Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το κόκκινο χρώμα με τρελαίνει, είναι πολύ ωραίο. Κρίμα που λαγκάρει, σύμφωνα με κάποια reviews.

 

 

 

εκτος απο το Lag εχει και ενα μικρο θεμα με την μπαταρια. πολυ πιο κατω των προσδοκιων! αλλα η LG δε θα το αφησει ετσι. ολο και καποια αναβαθμισει θα δωσει που θα διορθωσει τα πραγματα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα με το GSMarena το κινητό "χαντακώνεται" στο web browsing που είναι και η πιο βασική λειτουργία (κατ'εμε) ενός κινητού 5.5 ιντσών.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο χέρι είναι φανταστικό. Κάθεται πολύ ωραία! Και η κυρτότητα το βοηθάει πιστεύω σε αυτή την αίσθηση καθώς είναι λιγότερο έντονη από το πρώτο μοντέλο και συνδυάζεται με μικρότερη οθόνη. Μιλάμε σίγουρα για μία κανονική ναυαρχίδα, που απλά είναι κυρτή. Για την απόδοση θα τα δούμε, κάποιο μικρό stutter το παρατήρησα στο άλμπουμ αλλά μέχρι εκεί

Επίσημη κυκλοφορία στην Ελλάδα θα είναι μετά τις 15 Μαρτίου με αρχική τιμή €749.

 

Κάποιες hands-on φωτογραφίες μου εδώ(στις φωτό εκτός από το flex 2 είναι το G3 και το G2 mini):

G Flex 2 Hands-On

 

Και hands on video εδώ (θα ακολουθήσει και "bend test" :p):

https://techvalue.gr/lg-g-flex-2-hands-on-review-parousiasi-greek-3462/

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία πάντως με το πρώτο flex μας έδειξε ότι παρόλο που είναι Android η τιμή δεν έπεσε καθόλου εύκολα τουλάχιστον για τους πρώτους μήνες.

 

Το πιάσαμε το G Flex 2 και είναι όντως πάρα πολύ ωραίο, δεν είμαι fan των μεγάλων κινητών αλλά αυτό θα το έπαιρνα, βέβαια λίγο ακριβό για τη τσέπη μου! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μήπως το είδατε μην το ακούσατε ,χάθηκε ούτε καμιά ημερομηνία κυκλοφορίας τίποτα τίποτα και τα βιντεακια που κυκλοφορούν είναι το κορεάτικο, απίστευτη καθυστέρηση
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

769 ευρω στο Γερμανό .....

τιμή ιδιαίτερα τσιμπημένη έστω και για πρωτη κυκλοφορία

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=71033&selectedCategoryId=93&utm_campaign=lg_gflex218/3/2015&utm_medium=email&utm_source=mailing&utm_content=email/mailing

 

Δεν μπορώ να καταλάβω σε αυτή την χώρα την τιμολογιακή πολιτική των εταιρειών σε μια χώρα που οι μισθοί έχουν πάρει την κατιούσα η τιμές στα κινητά είναι πιο ψηλά από όλη την Ευρώπη, 649 με 689 κυμαίνεται στα ιντερνετικα μαγαζιά εξωτερικού,θα υπάρξει κάνεις να το αγοράσει από εδώ χωρίς σύνδεση και εκεί βέβαια η τιμή πάλι είναι υψηλή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω σε αυτή την χώρα την τιμολογιακή πολιτική των εταιρειών σε μια χώρα που οι μισθοί έχουν πάρει την κατιούσα η τιμές στα κινητά είναι πιο ψηλά από όλη την Ευρώπη, 649 με 689 κυμαίνεται στα ιντερνετικα μαγαζιά εξωτερικού,θα υπάρξει κάνεις να το αγοράσει από εδώ χωρίς σύνδεση και εκεί βέβαια η τιμή πάλι είναι υψηλή.

 

Κι όμως θα υπάρξει. Δεν εννοώ εμένα, υπάρχουν πολλοί που θα τα δώσουν όμως, μα έτσι γίνεται πάντα, δεν θα αλλάξει τώρα.

Κι εμένα μου άρεσε, αρκετά μάλιστα, είναι κόσμημα.

 

 

Edit

Όσον αφορά την τιμή, όταν πέσει στα 380 ευρώ στο σκρουτζ σε μερικούς μήνες, θα είναι καλή περίπτωση.

Edited by Novalis
Link to comment
Share on other sites

Xθες μου ηρθε το ''στραβο'' χαχαχαχα…… :lol:

 

το ελιωσα, και τωρα το φορτιζω…

 

Εντυπωσεις εντος της ημερας…..

Link to comment
Share on other sites

Xθες μου ηρθε το ''στραβο'' χαχαχαχα…… :lol:

 

το ελιωσα, και τωρα το φορτιζω…

 

Εντυπωσεις εντος της ημερας…..

 

Καλορίζικο θα το χαρείς πολύ! Περιμένουμε εντυπώσεις από τη κάμερα! :p

Link to comment
Share on other sites

Xθες μου ηρθε το ''στραβο'' χαχαχαχα…… :lol:

 

το ελιωσα, και τωρα το φορτιζω…

 

Εντυπωσεις εντος της ημερας…..

 

Ακόμα περιμένουμε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα το ήθελα με 6 ίντζες οθόνη:( Νομίζω ότι κακώς κατέβασε τις ίντζες η LG

 

Συμφωνώ .. Και έπεσαν και οι ίντσες, έπεσε και η μπαταρία ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ .. Και έπεσαν και οι ίντσες, έπεσε και η μπαταρία ..

 

Μια χαρά είναι παίδες... Πανέμορφο και στο κατάλληλο μέγεθος.

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι παίδες... Πανέμορφο και στο κατάλληλο μέγεθος.

 

Μωρέ πανέμορφο είναι, τα γούστα στο μέγεθος ποικίλουν αλλά εγώ εννοούσα αυτό:

 

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/lg-g-flex/gsmarena_002.jpg

 

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/lg-g-flex2/battery/gsmarena_001.jpg

 

Είναι downgrade, όπως και να το δεις ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ πανέμορφο είναι, τα γούστα στο μέγεθος ποικίλουν αλλά εγώ εννοούσα αυτό:

 

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/lg-g-flex/gsmarena_002.jpg

 

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/lg-g-flex2/battery/gsmarena_001.jpg

 

Είναι downgrade, όπως και να το δεις ..

Φοβάμαι ότι εδώ παίζει τον ρόλο της η lollipop... Ελπίζω στα επόμενα update να καλυτερευσει η αυτονομία... Στις περισσότερες συσκευές η 5αρα μόνο κακό έκανε στην αυτονομία (βλέπε nexus 5). Το flex 1 είναι τέρας αυτονομίας για εμένα πολύ ανώτερο ακόμα και του g2. Βασικά γενικά είναι τέρας παρόλο που είναι 720p δεν του φαίνεται πουθενά η οθόνη είναι απολαυστική και η lg με αυτό το τηλέφωνο πραγματικά έδειξε τα δόντια της... Το flex2 είναι πραγματικά έρωτας πιο κοντά στον μέσο χρήστη από άποψη μεγέθους και σχεδίασης καθότι δεν θα επελεγαν πολλοί 6"... Με τα επόμενα updates πιστεύω θα πετάει και είναι μια από τις πιο αξιόλογες συσκευές αυτή τη στιγμή... Ήρεμη δύναμη χωρίς πολλά φρου φρου και αρωματα... Βλέπε γυαλιά και αλουμινια...

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αλλο με καίει περισσότερο,να αρχίσει να πουλάει να δούμε με τον 810 τι γίνεται.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω εδω και λιγες ωρες στα χερια μου στα 549 ευρω αγορασμένο απο vikistore it ηρθε Καβαλα σε 48 ωρες .Ειναι πανέμορφο παρα πολυ ευχάριστο για 5.5 κάθεται απιθανα στο χερι και κυριως στην τσέπη δεν καταλαβαινεις τιποτα, οθονη τελεια αρκετα γρηγορο στο ίντερνετ μεχρι στιγμης που το εχω λιωσει η μπαταρία ηταν 60 και σε 5 ωρες κατεβηκε στο 24 δεν ζεσταθηκε δεν κολησε,και απο φωτoκανα δυο που τράβηξα για δοκιμη πολύ καλες Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Το εχω εδω και λιγες ωρες στα χερια μου στα 549 ευρω αγορασμένο απο vikistore it ηρθε Καβαλα σε 48 ωρες .Ειναι πανέμορφο παρα πολυ ευχάριστο για 5.5 κάθεται απιθανα στο χερι και κυριως στην τσέπη δεν καταλαβαινεις τιποτα, οθονη τελεια αρκετα γρηγορο στο ίντερνετ μεχρι στιγμης που το εχω λιωσει η μπαταρία ηταν 60 και σε 5 ωρες κατεβηκε στο 24 δεν ζεσταθηκε δεν κολησε,και απο φωτoκανα δυο που τράβηξα για δοκιμη πολύ καλες

 

Όντως πανέμορφο... Σε κόκκινο που το έχω εγώ είναι έρωτας.... Και φαίνεται μικρό για 5.5ιντσες.... Κάθεται πολύ ωραία στο χέρι.

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το 32άρι με 3gb RAM πότε θα έρθει;

 

Αυτό είναι το ενδιαφέρον μοντέλο,αυτό περιμένω κι εγώ,το αλλο δεν υπάρχει για μένα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το ενδιαφέρον μοντέλο,αυτό περιμένω κι εγώ,το αλλο δεν υπάρχει για μένα.

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δει πουθενά.. Ούτε σε video , ποτέ σε επίσημη σελίδα της lg (UK,us κτλ)... Έχω το 32αρι σε κόκκινο αλλά πάλι 2GB ram έχει... και όλα όσα έχω δει πάλι 2gb έχουν... Να αρχίσουμε να ανησυχουμε!??

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ .. Και έπεσαν και οι ίντσες, έπεσε και η μπαταρία ..

Δεν έπεσε λόγω μεγέθους μόνο. Αν συγκρίνεις πόσο % έπεσε η μπαταρία σαν μέγεθος και πόσο η επιφάνεια της οθόνης,η αυτονομία ειλικρινά είναι αξιοπερίεργη

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έπεσε λόγω μεγέθους μόνο. Αν συγκρίνεις πόσο % έπεσε η μπαταρία σαν μέγεθος και πόσο η επιφάνεια της οθόνης,η αυτονομία ειλικρινά είναι αξιοπερίεργη

 

Το ποσοστο μειωσης σε οθονη και μπαταρια πανω κατω το ιδιο ειναι .. Οι διαφορες στο υλικο που προκαλουν την μικροτερη αυτονομια ειναι η αναλυση και το SoC κατα την γνωμη μου .. Το κινητο ειναι πανεμορφο και αν ηταν λιγο πιο χοντρο για να χωρουσαν μεγαλυτερη μπαταρια θα ηταν φοβερο ...

 

Βεβαια με το φημολογουμενο κυρτο design του G4, καπως θα επρεπε να υποδειξουν την αδιαμφισβητη νεα ναυαρχιδα ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Το SoC θεωρητικά είναι και πιο οικονομικό. Και η ανάλυση δεν είναι και καμία τρομερή.

 

Ελπίζω να είναι θέμα λογισμικού γιατί ότι έχω δει από χρήστες στο Reddit από αυτονομία είναι τραγική!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...