Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε κάθεσαι για κανά μήνα όπως είσαι ; Η 5.1.1 βάζει πολύ γρήγορα κόφτη φωτεινότητας, είσαι σίγουρος ότι θα την παλέψεις στο φως του ήλιου;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι μωρέ σιγά, μια ψυχή που να βγει ας βγει :D

Ευκαιρία να μη μιλάμε και πολύ έξω και να χαιρόμαστε τον ήλιο :P

Επίσης χρησιμοποιώ το Lux και απλά δεν βλέπω κόφτη φωτεινότητας, δεν ξέρω αν έχει άλλος εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!! :D

Εγώ είμαι με 5.0.1 root. Την 5.1.1 πως προτείνετε να την φλασάρω;

Επίσης, επειδή έχω πειράξει thermal settings, θα χρειαστεί να τα αλλάξω πάλι στα default ή με το φλασάρισμα της 5.1.1 stock επανέρχονται όλα;

 

Ευχαριστώ και καλό καλοκαίρι! :)

 

Βαλε πρωτα με kdz την 5.1.1 και μετα root. Τα thermal ξαναβαλτα μετα το ροοτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε κάθεσαι για κανά μήνα όπως είσαι ; Η 5.1.1 βάζει πολύ γρήγορα κόφτη φωτεινότητας, είσαι σίγουρος ότι θα την παλέψεις στο φως του ήλιου;

 

Με τα custom thermal ο probaina ανεβασε την θερμοκρασια οπου πεφτει ο κοφτης.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε πρωτα με kdz την 5.1.1 και μετα root. Τα thermal ξαναβαλτα μετα το ροοτ

Sorry για το πρήξιμο, από που βρίσκω την τελευταία kdz; και με ποιο software την περνάω; απλά να σιγουρευτώ :O

 

Τα thermal, μετά την 5.1.1 θα επανέλθουν στις default τιμές δηλαδή έτσι;

Θα δοκιμάσω και με αυτές να δω πως πάει, μιας και αρκετοί λένε ότι με την 5.1.1 πάει μια χαρά

Edited by RickDangerous
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το πρήξιμο, από που βρίσκω την τελευταία kdz; και με ποιο software την περνάω; απλά να σιγουρευτώ :O

 

Τα thermal, μετά την 5.1.1 θα επανέλθουν στις default τιμές δηλαδή έτσι;

Θα δοκιμάσω και με αυτές να δω πως πάει, μιας και αρκετοί λένε ότι με την 5.1.1 πάει μια χαρά

http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW85WUI032Y0A90EA95B20R/H95515a_00.kdz

Μπορεις να το περασεις με το lg flash tool 2014 οντας ηδη ροοταρισμενος επελεξε cse flash για να περασεις το 5.1.1 απλα χανεις εφαρμογες κτλ και εχεις τα 5.1.1 stock .

Οσον αφορα τα thermals αν τσεκαρεις τα default στο 5.0.1 και 5.1.1 ειναι τα ιδια αρα αρχικα τσεκαρεις τα default και μετα κανεις οτι θες.

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Βαλε πρωτα με kdz την 5.1.1 και μετα root. Τα thermal ξαναβαλτα μετα το ροοτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με τα custom thermal ο probaina ανεβασε την θερμοκρασια οπου πεφτει ο κοφτης.

 

Ω τώρα θα με βάλεις σε διαβάσματα :mad::p

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW85WUI032Y0A90EA95B20R/H95515a_00.kdz

Μπορεις να το περασεις με το lg flash tool 2014 οντας ηδη ροοταρισμενος επελεξε cse flash για να περασεις το 5.1.1 απλα χανεις εφαρμογες κτλ και εχεις τα 5.1.1 stock .

Οσον αφορα τα thermals αν τσεκαρεις τα default στο 5.0.1 και 5.1.1 ειναι τα ιδια αρα αρχικα τσεκαρεις τα default και μετα κανεις οτι θες.

 

Thanks :)

Μόλις βρω χρόνο θα προχωρήσω στην επέμβαση :P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα , κατοχος απο σημερα του flex2 και ολα καλα, μια ερωτηση προς το παρον :)

Που ειναι η επιλογη αυτοματη παραμονη οθονης ?? δηλαδη να μενει ενεργο το κινητο οταν το κοιταμε και το δουλευουμε ?? Δεν την βρισκω πουθενα !!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα , κατοχος απο σημερα του flex2 και ολα καλα, μια ερωτηση προς το παρον :)

Που ειναι η επιλογη αυτοματη παραμονη οθονης ?? δηλαδη να μενει ενεργο το κινητο οταν το κοιταμε και το δουλευουμε ?? Δεν την βρισκω πουθενα !!

Και ούτε θα την βρεις...Δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την μετάβαση σε 5.1.1, όλα κομπλέ και με το root και είμαι πολύ ευχαριστημένος :D

Δοκίμασα και το backup της LG για εφαρμογές μηνύματα κτλ και δουλέψαν όλα μια χάρα

Δεν ήξερα μόνο ότι θα διαγραφόταν και η internal SD, αλλά ευτυχώς με το backup της LG είχα κρατήσει και τις φωτό/βιντεο

 

Το κινητό δεν έχει καμία σχέση με πριν

δεν έχω κάνει debloat εφαρμογές, ούτε πειράξει thermal settings όπως πριν και μου φαίνεται πολύ πιο smooth

δεν έχει γίνει και Nexus έτσι, αλλά σε σχέση με πριν είναι πολυυύ καλύτερα!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με το root στην 5.1.1 στην ουσια εχεις το ιδανικο τηλεφωνο , σταθερο και με καλυτερη μπαταρια. Μπορει να χανει ενα 8-10 % σε δυναμη σε σχεση με την 5.0.1 αλλα στην καθημερινη χρηση δεν γινεται αισθητο αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάνει root στην 5.1.1 μπορείτε να γράφετε παραπάνω πράγματα ; μπαταρία, λαγκ διαχείριση μνήμης. Πως πάει ; έχετε βάλει και greenfy ?
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ειναι αρκετα καλυτερη απο το 5.0.1. Lag δεν εχω παρατηρισει καθολου ουτε επανεκινησεις και η διαχειριση μνημης ειναι ικανοποιητικη σε σχεση με τον προβληματικο 810 και σε αυτο τον τομεα. Wakelocks δεν υπαρχουν και το greenify κανει καλη δουλεια.

Βεβαια να τονισω οτι εχω και τα πειραγμενα thermals

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω βαλει το sygic gps που και καλα δουλευει και χωρις χρηση ιντερνετ...Εμενα μου βγαζει ανακριβες σημα gps! το εχω δοκιμασει σε διαφορα μερη της κρητης και τα ιδια...Εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο που να δουλευει μονο με δορυφορους?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω βαλει το sygic gps που και καλα δουλευει και χωρις χρηση ιντερνετ...Εμενα μου βγαζει ανακριβες σημα gps! το εχω δοκιμασει σε διαφορα μερη της κρητης και τα ιδια...Εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο που να δουλευει μονο με δορυφορους?

 

 

Tomtom με δωρεάν 75 χιλιόμετρα κάθε μήνα ή here maps με απεριόριστα χιλιόμετρα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με το root στην 5.1.1 στην ουσια εχεις το ιδανικο τηλεφωνο , σταθερο και με καλυτερη μπαταρια. Μπορει να χανει ενα 8-10 % σε δυναμη σε σχεση με την 5.0.1 αλλα στην καθημερινη χρηση δεν γινεται αισθητο αυτο.

Σε δύναμη σίγουρα κερδίζει με την 5.1.1, σε benchmarks μπορεί να χάνει ;)

Παιχνίδι που παίζω δεν έχει καμία επαφή το πως πάει πριν σε σχέση με τώρα αλλά και γενικότερα το smoothness overall είναι πολυυυύ καλύτερο όπως ξέρουμε

Μην κολλάμε στα benchmarks ;)

 

Όσοι έχετε κάνει root στην 5.1.1 μπορείτε να γράφετε παραπάνω πράγματα ; μπαταρία, λαγκ διαχείριση μνήμης. Πως πάει ; έχετε βάλει και greenfy ?

Για τον πολύ λίγο χρόνο που το έχω δουλέψει στην 5.1.1

Εντάξει σε μπαταρία μπορεί να είναι λίγο καλύτερα, αλλά μην περιμένεις και καμια τρελή διαφορά θα έλεγα εγώ

Lag καμία σχέση συγκριτικά με την 5.0.1, όχι και σε Nexus επίπεδα φυσικά, αλλά όποιος έχει δουλέψει το κινητό για μήνες στην 5.0.1, τώρα νομίζει ότι έχει πάρει άλλο κινητό

Διαχείριση μνήμης γενικά δεν ξέρω, επιφυλάσσομαι, νομίζω αυτό το κινητό με το firmware της LG παίζει να χρειαζόταν 3GB RAM

Επίσης πιο ψυχρό σίγουρα σε σχέση με πριν, βέβαια είχα πειράξει και τα thermal πριν

Τώρα με την 5.1.1 δεν έχω βάλει greenify, ούτε έχω πειράξει thermals

 

Αν μπορεί κάποιος που έχει βάλει greenify ας αναφέρει και για ποια apps το έχει εφαρμόσει

Link to comment
Share on other sites

Tomtom με δωρεάν 75 χιλιόμετρα κάθε μήνα ή here maps με απεριόριστα χιλιόμετρα.

Τα εβαλα και τα δυο αλλα δεν με βρισκουν,μηπως εχει προβλημα το gps του κινητου? Μονο οι χαρτες της google με βρισκει με την βοηθεια των δεδομενων(ιντερνετ δηλαδη) εχω ξενερωσει με το θεμα gps χωρις ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Τα εβαλα και τα δυο αλλα δεν με βρισκουν,μηπως εχει προβλημα το gps του κινητου? Μονο οι χαρτες της google με βρισκει με την βοηθεια των δεδομενων(ιντερνετ δηλαδη) εχω ξενερωσει με το θεμα gps χωρις ιντερνετ

 

Για να σιγουρευτεις κανε επαναφορα εργοστασιακων πρωτα και κανενα gps test

Link to comment
Share on other sites

Και ούτε θα την βρεις...Δεν έχει.

 

Πραγματικα χρήσιμη λειτουργία που κοπηκε! Οπως και η ληψη βιντεο 1080p στα 60 fps ,το αναδυομενο παραθυρακι με τις λειτουργίες οταν εβαζες ακουστικά και σιγουρα και αλλα που δε τα ξερω!

 

 

Γενικα η lg εχει μια βλαχονοοτροπια και το τελευταιο της μοτο ηταν μια βλακια με τη simplicity και αηδιες (simple is the new smart λεει...) και εχει κοψει λειτουργιες απο παντού.

 

 

 

ηθελα να πω οτι με το lux που ειπε παραπανω ο φιλος καπως καταλαγιαζει η παρεμβατικοτητα του software της lg στο να κοβει φωτεινοτητα (επεμβαινει ακομα καργα ομως) .απλα δοκιμαστε το αν δε θελετε root δεν εχετε να χασετε κατι

 

 

Μηπως Ξερει κανεις αν και το g4 εχει αυτοματο κοφτη φωτεινότητας!?

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι?

εμένα η οθόνη γενικά γραμμές και κιτρινίλες δεν έχει..

παρόλα αυτά, είναι σαν αν υπάρχει ενα extra mate layer μεταξύ οθόνης και τζαμιού..ορατό πολύ στα γκρίζα..

δλδ η οθόνη φαίνεται σαν λερωμένη η ανομοιογενής..αν κάνεις scroll, φαίνεται ξεκάθαρα πως είναι ξεχωριστό από την οθόνη αυτο το στρωματάκι..

αυτο υπάρχει σε όλες τις παρτίδες?..υπάρχει παρτίδα με οθόνη χωρίς αυτί το στρώμα?

βασικά έχω δει 2-3 μέχρι τώρα και αυτό φαίνεται να υπάρχει σε όλα ..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα νεα!!!

Μολις δοκιμασα την διαδικασια εγκαταστασης του xposed και ειναι συμβατη με το μοντελο μας (h955 v15a euro)

http://www.theandroidsoul.com/install-xposed-on-lg-g4-and-g-flex-2-easily-with-locked-bootloader-83040/

 

Παιρνει γυρω στα 10-15 λεπτα η διαδικασια με το flashfire για να μην αγχωθει καποιος λολ και εχει το κινητο μαυρη οθονη την παραπανω ωρα. Μεχρι τωρα εγκατεστησα απλα modules

Πχ cpufreq και network indicator και ολα δουλευουν πολυ καλα.

 

Επισης να προσθεσω οτι το flashfire προυποθετει root access!

 

http://forum.xda-developers.com/g-flex2/general/xposed-flex-2-g4-tried-t3181866

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι?

εμένα η οθόνη γενικά γραμμές και κιτρινίλες δεν έχει..

παρόλα αυτά, είναι σαν αν υπάρχει ενα extra mate layer μεταξύ οθόνης και τζαμιού..ορατό πολύ στα γκρίζα..

δλδ η οθόνη φαίνεται σαν λερωμένη η ανομοιογενής..αν κάνεις scroll, φαίνεται ξεκάθαρα πως είναι ξεχωριστό από την οθόνη αυτο το στρωματάκι..

αυτο υπάρχει σε όλες τις παρτίδες?..υπάρχει παρτίδα με οθόνη χωρίς αυτί το στρώμα?

βασικά έχω δει 2-3 μέχρι τώρα και αυτό φαίνεται να υπάρχει σε όλα ..

 

Mήπως μιλάς για το color banding που συμβαίνει με το γκρι στη χαμηλή φωτεινότητα;

Αν ναι, τότε ναι μάλλον αφορά όλα τα Flex2

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...