Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι στιγμής όλα βαίνουν καλα το μονο προβλημα ειναι οταν αρχιζει να ζεστάνει στο πισω μερος αρχίζουν τα κολλήματα στον broswer και γενικα καθυστερει ακομα και να ρθει στο κυριο μενού .Παντως το πιο ωραιο πραγμα σε αυτο το τηλ ειναι το ποσο ωραια καθεται στο χερι και παρα το μέγεθος η χρηση ειναι πολυ ευκολη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέχρι στιγμής όλα βαίνουν καλα το μονο προβλημα ειναι οταν αρχιζει να ζεστάνει στο πισω μερος αρχίζουν τα κολλήματα στον broswer και γενικα καθυστερει ακομα και να ρθει στο κυριο μενού .Παντως το πιο ωραιο πραγμα σε αυτο το τηλ ειναι το ποσο ωραια καθεται στο χερι και παρα το μέγεθος η χρηση ειναι πολυ ευκολη

 

να ενας καλος λογος να το αποφυγει καποιος.

το κολλημα που λες μονο αθωο που δεν χαρακτηριζεται,οπως φαινεται υπαρχει θεμα και μακαρι να το ξεπερασει με καποιο update.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για την δική μου προσωπική χρήση, κανένα παράπονο... Ήθελα μόνο καλύτερη αυτονομία, κατά τα αλλά είναι άριστο

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να σαρωνει η συσκευη... δεν εχει αναφερ8ει εδω και μερες κανενα παραπονο !

Οπως βλέπεις δεν το έχει και πολύς κόσμος:rolleyes:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μολις χτυπησα ενα gflex 2 απο βοντα στην προσφορα στα 299. Δεν περιμενα οτι θα το ριξουν τοσο νωρις παλι καλα που περιμενα :D

 

 

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/LG-Flex-2

Link to comment
Share on other sites

Μολις χτυπησα ενα gflex 2 απο βοντα στην προσφορα στα 299. Δεν περιμενα οτι θα το ριξουν τοσο νωρις παλι καλα που περιμενα :D

 

 

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/LG-Flex-2

Και φυσικά μη διαθέσιμο.

Αλλά και πάλι.δεν ψηνομουν για ελαττωματικό κινητό λόγω επεξεργαστή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και πριν ετσι εγινε και ξαναγινε διαθεσιμο κτλ. Θα μπουν και αλλα κομματια σιγουρα. Παρε nexus 6 στα 349 αμα θες και εκεινο τρομερο ειναι :)
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά μη διαθέσιμο.

Αλλά και πάλι.δεν ψηνομουν για ελαττωματικό κινητό λόγω επεξεργαστή.

Σε αρκετά review δεν έχουν κανει παράπονα για τον επεξεργαστή.

http://www.engadget.com/2015/02/18/lg-g-flex-2-review/

Στα 299 ειναι δώρο πραγματικά.

Πρόλαβα και τσίμπησα οςο ήταν διαθέσιμο πρωί-πρωι με PayPal αγορά:D

Μια χαρά για backup του z3 χωρις να ξοδέψουμε μια περιουσία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ε, όχι! Μόλις προχθές παρήγγειλα από E-bay το 32άρι κόκκινο στα 567€! Βέβαια ήθελα το 32άρι, αλλά η διαφορά στη τιμή είναι τρελή.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ε, όχι! Μόλις προχθές παρήγγειλα από E-bay το 32άρι κόκκινο στα 567€! Βέβαια ήθελα το 32άρι, αλλά η διαφορά στη τιμή είναι τρελή.

Μην μετανιώνεις.άλλη φάση το κόκκινο.και φυσικά το 32αρι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο και πάλι στη Vodafone!

Νομίζω θα το προσπεράσω καθώς διαβάζω για lags και κακή μπαταρία.

Καποια ελάχιστα lags σιγά το πράγμα.

Οςο για κακη μπαταρία,εδω εξιςου έχουν άλλες συσκευές με 700-900 ευρω τι να λεμε τωρα.

Απο το G3 εχει καλύτερες επιδοςεις στην αυτονομια,αρα μια χαρά το κόβω

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/lg-g-flex-2-1263346/review/6

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/lg-g-flex-2-1263346/review/7

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μην μετανιώνεις.άλλη φάση το κόκκινο.και φυσικά το 32αρι

 

250 ευρω για ενα χρωμα δηλαδη; :)

με τιποτα δεν αξιζει. Ουτε το 32αρι αξιζει τετοια διαφορα. Εδω στα g3 και λεγαμε οτι δεν αξιζει τα 70 ευρω παραπανω το εκει 32αρι

Link to comment
Share on other sites

Καποια ελάχιστα lags σιγά το πράγμα.

Οςο για κακη μπαταρία,εδω εξιςου έχουν άλλες συσκευές με 700-900 ευρω τι να λεμε τωρα.

Απο το G3 εχει καλύτερες επιδοςεις στην αυτονομια,αρα μια χαρά το κόβω

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/lg-g-flex-2-1263346/review/6

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/lg-g-flex-2-1263346/review/7

 

Και τα 2 gb ram μου φαίνονται λίγα για LG μετά το G3.

Διαβάζω και για κολλήματα στο browsing. Δε λέω, πολύ ομορφο κινητό και μου άρεσε με το που ανακοινώθηκε, αλλά προβληματίζομαι.

Μέχρι να πάρω την απόφαση θα έχει τελειώσει πάλι :p

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 gb ram μου φαίνονται λίγα για LG μετά το G3.

Διαβάζω και για κολλήματα στο browsing. Δε λέω, πολύ ομορφο κινητό και μου άρεσε με το που ανακοινώθηκε, αλλά προβληματίζομαι.

Μέχρι να πάρω την απόφαση θα έχει τελειώσει πάλι :p

Θα ερθει στα ίσια του με την 5.1 οπως και πολλες άλλες συσκευές με την baggy 5.0.1/5.0.2(εξαίρεση η Sony που ειναι η πιο σταθερή και ομαλή 5.0.2 που έδωσε χωρις αρνητικά οπως μείωση αυτονομίας που έχουν άλλοι)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή στα 300€ απλά δεν υπάρχει...

Με το που πάρει 5.1 και το ui του g4 απλά θα πετάει

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

250 ευρω για ενα χρωμα δηλαδη; :)

με τιποτα δεν αξιζει. Ουτε το 32αρι αξιζει τετοια διαφορα. Εδω στα g3 και λεγαμε οτι δεν αξιζει τα 70 ευρω παραπανω το εκει 32αρι

 

 

Το χρώμα είναι αλλου παντος ως κάτοχος του κόκκινου... Άσχετα με την διαφορά που και εγώ πιστεύω ότι όντως είναι μεγάλη

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα είναι αλλου παντος ως κάτοχος του κόκκινου... Άσχετα με την διαφορά που και εγώ πιστεύω ότι όντως είναι μεγάλη

Οντως πανεμορφο σε αυτο το κοκκινο αλλα με ενα skin των 5 ευρω βαζεις οτι χρωμα θες και προστατευεις απο μικρογρατζουνιες και καλυτερη προστασια πισω η περιμετρικα της συσκευης.

Ενδεικτικα εδω

http://www.ebay.co.uk/itm/LG-G-Flex-2-Carbon-Skin-Full-Body-Case-Cover-Protector-Decal-Wrap-/281657654609?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item41941abd51

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή στα 300€ απλά δεν υπάρχει...

Με το που πάρει 5.1 και το ui του g4 απλά θα πετάει

 

Καποια ελάχιστα lags σιγά το πράγμα.

Οςο για κακη μπαταρία,εδω εξιςου έχουν άλλες συσκευές με 700-900 ευρω τι να λεμε τωρα.

Απο το G3 εχει καλύτερες επιδοςεις στην αυτονομια,αρα μια χαρά το κόβω

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/lg-g-flex-2-1263346/review/6

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/lg-g-flex-2-1263346/review/7

 

Διαθέσιμο και πάλι στη Vodafone!

Νομίζω θα το προσπεράσω καθώς διαβάζω για lags και κακή μπαταρία.

 

 

Νομιζω εχει δικιο ο takaros η συσκευη στανταρ μεσα στον επομενο μηνα που θα κυκλοφορησει ευρεως το G4 θα παρει update στην 5.1 και το ui του G4 μιας και αυτο λεει η λογικη οτι οι δυο ναυαρχιδες της LG στο 2015 θα πρεπει να συμβαδιζουν στο software.....οποτε αυτο κατα πασα πιθανοτητα θα λυσει οποιοδηποτε θεμα software μπορει να προκυπτει σημερα απο την μη καλη παραμετροποιηση του UI της LG πανω στον Snapdragon 810 αφου και ο επεξεργαστης του G4 (ο λιγο πιο αδυναμος 808) ειναι βασισμενος ακριβως στην ιδια τεχνολογια (αδερφικα τα ονομαζουν τα δυο chips πολλα reviews!!)

 

 

Oποτε θεωρω οτι οσοι την πηραν την συσκευη στα 299 ευρω (:w00t::w00t:) επραξαν σοφα!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το mail μου και περιμένω ειδοποίηση αν βρεθεί απόθεμα να μου έρθει ειδοποίηση... Δεν είχα σκοπό να διαθεσω 300€ για κινητό αυτή τη στιγμή αλλά η προσφορά είναι πραγματικά απίστευτα... Βέβαια έχω βάλει ειδοποίηση και για το nexus 6... Περιμένω από ένα παιδί μήπως πάρει το note μου και βλέπουμε... Για flex με βλέπω πάντως χαλαρά το κινητό είναι πανέμορφο και το software δεν το φοβάμαι θα φτιάξει. Όσο για τον 810 πολύ κακό για το τίποτα... Έβαλε και λίγο το χεράκι της η Sammy για να βγει σκαρτος λόγω exynos στο s6 οπότε πιστεύω ότι τα περισσότερα που ακούγονται είναι υπερβολές... Και λίγο να ανεβάζει θερμοκρασία δεν έγινε και κάτι... Συνηθισμένα τα Android από καυσωνες...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κυριοτερο θεμα που αναφερεται στο G Flex 2 δεν ειναι οι καυσωνες του 810 (οι περισσοτεροι reviewers μαλιστα λενε οτι δεν παρατηρουν καν κατι τετοιο).....το κυριοτερο ειναι αυτο που γραφω παραπανω οτι τα εχει κανει μανταρα η LG με την παραμετροποιηση του software πανω στον 810!!!

 

 

Σαφως και διορθωνεται παντως αυτο με firmware update η στην τελικη με καποιον custom launcher!!!

 

 

Y.Γ. Για καποιους που λενε για τα 2gb Ram οτι ειναι λιγα....μαλλον δεν υπολογιζουν οτι η Ram που φοραει το LG G Flex 2 ειναι της τελευταιας γενιας (και προσφατα λανσαρισμενης στα smartphones) DDR4 η οποια ειναι κλασεις ανωτερη απο οτι ξεραμε μεχρι σημερα !!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κυριοτερο θεμα που αναφερεται στο G Flex 2 δεν ειναι οι καυσωνες του 810 (οι περισσοτεροι reviewers μαλιστα λενε οτι δεν παρατηρουν καν κατι τετοιο).....το κυριοτερο ειναι αυτο που γραφω παραπανω οτι τα εχει κανει μανταρα η LG με την παραμετροποιηση του software πανω στον 810!!!

 

 

Σαφως και διορθωνεται παντως αυτο με firmware update η στην τελικη με καποιον custom launcher!!!

 

 

Y.Γ. Για καποιους που λενε για τα 2gb Ram οτι ειναι λιγα....μαλλον δεν υπολογιζουν οτι η Ram που φοραει το LG G Flex 2 ειναι της τελευταιας γενιας (και προσφατα λανσαρισμενης στα smartphones) DDR4 η οποια ειναι κλασεις ανωτερη απο οτι ξεραμε μεχρι σημερα !!!

Απλά ο μόνος λόγος που κοιτάζω προς nexus είναι ότι έχω το πολύ κοντινό στο flex, g3. Τεσπα για να μην είμαι off topic επειδή χάζευα λίγο τώρα τα review στο YouTube του flex μια χαρά είναι το τηλέφωνο και θα στρώσει κι άλλο. Πανέμορφο είναι αδιαμφησφητητα και αν υπάρχε και σε κόκκινο νομίζω θα ήταν ακόμα καλύτερα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...