Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω το nexus 5 και το παραγγειλα και ελπιζω να το παραλαβω Πεμπτη στα 269 + φοιτικη εκπτωση, αξιζει η αντικατασταση του 5αριου για το flex 2? η εκανα πατατια?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις παρελαβα και εγώ επιτέλους!!

 

Σε μια πρώτη πρωτη εντύπωση φαίνεται άψογο οθόνη,κατασκευη όπως το έλεγξα για λίγα λεπτά.

 

Σφραγισμένη συσκευασία Vodafone branded.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τς δυο θα αντέξει περισσότερο στο χρόνο από άποψη υποστήριξης; Αυτο ή το G3;

Για πείτε γιατί έρχεται και το δικό μου, περιμένουμε εντυπώσεις από τους φίλους που παρέλαβαν.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι πολυ ωραιο κινητο λεω να κρατησω το flex 2 και οχι το nexus 6 πολυ βολικη η κυρτη οθονη.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τς δυο θα αντέξει περισσότερο στο χρόνο από άποψη υποστήριξης; Αυτο ή το G3;

Για πείτε γιατί έρχεται και το δικό μου, περιμένουμε εντυπώσεις από τους φίλους που παρέλαβαν.

 

Εγω που εχω το G3 32gb, δεν θα το εδινα να παρω το 2gb flex 2 παντος

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα. Ευτυχής κάτοχος εδώ και 2 μέρες και γω αυτής της υπέροχης συσκευής.

 

Διάβασα τις λίγες σελίδες του thread και έμαθα για επεξεργαστή που υπερθερμένεται, για χάλια συσκευή αυτήν με τα 2gb, για χάλια μπαταρία, ερωτήσεις για την υποστήριξη της συσκευής, για χαμηλή φωτεινότητα της οθόνης, τοποθετήσεις για προβληματικές συσκευές από την προσφορά της vodafone... :lol:

 

Αφού περάσουν κανά 2 εβδομάδες χρήσης θα μπορώ να απαντήσω σε όλα τα παραπάνω, πάντως αμφιβάλω αν όλα αυτά αναφέρονται από ανθρώπους που έχουν τη συσκευή και τη λειτουργούν η απλά παπαγαλίζουν διάφορα που έχουν ακούσει από εδώ και από εκεί.

 

Μέχρι στιγμής θα πω 2 πράγματα:

1. Η LG για ακόμα μια φορά καινοτομεί!

2. Πως να συγκριθεί η οθονάρα του με οποιαδήποτε IPS...? Μόνο με superamoled μπορείτε να τη συγκρίνετε!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να τρεξει την εφαρμογη manual camera compatibility test...(play store)

τσεκαρει αν η συσκευη υποστηριζει camera api 2(για manual ρυθμισεις κτλ)...thanks!

Edited by moysitsa
Link to comment
Share on other sites

Είναι Vodafone branded?

Εμφανιζονται λογότυπα κλπ?

 

Στο δικό μου δεν εμφανίζετα κανένα απολύτως logo της vodafone και δεν υπάρχει καμία εφαρμογή της vodafone.

Πάνω στο κουτί εκεί που γράφει το IMEI έχει επίσης τη συντομογραφία GRC.

 

Μπορει καποιος να τρεξει την εφαρμογη manual camera compatibility test...(play store)

τσεκαρει αν η συσκευη υποστηριζει camera api 2(για manual ρυθμισεις κτλ)...thanks!

 

Για τσέκαρε

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι, υπαρχει καποιος χρηστης που να λιωνει με το κινητο με παιχνιδια να μου πει αν εχει καποιο προβλημα με την συσκευη? τι εννοω, αν μετα απο καποια ωρα ξεκινησουν να κολλανε τα γραφηκα ή γενικοτερα ολο το παιχνιδι λογω του επεξεργαστη, γιατι μου αρεσει παρα πολυ σαν συσκευη αλλα την θελω να παιζω κιολας αρκετη ωρα μαζι της...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι, υπαρχει καποιος χρηστης που να λιωνει με το κινητο με παιχνιδια να μου πει αν εχει καποιο προβλημα με την συσκευη? τι εννοω, αν μετα απο καποια ωρα ξεκινησουν να κολλανε τα γραφηκα ή γενικοτερα ολο το παιχνιδι λογω του επεξεργαστη, γιατι μου αρεσει παρα πολυ σαν συσκευη αλλα την θελω να παιζω κιολας αρκετη ωρα μαζι της...

 

Συνήθως παίζω subway surfers αλλά δεν αποτελεί κριτήριο.

Θα βάλω αύριο real racing και κανένα άλλο βαρύ και θα σου πω.

Θα μπορούσα επίσης να τρέχω και screencast... θα το δοκιμάσω:)

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως παίζω subway surfers αλλά δεν αποτελεί κριτήριο.

Θα βάλω αύριο real racing και κανένα άλλο βαρύ και θα σου πω.

Θα μπορούσα επίσης να τρέχω και screencast... θα το δοκιμάσω:)

 

δοκιμασε και κανενα clash of clans :P χιλια ευχαριστω παντως για την βοηθεια :D

Link to comment
Share on other sites

Αν το βρίσκει κάποιος Γερμανό ας δώσει στοιχεία του μαγαζιού.εχω φάει τον κόσμο σήμερα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παντως παρολα τα οσα μυρια ακουγονται για τον 810 αυτο το κινητο ειναι πολυ ομορφο και το βλεπω σαν εξωτικο φρουτο!.

 

το curved oled δινει αυτο το κατι διαφορετικο σαν εμπειρια και το γεγονος αυτο απο μονο του αποτελει αερα ανανεωσης για τον χρηστη. Ανανεωση που ολοι εχουμε αναγκη

 

πηρα τηλ σημερα γερμανο στο κεντρικο τηλ επικοινωνιας και μου παν οτι για (αττικη) τουλαχιστον το κινητο δεν ειναι διαθεσιμο και να ξανακαλεσω αυριο αν επιθυμω.

 

αυτο το red color ειναι ρε παιδι μου το απολυτο ! αν τελικα το αποκτησω στανταρ θα επωφεληθω απο το οτι το καπακι ειναι αποσπωμενο και θα του φορεσω ενα original self healing RED back cover

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα. Ευτυχής κάτοχος εδώ και 2 μέρες και γω αυτής της υπέροχης συσκευής.

 

Διάβασα τις λίγες σελίδες του thread και έμαθα για επεξεργαστή που υπερθερμένεται, για χάλια συσκευή αυτήν με τα 2gb, για χάλια μπαταρία, ερωτήσεις για την υποστήριξη της συσκευής, για χαμηλή φωτεινότητα της οθόνης, τοποθετήσεις για προβληματικές συσκευές από την προσφορά της vodafone... :lol:

 

Αφού περάσουν κανά 2 εβδομάδες χρήσης θα μπορώ να απαντήσω σε όλα τα παραπάνω, πάντως αμφιβάλω αν όλα αυτά αναφέρονται από ανθρώπους που έχουν τη συσκευή και τη λειτουργούν η απλά παπαγαλίζουν διάφορα που έχουν ακούσει από εδώ και από εκεί.

 

Μέχρι στιγμής θα πω 2 πράγματα:

1. Η LG για ακόμα μια φορά καινοτομεί!

2. Πως να συγκριθεί η οθονάρα του με οποιαδήποτε IPS...? Μόνο με superamoled μπορείτε να τη συγκρίνετε!

Θα ακούσεις πολύ κράξιμο για την συσκευή σου από άτομα που δεν την έχουν μόνο και μόνο επειδή είναι lg και μόνο επειδή απλά άκουσαν ότι δεν είναι καλή... Καλορίζικο φίλε το τηλέφωνο είναι τούμπανο και θα γίνει ακόμα πιο καλό όταν πάρει 5.1 και το ui του g4...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα ακούσεις πολύ κράξιμο για την συσκευή σου από άτομα που δεν την έχουν μόνο και μόνο επειδή είναι lg και μόνο επειδή απλά άκουσαν ότι δεν είναι καλή... Καλορίζικο φίλε το τηλέφωνο είναι τούμπανο και θα γίνει ακόμα πιο καλό όταν πάρει 5.1 και το ui του g4...

 

Είναι αλήθεια ότι και γω πριν πάρω το g2 ψιλοέκραζα την lg γιατί όντως ήθελε δουλειά ακόμα στις συσκευές της.

Από την εποχή g2 και μετά η lg έχει αλλάξει για μένα επίπεδο.

Μην ξεχνάμε και το ταχύτατο service της procordia (αχρείαστο ναναι):)

 

Παιδιά το κινητό είναι για τους άντρες που τους αρέσουν οι καμπύλες...!:D

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι και γω πριν πάρω το g2 ψιλοέκραζα την lg γιατί όντως ήθελε δουλειά ακόμα στις συσκευές της.

Από την εποχή g2 και μετά η lg έχει αλλάξει για μένα επίπεδο.

Μην ξεχνάμε και το ταχύτατο service της procordia (αχρείαστο ναναι):)

 

Παιδιά το κινητό είναι για τους άντρες που τους αρέσουν οι καμπύλες...!:D

Μετά το g2 άλλαξαν πολλά... Έδωσε ένα εξαιρετικό flex 1, ένα g3 με κακή αρχή που τώρα όμως πάει πολύ καλά και ένα flex 2 όπως το βλέπω εγώ πολλά υποσχόμενο και πραγματικά πανέμορφο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι Vodafone branded?

Εμφανιζονται λογότυπα κλπ?

Σε εμένα ναι.

Εμφανίζεται το λογότυπο στο boot και μόλις μια εφαρμογή της Vodafone.

Τιποτα αλλο.

 

Στα της συσκευης να πω 2-3 λογάκια σαν πρώτες εντυπώσεις.

 

Στα θετικα

 

1.Εξαιρετικό κράτημα στο χέρι και παρα πολυ βολικό.

2.Μου εκανε εντύπωση το ποσο free bloatware έρχεται out of the box(μερα με την νύχτα σε σχεςη με τα Sony που ειναι μπολικα φορτωμένο)

3.Ανάπτυξη θερμοκρασιών δεν παρατήρησα παρα σε φυσιολογικά επίπεδα (παιχνίδια δεν παίζω απο κινητά γενικότερα,αρα μονο απο gps λογικά εκεί θα θερμαίνεται)

4. Όμορφη ντινεζατη συσκευη που ξεχωρίζει θα έλεγα σαν ενα δίδυμο ξαδερφάκι του edge στο 1/3 της τιμή του:p

Not bad at all:D

 

Στα αρνητικά.

1.Η οθονη ενώ ειναι πολυ καλή με σωστή απόδοση χρωμάτων και σε κερδίζει με το απόλυτο μαύρο και σε εσωτερικούς χώρους ειναι άψογη παρα ολα αυτα σε φωτεινότητα ειναι ενα κλικ κάτω σε φωτεινότητα και όξυνση χρωμάτων απο το z3 που εχω που ειναι ανώτερο ειδικά σε εξωτερικούς χώρους.

2. Η μπαταρία του εστω που δεν εχω κανει ούτε πρώτη φορτιση(μου ήρθε με 70% εχθές) φαίνεται και εδω average κατα μεςο όρο και υπολείπεται αρκετά απο το z3 που μπορώ να συγκρίνω απο πρώτο χέρι

 

Περισσότερα στα της μπαταρίας μετά 4-5 πλήρες φορτίσεις(σίγουρα θα στρώσει περιςςοτερο και με την 5.1 να καλυτερέψουν πιο πολυ)

 

Πάντως γενικότερα απο την συσκευη είμαι αρκετα ικανοποιημένος και τα 2 μείον του δεν με χαλάνε καθολου μιας και πάνω κάτω τα περίμενα αυτα πριν κάν πιάσω την συσκευη στα χέρια μου απο αυτα που διάβασα σε μπόλικα review.

 

Well done LG και ειδικά σε αυτη την τιμή super η συσκευη τοςο απλά :)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Το παρήγγειλα στο Oteshop.gr στα 299€ και θα το έχω τη Παρασκευή!!!Λέτε να το μετανοιωσω ειδικά μ αυτή τη τιμη;;;Γιατί σας διαβάζω και ψιλοανησυχώ!!!Τωρα έχω το Samsung note 3 από το οποίο είμαι υπερευχαριστημένος.Τι λέτε;;

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ωραία...χαίρομαι που τελικά σας αρέσει η συσκευή... Και από εδώ και πέρα πριν κραξουμε καλό είναι να το δούμε με τα μάτια μας πρώτα γιατί εγώ τα έλεγα ότι αξίζει.... Ειδικά τώρα με την προσφορα...Καλοριζικο σε ολους!!!

Και οποίος βρεθεί στον δρόμο ένως πολυκαταστήματος ας μπει μέσα να συγκρίνει την οθόνη του με s6, M9, Note 4/Edge, Nexus 6 για να δείτε και side by side την διαφορά!!!

Edited by Vip3r

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Το παρήγγειλα στο Oteshop.gr στα 299€ και θα το έχω τη Παρασκευή!!!Λέτε να το μετανοιωσω ειδικά μ αυτή τη τιμη;;;Γιατί σας διαβάζω και ψιλοανησυχώ!!!Τωρα έχω το Samsung note 3 από το οποίο είμαι υπερευχαριστημένος.Τι λέτε;;

 

Oteshop μη διαθέσιμα λέει, προλαβες?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Λίγες περισσότερες εντυπώσεις από τους κατόχους θα βοηθουσαν.

Με ενδιαφέρει το θέμα lag , μπαταρίας αλλά και γενικότερα την εντύπωση από την χρήση του

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...