Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φλασαρε τη μεσω twrp..την εχω περασει ετσι και δουλευει αψογα

 

Πως το κάνω αυτό; Θα είναι σε zip και κάνω update αλλά που το βρίσκω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δλδ η custom rom σου βγαζει 8 ωρες οθονη περιπου; αριθμους σου ζηταω για να δω τι καταναλωση εχει η συγκεκριμενη ρομ που δοκιμασες. ποσο σου ετρωγε σε αδρανεια το κινητο; αν το αφηνες με 100% μπαταρια το βραδυ πριν πας για υπνο, ποση μπαταρια ειχες το πρωι;

Αυτο είναι και ανάλογα την κατάσταση της μπαταρίας κιόλας μετα απο ενα χρονο και εμένα δεν αντέχει και πολλά.Αλλά είδα και 5 ώρες οθόνη με ασύρματο όμως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αδερφέ δεν είμαι όλη μέρα με το κινητό στο χερι και την οθόνη ανοιχτή. Για ενα 24ωρο τα πραγματα έχουν όπως τα λέω. Σε αναμονή ενα 8ωρο τρώει 2 % μπαταρία

Αυτό σου εξηγω και δεν μπορω να καταλαβω σε τι πράγμα ειναι καλύτερο το άλλο. battery drain δεν εχεις αφου σου τρώει 2% το 8ωρο σε αναμονη κ σου βγάζει 6 ωρες οθονη. οταν ησουν σε custom rom, ποσες ωρες οθονη σου έβγαζε και πόσο καταναλωση είχε σε αναμονη;

Αυτο είναι και ανάλογα την κατάσταση της μπαταρίας κιόλας μετα απο ενα χρονο και εμένα δεν αντέχει και πολλά.Αλλά είδα και 5 ώρες οθόνη με ασύρματο όμως.

Πριν ο Polis4 ειχε κανει παραπονα για τις 6 ωρες οθονη που του εβγαλε η zenS και ότι η custom rom του βγάζει 20% παραπάνω. Για αυτό ξαφνιάστηκα που θεώρησε οτι οι 6ωρες είναι λιγο για τα 3.010mA μπαταρία μας. δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε custom rom για να ξερω τι ωρες οθονης βγαζει και γενικά εδω μέσα οι περισσοτεροι βγαζουν 4-5 ωρες μαξ με φουλ χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου εξηγω και δεν μπορω να καταλαβω σε τι πράγμα ειναι καλύτερο το άλλο. battery drain δεν εχεις αφου σου τρώει 2% το 8ωρο σε αναμονη κ σου βγάζει 6 ωρες οθονη. οταν ησουν σε custom rom, ποσες ωρες οθονη σου έβγαζε και πόσο καταναλωση είχε σε αναμονη;

 

Πριν ο Polis4 ειχε κανει παραπονα για τις 6 ωρες οθονη που του εβγαλε η zenS και ότι η custom rom του βγάζει 20% παραπάνω. Για αυτό ξαφνιάστηκα που θεώρησε οτι οι 6ωρες είναι λιγο για τα 3.010mA μπαταρία μας. δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε custom rom για να ξερω τι ωρες οθονης βγαζει και γενικά εδω μέσα οι περισσοτεροι βγαζουν 4-5 ωρες μαξ με φουλ χρηση.

Συγνώμη δεν σου έδωσα να καταλάβεις. 2% κατανάλωση σε αναμονή έχει η custom rom. Την stock την δοκιμασία 2,5 μέρες και διαπίστωσα οτι με την ίδια χρηση καταναλώνει 30% παραπανω μπαταρία. Δεν ξερω εαν φταιει η κατανάλωση απο το λειτουργικο συστημα android που ηταν πολυ υψηλη (56%) σε αντίθεση με την custom που είναι αρκετά χαμηλη.

[HIDE]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161012/533771cc4f35ed3ec1d27682dad19a87.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161012/c136bdd2a27c19b33422f75eb9e9d1a4.jpg[/HIDE]

Αυτά γιατί μπερδευτηκαμε λίγο. Μια δοκιμη θα σε πείσει. :D

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

χαχα! Νο worries! παντως θα θέλει και άλλο πράγμα ξηλωμα προφανως απο την zenS.

 

εγω ειμαι ακόμα στην .164 φαντασου, κ η καταναλωση μου με 2 sim ενεργες, bt κ wifi ή δεδομενα μονιμα ανοιχτα, ειναι σχεδον οσο η custom rom σου.

Link to comment
Share on other sites

χαχα! Νο worries! παντως θα θέλει και άλλο πράγμα ξηλωμα προφανως απο την zenS.

 

εγω ειμαι ακόμα στην .164 φαντασου, κ η καταναλωση μου με 2 sim ενεργες, bt κ wifi ή δεδομενα μονιμα ανοιχτα, ειναι σχεδον οσο η custom rom σου.

Έτσι μου έρχεται να αλλάξω κινητό και αυτό να το περάσω win10!

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μου έρχεται να αλλάξω κινητό και αυτό να το περάσω win10!

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Αν υπηρχαν drivers για την καρτα γραφικων μια χαρα θα τα υποστηριζε!

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνω αυτό; Θα είναι σε zip και κάνω update αλλά που το βρίσκω;

 

http://forum.xda-developers.com/zenfone2/themes-apps/asus-stock-camera-gallery-cm-12-1-cm-13-t3271632

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να φυγει το warning που βγαζει στο boot για το verification, για οσους εχουμε την AICP πανω?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να φυγει το warning που βγαζει στο boot για το verification, για οσους εχουμε την AICP πανω?

Όχι και δεν πρόκειται, ο bootloader κάνει έλεγχο ψηφιακής υπογραφής πλέον και καμία custom ROM δεν μπορεί να έχει αυτές τις υπογραφές.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Όχι και δεν πρόκειται, ο bootloader κάνει έλεγχο ψηφιακής υπογραφής πλέον και καμία custom ROM δεν μπορεί να έχει αυτές τις υπογραφές.

 

Thx για την απαντηση. Αυτο ισχυει και για αλλα κινητα με custom roms απο 6.0 και μετα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Παιδιά ειδα οτι βγηκε WW-4.21.40.144! Απο το πρόγραμμα εμένα δεν μ την βγάζει.... Στο site την εχει κανονικα! Την εβαλε κανένας απο εδω μεσα?

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι διαβάζω διορθώνει το αλαμπουρνέζικο όνομα της microSD. Ξέρουμε αν τη δώσει και μέσω OTA η πρέπει να την κατεβάσουμε μονοι μας ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει διαφορά σαν διαδικασία. Απλά κατεβάζεις το αρχείο και το αντιγραφεις στο τηλέφωνο. Μετά Όλα είναι εξίσου αυτόματα και χωρίς απώλεια ρυθμίσεων με μια ΟΤΑ αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

Aπ ότι διαβασα ειναι κυριως bugfixes (λογικο) και ειδικά για την βραζιλιανικη αγορά που για κάποιο λογο δεν τους λειτουργουσαν οι αισθητηρες.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία που βγήκε 12/10. Νομίζω ότι πάει πιο γρήγορα....ίδωμεν..

 

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και η CM13 έβγαλε αναβάθμιση έβαλα την 1013 και όλα μια χαρά

Ξέρει κανεις έπρεπε να περάσω και τις αλλες 2? Εγώ πήγα με τη μια στη πιο μεγάλη....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το clear chase/dalvic το κάνω πριν περάσω την ρομ ή μετά; μετα απο τόσο καιρό που έχει να βγάλει αναβάθμιση η asus εχω ξεχάσει.
Link to comment
Share on other sites

Και η CM13 έβγαλε αναβάθμιση έβαλα την 1013 και όλα μια χαρά

Ξέρει κανεις έπρεπε να περάσω και τις αλλες 2? Εγώ πήγα με τη μια στη πιο μεγάλη....

Δεν χρειαζεται ;) περνάς απευθείας την τελευταια και κανεις wipe cache/dalvik

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το clear chase/dalvic το κάνω πριν περάσω την ρομ ή μετά; μετα απο τόσο καιρό που έχει να βγάλει αναβάθμιση η asus εχω ξεχάσει.

Στις custom roms το κανεις μετα το flashαρισμα. Με την asus σηκώνω το χέρια ψηλα

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Για L temasek για ΜΜ AICP με ΜΜ bootloader

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Stock rom και ******ες. Αυτή είναι κατανάλωση λειτουργικού συστηματος android

[HIDE]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/2f93fd3178e6bfc0efd7d23bcfee689c.jpg[/HIDE]

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

 

εβαλα ΜΜ AICP. απίστευτη εξοικονόμηση κατανάλωσης.... δυστυχώς όμως δεν έχω καταφέρει να κάνω το κινητό να επικοινωνεί με το PC...

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

εβαλα ΜΜ AICP. απίστευτη εξοικονόμηση κατανάλωσης.... δυστυχώς όμως δεν έχω καταφέρει να κάνω το κινητό να επικοινωνεί με το PC...

Γιατί ρε συ? Με usb είπαμε κατέβασε το συρτάρι ειδοποιησεων και επέλεξε την σύνδεση. Μπαινει σε επιλογη φόρτισης απευθείας μόλις το συνδεσεις

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε συ? Με usb είπαμε κατέβασε το συρτάρι ειδοποιησεων και επέλεξε την σύνδεση. Μπαινει σε επιλογη φόρτισης απευθείας μόλις το συνδεσεις

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

 

δεν παιζει ουτε με το συρταρι.... ουτε με τιποτα..... εχω δοκιμασει τα παντα.. μονο φορτιση κανει

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...