Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω πολυ,σε θεμα κλησεων βολευει?την βρηκα 35 στο eshop συμφερει?

 

Ναι κανένα πρόβλημα σε κλήσεις και γενικά σε κράτημα. Πάρε την ανεπιφύλακτα και το γκρι ούτε που φαίνεται και είναι πολύ καλή τιμή γιατί σε σκρουτζομαγαζο την είχε Πριν ένα μήνα 55€.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Ανακάλυψα πριν λίγες μέρες ένα καμένο pixel στο κέντρο της οθόνης. Δοκίμασα την εφαρμογή που ξεκολλάει κολλημένα pixels αλλά δεν έγινε τίποτα. Η εγγύηση καλύπτει έστω και 1 καμένο pixel???

Πόσος είναι ο χρόνος επισκευής (ας θεωρήσουμε ότι πριν το στείλω θα μιλήσω μαζί τους και θα έχουν διαθέσιμη ανταλλακτική οθόνη). :lol:

Αν δεν σε ενοχλει και αν δεν εχεις αλλα προβληματα με την οθονη μην πας για αλλαγη.

Τη δευτερα το μεσημερι πηρα τηλεφωνο στην procordia και μου ειπαν οτι δοκιμαζουν οθονες στο δικο μου και εχουν προβληματα με banding ή ανομοιομορφιες ή κιτρινιλες. Την προηγουμενη εβδομαδα δοκιμασαν 4 και τη δευτερα 3 και ολες ηταν χαλια, τουλαχιστων αυτο λενε σε εμενα.

Σημερα (χθες) ξεχασα να τους παρω τηλεφωνο, θα τους παρω αυριο το πρωι και αν δεν εχω ευχαριστα νεα για εμενα θα παρω και την lg για γρινια.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με γεμάτο εφαρμογές !!

Ακούραστο απο το πρωί παει καλα το flexaki....

 

 

κατι ενδιαφερον ειναι οτι δεν ριχνει αποδοση. σιγουρα εχει βαλει η lg το χερακι της γιαυτο και εχει ριξει τη συχνοτητα του 810 ,αλλα ετσι οπως ειναι στημενο δε ριχνει αποδοση. ετρεξα 4 στη σειρα 3dmark και στα 3 πρωτα επαιρνα ολοενα και καλυτερο αποτελεσμα. 23.300 μετα 23700 μετα 23900 και μετα 23700

 

 

Αν και δεν ειμαι στον σταθερο που εχω πολλες φωτο δες μερικα προχειρα παραδειγματα.Μια hdr ,2 ημερα,1 νυχτα

Ανοιξε τις στο flickr σε μεγεθος

 

18471221184_b406213532_c.jpg20150620_131444 by kkk1881, on Flickr

18906119758_2e402b12a1_c.jpg20150620_131600 by kkk1881, on Flickr

 

19088136542_79e52bafb2_c.jpg20150623_191645_HDR by kkk1881, on Flickr

 

18471283324_0a5d196fe2_c.jpg20150623_220612 by kkk1881, on Flickr

 

πολυ ωραια αποτελεσματα,αλλα δε νομιζω τα δικα μου να ειναι λιγοτερο εντυπωσιακα.

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγιζε 2 εβδομάδες μαζί με μεταφορές και να έρθει το ανταλλακτικό.

Αλλά για το pixel δεν ειναι σίγουρο ότι θα το θεωρήσουν ελάττωμα. Πες και συ τα κλασικά για την οθόνη (κιτρινίλες, ζάρες, μάρες κλπ)

Έχει εγγύηση μηδέν πιξελ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Απο εχθες η συσκευή μου εχει νεο κατοχο.

 

 

 

 

 

Μπορει με την 5.1.1 να βελτιώθηκε αισθητα σε smoothness,ελαφρως σε μπαταρια και ελαφρώς πιο δροσερο αλλα παρ ολα αυτα αυτο το aggressive με το κόφτη φωτεινότητας και με ελαφρύ ζορισμα δεν παλευοταν ειδικα τωρα καλοκαιρινους μηνες.

 

 

 

 

 

Δυστυχώς η P-Oled τεχνολογία αποδείχτηκε κατώτερη των περιστασεων και η αχίλλειος πτέρνα της η ευκρίνεια και φωτεινότητα ηταν ο βασικος λόγος που με έδιωξαν,ετσι κι αλλιως δεν ειχε νοημα να καθεται σε συρταρι απο την στιγμη που το z3 με καλύπτει καλυτερα για πρωτη και βασικη συσκευη μου.

 

Sent from Surface 3

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες έδωσα το κινητό στο σέρβις κ μου είπαν ότι θα μου δώσουν τα χρήματα να πάω να πάρω κάτι άλλο 300 εύρο τους είπα ότι δεν με.συμφέρει κ να μου το φτιάξουν κ περιμένω ακόμα το έχω δώσει 10. Μέρες κοντά κ μου λένε περιμένουμε.κ απο την lg Μια επίσημη απάντηση όσο αναφορά τις ηλεκτρονικές στις οθόνες ,μια μου λένε θα μου αλλάξουν πλακέτα μετά το σηκώνει άλλος μου λέει να την δει ο τεχνικός δεν μου δίνουν τον τεχνικό να μιλήσω εγώ ο ίδιος μαζί του να μου εξηγήσει για πιο λόγο και με ή πλάτη του κινητού κλπ πήρα κ την lg Κ τους τα εχωσα ούτε αεροπλάνο να τους πήγαινα..στην αναμασούν σε μια ώρα ότι κ να είχε το κινητό το σπέρνεις πίσω τεσπα θα φύγουμε διακοπές κ ακόμα θα ψάχνουμε το κινητο.

 

 

 

Μπορει με την 5.1.1 να βελτιώθηκε αισθητα σε smoothness,ελαφρως σε μπαταρια και ελαφρώς πιο δροσερο αλλα παρ ολα αυτα αυτο το aggressive με το κόφτη φωτεινότητας και με ελαφρύ ζορισμα δεν παλευοταν ειδικα τωρα καλοκαιρινους μηνες.

 

 

 

 

 

Δυστυχώς η P-Oled τεχνολογία αποδείχτηκε κατώτερη των περιστασεων και η αχίλλειος πτέρνα της η ευκρίνεια και φωτεινότητα ηταν ο βασικος λόγος που με έδιωξαν,ετσι κι αλλιως δεν ειχε νοημα να καθεται σε συρταρι απο την στιγμη που το z3 με καλύπτει καλυτερα για πρωτη και βασικη συσκευη μου.

 

Sent from Surface 3

Link to comment
Share on other sites

Απο εχθες η συσκευή μου εχει νεο κατοχο.

Μπορει με την 5.1.1 να βελτιώθηκε αισθητα σε smoothness,ελαφρως σε μπαταρια και ελαφρώς πιο δροσερο αλλα παρ ολα αυτα αυτο το aggressive με το κόφτη φωτεινότητας και με ελαφρύ ζορισμα δεν παλευοταν ειδικα τωρα καλοκαιρινους μηνες.

Δυστυχώς η P-Oled τεχνολογία αποδείχτηκε κατώτερη των περιστασεων και η αχίλλειος πτέρνα της η ευκρίνεια και φωτεινότητα ηταν ο βασικος λόγος που με έδιωξαν,ετσι κι αλλιως δεν ειχε νοημα να καθεται σε συρταρι απο την στιγμη που το z3 με καλύπτει καλυτερα για πρωτη και βασικη συσκευη μου.

 

Εμένα η συσκευή μου φαίνεται καλύτερη με τη 5.0.1. Και χωρίς κόφτη και με δυνατότητα για root

Τώρα όσον αφορά την αχίλλειο πτέρνα μου φαίνεται πως είναι η μπαταρία.

Όσο κάθετε δε τρώει τίποτα. αν κανεις ότι το χρησιμοποιείς, φεύγει νερό.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτονομία δεν με πείραζε ιδιαιτερα οταν μιλαμε για συσκευή 300 ευρω και την μερα μου την εβγαζε σχετικα ανετα αλλά η οθονη σε συνδυασμό με το κοφτη δεν παλευοταν.

 

 

Δεν γινεται να σερφαρω κανα τεταρτο με 3g και να μου ριχνει φωτεινότητα στο 80% να εισαι εξω και με πολυ δυσκολια να διακρίνεις την οθόνη ακομα και υπο σκιά.

 

 

 

Sent from Surface 3

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτονομία δεν με πείραζε ιδιαιτερα οταν μιλαμε για συσκευή 300 ευρω και την μερα μου την εβγαζε σχετικα ανετα αλλά η οθονη σε συνδυασμό με το κοφτη δεν παλευοταν.

 

 

Δεν γινεται να σερφαρω κανα τεταρτο με 3g και να μου ριχνει φωτεινότητα στο 80% να εισαι εξω και με πολυ δυσκολια να διακρίνεις την οθόνη ακομα και υπο σκιά.

 

 

 

Sent from Surface 3

 

θα μπορουσες να πειραξεις λιγο και τα thermal settings για τη φωτεινοτητα στο 5.0.1 ωστε να ανεβασεις λιγο το οριο μειωσης της φωτεινοτητας λογω θερμοκρασιας

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα η συσκευή μου φαίνεται καλύτερη με τη 5.0.1. Και χωρίς κόφτη και με δυνατότητα για root

Τώρα όσον αφορά την αχίλλειο πτέρνα μου φαίνεται πως είναι η μπαταρία.

Όσο κάθετε δε τρώει τίποτα. αν κανεις ότι το χρησιμοποιείς, φεύγει νερό.

 

Συμφωνω απολυτα. Στη μπαταρια βοηθαει και η απενεργοποιηση του mlt . Επισης βοηθαει και η απενεργοποιηση του knock on (τουλαχιστον οταν δεν χρειαζεται)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μονο σε εμενα εκατσε καλη συσκευη και αναβαθμιση,οκ καταλαβαινω οτι σε καποιους δεν τους αρεσε η συσκευη η ηταν ελλατωματικο,αλλα το κινητο τωρα πεταει.

υ.γ. εννοηται οτι δεν το λεω για να με παρεξηγησει καποιος:)

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι η απενεργοποίηση του mlt? Πως γίνεται; Και τι κάνει?

 

Απενεργοποιειται απο το hidden menu

277634#*#

 

Βασικα μαζευει καποιες πληροφοριες και σε γενικες γραμμες τρεχει στο υποβαθρο αλλα καλο ειναι να απενεργοποιηθει

Και επισης να γινει freeze με το titanium. (LG MLT 2.57)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2187920

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Ασχημα τα νεα για το επισημο ξεκλειδωμα του bootloader απο την lg

 

Hello,

 

*

 

We have no plans to support bootloader unlock in previously launched models including LG G Flex 2.

 

We apologize for any inconvenience that this may cause.

 

*

 

Thank you.

 

*

 

LG Developer site Team

http://forum.xda-developers.com/g-flex2/general/bootloader-unlock-hope-t3125756

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερώτηση να κανω παρακαλώ.

Σε οσους αλλάξανε οθονη τωρα με τα προβληματα που ειχανε καποια απο την προσφορα αλλαχθηκε μονο η οθονη η και το πλαισιο γύρω γύρω?

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα, αλλαζουν ολο το μπροστα πλαισιο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα, αλλαζουν ολο το μπροστα πλαισιο.

 

Τι γενεται βρε Θαναση με την αντικατάσταση της οθόνης.

Ακόμα στο service ειναι:wacko:

1 μήνα κοντα το έχουν.:X

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι γενεται βρε Θαναση με την αντικατάσταση της οθόνης.

Ακόμα στο service ειναι:wacko:

1 μήνα κοντα το έχουν.:X

Mακρια απο LG και procordia :down:

Η arvato με τα sony ειναι ετη φωτος μπροστα στην εξυπηρετηση και στην λυση προβληματων.

Η sony σε προβληματα που δεν μπορουν να βρουν λυση και δεν υπαρχει διαθεσιμο το ιδιο μοντελο σου λεει: σου δινουμε καποιο αλλο μοντελο με ανωτερα χαρακτηριστικα σε αντικατασταση του προβληματικου.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό μου 2 βδομάδες στην promordial .τους πήρα τηλ Κ μου είπαν ότι περιμένουν επίσημη απάντηση από την lg. Όσο αναφορά τις ελλειμματικές παρτίδες οθονών, όταν τους ρώτησα πόσο χρονικό διάστημα θα το αφήσω εκεί δεν γνώριζαν να μου πουν περνώ αύριο την lg Για κράξιμο
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό μου 2 βδομάδες στην promordial .τους πήρα τηλ Κ μου είπαν ότι περιμένουν επίσημη απάντηση από την lg. Όσο αναφορά τις ελλειμματικές παρτίδες οθονών, όταν τους ρώτησα πόσο χρονικό διάστημα θα το αφήσω εκεί δεν γνώριζαν να μου πουν περνώ αύριο την lg Για κράξιμο

Τα ιδια θα σου πουν και στην lg.

Σημερα θα στειλω mail στην lg να μου δωσουν και γραπτος την (ιδια) απαντηση και θα προχωρισω σε καθε νομιμο δικαιωμα.

 

Υπαρχει καποιος νομος που να οριζει το μεγιστο επιτρεπτο χρονικο διαστημα παραμονης/αναμονης προιοντος σε σερβις χωρις επισκευη ή αδυναμια επισκευης ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια θα σου πουν και στην lg.

Σημερα θα στειλω mail στην lg να μου δωσουν και γραπτος την (ιδια) απαντηση και θα προχωρισω σε καθε νομιμο δικαιωμα.

 

Υπαρχει καποιος νομος που να οριζει το μεγιστο επιτρεπτο χρονικο διαστημα παραμονης/αναμονης προιοντος σε σερβις χωρις επισκευη ή αδυναμια επισκευης ?

Δες εδω Θαναση.

http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/guarantees/index_el.htm

Αν δεν γινει τιποτα ισως καλύτερα να ζητήσεις πιστωτικό υπόλοιπο να πάρεις κατι αλλο αφου για κλοτσιες ειναι η lg.

Διάβασε και εδω

http://www.ekatanalotis.gr/category/%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%85%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/

 

– Ζητούμε δωρεάν επισκευή ή αντικατάσταση

Εχετε δικαίωμα να ζητήσετε τη δωρεάν επισκευή και (αν αυτή αποβεί άκαρπη) την αντικατάσταση του προϊόντος με όμοιο (άρθρο 540 του Αστικού Κώδικα). Μην ανεχθείτε αλλεπάλληλες επισκευές που απλώς επιτρέπουν στα καταστήματα να κερδίζουν χρόνο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ανάθεμα αν θα μπορούνε να φέρουν έστω και βίδα απο το εξωτερικό με την παρούσα κατάσταση.

Δε νομίζω ότι είναι ανθρώπινο το θέμα όσο τραπεζικό/ έμβασμα για τα ανταλλακτικά.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ανάθεμα αν θα μπορούνε να φέρουν έστω και βίδα απο το εξωτερικό με την παρούσα κατάσταση.

Δε νομίζω ότι είναι ανθρώπινο το θέμα όσο τραπεζικό/ έμβασμα για τα ανταλλακτικά.

Απο την στιγμή που τς εισάγουν στην Ελλαδα οφείλουν να παρέχουν υποστηριξη.

Πολυεθνική εταιρία ειναι οχι μπακάλικο της γειτονιάς.

Η νομοθεσία της ΕΕ ειναι σαφής.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τρελαθηκα..........................

τωρα με πηραν τηλεφωνο απο την lg και μου ειπαν οτι τα προβληματα της οθονης τους ενημερωσαν απο τα κεντρικα οτι ειναι χαρακτηριστικο της οθονης τεχνολογιας p oled. Ναι-ναι καλα διαβασατε ειναι χαρακτηριστικο της οθονης τεχνολογιας p oled

Μπραβο lg !! φοβερη η τεχνολογια σου ! μηπως υπαρχει να επιλεξω κηλιδα που να σχηματιζετε πχ το nickname μου ή το ονομα μου ή οτι αλλο θελω εγω ?

 

Τωρα μαζευω οτι συσκευες εχω με οθονη, tv-κινητα τηλεφωνα και θα τα πεταξω ολα, θα ψαξω να παρω συσκευες με αυτη τη νεα τεχνολογια της lg με της χαρακτηριστικες κηλιδες

 

 

Αντε γεια lg :down:

 

Τωρα μπορειτε να τρελαθειτε και εσεις...........

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...