Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρελαθηκα..........................

τωρα με πηραν τηλεφωνο απο την lg και μου ειπαν οτι τα προβληματα της οθονης τους ενημερωσαν απο τα κεντρικα οτι ειναι χαρακτηριστικο της οθονης τεχνολογιας p oled. Ναι-ναι καλα διαβασατε ειναι χαρακτηριστικο της οθονης τεχνολογιας p oled

Μπραβο lg !! φοβερη η τεχνολογια σου ! μηπως υπαρχει να επιλεξω κηλιδα που να σχηματιζετε πχ το nickname μου ή το ονομα μου ή οτι αλλο θελω εγω ?

 

Τωρα μαζευω οτι συσκευες εχω με οθονη, tv-κινητα τηλεφωνα και θα τα πεταξω ολα, θα ψαξω να παρω συσκευες με αυτη τη νεα τεχνολογια της lg με της χαρακτηριστικες κηλιδες

 

 

Αντε γεια lg :down:

 

Τωρα μπορειτε να τρελαθειτε και εσεις...........

Ότι να ναι... Για πολλά φασκελα λέμε...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εστειλα mail στην lg για να μου δωσουν και γραπτος την απαντηση.

Οταν το αγορασα δεν ειδα πουθενα να αναφερει η lg για αυτο το χαρακτηριστικο της οθονης.

Μου ειπαν απο την lg να παρω τηλεφωνο στην procordia και να ζητησω να μου το στειλουν πισω, μου ειπαν οτι πλεον οσο και να ειναι εκει (στην procordia) δεν θα γινει καμια εργασια.

 

Τραγικα πραγματα....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα mail στην lg για να μου δωσουν και γραπτος την απαντηση.

Οταν το αγορασα δεν ειδα πουθενα να αναφερει η lg για αυτο το χαρακτηριστικο της οθονης.

Μου ειπαν απο την lg να παρω τηλεφωνο στην procordia και να ζητησω να μου το στειλουν πισω, μου ειπαν οτι πλεον οσο και να ειναι εκει (στην procordia) δεν θα γινει καμια εργασια.

 

Τραγικα πραγματα....

Παρε γραπτός την απάντηση κι κανε καταγγελία.

Δεν είναι σοβαρή απάντηση αυτή από πολυεθνική εταιρία και υποτιμάν ξεκάθαρα την νοημοσύνη μας.

Δεν είναι δυνατόν να μην μπορούν να σου δωουν έστω αντικατάσταση με καινούργια συσκευή,αφου ανταλλακτικά δεν έχουν η έχουν προβληματικά ανταλλακτικά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τρελαθηκα..........................

τωρα με πηραν τηλεφωνο απο την lg και μου ειπαν οτι τα προβληματα της οθονης τους ενημερωσαν απο τα κεντρικα οτι ειναι χαρακτηριστικο της οθονης τεχνολογιας p oled. Ναι-ναι καλα διαβασατε ειναι χαρακτηριστικο της οθονης τεχνολογιας p oled

Μπραβο lg !! φοβερη η τεχνολογια σου ! μηπως υπαρχει να επιλεξω κηλιδα που να σχηματιζετε πχ το nickname μου ή το ονομα μου ή οτι αλλο θελω εγω ?

 

Τωρα μαζευω οτι συσκευες εχω με οθονη, tv-κινητα τηλεφωνα και θα τα πεταξω ολα, θα ψαξω να παρω συσκευες με αυτη τη νεα τεχνολογια της lg με της χαρακτηριστικες κηλιδες

 

 

Αντε γεια lg :down:

 

Τωρα μπορειτε να τρελαθειτε και εσεις...........

 

Έχω ακούσει πολλά απίθανα, από διάφορες εταιρείες και αντιπροσωπίες, αλλά αυτοί μετέτρεψαν το κατασκευαστικό σφάλμα, σε χαρακτηριστικό! Έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτα πραγματα διαβάζω!!

 

 

 

Mας κοροϊδεύουν μες τα μουτρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια μου έκαναν και μένα παιδιά...Θάνο στα είχα πει και στο τηλέφωνο...Μην ψαρώνεις.κυνηγά τους μέχρι τέλους...
Link to comment
Share on other sites

Σε ερωτηση δικη μου :

Σε συνεχεια της τηλεφωνικης επικοινωνιας μου μαζι σας θα ηθελα να με ενημερωσετε και γραπτος για το χαρακτηριστικο της οθονης με προβλημα απο Κηλιδες και color banding στην οθονη πως το θεωρει η lg.

 

Το imei της συσκευης μου ειναι χχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

 

Ήρθε και γραπτός η απάντηση από την LG στο ερωτημα που τους εκανα

 

Αγαπητέ κύριε xxxxxxxx,

 

Όπως έχετε ήδη ενημερωθεί κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας που είχατε με το κέντρο εξυπηρέτησης της εταιρίας μας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε και εγγράφως ότι αν και αναμένουμε νεότερη τεχνική έκθεση σχετικά με το ζήτημα από τα κεντρικά γραφεία της LG Electronics, το αναφερόμενο προς το service σύμπτωμα δεν αποτελεί πρόβλημα αλλά χαρακτηριστικό της oled οθόνης του προϊόντος. Εάν το επιθυμείτε, μπορείτε να παραλάβατε το προϊόν σας από το σέρβις όποτε το επιθυμείτε.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας*http://www.lg.com/gr*και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

 

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics

http://www.lghere4u.gr

http://www.bloglg.gr

 

[ATTACH]62740[/ATTACH]

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλα σοβαρα μιλανε?

 

Μηπως αποτελει και πλεονεκτημα μιας οθονης και δε το ξεραμε!?

 

Να αρχισουν να το διαφημιζουν τοτε!

 

ΞΕΦΤΥΛΕΣ

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα η lg επιασε πατο....

Στο mail που μου εστειλαν εβαλαν και την προταση αν και αναμένουμε νεότερη τεχνική έκθεση σχετικά με το ζήτημα από τα κεντρικά γραφεία της LG Electronics.

το οτι δεν αποτελεί πρόβλημα αλλά χαρακτηριστικό της oled οθόνης του προϊόντος επρεπε να το γραφουν και να το διαφημιζουν απο τη στιγμη που το εβγαλαν στη αγορα και οχι εκ τον υστερων.

Τωρα το σαββατοκυριακο θα βρω ολα τα χαρτια με ημ/νιες (αποδειξη αγορας - περα δωθε σερβις) και θα τα στειλω στις αρμοδιες υπηρεσιες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε ερωτηση δικη μου :

Σε συνεχεια της τηλεφωνικης επικοινωνιας μου μαζι σας θα ηθελα να με ενημερωσετε και γραπτος για το χαρακτηριστικο της οθονης με προβλημα απο Κηλιδες και color banding στην οθονη πως το θεωρει η lg.

 

Το imei της συσκευης μου ειναι χχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

 

Ήρθε και γραπτός η απάντηση από την LG στο ερωτημα που τους εκανα

 

Αγαπητέ κύριε xxxxxxxx,

 

Όπως έχετε ήδη ενημερωθεί κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας που είχατε με το κέντρο εξυπηρέτησης της εταιρίας μας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε και εγγράφως ότι αν και αναμένουμε νεότερη τεχνική έκθεση σχετικά με το ζήτημα από τα κεντρικά γραφεία της LG Electronics, το αναφερόμενο προς το service σύμπτωμα δεν αποτελεί πρόβλημα αλλά χαρακτηριστικό της oled οθόνης του προϊόντος. Εάν το επιθυμείτε, μπορείτε να παραλάβατε το προϊόν σας από το σέρβις όποτε το επιθυμείτε.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας*http://www.lg.com/gr*και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

 

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics

http://www.lghere4u.gr

http://www.bloglg.gr

 

[ATTACH]62740[/ATTACH]

Καραγκιοζιλίκια ειναι ολα αυτα που λένε εκ των υστέρων μετα:wacko:

Επειδή βλεπω η LG Hellas ειναι για κλοτσιες,στείλε και ενα email με το ιστορικό στην LG Europe να δούμε τι θα απαντήσουν αυτοί για τις ενέργειες της ελληνικής θυγατρικής.

Κάνε και καταγγελία στα αρμόδια όργανα προστασίας καταναλωτών.

Εδω μιλάμε για καραμπινάτη εξαπάτηση,ετσι οπως τα παρουσιάζουν.:ninja:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω τους κατοχους του τηλεφωνου να στειλουν ενα mail στη lg Ελλαδας μεσω της σελιδας τους https://www.lg.com/gr/support/message-customer-support

 

Product/Model No. : Smart Phone/Emerging Device/LGH955

 

Θα ηθελα να τους πειτε οτι βλεπετε καποια προβλημα με την οθονη, εγω αφου μου ειπαν τηλεφωνικα οτι δεν ειναι προβλημα τους εγραψα στο support αυτο το μηνυμα για να εχω γραπτη την απαντηση τους

Σε συνεχεια της τηλεφωνικης επικοινωνιας μου μαζι σας θα ηθελα να με ενημερωσετε και γραπτος για το χαρακτηριστικο της οθονης με προβλημα απο Κηλιδες και color banding στην οθονη πως το θεωρει η lg.

 

Το imei της συσκευης μου ειναι χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Γραψτε με δικα σας λογια κατι παρομιο με το δικο μου κειμενο και πειτε μου τι σας απαντησαν ειτε με πμ ειτε δημοσια εδω.

 

 

Οσο εχω ορεξη θα κυνηγησω το θεμα, οσο περισσοτεροι τοσο καλυτερα.

εχω φτιαξει ενα τρισελιδο και ειναι ετοιμο να ''φυγει'' και να παει εκει που ''πρεπει''. Περιμενω απαντηση σε δυο θεματακια να δω τι θα γινει και οτι μου απαντησουν θα συμπληρωθει στο στρισελιδο και μετα θα αναλαβει ο καθενας απο αυτους τις ευθυνες τους.

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

329 Ντάλαρς το Flex2. Διαθέσιμο και σε κόκκινο.

 

http://www.expansys-usa.com/lg-g-flex-2-h959-unlocked-lte-32gb-flamenco-red-273931/

 

Πόσο μπροστά η Voda μας

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

329 Ντάλαρς το Flex2. Διαθέσιμο και σε κόκκινο.

 

http://www.expansys-usa.com/lg-g-flex-2-h959-unlocked-lte-32gb-flamenco-red-273931/

 

Πόσο μπροστά η Voda μας

 

Δε λέει αριθμό παρτίδας όμως...! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,παλια οταν το εβαζα στην πριζα να φορτιζει μου εβγαζε μια μπλε οθονη μουρατη που εδειχνε οτι φορτιζει και ποσοστο αλλα κατι εκανα και δεν μου τη βγαζει πια!ξερετε πως μπορω να την επαναφερω? Κατι αλλο, στις επαφες ενω εχω βαλει φωτο οταν με παιρνουν δεν μου βγαζει τη φωτο που εχω βαλει:mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,παλια οταν το εβαζα στην πριζα να φορτιζει μου εβγαζε μια μπλε οθονη μουρατη που εδειχνε οτι φορτιζει και ποσοστο αλλα κατι εκανα και δεν μου τη βγαζει πια!ξερετε πως μπορω να την επαναφερω? Κατι αλλο, στις επαφες ενω εχω βαλει φωτο οταν με παιρνουν δεν μου βγαζει τη φωτο που εχω βαλει:mad:

 

είχες βάλει ποτέ clean master στο κινητό?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εγω δεν ειχα προβλημα με κιτρινίλα αλλα ειχα ενα defective pixel και οτι 2 φορες η οθονη χλωμιασε ολοκληρη και χαθηκε η φωτεινοτητα της (*απο μονη της, δεν είχε να κανει με το κοφτη φωτεινοτητας που σου ριχνει αυτοματα τη φωτεινοτητα στο 80% και 90%)(η φωτεινοτητα ηταν στο 100% εκεινες τις στιγμες αλλα η οθονη χλωμη και χωρις φωτεινοτητα)

 

 

το στελνω procordia δεν έκαναν τιποτα! Απλα απαντησαν οτι οι δε βρηκαν κανενα καμμενο pixel και οτι κιτρινίλες ειναι γνωρισμα των oled οθονων! Απιστευτα πραγματα!

 

 

-

Σημειοτεον, το ειχα στειλει και και arvato προηγουμενως λογω του pixel και απαντησαν οτι δε βρισκουν κανενα προβλημα εκεινοι ....

 

 

 

Edit. Το αλλο το ωραιο που εμαθα ειναι οτι για τη μπαταρια ισχυει μονο 6 μηνες εγγύηση (αυτο δε μου το πε η procordia,αλλα το τηλ κεντρο της LG...)

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

είχες βάλει ποτέ clean master στο κινητό?

Ναι απ την αρχη! Το εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι,τελος παντων δεν με ενοχλει αυτο..Το θεμα με τις φωτο κλησεων ξερει κανεις να μου πει?:)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο εμενα, πρωτη φορα γραφω εδω .. Αποτι διαβαζω για τα προβληματα της οθονης.. εχω και εγω τα ιδια στην αρχη ειχε κιτρινιλες και το κλασσικο ξεθωριασμα , σταλθηκε procordia επισκευαστικαν οι κιτρινιλες αλλα τα ξεθωριασματα παρεμειναν. Ξαναπηγα εκει και τοτε (πριν 1.5 μηνα) το ειχαν αναγνωρισει ως προβλημα αλλα επειδη ηταν λειτουργικο το τηλεφωνο και δεν ειχαν μη προβληματικο ανταλλακτικο μου ειπαν να παω αλλη φορα αργοτερα που θα φερουν. Προσφατα ξαναεπικοινωνησα και αρχισαν να μου λενε οτι ετσι ειναι οι οθονες και τετοια. Να μιλησω απο δευτερα που θα ειναι ο τεχνικος εκει και βλεπουμε . Τι να κανω στη συνεχεια αν μου πουν παλι δεν μου αλλαζουν την οθονη και τετοια.. ( Οχι τιποτα αλλο δεν ειχα βαλει παλι tempered glass για να μην παει χαμενο και εχει γρατζουνιστει τωρα..)!
Link to comment
Share on other sites

Παρά την αναζήτηση δε βρήκα να έχει αναφέρει κανείς το παρακάτω:

Για την απενεργοποίηση του MLT (software της LG που τρώει resources και μπαταρία) δεν απαιτείται root.

Αρκεί να μπει κανείς στο κρυφό μενού με πληκτρολόγηση: 277634#*#

στον dialer.

Στη συνέχεια, SVC Menu/MLT/uncheck στο enable.

Link to comment
Share on other sites

Παρά την αναζήτηση δε βρήκα να έχει αναφέρει κανείς το παρακάτω:

Για την απενεργοποίηση του MLT (software της LG που τρώει resources και μπαταρία) δεν απαιτείται root.

Αρκεί να μπει κανείς στο κρυφό μενού με πληκτρολόγηση: 277634#*#

στον dialer.

Στη συνέχεια, SVC Menu/MLT/uncheck στο enable.

Το δοκίμασες δηλαδη φίλε μου και είδες αποτελέσματα στα νούμερα της free ram; με λίγο ψάξιμο ειδα για μερικούς που αντιμετωπίζουν πρόβλημα μετά την απενεργοποιηση του... Εσυ ολα καλα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα κάποιο πρόβλημα. Το έχω κάνει εδώ και 2 εβδομάδες. Έχεις κάποιο link που να αναφέρεται σε πρόβλημα μετά την απενεργοποίηση του MLT? Δε βρήκα κάτι σχετικό παρά μόνο για οφέλη.

Για ram δε ξέρω. Δε μέτρησα πριν και μετά. Θα το δοκιμάσω. Έχω την αίσθηση όμως ότι η μπαταρία κρατάει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...