Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην μετανιώνεις.άλλη φάση το κόκκινο.και φυσικά το 32αρι

 

Nα μη μετανιώνει γιατί ο άνθρωπος δεν ήξερε ότι θα το βγάλει σε προσφορά η Voda σε αυτή την τιμή, ούτε προφανώς μπορούσε να μυρίσει τα νύχια του, ούτε κάποιος θα μπορούσε να του εγγυηθεί ότι θα το προλάβει σε stock, είναι απολύτως λογικοί και προφανείς λόγοι για να μη μετανιώνει...

Το να λέμε ωστόσο ότι αξίζει, 268(!!!) ευρώ παραπάνω το ΙΔΙΟ ακριβώς προϊόν, σε άλλο χρώμα και με μεγαλύτερο χώρο, είναι προφανής επίσης υπερβολή (δε βρίσκω πρόχειρη άλλη λέξη)... Ήμαρτον... Μιλάμε κοντά για τη διπλάσια τιμή, οχι απλά για μεγάλη διαφορά...

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά έβαλα κι εγώ το mail μου για 4 κομμάτια.όχι για μένα,αλλά συμφέρει αν σκεφτεί κανείς ότι θα πάρει και πάλι τα πάνω του η τιμή.

 

Η αλήθεια πάντως είναι ότι για το 16αρι δεν ψηνομουν καθόλου,το 32αρι με προσελκύει και σε κόκκινο μάλιστα,αλλά χωρίς εγγύηση?

Πιο δελεαστική συσκευή πάντως σε σχέση με το g4.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει πάρω σε flex από το g3?κυρίως σε μπαταρία και κάμερα.Διαβαζα reviews χθες και έλεγαν ότι σε αυτούς τους 2 τομεις αν όχι πανομοιότυπα είναι πιο μπροστά το g3.Επίσης η οθόνησε σσύγκριση πως είναι σε έντονη ηλιοφάνεια ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει πάρω σε flex από το g3?κυρίως σε μπαταρία και κάμερα.Διαβαζα reviews χθες και έλεγαν ότι σε αυτούς τους 2 τομεις αν όχι πανομοιότυπα είναι πιο μπροστά το g3.Επίσης η οθόνησε σσύγκριση πως είναι σε έντονη ηλιοφάνεια ξέρει κανείς?

Κάτσε περιμενε.

Flex 2 η Flex?

Παντως το flex σε μπαταρια ειναι οτι καλυτερο εχει βγει σημερα για μενα απο Lg να μην πω για ολες τις εταιρίες.

Σκιζει. Δεν αδειαζει με τιποτα. Και για οσους λενε για G2 δεν εχουν δει Flex. Χωρις υπερβολη αν το Flex παει στο 50% το G2 θα ειναι στο 10%. Πραγματικα θηριο.

Τωρα οσων αφορα την καμερα το G3 ειναι πολυ ανωτερο.

Απο ταχυτητα smooth κτλ το flex ειναι πιο γρηγορο και δεν υπαρχει πουθενά μα πουθενα lag.

Τωρα το Flex2 δεν το ξερω και δεν το δουλεψα προς το παρων.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει πάρω σε flex από το g3?κυρίως σε μπαταρία και κάμερα.Διαβαζα reviews χθες και έλεγαν ότι σε αυτούς τους 2 τομεις αν όχι πανομοιότυπα είναι πιο μπροστά το g3.Επίσης η οθόνησε σσύγκριση πως είναι σε έντονη ηλιοφάνεια ξέρει κανείς?

Σε κάμερα το G3 μπορει να ειναι καλύτερο σε οθονη και αυτονομια με τιποτα,που ειναι τα 2 βασικά μείον που πάσχει το G3 ξεκαθαρα απο την αρχή που κυκλοφόρησε.

Η P-OLED ειναι κορυφαία υλοποιηςη που χρησιμοποιεί η εταιρία στις κορυφαίες τηλεοράσεις της.

Ολα αυτα σε σχεςη με το G-flex 2,οχι το σκέτο g-flex.

Τωρα οθονη στον ήλιο παράπονα δεν εχω διαβάσει απο review του εξωτερικού,θα το δούμε στην πράξη όταν και αν παραλάβουμε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εκεί είναι το θέμα.αν παραλάβουμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί είναι το θέμα.αν παραλάβουμε.

 

 

Θα παραλαβουμε φιλε Γιαννη μην το σκεφτεσαι καν (εχω στο μυαλο μου την περιπτωση του LG Optimus G πριν 2 χρονια οπου παρελαβαν σχεδον ολοι)......το θεμα ειναι οτι μπορεις με μια απλη αναζητηση στο youtube να βρεις παρα πολλα αντιφατικα reviews, αλλα που λενε οτι η συσκευη δεν ειναι καλα παραμετροποιημενη σε οτι αφορα το ui της lg και την συνεργασια του με τον snapdragon 810 με αποτελεσμα να ειναι πιο αργη απο το LG G2

και αλλα που λενε οτι η συσκευη τρεχει
!!!!

 

 

Ειλικρινα εχω προβληματιστει παρα πολυ σχετικα με το τι ισχυει και το αν πρεπει να παραλαβω την συσκευη!!!! :wacko::wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα παραλαβουμε φιλε Γιαννη μην το σκεφτεσαι καν (εχω στο μυαλο μου την περιπτωση του LG Optimus G πριν 2 χρονια οπου παρελαβαν σχεδον ολοι)......το θεμα ειναι οτι μπορεις με μια απλη αναζητηση στο youtube να βρεις παρα πολλα αντιφατικα reviews, αλλα που λενε οτι η συσκευη δεν ειναι καλα παραμετροποιημενη σε οτι αφορα το ui της lg και την συνεργασια του με τον snapdragon 810 με αποτελεσμα να ειναι πιο αργη απο το LG G2
και αλλα που λενε οτι η συσκευη τρεχει
!!!!

 

 

Ειλικρινα εχω προβληματιστει παρα πολυ σχετικα με το τι ισχυει και το αν πρεπει να παραλαβω την συσκευη!!!! :wacko::wacko:

 

Παιδιά, δεν laggarei η συσκευή... Μ8 δεν είναι αλλά ούτε και g3.... Δεν έχω παράπονο, τώρα βέβαια δεν ξέρω τι παίζει με τα μοντέλα (16 η 32)... Μην ανυσηχειτε... Θα παθαιτε πλάκα ειδικά από θέμα οθόνης....P-OLED power!!!!!

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν laggarei η συσκευή... Μ8 δεν είναι αλλά ούτε και g3.... Δεν έχω παράπονο, τώρα βέβαια δεν ξέρω τι παίζει με τα μοντέλα (16 η 32)... Μην ανυσηχειτε... Θα παθαιτε πλάκα ειδικά από θέμα οθόνης....P-OLED power!!!!!

 

 

Για δωσε ρε φιλε μιας και το εχεις αναλυτικες εντυπωσεις αν σου ειναι ευκολο με συν και πλην...γιατι αν κατσει κανεις να δει reviews πραγματικα θα απογοητευτει!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

++++++Οθόνη, χρωματα, display.!!!

+Κομψότητα, κυρτότητα

+Φωτεινότητα

+multitasking

+Τα special features του flex (oxi τίποτα το σπουδαίο βέβαια)

+χρωμα(για το κόκκινο μόνο, που μόνο κόκκινο δεν το λες είναι άλλου αυτό το Μπορντώ που βγάζει...και σε αλλες γωνίες γίνεται πιο σκούρο η πιο ανοιχτό ανάλογα το φως/ηλιο)

 

-battery(Τεραστιο θέμα κατ εμέ...κάθε μέρα φόρτιση....)

-redraws (σπάνια)

-μικρο lag έπειτα απο ωρα χρησης, σε ανεκτά επίπεδα(καμια σχέση με g3 η n4)

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για το lag στο g3 δεν θα συμφωνήσω ειδικά στο 32αρι... Αν έχει lag το g3 σε κάποιες περιπτώσεις οφείλεται ξεκάθαρα στο ui της lg και δεδομένου ότι το g flex έχει το ίδιο ui έχει τα θεματακια του όσο τουλάχιστον το έχω δουλέψει εγώ, πανομοιοτυπα με του g3 αλλά πολύ μικρής σημασίας για να ασχοληθείς

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Lag πάντως στο g3 32gb δεν είχα,τουλάχιστον όχι κάτι ανυπόφορο,το κάτι λίγο αραιά και πού όμως ναι.όπως και σε όλες τις android συσκευές.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

++++++Οθόνη, χρωματα, display.!!!

+Κομψότητα, κυρτότητα

+Φωτεινότητα

+multitasking

+Τα special features του flex (oxi τίποτα το σπουδαίο βέβαια)

+χρωμα(για το κόκκινο μόνο, που μόνο κόκκινο δεν το λες είναι άλλου αυτό το Μπορντώ που βγάζει...και σε αλλες γωνίες γίνεται πιο σκούρο η πιο ανοιχτό ανάλογα το φως/ηλιο)

 

-battery(Τεραστιο θέμα κατ εμέ...κάθε μέρα φόρτιση....)

-redraws (σπάνια)

-μικρο lag έπειτα απο ωρα χρησης, σε ανεκτά επίπεδα(καμια σχέση με g3 η n4)

 

Σε αλλα review λενε για χαλια φωτεινοτητα ,αρκετη χαμηλοτερη αυτη του g3.

Eπισης αλλη λενε για καλη μπαταρια ,τουλαχιστον καλυτερη απο του g3 (που σε μενα την μερα την βγαζει).

Εδω ο φιλος λεει τα αναποδα.Δεν λεω ποιος εχει σωστο και ποιος oχι ,ολο το νετ γεματο συγκρουομενες αποψεις ειναι.

Ζωντανη Ραδιο Αρβυλα το flex2

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εκδοςη λογισμικού έρχεται;

Εχει δώσει η LG κανα software update ενα 1-1.5 μήνα που κυκλοφορεί η οχι ακόμα;

Φαντάζομαι οτι δίνει στο G4 πρέπει να δώσει/δίνει και εδω μιας και μιλάμε για τις 2 ναυαρχίδες του 15.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εκδοςη λογισμικού έρχεται;

Εχει δώσει η LG κανα software update ενα 1-1.5 μήνα που κυκλοφορεί η οχι ακόμα;

Φαντάζομαι οτι δίνει στο G4 πρέπει να δώσει/δίνει και εδω μιας και μιλάμε για τις 2 ναυαρχίδες του 15.

 

Έχει δώσει 2 update σε 1 μήνα και ετοιμάζεται για 3ο(διαφορές ελάχιστες στα 2 πρώτα... Τώρα λένε ότι έκαναν δουλειά, στο v10h)

 

Όσον αφορά τον φίλο παραπάνω τουλάχιστον για την φωτεινότητα το έχω συγκρίνει με 4 διαφορετικά g3 και ιδιώτη (ξαδέρφου) και σε καταστήματα... Και δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης... Τα 2 ήταν 32αρια και τα αλλά 2 16αρια(media markt)... Επίσης δεν εδώ δει ένα review στο YouTube που να δείχνει πιο φωτεινό το g3... Το flex το λειτουργώ μόνιμα σε 75%.... Πέρα από τον έντονο ήλιο δεν το πάω 100% , σου πονανε τα μάτια!!!!!!

 

Επίσης ποτε δεν είπα ότι δεν βγάζει την μέρα... Εννοείται την βγάζει αλλιώς θα είχε πάρει πόδι... Αλλά το να βγάζει μια μέρα τουλάχιστον για εμένα δεν είναι θετικό...

Όταν είχα το g3 έβγαζα παραπάνω από μέρα.. Οπότε περιμένω καλύτερα αποτελέσματα από το flex που είναι full HD και όχι qHD...

Edited by Vip3r

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μια χαρά τα κόβω.

Για την οθονη είμαι σίγουρος ακόμα και που δεν το εχω κάν πιάσει οτι θα εχει ανώτερη οθονη απο το G3 ξεκαθαρα που ήταν/ειναι η αχίλλειος πτέρνα του.

Ειναι άκυρο ακόμα και να ταυτίζουμε/συγκρίνουμε την οθονη ανάμεσα στα 2 μοντέλα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μια χαρά τα κόβω.

Για την οθονη είμαι σίγουρος ακόμα και που δεν το εχω κάν πιάσει οτι θα εχει ανώτερη οθονη απο το G3 ξεκαθαρα που ήταν/ειναι η αχίλλειος πτέρνα του.

Ειναι άκυρο ακόμα και να ταυτίζουμε/συγκρίνουμε την οθονη ανάμεσα στα 2 μοντέλα.

 

Το έχω συγκρίνει με πολλά μοντέλα... Note 4, nexus 6, s6, m9, g3, note edge (δουλεύω σε πολυκατάστημα οπότε τα έχω όλα μπροστά μου)... Για μένα είναι η οθόνη με το καλύτερο λευκό/μαύρο... Βέβαια όλα αυτά είναι περί ορεξεως, γιατί πχ εμένα δεν μου αρέσουν τα χρώματα της amoled...

Ένα είναι σίγουρο.... Οποίος δεν έχει δουλέψει P-OLED οθόνη, απλά θα την αγαπήσει.

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε viper από κάμερα πως τα πάει?ιδια με του G3?

Κάτι λέει το Gsmarena ότι ενώ χρησιμοποιούν τον ίδιο σενσορα Κάτι φταίεικαι σδεν φτάνει στα επίπεδα του g3 έχεις παρατηρήσει Κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε viper από κάμερα πως τα πάει?ιδια με του G3?

Κάτι λέει το Gsmarena ότι ενώ χρησιμοποιούν τον ίδιο σενσορα Κάτι φταίεικαι σδεν φτάνει στα επίπεδα του g3 έχεις παρατηρήσει Κάτι?

 

Δεν έχω γνώμη για κάμερα δυστυχώς γιατί δεν ασχολούμαι... Αυτές που βγάζω μου αρέσουν και πίσω και μπροστά.... Αλλά για συγκρίσεις μην με ρωτάς... Είμαι νυχτωμενος

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σας βλεπω εδω περα τους πιο πολλους θα το βγαλετε και συσκευη της χρονιας επειδη επεσε 2 κατοσταρικα .

βρε πως αλλαζει ο αν8ρωπος με 2 κατοσταρικα .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άμα είναι να έβγαλε 10 συσκευές σε όλη την Ελλάδα σε προσφορά τι να το κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

σας βλεπω εδω περα τους πιο πολλους θα το βγαλετε και συσκευη της χρονιας επειδη επεσε 2 κατοσταρικα .

βρε πως αλλαζει ο αν8ρωπος με 2 κατοσταρικα .

Εγώ γνώμη δεν αλλάζω,τσίμπησα 3 κομμάτια αλλά οχι για μένα.δεν θα έμπαινα στο τρυπακι να τα ξεσφραγισω έχοντάς έστω την υπόνοια ότι είναι ελαττωματικά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γνώμη δεν αλλάζω,τσίμπησα 3 κομμάτια αλλά οχι για μένα.δεν θα έμπαινα στο τρυπακι να τα ξεσφραγισω έχοντάς έστω την υπόνοια ότι είναι ελαττωματικά.

 

Στείλε κι ένα από δω ταξιδιώτηηηηηηηη σε μας που δεν το πραλάβαμε:(

Link to comment
Share on other sites

Μη πήραν απο Vodafone και συνεννοηθήκαμε αύριο πρωί να παραλάβω :)

Άντε να δούμε τι ψάρια πιάνει το flex 2:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...