Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος θέλει μια άποψη περί overheating ας δει το παρακάτω:

 

 

Στο τέλος του video μιλάει για το θέμα που παρουσιάστηκε στα demo μοντέλα στην Κορέα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόλις το άφησα στην procordia το κινητό.Αλλαζει όλη η οθόνη και η πρόσοψη μπροστά. Το κοίταξε η κοπέλα στην reception και το είδε και μόνη της το πρόβλημα. Ανταλλακτικό θα έρθει Δευτέρα με Τρίτη μου είπαν οπότε μέσα στην επόμενη βδομάδα θα το παραλάβω.σίγουρα πολύ πιο γρήγορα από το να το πήγαινα DOA με κίνδυνο να πέσω πάλι σε ελαττωματικό.Τους ενημέρωσα να φέρουν αρκετά ανταλλακτικά γιατί έχουν βγει πολλά τα ελαττωματικά :-P αυτά από μένα...Προς το παρόν θα χαρώ λίγο ακόμη το G3 μου μέχρι να το πάρω πίσω.

Την καλύτερή δουλειά πιστεύω έκανες φίλε μου.

Η procordia για μένα είναι το top.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερή δουλειά πιστεύω έκανες φίλε μου.

Η procordia για μένα είναι το top.

2 φορές την έχω χρειαστεί στην ζωή μου,2 φορές ήταν Α Ψ Ο Γ Η ... Ελπίζω να τριτώσει το... καλό;)

Link to comment
Share on other sites

Tελικα εινα πολυ καραγκιοζηδες εκει στο Ote.gr!!Δεν ηρθε η συσκευη-ηταν να ερθει σημερα το απογευμα-και τους πηρα τηλ.και μου ειπαν οτι απο λαθος εδειχνε διαθεσιμο στο σαιτ τους την ωρα που το παρηγγειλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Και μ' αρεσει που με πηραν και τηλ.για επιβεβαιωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Και φυσικα δεν υπαρχει για να μου στειλουν!!Ειμαι πολυ εκνευρισμενος και σε οποια φορουμ μπαινω,θα τους κραζω χωρις να τους θαυμαζω καθολου... Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια , με πηραν πριν λιγο απο την vodafone για να παραλαβω το flex2 απο την προσφορα στα 300 ευρω .... για πειτε καμια καλη κουβεντα ... αξιζει η αγορα του? η χρηση που το θελω ειναι λιγο ιντερνετ (κανα facebook, μερικα παιδικα παιχνιδακια για παιδια 5 χρονων , παιδικες σειρες και ταινιουλες να μπορω να βαλω για τα μικρα εαν παμε καμια βολτα να πιουμε καφε ηρεμα και μετα να περνω βιντεο και φωτογραφια ... θα κανω καλα εαν το παρω ? ειχα βαλει στο ματι το lumia 640 στα 140 ευρω οποτε αυτο ειναι διπλα λευτα ... τι να κανω τι λετε ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια , με πηραν πριν λιγο απο την vodafone για να παραλαβω το flex2 απο την προσφορα στα 300 ευρω .... για πειτε καμια καλη κουβεντα ... αξιζει η αγορα του? η χρηση που το θελω ειναι λιγο ιντερνετ (κανα facebook, μερικα παιδικα παιχνιδακια για παιδια 5 χρονων , παιδικες σειρες και ταινιουλες να μπορω να βαλω για τα μικρα εαν παμε καμια βολτα να πιουμε καφε ηρεμα και μετα να περνω βιντεο και φωτογραφια ... θα κανω καλα εαν το παρω ? ειχα βαλει στο ματι το lumia 640 στα 140 ευρω οποτε αυτο ειναι διπλα λευτα ... τι να κανω τι λετε ?

 

Αν δεν έχεις οικονομικό θέμα, το κρατάς.

Είναι εξαιρετικό στα χρήματα του και θα σε καλύψει σε αυτά που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι παρτίδα εχετε εσεις παιδιά?

Το γράφει στο κουτι με το IMEI

 

φίλος μου εχει ενα 504 παρτίδα και δεν εχει τα προβλήματα που προανέφερατε

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Tελικα εινα πολυ καραγκιοζηδες εκει στο Ote.gr!!Δεν ηρθε η συσκευη-ηταν να ερθει σημερα το απογευμα-και τους πηρα τηλ.και μου ειπαν οτι απο λαθος εδειχνε διαθεσιμο στο σαιτ τους την ωρα που το παρηγγειλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Και μ' αρεσει που με πηραν και τηλ.για επιβεβαιωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Και φυσικα δεν υπαρχει για να μου στειλουν!!Ειμαι πολυ εκνευρισμενος και σε οποια φορουμ μπαινω,θα τους κραζω χωρις να τους θαυμαζω καθολου...

 

χοντρο καψωνι αυτο...

Να περιμενεις πως κ πως τη συσκευη κ τελικα να σε γειωνουν ετσι! Φυσικα και ειναι κατάπτυστοι και καλα θα κανεις και να τους κραζεις... (χωρις να τους θαυμαζεις?? ,τι εννοουσες αληθεια!..:blink:)

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

σε τι τιμη το ειχε ο οτε ? στα 300 της vodafone ? εγω παντος δεν ειμαι σιγουρος τι να κανω .. απο την μια δεν το εχω αναγκη απο την αλλη με τρωει να το παρω
Link to comment
Share on other sites

Τι παρτίδα εχετε εσεις παιδιά?

Το γράφει στο κουτι με το IMEI

 

φίλος μου εχει ενα 504 παρτίδα και δεν εχει τα προβλήματα που προανέφερατε

 

Εγω 503 εχω και άψογο ειναι.

Αρα καπως σχετικο ειναι η παρτιδα και περισσότερο η συσκευη μεμονομενα τι θα σου κάτσει.

Και αυτο αφορα σε ολους τους κατασκευαστές.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Tελικα εινα πολυ καραγκιοζηδες εκει στο Ote.gr!!Δεν ηρθε η συσκευη-ηταν να ερθει σημερα το απογευμα-και τους πηρα τηλ.και μου ειπαν οτι απο λαθος εδειχνε διαθεσιμο στο σαιτ τους την ωρα που το παρηγγειλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Και μ' αρεσει που με πηραν και τηλ.για επιβεβαιωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Και φυσικα δεν υπαρχει για να μου στειλουν!!Ειμαι πολυ εκνευρισμενος και σε οποια φορουμ μπαινω,θα τους κραζω χωρις να τους θαυμαζω καθολου...

Σιγουρα το δωσανε αλλού, μπουκαρε κανενας γνωστός και το δωσανε, ξεφτιλες!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

σε τι τιμη το ειχε ο οτε ? στα 300 της vodafone ? εγω παντος δεν ειμαι σιγουρος τι να κανω .. απο την μια δεν το εχω αναγκη απο την αλλη με τρωει να το παρω

 

Δε το βρίσκεις πουθενά και μη ξεχνάς ότι αύριο λήγει η προσφορά.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Εγω 503 εχω και άψογο ειναι.

Αρα καπως σχετικο ειναι η παρτιδα και περισσότερο η συσκευη μεμονομενα τι θα σου κάτσει.

Και αυτο αφορα σε ολους τους κατασκευαστές.

Πάντως για την ιστορία κι εμένα με την κιτρινίλα στην οθόνη 503 παρτίδα ήταν...οπότε είναι τυχαίο το θέμα κι όχι θέμα παρτίδας...

Link to comment
Share on other sites

503 και το δικο μου με κιτρινιλα και bunding εντονα ορατο σε σκουρα χρωματα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

503 και το δικο μου με κιτρινιλα και bunding εντονα ορατο σε σκουρα χρωματα.

Αυτό το bunding τι είναι;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το bunding τι είναι;;;

 

To banding εμφανίζεται συνήθως σε αποχρώσεις του γκρί και προσδιορίζεται σαν έντονες κάθετες γραμμές με άλλοτε σκούρα απόχρωση του και άλλωτε ποιό ανοικτή. Χαρακτηριστικό παράδειγμα. http://www.google.gr/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fcdn.avsforum.com%2F8%2F82%2F8266f3a2_2012-07-15_20-45-00_HDR.jpeg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.avmagazine.it%2Fforum%2Farchive%2Findex.php%2Ft-234457.html&docid=CReeuig5YzzdqM&tbnid=el4j2SNtC-hwAM%3A&w=1223&h=913&ei=2xpNVceyKIHWsgGjtYGIBA&ved=0CAIQxiAwAA&iact=c

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Sorry κανονικα ονομαζετε Colour banding

Υπαρχει αρκετη διαφορα αποδοσης χρωματων απο ακρη σε ακρη της οθονης.

εικονες με Colour banding

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σωστός Βασίλη αλλά προσπάθησα να δώσω στο Βλάση να καταλάβει απλά πως διαπιστώνεται to banding σε ένα panel και δε στάθηκα στην ετυμολογία του όρου. Αλλά και πάλι η δική σου προσέγγιση είναι η σωστή.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Λέω για τις παρτιδες γιατι μήπως οντος πολλά απο τα πρώτα κομμάτια εχουν καποιο θεμα?? Δηλαδη πρωτες παρτιδες εχουν προβλήματα ενω απο 503 και μετα λιγοτερο... Κτλ κτλ Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφάσισα να μην πάω στην επιςημη θήκη και παρήγγειλα αυτο σε μωβ χρώμα.

http://www.ebay.co.uk/itm/STUFF4-Phone-Case-Back-Cover-for-LG-G-Flex-2-H955-Carbon-Fibre-Effect-Pattern-/391124035158?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item5b10cf2656

Ειναι και απο Αγγλία και θα ερθει πιο γρήγορα απο οτι εκτός ΕΕ παραγγελία.

Ιςως τσιμπήσω και ενα δεύτερο χρώματακι αν μείνω ευχαριστημένος.

Σκεφτόμουν και αυτο αλλα δεν φαίνονται τα χρωματα να τα δω πως ειναι.

http://www.ebay.co.uk/itm/LG-G-Flex-2-Carbon-Skin-Full-Body-Case-Cover-Protector-Decal-Wrap-/281657654609?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item41941abd51

 

Το τέλειο θα ήταν η original μπορντοκοκκινη θήκη απο το 32αρι μοντέλο αλλα δεν το βρισκω πουθενά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Το τέλειο θα ήταν η original μπορντοκοκκινη θήκη απο το 32αρι μοντέλο αλλα δεν το βρισκω πουθενά.

 

 

 

Νομιζω καλως εκανες, η original θηκη θα στο εκανε ακομη πιο παχυ και το κοκκινο πλαστικο της ειναι φτωχομπινεδικο...

 

 

αυτo το original μπορντοκοκκινο self healing back cover γιατι δεν υπαρχει πουθενα ,ουτε γω το βρισκω! Δηλαδη αν σπασει σε καποιον που χει τη κοκκινη εκδοση του κινητου δε θα μπορει να βρει ανταλλακτικο της πουθενα!???

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω καλως εκανες, η original θηκη θα στο εκανε ακομη πιο παχυ και το κοκκινο πλαστικο της ειναι φτωχομπινεδικο...

 

αυτo το original μπορντοκοκκινο back cover γιατι δεν υπαρχει πουθενα ,ουτε γω το βρισκω! Δηλαδη αν σπασει σε καποιον που χει τη κοκκινη εκδοση του κινητου δε θα μπορει να βρει ανταλλακτικο της πουθενα!???

Έλα ντε δεν το καταλαβαίνω.:wacko:

Δεν έπρεπε η LG να παρέχει ανταλλακτικά :mad::mad:

 

Ήδη έφυγε απο Αγγλία η παραγγελία!!!

Μωρό μπράβο ταχύτατοι,ούτε 1 ώρα απο την παραγγελία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη της LG circle εμένα μου άρεσε αρκετά δε ξέρω πως κάθεται αλλά από αυτές που υπάρχουν νομίζω ότι είναι η καλύτερη θα ψαξω και για αλλα covers.btw tempered έβαλε κανείς? Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη της LG circle εμένα μου άρεσε αρκετά δε ξέρω πως κάθεται αλλά από αυτές που υπάρχουν νομίζω ότι είναι η καλύτερη θα ψαξω και για αλλα covers

 

https://www.skroutz.gr/s/6529409/LG-S-View-Quick-Circle-Folio-Case-Titan-G-Flex2.html

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω καλως εκανες, η original θηκη θα στο εκανε ακομη πιο παχυ και το κοκκινο πλαστικο της ειναι φτωχομπινεδικο...

 

 

αυτo το original μπορντοκοκκινο self healing back cover γιατι δεν υπαρχει πουθενα ,ουτε γω το βρισκω! Δηλαδη αν σπασει σε καποιον που χει τη κοκκινη εκδοση του κινητου δε θα μπορει να βρει ανταλλακτικο της πουθενα!???

 

 

Χτύπα ξύλο, αλλά έχεις δίκιο...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...