Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι έχετε βάλει καθαρη cm-13, πάρτε backup και δοκιμαστε και την AICP. Έχει ταχύτερη απόκριση απο την καθαρη ;)

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Το σκέφτομαι αλλά η CM 13 έχει αναβάθμιση κάθε 3 μέρες όλο κάτι φτιάχνουν απο ανταπόκριση δεν υπάρχει ουτε προλαβαινω να δω ποτε ανοίγει σε οτι και να πατήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το σκέφτομαι αλλά η CM 13 έχει αναβάθμιση κάθε 3 μέρες όλο κάτι φτιάχνουν απο ανταπόκριση δεν υπάρχει ουτε προλαβαινω να δω ποτε ανοίγει σε οτι και να πατήσω.

Ναι, η AICP σταματασε τα updates και έπιασε το WIP ANDROID 7 ;-)

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η AICP σταματασε τα updates και έπιασε το WIP ANDROID 7 ;-)

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Καλά αν βγάλει την 7 θα το φορμαρο χωρίς να το σκεφτώ! Πες μας έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν βγάλει την 7 θα το φορμαρο χωρίς να το σκεφτώ! Πες μας έτσι!

Τα είπαμε αυτά

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161023/5f38a8fd9bd91eb80f714342900ef471.jpg

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν βαλω την cm 13 θα δουλευουν ολα εκτος απο το ραδιο? Και θα δω διαφορα στην διαρκεια της μπαταριας? Επισης μπορει καποιος να παραθεσει εναν οδηγο πως περναμε την cm13 και πια ειναι η τελευταια εκδοση αυτης? Και τελος τα update της cm13 πως θα τα περναω? ξανακανοντας την ιδια διαδικασια καθε φορα? επισης αν θελησω να επιστρεψω σε custom rom γινεται και πως?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by kyrosjohny2003
ξεχασα να γραψω κατι
Link to comment
Share on other sites

Αν ποτέ καταφέρουν να ενεργοποιησουν το vulkan project για το κινητό μας, έχω βάλει με την μια, custom rom!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν βαλω την cm 13 θα δουλευουν ολα εκτος απο το ραδιο? Και θα δω διαφορα στην διαρκεια της μπαταριας? Επισης μπορει καποιος να παραθεσει εναν οδηγο πως περναμε την cm13 και πια ειναι η τελευταια εκδοση αυτης? Και τελος τα update της cm13 πως θα τα περναω? ξανακανοντας την ιδια διαδικασια καθε φορα? επισης αν θελησω να επιστρεψω σε custom rom γινεται και πως?

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Ε ναι φυσικά καλυτερα θα είναι απλα το κατεβαζεις πατάς εγκατάσταση κανει επανεκκίνησή και το φτιάχνει μονο του ποιο ευκολο δε γίνετε.

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα λειτουργήσει το ραδιόφωνο τότε θα το σκεφτώ μέχρι τότε την κανονική.

 

Εσείς που έχετε βάλει CM-13 ή AICP έχετε δοκιμάσει την εφαρμογή Spirit Real FM Radio; Υπάρχει εδώ. Έχει ενδιαφέρον νομίζω να την δοκιμάσετε και να μας πείτε αν λειτουργεί. ;)

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε βάλει CM-13 ή AICP έχετε δοκιμάσει την εφαρμογή Spirit Real FM Radio; Υπάρχει εδώ. Έχει ενδιαφέρον νομίζω να την δοκιμάσετε και να μας πείτε αν λειτουργεί. ;)

Είναι για exynous, snapdragon, qualcomm κλπ chipset όχι για intel (το έχω δοκιμάσει). Δούλευε στο samsung galaxy s3 που είχα παλιά

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά πάω να ανοίξω την κάμερα και μου λέει κάμερα απέτυχε να εκκινηση

Κάνε format data/cache της κάμερας και επανεκκινηση

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Μετά την τελευταία αναβάθμιση, η συσκευή έχει γίνει εκνευριστική.Οπότε ήρθε η ώρα για custom rom.

Τι να διαλέξω ανάμεσα σε cm13 και AICP?

Link to comment
Share on other sites

Με 6αρα νομίζω ότι έχει χαλάσει το κινητό μου πια.μάλλον η μπαταρία του!!!!Ούτε 12ώρο πια και με ελάχιστη χρήση.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Για android 6 και LP blobs δοκίμασε την cm-13 temasek. Είναι η κορυφαία για εμένα. Για ΜΜ blobs περνά την AICP, είναι ταχύτερη απο την cm-13 σε απόκριση.

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Eπιβεβαίωση για την cm-13 Temasek (LP bootloader)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/d68a837936befd87829a411329097042.jpg

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Για android 6 και LP blobs δοκίμασε την cm-13 temasek. Είναι η κορυφαία για εμένα. Για ΜΜ blobs περνά την AICP, είναι ταχύτερη απο την cm-13 σε απόκριση.

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Αν έχει κάποιος mm αξίζει να κάνει downgrade για Temasek η να μην μπλέξει και να περάσει aicp?

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις έχω δοκιμάσει και τις 3. Temasek, cm-13, AICP. Σε ταχύτητα απόκρισης μακράν καλύτερη είναι η temasek. Εχω την αισθηση όμως οτι κανουν καλύτερη διαχείριση ενεργειας οι ρομ με MM bootloader... The choice is your....

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Τις έχω δοκιμάσει και τις 3. Temasek, cm-13, AICP. Σε ταχύτητα απόκρισης μακράν καλύτερη είναι η temasek. Εχω την αισθηση όμως οτι κανουν καλύτερη διαχείριση ενεργειας οι ρομ με MM bootloader... The choice is your....

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

 

Το εκουαλαιζερ δουλεύει σωστά στην AICP? γιατί στην CM 13 είναι λίγο οτιναναι ... δουλεύει και μέσο ΒΤ συσκευής συνδεδεμένη?

Link to comment
Share on other sites

Το εκουαλαιζερ δουλεύει σωστά στην AICP? γιατί στην CM 13 είναι λίγο οτιναναι ... δουλεύει και μέσο ΒΤ συσκευής συνδεδεμένη?

Δεν ξέρω φιλέ, το ρυθμισα μια φορα και τέλος. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161028/e5f8f391e62362abf52cd341da0d1632.jpg

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 AICP Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εδώ και αρκετό καιρό έχω πρόβλημα με το κινητό, αρκετές φορές μου βγάζει μήνυμα δεν έχετε εγκαταστήσει κάρτα σιμ 1 με αποτέλεσμα να εξαφανίζεται το εικονίδιο της σιμ 1 και να μην μπορώ να το χρησιμοποιώ για κλήσεις. Αγορασμένο απο e-shop 4g 32g. Μπορεί να βοηθήσει καποιος; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εδώ και αρκετό καιρό έχω πρόβλημα με το κινητό, αρκετές φορές μου βγάζει μήνυμα δεν έχετε εγκαταστήσει κάρτα σιμ 1 με αποτέλεσμα να εξαφανίζεται το εικονίδιο της σιμ 1 και να μην μπορώ να το χρησιμοποιώ για κλήσεις. Αγορασμένο απο e-shop 4g 32g. Μπορεί να βοηθήσει καποιος; Ευχαριστώ

 

Το έλλασμα της θηκης της σιμ δεν ειναι τοσο καλό, με αποτελεσμα να κουναει η σιμ (συνήθως). Δοκίμασε να τη σταθεροποιησεις με κάτι πχ ενα κομματακι μονωτικη ταινια.

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

ακριβως. κ εγω εχω το ιδιο προβλημα. οποτε εβαλα λιγο ταινια στο πισω μερος της σιμ για να αυξησω το παχος και έτσι κανει κανονικα επαφη πλεον. εμενα μου το παρουσιασε και στις 2 σιμ αυτο. επισης εχω βαλει μια οδοντογλυφιδα ενδιαμεσα να πιεζει και να συγκρατει τις 2 σιμ να μην φυγουν απο την θεση τους. πολυ κακη υλοποιηση σε εκεινο το σημειο από την asus.
Link to comment
Share on other sites

ακριβως. κ εγω εχω το ιδιο προβλημα. οποτε εβαλα λιγο ταινια στο πισω μερος της σιμ για να αυξησω το παχος και έτσι κανει κανονικα επαφη πλεον. εμενα μου το παρουσιασε και στις 2 σιμ αυτο. επισης εχω βαλει μια οδοντογλυφιδα ενδιαμεσα να πιεζει και να συγκρατει τις 2 σιμ να μην φυγουν απο την θεση τους. πολυ κακη υλοποιηση σε εκεινο το σημειο από την asus.

 

μα αφού έχει στο πίσω μέρος της θήκης αυτά τα αφρώδη κομματάκια για να συγκρατούν τις κάρτες. πώς και έχετε πρόβλημα ??

 

[ATTACH]66146[/ATTACH]

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

ακριβως. κ εγω εχω το ιδιο προβλημα. οποτε εβαλα λιγο ταινια στο πισω μερος της σιμ για να αυξησω το παχος και έτσι κανει κανονικα επαφη πλεον. εμενα μου το παρουσιασε και στις 2 σιμ αυτο. επισης εχω βαλει μια οδοντογλυφιδα ενδιαμεσα να πιεζει και να συγκρατει τις 2 σιμ να μην φυγουν απο την θεση τους. πολυ κακη υλοποιηση σε εκεινο το σημειο από την asus.[/quote Έκανα ότι μου είπες και από ότι φαίνετε πρέπει να λύθηκε, βέβαια τώρα έχω άλλο πρόβλημα εκεί που μιλάω παγώνει το τηλ και δεν ακούω τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...