Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως με την 144 έχουμε πολλή βελτίωση στη σταθερότητα και ταχύτητα της συσκευής

Συμφωνώ απολύτως. Και η μπαταρία βελτιώθηκε. Και ας είναι "μονο" για τους Βραζιλιάνους ....

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου οδηγός για ξεκλείδωμα bootloader και root? Μετά την αναβάθμιση σε mm έχω δοκιμάσει κάποιους σκόρπιους οδηγούς αλλά χωρίς επιτυχία.
Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις κανει ηδη αναβάθμιση σε ΜΜ, δες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3458145

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις κανεις ηδη αναβάθμιση σε ΜΜ, δες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3458145

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

 

Ευχαριστώ! Δούλεψε άψογα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα προβλημα της τελευταιες μερες με το που ανοιγω την κληση το τηλ για καποια δευτερολεπτα παραμεινει νεκρο
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν φθάνει να κάνεις μόνο update στο 6αρι. Πρέπει να γίνει και hard reset. Έκανα hard reset μεσα από το recovery mode και μετά την επαναφορά το κινητό ειχε αλλαξει τελείως όψη.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν φθάνει να κάνεις μόνο update στο 6αρι. Πρέπει να γίνει και hard reset. Έκανα hard reset μεσα από το recovery mode και μετά την επαναφορά το κινητό ειχε αλλαξει τελείως όψη.

Το έλεγα απο τοτε που βγηκε το update. ΠΑΝΤΑ μετά από μεγάλη αναβάθμιση, επιβάλεται να κάνεις clean install αν θες να εισαι 100% σιγουρος ότι δεν θα εχεις ψιλοθεματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικά αδειασματα της μπαταρίας πια!!δεν κρατάει ούτε 1ωρα sot.βγήκε από τον φόρτιστη στις 3 το βράδυ και πριν από λίγο έφτασε στο 3%!!!!

Το κινητό το έχω δώσει στον πατέρα μου εδώ και μερικούς μήνες,πλεον ή χρήση πολύ πιο ελαφριά.και όχι τίποτα άλλο του πέρασα την 6αρα και με βρίζει μου λέει του χαλασα το τηλ.επισης το πρόβλημα με τον αισθητηρα παραμένει και με την 144 και το απενεργοποιησα τελείως.

Άμα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να το ξαναστησω από την αρχή λέτε να στρώσει;

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικά αδειασματα της μπαταρίας πια!!δεν κρατάει ούτε 1ωρα sot.βγήκε από τον φόρτιστη στις 3 το βράδυ και πριν από λίγο έφτασε στο 3%!!!!

Το κινητό το έχω δώσει στον πατέρα μου εδώ και μερικούς μήνες,πλεον ή χρήση πολύ πιο ελαφριά.και όχι τίποτα άλλο του πέρασα την 6αρα και με βρίζει μου λέει του χαλασα το τηλ.επισης το πρόβλημα με τον αισθητηρα παραμένει και με την 144 και το απενεργοποιησα τελείως.

Άμα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να το ξαναστησω από την αρχή λέτε να στρώσει;

Δοκίμασε το σε εμένα έστρωσε η κατάσταση κάπως.

 

Προσπάθησα να βάλω την βραζιλιάνικη αναβάθμιση αλλά δεν την πήρε για άγνωστο λόγο. Αξίζει να την περάσω ή τζάμπα κόπος;

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικά αδειασματα της μπαταρίας πια!!δεν κρατάει ούτε 1ωρα sot.βγήκε από τον φόρτιστη στις 3 το βράδυ και πριν από λίγο έφτασε στο 3%!!!!

Το κινητό το έχω δώσει στον πατέρα μου εδώ και μερικούς μήνες,πλεον ή χρήση πολύ πιο ελαφριά.και όχι τίποτα άλλο του πέρασα την 6αρα και με βρίζει μου λέει του χαλασα το τηλ.επισης το πρόβλημα με τον αισθητηρα παραμένει και με την 144 και το απενεργοποιησα τελείως.

Άμα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να το ξαναστησω από την αρχή λέτε να στρώσει;

Το μόνο σιγουρο είναι ότι αμα είναι θέμα software, με την επαναφορά θα στρώσει. Αλλά για να είσαι 100% σιγουρος, θα πρότεινα πέρα απο την επαναφορά, να περασεις απο πάνω και την ρομ που έχει στο site. Ετσι θα τσεκάρεις να εισαι απόλυτα σίγουρος αν το πρόβλημα είναι software ή hardware.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γτ κάθεστε και παιδευεστε με την ρομ της Asus και δεν βάζετε μια cm με mm bl να ησυχασετε; η μία άλλη custom

Ελα ντε! Απο τον Μάιο φοραω custom!

 

Φοβουνται μη χάσουν την εγγύηση. Εγώ το ξεκλείδωσα τον πρωτο μήνα που το πήρα χαχαχαχαχαχα

 

Το κινητό δεν παθαίνει τίποτα ακόμα και να το brickαρεις επανέρχεται. Η άγνοια σκοτωνει

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε! Απο τον Μάιο φοραω custom!

 

Φοβουνται μη χάσουν την εγγύηση. Εγώ το ξεκλείδωσα τον πρωτο μήνα που το πήρα χαχαχαχαχαχα

 

Το κινητό δεν θα παθαίνει τίποτα ακόμα και να το brickαρεις επανέρχεται. Η άγνοια σκοτωνει

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

 

Όταν θα λειτουργήσει το ραδιόφωνο τότε θα το σκεφτώ μέχρι τότε την κανονική.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα λειτουργίσει το ράδιο ποτέ... Μπορείς να παίζεις ράδιο μέσο ίντερνετ τώρα ποια θέλει πολύ λιγα δεδομένα για να παίξει φυσικά το ρυθμίζεις μέσα απο το πρόγραμμα να παιζει σε χαμηλή ποιότητα .Εγώ βάζω στο αμάξι με ΒΤ και παίζει άψογα άντε να τρώω 600ΜΒ σύνολο κάθε μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Polis 4

Φιλαρακι σορυ αλλα αργησες.. απο την πρωτη βδομαδα που το πηρα εβαλα την cm..χααχαχαχαχα..την ειχα συνυθησει βεβαια απο το ζεν5 και δεν μπορουσα την ρομ της asus

Edited by jimmys121979
Link to comment
Share on other sites

Polis 4

Φιλαρακι σορυ αλλα αργησες.. απο την πρωτη βδομαδα που το πηρα εβαλα την cm..χααχαχαχαχα..την ειχα συνυθησει βεβαια απο το ζεν5 και δεν μπορουσα την ρομ της asus

Έτσι μπράβο χαχχαχα ;)

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν θα λειτουργήσει το ραδιόφωνο τότε θα το σκεφτώ μέχρι τότε την κανονική.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161022/71ef3b60d200f4cad300c2dcfa14972c.jpg

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γτ κάθεστε και παιδευεστε με την ρομ της Asus και δεν βάζετε μια cm με mm bl να ησυχασετε; η μία άλλη custom

 

Εσείς γιατί κάθεστε κ παιδεύεστε με ρομ cm με mm bl ggb asta la vista trexa gyreue?

Το κινητό είμαι μία χαρά με την μαμά ρομ, δεν κολλάει, δεν crashαρει, έχει πάντα μνήμη ελεύθερη (4gb ούτε τα windows δεν την τρώνε).

Πολύ ψυχαναγκασμός ρε παιδί μου. Ετσι κάνετε κ στα αυτοκίνητα; Αλλάζετε λογισμικό, ρουλεμάν μπιέλα κ τα συναφή;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Εσείς γιατί κάθεστε κ παιδεύεστε με ρομ cm με mm bl ggb asta la vista trexa gyreue?

Το κινητό είμαι μία χαρά με την μαμά ρομ, δεν κολλάει, δεν crashαρει, έχει πάντα μνήμη ελεύθερη (4gb ούτε τα windows δεν την τρώνε).

Πολύ ψυχαναγκασμός ρε παιδί μου. Ετσι κάνετε κ στα αυτοκίνητα; Αλλάζετε λογισμικό, ρουλεμάν μπιέλα κ τα συναφή;

 

:up::up::up::up:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εκδοση των 2 gb ram και ο μόνος τρόπος να εξοικονομησω ελευθερη μνήμη ram και να κερδίσω σε ταχύτητα, είναι να ξεφορτωθω όλες τις bloatware εφαρμογές της asus περνώντας ενα καθαρό android με custom kernel. ;)

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Link to comment
Share on other sites

Εσείς γιατί κάθεστε κ παιδεύεστε με ρομ cm με mm bl ggb asta la vista trexa gyreue?

Το κινητό είμαι μία χαρά με την μαμά ρομ, δεν κολλάει, δεν crashαρει, έχει πάντα μνήμη ελεύθερη (4gb ούτε τα windows δεν την τρώνε).

Πολύ ψυχαναγκασμός ρε παιδί μου. Ετσι κάνετε κ στα αυτοκίνητα; Αλλάζετε λογισμικό, ρουλεμάν μπιέλα κ τα συναφή;

Καμία σχέση η CM με την original αν βλέπεις να πηγαινει τέλεια η μαμά Ρομ με την CM απλα θα παθεις σοκ.Όλα παιζουν τελεια δεν χρειάζεται να το πούμε αυτό και η εγκατάσταση είναι οτι πιο γέλιο υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς γιατί κάθεστε κ παιδεύεστε με ρομ cm με mm bl ggb asta la vista trexa gyreue?

Το κινητό είμαι μία χαρά με την μαμά ρομ, δεν κολλάει, δεν crashαρει, έχει πάντα μνήμη ελεύθερη (4gb ούτε τα windows δεν την τρώνε).

Πολύ ψυχαναγκασμός ρε παιδί μου. Ετσι κάνετε κ στα αυτοκίνητα; Αλλάζετε λογισμικό, ρουλεμάν μπιέλα κ τα συναφή;

 

Αν ποτε βαλεις cm θα καταλαβεις την διαφορα μονος σου.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει καθαρη cm-13, πάρτε backup και δοκιμαστε και την AICP. Έχει ταχύτερη απόκριση απο την καθαρη ;)

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...