη σαβουρα της asus. Πρεπει πρωτα απο όλα να κανεις upgrade το bootloader σε ΜΜ

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Link to comment
Share on other sites

Δυνατή φαίνεται χωρίς τη σαβουρα της asus. Πρεπει πρωτα απο όλα να κανεις upgrade το bootloader σε ΜΜ

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

 

Ναι το ξερω. αντε να δουμε ποτε θα εχω χρόνο να το κάνω. με την παρουσα ρομ που φοραω δεν εχω καθολου battery drain οποτε για αυτό δεν με καίει να πάω στην ΜΜ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω. αντε να δουμε ποτε θα εχω χρόνο να το κάνω. με την παρουσα ρομ που φοραω δεν εχω καθολου battery drain οποτε για αυτό δεν με καίει να πάω στην ΜΜ.

Παρουσιάζει battery drain το λειτουργικό συστημα διαβάζω

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161105/a43dc796da12869b995805c28145a64f.jpg

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που αναφέρονται στην κατανάλωση του Android OS νομίζουν κιόλας ότι τα στατιστικά μπαταρίας είναι ακριβή. Πράγμα που δεν ισχύει στο Marshmallow που έχει βγάλει η Asus, σε πλήρες κύκλο φόρτισης αν κάποιος κάνει την πρόσθεση το Android OS φαίνεται να καταναλώνει πολύ πάνω από τα 3300mAh της μπαταρίας. Στην cyanogen αντίθετα καλιμπράρισαν τα στατιστικά με δικά τους τεστ και μετρήσεις και είναι πολύ πιο ακριβή τα στατιστικά μπαταρίας.

 

Με λίγα λόγια, μετράτε μόνο πόσο άντεξε το κινητό, τα άλλα είναι απλά νούμερα που μπορεί να είναι κι αυθαίρετα.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτό το πράγμα με την κατανάλωση του Android OS ειναι ενα ψέμα. Την κατανάλωση και αν έχει drain η ρομ, θα το δειτε στο πόσο καταναλώνει σε idle η συσκευή ΚΑΙ ΜΟΝΟ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτό το πράγμα με την κατανάλωση του Android OS ειναι ενα ψέμα. Την κατανάλωση και αν έχει drain η ρομ, θα το δειτε στο πόσο καταναλώνει σε idle η συσκευή ΚΑΙ ΜΟΝΟ!

Σωστός, έβαλα την cleanStock MM. Την τεσταρω

Εκ πρώτης άποψης είναι πολύ γρήγορη ;)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161106/d8c18f131ed5dbe76b99c45c8d7e312e.jpg

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Σωστός, έβαλα την cleanStock MM. Την τεσταρω

Εκ πρώτης άποψης είναι πολύ γρήγορη ;)

/QUOTE]

αντε τεσταρε την μπας και αξιωθω και με πεισω να αναβαθμιστώ!:lol:

 

Για κάποιο περιεργο λογο εκει που ημουν μεγάλος φαν των cm based roms, μου αρέσει απιστευτα το zenui και δεν θελω να αλλαξω από στοκ ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Μια άσχετη ερώτηση. Εσείς που πήρατε συσκευή απο Amazon χρεωθηκατε μεταφορικά; Θέλω να παραγγείλω το ZenWatch 3 και κάτι που παράγγειλα απο Amazon Γερμανίας με χρέωσε 25 € μεταφορικά απλό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Μια άσχετη ερώτηση. Εσείς που πήρατε συσκευή απο Amazon χρεωθηκατε μεταφορικά; Θέλω να παραγγείλω το ZenWatch 3 και κάτι που παράγγειλα απο Amazon Γερμανίας με χρέωσε 25 € μεταφορικά απλό δέμα.

Δεν μου εχει τυχει ποτέ να παραγγειλω το οτιδηποτε απο amazon και να μην μου βαλει μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έκανα το update σε 6.0 αλλά έχει κολλήσει στο "το android αναβαθμίζεται"...Μπορώ να κάνω κάτι πέρα από factory reset από recovery? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε μικρή ενημέρωση ~70mb , κάτι για Bluetooth και system βελτιώσεις έλεγε

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε μικρή ενημέρωση ~70mb , κάτι για Bluetooth και system βελτιώσεις έλεγε

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

WW_4.21.40.184_20161024

Την έκανα.

Αντε να δούμε αν βελτιώθηκαν τα προβλήματα .

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αξιώθηκα και πήρα να 5g wifi router, το zenfone δεν βλέπει καθόλου το 5g δικτυο... Δοκίμασα στις ρυθμίσεις και την επιλογή ''αυτόματα'' αλλά και το σκέτο ''5g''.

Εννοείται το router δουλεύει κανονικά, το tv box βλεπει και συνδέεται στη 5g συχνότητα.

 

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει δοκιμάσει κανείς τον nova launcher; Αν ναι αξίζει; Είναι καλύτερος απο τον στοκ;

 

Τον είχα δοκιμάσει μιας και τον έχω αγορασμένο για την προηγούμενη συσκευή μου,αλλά χάνει η συσκευή το double tap to close.Οπότε και το έβγαλα σχεδόν αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αξιώθηκα και πήρα να 5g wifi router, το zenfone δεν βλέπει καθόλου το 5g δικτυο... Δοκίμασα στις ρυθμίσεις και την επιλογή ''αυτόματα'' αλλά και το σκέτο ''5g''.

Εννοείται το router δουλεύει κανονικά, το tv box βλεπει και συνδέεται στη 5g συχνότητα.

 

Καμιά ιδέα?

Το δικό μου βλέπει τα 5 GHz κανονικά στο κανάλι 36. Σε ποιο εκπέμπει το router σου;

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...