Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά ο κύριος λόγος που το επέλεξα εγώ ήταν η οθόνη του και το design του γενικότερα :)

Αυτά είναι τα δυνατά του σημεία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το δεις θα το καταλάβεις. Αν το καταλάβεις και σε ενοχλήσει δεν έχεις και πολλές επιλογές.

Αν δεν το έχεις καταλάβει, μην ασχολείσαι.

 

Δεν έχει θέμα με τα χρώματα, έχει χρωματάρες με κάποιες αδυναμίες όπως όλες οι οθόνες ;)

 

Ευχαριστω πολυ παιδια. Η δικη μου εχει σιγουρα θεμα κ χρήζει αλλαγης. Θα το επιστρεψω στον πωλητη και θα ψαξω για αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ο κύριος λόγος που το επέλεξα εγώ ήταν η οθόνη του και το design του γενικότερα :)

Αυτά είναι τα δυνατά του σημεία

 

Σα σχέδιο δεν είναι κάτι ρηξικελευθο αλλά η εμπειρία χρήσης στις διαστάσεις αυτές είναι "αλλού" λόγω κυρτότητας.

Νιώθω πιο άνετα στο να το χειρίζομαι από ότι το G2 χώρια που επί της ουσίας η οθόνη αυτή είναι πάντα προστατευμένη λόγω κυρτότητας (ή εγώ έτσι νιώθω :p).

 

Επίσης στην τιμή που έχει τώρα και έπαιξε και στη voda τότε είναι ο ορισμός του VFM.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτονομία πως παει βρε παιδιά σε σχέση με τζι2; Μαμά χωρίς Ρουτ.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όπως και οι προηγούμενες συσκευές μου.4 ώρες sot.στο τέλος τγς μέρας φόρτιση.με πολυ wifi χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Σα σχέδιο δεν είναι κάτι ρηξικελευθο αλλά η εμπειρία χρήσης στις διαστάσεις αυτές είναι "αλλού" λόγω κυρτότητας.

Νιώθω πιο άνετα στο να το χειρίζομαι από ότι το G2 χώρια που επί της ουσίας η οθόνη αυτή είναι πάντα προστατευμένη λόγω κυρτότητας (ή εγώ έτσι νιώθω :p).

 

Επίσης στην τιμή που έχει τώρα και έπαιξε και στη voda τότε είναι ο ορισμός του VFM.

Βασικά όταν πιάνω πλέον άλλο κινητό στο χέρι μου, νιώθω ότι έχει κάποιο θέμα, σα να έχει αντίθετη κυρτότητα με αυτή του flex 2, μου φαίνεται πολύ παράξενο και άβολο κάπως :P

 

Από μπαταρία μην περιμένεις κάτι ιδιαίτερο komias, οι X-LED έχουν και τα πλην τους :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το sar (eu) της συσκευής ποιο είναι σας παρακαλω πολύ; Γενικά διαβάζω πάντως ότι η συσκευή τα σπάει στα λεφτά της. Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

Απο ebay ήταν η τιμή αυτη!

 

μαλιστα ευχαριστω! Προτιμω κανενα αμαζον γιατι εχω ακουσει διαφορα για την οθονη του και μην εχω κανενα θεμα με σερβις! Γερμανια παντως βλεπω το 16αρι ειναι στα 275

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορω να βαλω το app της καμερας του s6 στο flex2?

Kαλη η καμερα του αλλα μου λυπουν οι λυτουργιες της καμερας του s6

Η εστω την εφαρμογη καμερας που ειχε το 1ο φλεξ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά το πήρα και εγώ σήμερα, από γνωστό μαγαζι της ομόνοιας δίπλα στο χόντο, είχε άλλα 2 κομμάτια. Παιδιά ενδιαφέρομαι για ζελατίνα και θήκη, πού μπορώ να βρώ από Ελλάδα; :)
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά!

http://www.extreme-mobile.gr/c.G-Flex-2-H959.315733.html

Μετά από ένα γρήγορο ψάξιμο!

 

Καλησπέρα, τελικά το πήρα και εγώ σήμερα, από γνωστό μαγαζι της ομόνοιας δίπλα στο χόντο, είχε άλλα 2 κομμάτια. Παιδιά ενδιαφέρομαι για ζελατίνα και θήκη, πού μπορώ να βρώ από Ελλάδα; :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και απο εμενα προσφατα κάτοχός lg g flex 2! Ειμαι κατοχος του εν λογω κινητου εχω κ 6 μερες και μεχρι και σήμερα ημουν κατ ευχαριστημενος απο την συσκευή!

Φοβερη οθονη, πολυ καλη ποιοτητα κλησης κ ηχου, γρηγορος επεξεργαστής γενικα πληρουσε κ πληρει ολες μου τις προϋποθέσεις για ενα ολοκληρωμενο smartphone.

Σημερα ομως αναπαντεχα το double tap άρχισε να μην αποκρίνεται αναγκάστηκα να το επανεκκίνηση κ εν συνεχεία αφού μου ξανά εμφάνισε το κόλλημα (δλδ στην αρχή δεν αποκρινονταν η οθόνη κ μετα δεν αποκρινονταν κ η αφή στο μενού και γενικά στις λειτουργίες του τηλεφώνου) αναγκάστηκα να το επαναφέρω στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις. Μέχρι στιγμής όλα καλά αλλά το όλο θέμα με έκανε να αμφιβάλλω για την σταθερότητα της συσκευής.

 

Μήπως έχω κάνει κάτι λάθος? Ή μήπως πρέπει να το πάω πίσω στο κατάστημα Π το αγόρασα, γτ ενδεχομένως να πρόκειται για ελαττωματικό μοντέλο όπως σκέφτηκα... Δεν ξέρω τι να κάνω... Καμία ιδέα?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Kατ' αρχάς ψυχραιμία !

Πέραν της οθόνης που μερικοί δίνουν σημασία και άλλοι όχι για το πως φαίνονται κάποια χρώματα σε συγκεκριμένες συνθήκες θεωρώ ότι είναι εντελώς απροβλημάτιστο σα συσκευή στα υπόλοιπα.

 

Πρωτού βιαστείς να μπεις σε διαδικασίες επιστροφών κλπ βεβαιώσου ότι δεν επαναλαμβάνεται το ζήτημα.

Εαν ναι θα σου πρότεινα κατευθείαν στην LG και μη μπλέκεις με μαγαζιά γιατί κατά πάσα πιθανότητα η διαδικασία επιστροφής σε συνθηκες DOA (χαλασμένο εξ αρχής δλδ) έχει εκπνεύσει (7 ημέρες από την αγορά).

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως μπορω να βεβαιωθώ? Δλδ αν μου το κάνει ξανά μετά από 1 εβδομάδα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως αύριο Θ επικοινωνήσω και με το κατάστημα, η εγγύηση κάλυπτε θέματα software?

 

Κρίμα όμως γη ήμουν τόσο εντυπωσιασμένος από την συσκευή κ γενικά δίνει την αίσθηση premium συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το πήρα χθες και είμαι πολύ ευχαρισημενος, το μόνο που δεν βρίσκεις εύκολα αξεσουάρ. Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως μπορω να βεβαιωθώ? Δλδ αν μου το κάνει ξανά μετά από 1 εβδομάδα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως αύριο Θ επικοινωνήσω και με το κατάστημα, η εγγύηση κάλυπτε θέματα software?

 

Κρίμα όμως γη ήμουν τόσο εντυπωσιασμένος από την συσκευή κ γενικά δίνει την αίσθηση premium συσκευής.

 

Αν το έχεις κάνει update στην 5.1.1 και έχιες κάνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν έχει κάτι άλλο να σου κάνει το σέρβις.

Τα υπόλοιπα είναι θέμα hardware. Αν είναι θέμα software εύχεσαι να λυθεί με το επόμενο update.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν ειναι σβηστη η οθονη ειναι μαυρη εντελως ή πρασινιζει ελαφρως οπως οι amoled ths Samsung?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως το πόσο δυνατό φως τη χτυπάει. Σε φυσιολογικές συνθήκςε φαίνεται ελαφρώς πιο ανοιχτή από το πλαίσιο, σε σκοτεινές συνθήκες φαίνεται ενιαία, σε απευθείας έκθεση σε φουλ ήλιο εμένα μου φαίνεται γκρι.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορω να βαλω το app της καμερας του s6 στο flex2?

Kαλη η καμερα του αλλα μου λείπουν οι λειτουργίες της καμερας του s6

Η εστω την εφαρμογη καμερας που ειχε το 1ο φλεξ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολις απεκτησα την συσκευη

δυο ερωτησεις πρωτον θα ηθελα να ρωτησω στην πρωτη φορτιση πρεπει να πεσει η μπαταρια γυρω στο 10-15% και μετα να φορτισω ετσι; να αφησω να φορτισει μεχρι να φτασει 100% η να περιμενω καποιες ωρες παραπανω;

 

δευτερον ενεργοποιησα και συνδεσα την συσκευη μεσω wifi και εκανε ενημερωση εφαρμογων κλπ μου εμφανησε ομως και ενημερωση λογισμικου και τωρα κατεβαινει η ερωτηση μου ειναι πρεπει τωρα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πριν εγκαταστησω το νεο λογισμικο η οχι;

η εκδοση που εχει ηδη τωρα ειναι η 5.0.1

Edited by dilimma
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις αφού βάλεις την 5.1.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατ αρχήν μεγειά. Θα κάνεις επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αφού εγκαταστήσεις την 5.1.1.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου αυτο εκανα..κατι ασχημο που παρατηρησα με την οθονη ειναι πως δεν ειναι και τοσο να το πω "καθαρη" δηλαδη ειδικα σε γκρι φοντο εχω παρατηρησει ανομοιομορφια καθετες σκουρες γραμμες κλπ σε γκρι φοντο φαινεται περισσοτερο ειναι θεμα της οθονης μου η γενικο;
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...