Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ καλα νεα!!!

Μολις δοκιμασα την διαδικασια εγκαταστασης του xposed και ειναι συμβατη με το μοντελο μας (h955 v15a euro)

http://www.theandroidsoul.com/install-xposed-on-lg-g4-and-g-flex-2-easily-with-locked-bootloader-83040/

 

Παιρνει γυρω στα 10-15 λεπτα η διαδικασια με το flashfire για να μην αγχωθει καποιος λολ και εχει το κινητο μαυρη οθονη την παραπανω ωρα. Μεχρι τωρα εγκατεστησα απλα modules

Πχ cpufreq και network indicator και ολα δουλευουν πολυ καλα.

 

Επισης να προσθεσω οτι το flashfire προυποθετει root access!

 

http://forum.xda-developers.com/g-flex2/general/xposed-flex-2-g4-tried-t3181866

Ωραία πράγματα :)

Έχω να δουλέψω xposed από τότε που είχα Nexus 4 (Gravitybox, ωραία πράγματα)

Τι modules μπορεί να δουλεύουν τώρα στο Flex 2 έχω απορία

Αν βάλεις κανά καλό ποσταρε εμπειρίες please :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραία πράγματα :)

Έχω να δουλέψω xposed από τότε που είχα Nexus 4 (Gravitybox, ωραία πράγματα)

Τι modules μπορεί να δουλεύουν τώρα στο Flex 2 έχω απορία

Αν βάλεις κανά καλό ποσταρε εμπειρίες please :)

 

Δεν ξερω , υπαρχει καποιο ρισκο με μερικα modules απο οτι θυμαμαι απο το oneplus

Εφοσον ακομα δεν εχουμε κανα recovery για backup θελει προσοχη.

Ας γενικευτει και στο xda η κουβεντα ακομα νωρις ειναι .

Και το cputemp δουλευει αλλα δειχνει πχ αντι για 39 βαθμους 39000

Για gravitybox κτλ ας αναμενουμε λιγο....

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον έβαλα πάλι την 5.1.1 (και μετά έκανα και ένα σβου με επαναφορα/διαγραφή).

Ο στόχος είναι σιγά σιγά να το κάνω root, να περάσω θερμικές ρυθμίσεις για να μη μπαίνει κόφτης στην οθόνη με το παραμικρό και 3ον να περάσω custom ρυθμίσεις στο calibration της οθόνης με αυτό (http://forum.xda-developers.com/g4/orig-development/kppd-configure-post-processing-settings-t3165247)

 

Πρωτού όμως τα κάνω αυτά να πω πως παρατηρώ εκτός από ότι αλλάζει το color profile στην 5.1.1 στο πιο θερμό, η οθόνη μου φαίνεται σα να έχει "γρέζι", σα κάποιος να έχει μόλις περάσει matt προστασία οθόνης. Σα grain effect ένα πράγμα.

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς σας ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το grain effect που λες δεν το έχω παρατηρήσει.

Επίσης τα settings της οθόνης με τι λογική θα τα αλλάξεις; Εννοώ στην τύχη; Έχεις βρει ρυθμίσεις κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον έβαλα πάλι την 5.1.1 (και μετά έκανα και ένα σβου με επαναφορα/διαγραφή).

Ο στόχος είναι σιγά σιγά να το κάνω root, να περάσω θερμικές ρυθμίσεις για να μη μπαίνει κόφτης στην οθόνη με το παραμικρό και 3ον να περάσω custom ρυθμίσεις στο calibration της οθόνης με αυτό (http://forum.xda-developers.com/g4/orig-development/kppd-configure-post-processing-settings-t3165247)

 

Πρωτού όμως τα κάνω αυτά να πω πως παρατηρώ εκτός από ότι αλλάζει το color profile στην 5.1.1 στο πιο θερμό, η οθόνη μου φαίνεται σα να έχει "γρέζι", σα κάποιος να έχει μόλις περάσει matt προστασία οθόνης. Σα grain effect ένα πράγμα.

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς σας ;

 

Ναι στο 5.1.1 ειναι οντως ετσι σε γκριζο φοντο αλλα και στο 5.01 σε γκριζο φοντο ηταν χειροτερα

Για το grain effect που λες μαλλον επιδιδεινωθηκε στην οθονη σου με το πιο θερμο του 5.1.1 μπορει στο 5.0.1 να μην ητανε απολυτα εμφανες

ΚαΙ εγω πειραματιζομαι με color values μεσω του guide αυτου αλλα δεν εχω καταληξει καπου ικανοποιητικα

Μερικοι ανεβασαν στο ζντιστοιχο thread του flex 2 στο xda αλλα μαλλον λογω της ιδιαιτεροτητας της οθονης χρειαζεται ο καθενας να βρει το καταλληλο για την οθονη του

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή: Δε λέω για το color banding σε γκρι φόντο.

Είναι παντού θεωρώ ορατό το φαινόμενο και δε ξέρω γιατί.

 

Εχώ θα κοιτάξω την πρόταση που έχει ο οδηγός με τα ψυχρά χρώματα γιατί αυτό είναι το γούστο μου.

Σίγουρα θα χρειαστεί λίγο σκάλισμα μέχρι να πετύχεις το ιδανικό αποτέλεσμα.

Πάντως είναι κρίμα για μία οθόνη που θα έπρεπε να την αναδείξει καλύτερα ένα update κάνουν αυτές τις βλακείες.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι και θέμα προτίμησης

Εγώ και στην 5.0.1 και τώρα με 5.1.1 έχω σε natural mode την ρύθμιση της οθόνης, είδα μια μιικρή διαφορά μετά το update, αλλά μικρή

Στα άλλα 2 modes μου φαινόνται υπερβολικά ψυχρά τα χρώματα και κορεσμένα κάπως

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστείς ότι την έχω βάλει στο "Ζωντανό" και πάλι μου φαίνονται θερμά !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο ζωντανό όλα τα χρώματα είναι τόσο καμμένα, δεν μπορώ να καταλάβω τι σου αρέσει...

περί ορέξεως..

 

Τι εννοείς ότι είναι τόσο καμμένα? Τα χρώματα της οθόνης του flex 2 στη ρύθμιση "ζωντανό" είναι ότι πιο κοντά σε amoled υπάρχει σε high end smartphone της lg. Για όσους λοιπόν είναι λάτρεις της έντασης του χρώματος και της αντίθεσης της οθόνης τότε αυτή η επιλογή είναι η ιδανικότερη. Το μόνο μειονέκτημα της οθόνης του flex 2 σε σχέση με μια amoled οθόνη είναι η φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο που εκεί χάνει κατακράτος το flex 2.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι είναι καμμένα/υπερκορεσμένα

Αυτή η ένταση και η αντίθεση, που στο δυναμικό πάει στο τέρμα, καίει τα χρώματα και χάνεις λεπτομέρειες π.χ. (πέρα από την χρώματα που βγαίνουν αρκετά off φυσικά)

 

Δηλαδή και την τηλεόραση σπίτι σου την βάζεις στο δυναμικό όταν βλέπεις ταινία για να βλέπεις πιο ζωντανά και εντυπωσιακά χρώματα;

Το δυναμικό mode υπάρχει για να "φαίνονται εντυπωσιακά" όπως είπες στα καταστήματα κυρίως και να "ψαρώνουν" οι καταναλωτές

 

Προτιμήσεις είναι αυτές δε λέω και ο καθένας φυσικά επιλέγει :)

Κι εγώ προτιμώ τις x-oled, αλλά να καταλαβαίνουμε και τι βλέπουμε και τι δεν βλέπουμε λίγο :p

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι είναι καμμένα/υπερκορεσμένα

Αυτή η ένταση και η αντίθεση, που στο δυναμικό πάει στο τέρμα, καίει τα χρώματα και χάνεις λεπτομέρειες π.χ. (πέρα από την χρώματα που βγαίνουν αρκετά off φυσικά)

 

Δηλαδή και την τηλεόραση σπίτι σου την βάζεις στο δυναμικό όταν βλέπεις ταινία για να βλέπεις πιο ζωντανά και εντυπωσιακά χρώματα;

Το δυναμικό mode υπάρχει για να "φαίνονται εντυπωσιακά" όπως είπες στα καταστήματα κυρίως και να "ψαρώνουν" οι καταναλωτές

 

Προτιμήσεις είναι αυτές δε λέω και ο καθένας φυσικά επιλέγει :)

Κι εγώ προτιμώ τις x-oled, αλλά να καταλαβαίνουμε και τι βλέπουμε και τι δεν βλέπουμε λίγο :p

 

Φίλε από τηλεόραση έχω μια Samsung fullHd και όντως αν βάλεις σε ταινία το δυναμικό πραγματικά το ευχαριστιέσαι.

Γενικώς μου αρέσει να βλέπω χρώμα και όχι μια ξεθωριασμένη οθόνη. Όσο για τη λεπτομέρια, πως γίνεται να χαθεί σε μια οθόνη 5 ιντσών που έχει ανάλυση full hd...? Τεσπα. Γούστα είναι αυτά :)

 

Αξίζει η αλλαγη απο g3 16g σε g flex 2 32g?

 

Αν το δείς από την πλευρά του design αξίζει, αν το δεις από την πλευρά της επεξεργαστικής ισχύς ανεβαίνεις ένα βήμα πρός τα πάνω, εάν το δείς από την πλευρά της ανάλυσης της οθόνης πας λίγο πίσω, αλλά πραγματικά τι παραπάνω σου δίνει η 2Κ οθόνη από τη fullHd στις 5 ίντσες...?

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει απο πλευρά ανάλυσης με αυτα που διάβασα δν εχει μεγαλες διάφορες, θα πρεπει να εισαι πολυ προσεκτικός για να καταλαβεις.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αλλαγη απο g3 16g σε g flex 2 32g?

Όπως είπε και ο geo-xar η διαφορά που θα δεις θα είναι σε design και σε οθόνη

Όταν λέω σε οθόνη δεν εννοώ σε ανάλυση αλλά στον τύπο της οθόνης ips vs p-oled. Εκεί είναι η μεγάλη διαφορά.

Σε επιδόσεις / καθημερινή χρήση δε νομίζω ότι θα προσέξεις διαφορά ή αν προσέξεις δεν είναι και σίγουρο προς ποια κατεύθυνση θα'ναι :p

 

Φίλε από τηλεόραση έχω μια Samsung fullHd και όντως αν βάλεις σε ταινία το δυναμικό πραγματικά το ευχαριστιέσαι.

Γενικώς μου αρέσει να βλέπω χρώμα και όχι μια ξεθωριασμένη οθόνη. Όσο για τη λεπτομέρια, πως γίνεται να χαθεί σε μια οθόνη 5 ιντσών που έχει ανάλυση full hd...? Τεσπα. Γούστα είναι αυτά :)

Ναι απλά η TV σου έχει κι ένα Cinema/movie picture mode που για κάποιο λόγο απέχει πολύ από το dynamic

Kάποιες έχουν και THX picture mode (πιστοποιήση THX) που επίσης απέχει πολύ

Και αν φέρεις επαγγελματία να σου καλιμπράρει την τηλεόραση επίσης θα δεις ότι θα απέχει πολύ

Δεν είναι τυχαίο αυτό ;)

 

Για την λεπτομέρεια αυτό που λέω δεν έχει σχέση με την ανάλυση

Φαντάσου μια εικόνα π.χ. όπου πέφτει μια σκιά πάνω στο έδαφος. Διακρίνονται στην σκιά αν και σκοτεινά, πέτρες χαλίκια κτλ

Σε dynamic mode πολλά μέρη αυτής της "λεπτομέρειας" χάνονται απλά θα φαίνεται μαύρο, δεν θα βλέπεις ούτε πέτρες ούτε καβουράκια στου γιαλού τα βοτσαλάκια :p

Αυτό εννοώ

 

Αυτή η απώλεια "πληροφορίας" αν θες καλύτερα είναι πολύ έντονη στο dynamic mode, στο flex 2 δηλαδή το παρατηρώ ακόμα και σε εικονίδια

χώρια που τα χρώματα βγαίνουν εντελώς off όπως είπα και πριν

 

Αλλά συμφωνώ κι εγώ προτιμήσεις είναι όλα αυτά στην τελική ;)

Απλά να καταλαβαίνουμε κιόλας την διαφορά τι βλέπουμε και τι δεν βλέπουμε κάθε φορά :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως συγκρίνοντας ταχύτητα του Flex2 μου με G3 συναδέλφου είναι η μέρα με τη νύχτα (ειδικά με την 5.1.1).

 

Και ο ίδιος όταν το ίδιο άρχισε να ψάχνεται, γιατί δεν πάει καλά η συσκευή του :p.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κατοχος G3 16GB σχεδον ενα χρονο , πριν ενα μηνα πηγα σε flex 2 , ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ σχεση το ενα κινητο με το αλλο , απιστευτα πιο γρηγορο το flex , ΚΑΝΕΝΑ κολημα και ολα ανοιγουν σφαιρα , ΠΟΛΥ καλυτερη μπαταρια και ελαφρος καλυτερη καμερα..

Τωρα για οθονη τα συγκρινα με G3 φιλου σε ιδιο βιντεο , δεν θα καταλαβεις διαφορες ... ελαφρος ειναι καλυτερη του flex2 , εχει πιο ζωντανα χρωματα ... π.χ. πιο βαθυ μπλε , κοκκινο ... κ.α.

( ηδη και αυτος αρχιζει να το σκεφτετε σοβαρα να δωσει ενα πουλημα στο g3 να παει σε flex...:lol: , μονο το χρωμα τον χαλαει που θελει σε ασπρο )

 

Το ηχειο του χαλαει κοσμο , πρωτη φορα σε κινητο εχω δει τοσο δυνατο ηχειο..... σωθηκα με το ξυπνητηρι ! ! :p

 

και το σημαντικοτερο που ειδα ειναι οτι το g3 με πεταγε εξω σε διαφορα παιχνιδια ( η εφαρμογη δεν ανταποκρινετε ) , ισως λογω της αναλυσης της οθονης δεν τα υποστήριζε, τα εβαλα στο flex2 και κει παιζουν μια χαρα .. :happy:

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Ποιό flex έχεις φίλε μου?? Με τα δύο ή τρία ram.

Εχω το g3 Με τα 3 ram αν πάρω το flex με τα 2g ram αξίζει ή να ψάξω για το άλλο Με τα 3

Ξέρει κάποιος φίλος που μπορώ να ψάξω για το. 32 flex 2 ??

 

κατοχος G3 16GB σχεδον ενα χρονο , πριν ενα μηνα πηγα σε flex 2 , ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ σχεση το ενα κινητο με το αλλο , απιστευτα πιο γρηγορο το flex , ΚΑΝΕΝΑ κολημα και ολα ανοιγουν σφαιρα , ΠΟΛΥ καλυτερη μπαταρια και ελαφρος καλυτερη καμερα..

Τωρα για οθονη τα συγκρινα με G3 φιλου σε ιδιο βιντεο , δεν θα καταλαβεις διαφορες ... ελαφρος ειναι καλυτερη του flex2 , εχει πιο ζωντανα χρωματα ... π.χ. πιο βαθυ μπλε , κοκκινο ... κ.α.

( ηδη και αυτος αρχιζει να το σκεφτετε σοβαρα να δωσει ενα πουλημα στο g3 να παει σε flex...:lol: , μονο το χρωμα τον χαλαει που θελει σε ασπρο )

 

Το ηχειο του χαλαει κοσμο , πρωτη φορα σε κινητο εχω δει τοσο δυνατο ηχειο..... σωθηκα με το ξυπνητηρι ! ! :p

 

και το σημαντικοτερο που ειδα ειναι οτι το g3 με πεταγε εξω σε διαφορα παιχνιδια ( η εφαρμογη δεν ανταποκρινετε ) , ισως λογω της αναλυσης της οθονης δεν τα υποστήριζε, τα εβαλα στο flex2 και κει παιζουν μια χαρα .. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά Μηνά τα είχα και τα δύο. Από θέμα ταχύτητας ακόμα και το flex2 με τα 2 gb ήταν γρηγορότερο από το g3 με τα 3gb. Από εκεί και πέρα από θέμα οθόνης μου άρεσε περισσότερο του g3. Από θέμα κάμερας θεωρώ πως ήταν ισάξια. Από θέμα αυτονομίας ήταν ισάξια. Αυτό που με τρέλανε και το έδωσα ήταν το service που δεν είχε ανταλλακτικά, αυτό τώρα φυσικά μπορεί και να διορθώθηκε.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά Μηνά τα είχα και τα δύο. Από θέμα ταχύτητας ακόμα και το flex2 με τα 2 gb ήταν γρηγορότερο από το g3 με τα 3gb. Από εκεί και πέρα από θέμα οθόνης μου άρεσε περισσότερο του g3. Από θέμα κάμερας θεωρώ πως ήταν ισάξια. Από θέμα αυτονομίας ήταν ισάξια. Αυτό που με τρέλανε και το έδωσα ήταν το service που δεν είχε ανταλλακτικά, αυτό τώρα φυσικά μπορεί και να διορθώθηκε.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε. . . κρίμα όμως με την οθόνη που έχει το flex θα έπρεπε να έχει περίπτερο αυτονομία. . . Γιατί και το g3 αν είχε full hd οθόνη θα ήταν αισθητά πιο γρήγορο και με πολύ μεγαλύτερη αυτονομία . .

Το g flex 2 με τα 3 g ram που μπορώ να το βρω . . . ebay?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρη βοήθεια. Έχασα τη ρύθμιση που μπορούμε να τραβάμε φώτο ενώ βιντεοσκοπουμε.. Που είναι;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

κατοχος G3 16GB σχεδον ενα χρονο , πριν ενα μηνα πηγα σε flex 2 , ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ σχεση το ενα κινητο με το αλλο , απιστευτα πιο γρηγορο το flex , ΚΑΝΕΝΑ κολημα και ολα ανοιγουν σφαιρα , ΠΟΛΥ καλυτερη μπαταρια και ελαφρος καλυτερη καμερα..

Τωρα για οθονη τα συγκρινα με G3 φιλου σε ιδιο βιντεο , δεν θα καταλαβεις διαφορες ... ελαφρος ειναι καλυτερη του flex2 , εχει πιο ζωντανα χρωματα ... π.χ. πιο βαθυ μπλε , κοκκινο ... κ.α.

( ηδη και αυτος αρχιζει να το σκεφτετε σοβαρα να δωσει ενα πουλημα στο g3 να παει σε flex...:lol: , μονο το χρωμα τον χαλαει που θελει σε ασπρο )

 

Το ηχειο του χαλαει κοσμο , πρωτη φορα σε κινητο εχω δει τοσο δυνατο ηχειο..... σωθηκα με το ξυπνητηρι ! ! :p

 

και το σημαντικοτερο που ειδα ειναι οτι το g3 με πεταγε εξω σε διαφορα παιχνιδια ( η εφαρμογη δεν ανταποκρινετε ) , ισως λογω της αναλυσης της οθονης δεν τα υποστήριζε, τα εβαλα στο flex2 και κει παιζουν μια χαρα .. :happy:

Δεν έχω δουλέψει G3, αλλά αν εσείς που το έχετε κάνει βλέπετε ότι δεν έχει καμία σχέση με το Flex 2, θα συμπέρανα τότε ότι το G3 απλά δεν δίνει εμπειρία ναυαρχίδας, αλλά περισσότερο midrange συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δουλέψει G3, αλλά αν εσείς που το έχετε κάνει βλέπετε ότι δεν έχει καμία σχέση με το Flex 2, θα συμπέρανα τότε ότι το G3 απλά δεν δίνει εμπειρία ναυαρχίδας, αλλά περισσότερο midrange συσκευής

 

Το θέμα είναι ότι το LG G3 είναι η αμέσως προηγούμενη ναυαρχίδα από το LG G4 όπως αντίστοιχα το Galaxy S6 ακολουθεί το Galaxy S5.

Τα flex μπορούμε να πούμε πως ανήκουν σε διαφορετική κατηγορία όπως τα Note στην Samsung, όμως έχεις δίκιο ότι επειδή το τελευταίο μοντέλο της σειράς flex παρουσιάστηκε σχεδόν ταυτόχρονα με το G3 και οι διαφορές μεταξύ τους δεν είναι μεγάλες έτσι μοιραία θα γίνει σύγκριση μεταξύ τους...

 

Έχει ξαναειπωθεί, είπα να ρωτήσω μήπως έχει βρει κανένας την απάντηση από το xda η αλλού, έχετε βρει πως γίνεται το flex 2 να υποστηρίξει τις λειτουργίες όπως να μένει ανοιχτή η οθόνη όταν διαβάζεις και να βγάζεις φωτογραφία με χειρονομία? Αυτές οι λειτουργίες υποστηρίζονται ακόμα και από το LG G2...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν οι χειρονομίες ούτε το smart stay.

Επίσης απ΄οσο εχω καταλάβει ουτε εκδοση με 3gb ram δε βγήκε. Ακόμα και τα 32άρα 2γίγα έχουν.

Ισως να υπαρχει η κορεάτικη έκδοση με 3γίγα αλλά και εγώ δεν ένιωσα ποτέ τη συσκευή να μένει από μνήμη.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν οι χειρονομίες ούτε το smart stay.

Επίσης απ΄οσο εχω καταλάβει ουτε εκδοση με 3gb ram δε βγήκε. Ακόμα και τα 32άρα 2γίγα έχουν.

Ισως να υπαρχει η κορεάτικη έκδοση με 3γίγα αλλά και εγώ δεν ένιωσα ποτέ τη συσκευή να μένει από μνήμη.

 

Όποτε και το κόκκινο με τα 32g έχει 2 g ram .. . .

Αν δεν έχει έρθει Ευρώπη με κινεζικές εκδόσεις δεν θέλω να μπλέξω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...