Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες του εχει φορεσει κανενας tempered glass?Του φορεσα ενα κινεζικο που ειχα για το g3 και κούμπωσε σχεδον κανονικα.Λεω σχεδον γιατι ειναι δευτερη φορα φορεμενο μιας και το ειχα βγαλει απο το g3 .Νομιζω οτι ενα καινουργιο για g3 glass θα κανει καλη εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμείς εδώ επαρχία ακόμα στο περίμενε ήμαστε.

Σε επικοινωνία με το κατάστημά πού και καλά θα μας έφερνε τις συσκευές η απάντηση τους ηταν,φίλε μάλλον μας τα έφαγαν ολα οι Αθηναίοι.σοβαρή απάντηση.

Οσο για τα update δε θα μου φανεί παράξενο αν η lg δεν κατεβάσει την συχνότητα του επεξεργαστή για να μην εχει υπερθέρμανση η συσκευή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Aυτη η κουρμπα που κανει ειναι απιστευτη στο κρατημα.

Δεν εχω παιξει πολυ με το κινητο αλλα επειδη το τρεχω με το G3 διπλα διπλα δεν μπορω να πω οτι η οθονη ειναι τοσο μακραν καλυτερη του flex2.

Eιναι τουλαχιστον 2 κλικ πιο σκοτεινο σε max φωτεινοτητα.Οντως πιο ζωντανα χρωματα και απιστευτο μαυρο αλλα ως εκει.

Ισως επειδη ειχα συνεχεια super Amoled απο samsung wave μεχρι alpha ,1020 κλπ δεν μου φενεται κατι τρομερο.

θα δω και πως συμπεριφερεται και σε ηλιο.

Γυρω το κινητό οταν το ανοίξατε ειχε ζελατίνες να καλύπτουν το bezel?

 

Τempered glass παίρνει το ιδιο με το g3?

Ναι έχω κολλημένη ζελατίνα περιμετρικά και πισω(δεν το έχω βγάλει μιας και κολλημένο άψογο είναι και παρέχει μια μικροπροστασια από γρατζουνιές)

Μέχρι να πάρω είτε την επίσημη θήκη η βάλω κάνα skin διότι το μαύρο δεν μου αρέσει καθόλου.

Για την οθόνη για εμένα μέτρια είναι(φωτεινότητα και ευκρίνεια κυρίως πάσχει σε μέγιστες τιμές)

Με 80% φωτεινότητα στο z3 βλεπω πιο ικανοποιητικά από το 100% του LG σε εξωτερικούς χώρους.

 

Από την άλλη σε χαμηλή στάθμη 10-15% είναι αρκετά φωτεινή σε σχέση με άλλες συσκευές πχ το z3 που είναι πιο σκοτεινή.

Για AMOLED η OLED είναι μια κλάση κάτω απο την αντίστοιχη τεχνολογία του s5/6.

 

Θερμοκρασίες ανεβάζει κυριως σε 3g πλοηγηση η σε tethering αλλά σε ψιλοφυσιολογικα επίπεδα όχι ανησυχητικά επίπεδα σε καμια περίπτωση.

Σε WiFi εννοείται πιο δροσερό είναι.

Για εμένα θέματα θερμοκρασιών δεν υπάρχει.

Βέβαια καλοδεχούμενοι οποιοδήποτε update που θα το κάνει πιο δροσερό εννοείται, δεν λέμε όχι :p

 

Η μπαταρία βράχος σε αναμονή όλη την νύχτα(κλειστο εννοείται bt,wifi mobile data)

40% το άφησα τόσο το βρήκα τώρα το πρωί.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε μου την γνωμη σας αν αξιζει η μεταβαση απο G3 32gb διοτι μεχρι τις 11 το πρωι σημερα πρέπει να αποφασισω αν το δωσω η πχο και να παω σε Flex.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε μου την γνωμη σας αν αξιζει η μεταβαση απο G3 32gb διοτι μεχρι τις 11 το πρωι σημερα πρέπει να αποφασισω αν το δωσω η πχο και να παω σε Flex.

Εμένα αν μου δίνανε τα 2 κινητά στα ίδια λεφτά το g flex 2 θα επέλεγα ανεξάρτητα των specs τους.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο είναι απλά τρομερό σε όλα του. Βέβαια ακόμα βλέπω κάτι μικρά κολλήματα αλλά οκ είναι θέμα software και θα λυθεί ελπίζω. Τώρα για το ότι ζεστενεται οκ όλα ζεστενονται λίγο. Δεν είναι και 930 όμως.
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα υπερθέρμανσης δεν έχει σε καμία περίπτωση η συσκευή.

Η μόνη εξαίρεση ίσως οι gamers να έχουν θεμα.

Και εννοείται με τα επόμενα update μπορεί να βελτιωθεί περαιτέρω κυρίως τα ψιλό lag που έχει όπου το 95% των android συσκευών έχουν εξίσου,αρα ανασταλτικός παράγοντας απόκτησης της συσκευής δεν υπάρχει.

Στα 300 ευρώ είναι σκανδαλο η τιμή του.

Στα 450-500 ευρώ εκεί δεν θα ήταν στις επιλογές μου.

Έχω πιο αυστηρές απαιτήσεις όσο ανεβαίνει η κλίμακα κόστος αποκτήσεως συσκευής.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω κολλημένη ζελατίνα περιμετρικά και πισω(δεν το έχω βγάλει μιας και κολλημένο άψογο είναι και παρέχει μια μικροπροστασια από γρατζουνιές)

Μέχρι να πάρω είτε την επίσημη θήκη η βάλω κάνα skin διότι το μαύρο δεν μου αρέσει καθόλου.

Μαχαιρια ηταν αυτο.εμενα δεν ειχε πουθενα ζελατινες εκτος απο μια μικρι που καλυπτει το ir και αλλη μια για τα πισω κουμπια.Τωρα τρεχα γυρευε τι να παω και να πω.Υπαρχει τροπος να ελενξω ποσο εχει δουλεψει το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Μαχαιρια ηταν αυτο.εμενα δεν ειχε πουθενα ζελατινες εκτος απο μια μικρι που καλυπτει το ir και αλλη μια για τα πισω κουμπια.Τωρα τρεχα γυρευε τι να παω και να πω.Υπαρχει τροπος να ελενξω ποσο εχει δουλεψει το κινητο?

Δεν γνωρίζω.

Εμένα έχει και στα κουμπιά πίσω και στην κάμερα που το εβγαλα.

Ήταν σφραγισμένη η συσκευή σου;

Από Vodafone είναι η αλλού;

Πάντως branded συσκευές πάντα τις ανοίγουν οι παροχοι για να περάσουν τα δικά τους στο λογισμικο η στο boot και μετά τις ξανασφραγιζουν.

Ίσως σε εσένα απλά να μην κόλλησαν τις ζελατίνες,οχι ότι είναι μεταχειρισμένη συσκευή

Δεν είναι όπως σε unbranded που έρχονται κατευθείαν από τον κατασκευαστή στα χέρια σου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω.

Εμένα έχει και στα κουμπιά πίσω και στην κάμερα που το εβγαλα.

Ήταν σφραγισμένη η συσκευή σου;

Από Vodafone είναι η αλλού;

Πάντως branded συσκευές πάντα τις ανοίγουν οι παροχοι για να περάσουν τα δικά τους στο λογισμικο η στο boot και μετά τις ξανασφραγιζουν.

Ίσως σε εσένα απλά να μην κόλλησαν τις ζελατίνες,οχι ότι είναι μεταχειρισμένη συσκευή

Δεν είναι όπως σε unbranded που έρχονται κατευθείαν από τον κατασκευαστή στα χέρια σου.

 

Ειναι απο κοσμοτε.οχι ουτε στην καμερα ειχε.πφφ.Υπαρχει κανενα προγραμμα να δειχνει ποσο εχει δουλεψει το κινητο?

Ειχε μια ταινια ασφαλειας καλα κολλημενη θα ελεγα αλλα απο ρην χαρα μου που βρηκα μετα απο τοσο τρεξιμο δεν εδωσα και μεγαλη σημασία

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο κοσμοτε.οχι ουτε στην καμερα ειχε.πφφ.Υπαρχει κανενα προγραμμα να δειχνει ποσο εχει δουλεψει το κινητο?

Ειχε μια ταινια ασφαλειας καλα κολλημενη θα ελεγα αλλα απο ρην χαρα μου που βρηκα μετα απο τοσο τρεξιμο δεν εδωσα και μεγαλη σημασία

Κατά την γνώμη μου δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Απλά στην Cosmote πιθανότητα δεν σου έβαλαν τις ζελατίνες.

Αφού σφραγισμένη ήταν κομπλέ είσαι.

Και σε εμένα με μια ταινία ασφάλειας καλά κολλημένη ήρθε με το logo της Vodafone κολλημένο πάνω της.

 

Τώρα για προγράμματα δεν γνωρίζω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αγορα απο γερμανο, ειχε ταινια ασφαλειας - προστατευτικο στην οθονη - στα πισω κουμπια στο ir - περιμετρικα εχει (αν δεν το γραφατε δεν θα την εβλεπα) - και το πισω καπακι εχει φαινεται στο κατω μερος εκει που ειναι η θυρα usb, θα το αφησω για προστασια στο πισω καπακι δεν θα το βγαλω το πισω.

 

Να σας βαλω μια ασκηση για τα ματια: με 0% φωτεινοτητα εως ~20% παρατηρησα οτι η οθονη δεν εχει την ιδια αποδοση απο ακρη σε ακρη, πχ στο tapatalk στις ρυθμισεις σε σκουρο χρωμα (dark mode), εκει στο δικο μου βλεπω οτι στην αριστερη πλευρα της οθονης εχει αρκετα σκουρο χρωμα και στα δεξια της οθονης ποιο ανοικτο σε σχεση με την αριστερη πλευρα. Αυτο το βλεπω σε ολες της εφαρμογες που εχουν σκουροχρωμο φοντο.

Επισης αν κανω scroll σιγα-σιγα πχ στης ρυθμισεις του tapatalk βλεπω οτι το φοντο κατω απο τα γραμματα ειναι ακινητο και ''δειχνει'' να εχει καποιες ""ατελειες'''.

Κατεβασα μια εφαρμογη screen test και ειδα οτι η αριστερη πλευρα στο λευκο χρωμα δειχνει σαν θερμο λευκο σε σχεση με την δεξια που δειχνει να ειναι ποιο ψυχρο το λευκο, το μαυρο ειναι καταμαυρο και τα υπολοιπα χρωματα κοκκινο - μπλε- κλπ δειχνουν να ειναι ποιο σκουρα στην αριστερη πλευρα σε σχεση με τη δεξια που δειχνουν να ειναι ποιο ανοιχτοχρωμα. Οσο ανεβαζω ποσοστα φωτεινοτητας το φαινομενο ειναι λιγοτερο ορατο.

Στο μαυρο αψογο απο το 0 εως 100%

 

Μπορειτε να δοκιμασετε με καποια εφαρμογη απο το Play με 0-20-50-70-100% φωτεινοτητα σε λευκο σε μπλέ και σε κοκκινο αν εχετε απολυτη ομοιομορφια απο ακρη σε ακρη ?

Καντε μια ασκηση για τα ματια σας αν μπορειτε:O

 

Θα κανω μια βολτα μηπως το βρω σε καποιο καταστημα ανοικτη συσκευη για το κοινο για να δω πως ειναι σε αλλη συσκευη τα χρωματα.

 

Ευχαριστω για την οποια απαντηση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Επεσε αυτο το αθρο στην αντιληψη μου http://techblog.gr/mobile/snapdragon-810-didnt-overheat-on-smartphones-6739/ , λετε να ειναι οι πρωτες παρτιδες και να τις δινουν οσο οσο?
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ νόμιζα ότι δεν εχει ζελατίνες αλλα όντως έχει και στο καπάκι και περιμετρικά απλά δε φαίνονται αν δεν το προσέξεις εμενα ήταν από βοντα σφραγισμενο
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Επεσε αυτο το αθρο στην αντιληψη μου http://techblog.gr/mobile/snapdragon-810-didnt-overheat-on-smartphones-6739/ , λετε να ειναι οι πρωτες παρτιδες και να τις δινουν οσο οσο?

 

Λες??εαν οντος ισχύει, κρίμα!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Λες??εαν οντος ισχύει, κρίμα!

 

Και τι πρόβλημα είχε το nexus 6 που επίσης το σκότωσαν?

 

Δεν νομίζω.

Μάλλον είναι για τα demo προιόντα

Link to comment
Share on other sites

Επεσε αυτο το αθρο στην αντιληψη μου http://techblog.gr/mobile/snapdragon-810-didnt-overheat-on-smartphones-6739/ , λετε να ειναι οι πρωτες παρτιδες και να τις δινουν οσο οσο?

 

Γράφει ξεκάθαρα:

Ο ίδιος παραδέχεται ότι κάποιες αρχικές εκδόσεις των HTC One M9 και LG G Flex 2 όντως υπερθερμάνθηκαν, αλλά οι συσκευές αυτές δεν προορίζονταν για την αγορά.

Άρα ήταν demo όπως είπε ο φίλος πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Είμαι και γω ένας από τους τυχερούς κατόχους μετά από την προσφορά αυτών των ημερών.Για την ακρίβεια παρέλαβα χτες το μεσημέρι.Πανέμορφη συσκευή,στο κατάλληλο μέγεθος,και πολύ βολική η καμπύλη στο κράτημα.Λοιπόν, ανοίχτηκε η συσκευασία,χωρίς να τοποθετηθεί σιμ,και κατευθείαν ήρθαν 2 αναβαθμίσεις τις οποίες και εγκατέστησα.Κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης,η πανω μεριά του τηλεφώνου ζεστάθηκε υπερβολικά πολύ.Το άφησα για λίγη ώρα και στη συνέχεια έπαιξα λίγο με το μενού,την κάμερα,λίγο σερφάρισμα.Η θερμοκρασία ανέβηκε και πάλι αισθητά,στα ίδια σημεία,αλλά σε καμία περίπτωση όπως όταν έκανε αναβάθμιση.Η ερώτηση μου προς του κατόχους,γιατί πραγματικά με άγχωσε,είναι αν είναι φυσιολογική η τόση αύξηση θερμοκρασίας κατά την αναβάθμιση,και η αισθητή αύξηση κατά τη λειτουργία.Έχετε παρατηρήσει κάτι το υπερβολικό?Να σημειώσω πως δε δοκίμασα σε κάποιο παιχνίδι,ούτε συμπεριφορά μετά από ώρα κλήσης,καθώς δεν έβαλα ακόμα σιμ.Μίλησα και με το κατάστημα,και θα το πάω να το δουν και αυτοί επί τόπου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Είμαι και γω ένας από τους τυχερούς κατόχους μετά από την προσφορά αυτών των ημερών.Για την ακρίβεια παρέλαβα χτες το μεσημέρι.Πανέμορφη συσκευή,στο κατάλληλο μέγεθος,και πολύ βολική η καμπύλη στο κράτημα.Λοιπόν, ανοίχτηκε η συσκευασία,χωρίς να τοποθετηθεί σιμ,και κατευθείαν ήρθαν 2 αναβαθμίσεις τις οποίες και εγκατέστησα.Κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης,η πανω μεριά του τηλεφώνου ζεστάθηκε υπερβολικά πολύ.Το άφησα για λίγη ώρα και στη συνέχεια έπαιξα λίγο με το μενού,την κάμερα,λίγο σερφάρισμα.Η θερμοκρασία ανέβηκε και πάλι αισθητά,στα ίδια σημεία,αλλά σε καμία περίπτωση όπως όταν έκανε αναβάθμιση.Η ερώτηση μου προς του κατόχους,γιατί πραγματικά με άγχωσε,είναι αν είναι φυσιολογική η τόση αύξηση θερμοκρασίας κατά την αναβάθμιση,και η αισθητή αύξηση κατά τη λειτουργία.Έχετε παρατηρήσει κάτι το υπερβολικό?Να σημειώσω πως δε δοκίμασα σε κάποιο παιχνίδι,ούτε συμπεριφορά μετά από ώρα κλήσης,καθώς δεν έβαλα ακόμα σιμ.Μίλησα και με το κατάστημα,και θα το πάω να το δουν και αυτοί επί τόπου.

Στης αναβαθμίσεις ειναι νορμαλ να ζεσταινετε, αλλα σε νορμαλ χρηση κτλ θα επρεπε να ηταν σε φυσιολογικα επίπεδα!!

Για αυτο μαλλον πολλά high end κινητα δεν επιλεξανε το Snapdragon 810

Για ψαξε λίγο το θεμα

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο είναι απλά τρομερό σε όλα του. Βέβαια ακόμα βλέπω κάτι μικρά κολλήματα αλλά οκ είναι θέμα software και θα λυθεί ελπίζω. Τώρα για το ότι ζεστενεται οκ όλα ζεστενονται λίγο. Δεν είναι και 930 όμως.

 

Άσε φίλε το 930 στην κάτω δεξιά γωνία έβγαζε φωτιές!

 

*Εμένα πάντως η συσκευή δε μου ζεσταίνεται ιδιαίτερα είτε έχω ανοιχτά data, είτε παίζω παιχνίδια, οπότε μάλλον είμαι τυχερός:)

Link to comment
Share on other sites

απο φωτογραφίες τι λεει?

ειναι + της συσκευής ή ειναι απλά οκ?

 

εκανα ενα μεγαλο συγκριτικό σημερα με g3 και flex2 στις φωτο ειναι πανω κατω στα ιδια επίπεδα,με διαφορετικους τονισμούς χρωματων .

Το G3 δινει πιο ξεκούραστο χρωμα προς το μπλε ενω το flex τινει να στα γηινα χρωματα (κοκκινο κλπ)

θα ανεβασω παραδειγμα οταν παω σπιτι

Link to comment
Share on other sites

επομενως μιλαμε για παρα πολυ καλες φωτογραφίες..εμενα αυτο με ενδιαφερει πιο πολυ απο ολα (τη συγκεκριμενη χρονικη περιοδο)

 

απο oteshop το πηρε κανεις?ειναι unbranded?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου από vodafone είναι unbranded πάντως. Θα το πάω στο μαγαζί αύριο να το δουν,και ελπίζω να βρεθεί άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...