Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά έχω πάθει πλάκα και δεν ξέρω το λόγο. Πήρα μπακ απ με την εφαρμογή my back up pro, το πέρασα στην κάρτα και όταν πάω να κάνω επαναφορά αρχείων ουσιαστικά μου μεταφέρει το back up στην εσωτερική μνήμη. Μίλησα με την τεχνική υποστήριξη της rerware και τρελάθηκαν και αυτοί. Αύριο νωρίς το πρωί θα τσεκάρω εάν η κάρτα είναι γνήσια. Ένα άλλο κουφό που έπαθα είναι ότι μετέφερα την εφαρμογή στην κάρτα και εξαφανίστηκε εντελώς, ούτε εγκατάσταση μπορεί να κάνω αλλά ούτε απεγκατάσταση έχεις καμία ιδέα πως μπορώ να την επαναφέρω; Ευχαριστώ

Από αυτά που λες η πιθανότητα η κάρτα να είναι μούφα είναι πολύ αυξημένη.

Μιλα με Samsung να δεις αν μπορείς να εξακριβώσεις τι παίζει.

Εδώ που τα λέμε καλύτερα μαϊμού να είναι η κάρτα πάρα να ευθύνεται το κινητό και τρέχεις service.

 

 

Πηρα τηλεφωνο στην procordia και τους ειπα οτι η οθονη που μου αλλαξαν εχει και αυτη προβλημα.

Μου ειπαν να το στειλω παλι εκει για να το δουνε και οτι εχουν διαθεσιμα ανταλακτικα.

Το τηλεφωνο το εδωσα παλι στον συνεργατη τους '''ΚΕΝΤΡΟ ΨΗΦΙΑΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΕΠΕ ... Εξουσιοδοτημένο Service. Γούναρη 26 Πατρα''' και θα το στειλουν παλι αυτοι στην procordia

Αυτα........

Θανάση τι γίνεται με την οθόνη στην άλλαξαν η στο περίμενε ακομα;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τριτη-τεταρτη που τους πηρα τηλεφωνο τους ειπα να τσεκαρουν προσεκτικα την οθονη γιατι αν εχει παλι προβλημα θα το ξαναστειλω και δεν εχω ορεξη να χανω βδομαδες στο πανω-κατω. Τους ειπα να τσεκαρουν προσεκτικα σε γκρι χρωμα και σε 0% φωτεινοτητα.

(και) Σημερα που πηρα τηλεφωνο στην procordia μου ειπαν οτι εχουν αλλαξει τεσσερις οθονες στο δικο μου και ολες ειχαν προβλημα. Δυστυχως δεν εχουν αλλη διαθεσιμη αυτη τι στιγμη και περιμενουν και αυτοι νεα για τη διαθεσιμοτητα απο την lg.

Ειδαν οτι το αγορασα απο το γερμανο και μου ειπαν αν θελω να μου δωσουν πιστωτικο την αξια του τηλεφωνου και να αγορασω με αυτα τα χρηματα κατι αλλο απο το γερμανο (γελανε και οι πετρες...........), φυσικα δεν δεχτηκα. Εγω το flex 2 ηθελα και το αγορασα οταν μπηκα σε καταστημα γερμανος.-

Αυριο θα παρω παλι τηλεφωνο στην procordia και αν δεν ξερουν τι και πως θα παρω και στην lg να τους τα πω.

 

Πρωτη φορα με smartphone lg και με αυτη την κατρακυλα που αντιμετωπιζω με αυτους θα το σκεφτω αν θα ξαναδουνε τον οβολο μου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μαϊμού η κάρτα πάλι καλά που ζήτησα refund στο eBay αν και ο πωλητής βλέπω εξαφανίστηκε κλασικά.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μαϊμού η κάρτα πάλι καλά που ζήτησα refund στο eBay αν και ο πωλητής βλέπω εξαφανίστηκε κλασικά.

Ειδες? Και πηγες να βγαλεις σκαρτο το τηλ.;)

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Ειδες? Και πβγες να βγαλεις σκαρτο το τηλ.;)

 

Έλα ντε, αφού γλύτωσα το κάζο της οθόνης Ε όχι να το πάθω από sd. Τελικά με βλέπω να κόβω ψώνια από έξω αλλά το καπέλο στην Ελλάδα δεν παίζεται. Πήρα γνήσια quick circle κόκκινη από έξω με 30€ και Ελλάδα 55€ η ταρίφα είναι να ω τρελαίνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μαϊμού η κάρτα πάλι καλά που ζήτησα refund στο eBay αν και ο πωλητής βλέπω εξαφανίστηκε κλασικά.

Βασικά ήταν σίγουρο, αλλά σου αφήσαμε και 1% να ελπίζεις :P

Τα ψώνια από έξω γιατί να τα κόψεις; Απλά προσέχεις από που ψωνίζεις

microsd + ebay = :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσο είναι στο σέρβις σαν ενημερώνουν για την πορεία του;

 

Εγώ την Τετάρτη (3η προσπάθεια μέσω livechat) έμαθα ότι περιμένουν πλακέτα.

Το κινητό είναι στα χέρια τους από τις 9/6 άρα κλείνει σχεδόν 2η εργάσιμη εβδομάδα.

 

Καμία ενημέρωση από μέρους τους. Περιμένουν το ανταλλακτικό η τελευταια ενημέρωση.

Φυσιολογικοί οι χρόνοι αυτοί και η μη-ενημέρωση;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι σημαντικό. Πως κάνω add user?!

Μέχρι τώρα δεν το είχα χρειαστεί ιδιαίτερα. Όταν κάνω pull down το notification bar δεν βλέπω το user icon πάνω δεξιά, δίπλα από το εικονίδιο των ρυθμίσεων. Με 5.0.1 είμαι v10e

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσο είναι στο σέρβις σαν ενημερώνουν για την πορεία του;

 

Εγώ την Τετάρτη (3η προσπάθεια μέσω livechat) έμαθα ότι περιμένουν πλακέτα.

Το κινητό είναι στα χέρια τους από τις 9/6 άρα κλείνει σχεδόν 2η εργάσιμη εβδομάδα.

 

Καμία ενημέρωση από μέρους τους. Περιμένουν το ανταλλακτικό η τελευταια ενημέρωση.

Φυσιολογικοί οι χρόνοι αυτοί και η μη-ενημέρωση;

Πάρε τηλέφωνο μην στηρίζεσαι πάνω τους αποκλειστικά και στην οποία διάθεση τους να ρωτάς αν ήρθε πλακέτα η όχι ακόμα.

Είναι για γέλια και για κλάματα τελικά.

Στις 5-10 οθόνες η μια να κάτσει νορμάλ.

Τα έχουν ισοπεδώσει όλα μου φαίνεται.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δε τη βλέπω καλά την P-OLED, αν και ξεκίνησε με τρομερές περγαμηνές

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ο επεξεργαστής είναι 64 bit και δουλεύει στα 32 bit ? Είναι κλειδωμένο ? Παίζει να ξεκλειδώσει με lollipop ?

Είναι 64 bit και δουλεύει στα 64 bit. Τι εννοείς είναι κλειδωμένο; lollipop έχει το τηλέφωνο...με 5.0.1 ξεκίνησε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Βλαση. Ολα καλα με το τηλ βλεπω αφου ταλαιπωρήθηκες βεβαια. Αστα και γω ψιλογκαντεμης ειμαι ρε συ. Και το πρωτο G4 το αλλαξα Doa για εντονο bleeding.

Να ρωτησω κατι. Μηπως καποιος γνωριζει το οριο θερμοκρασιας του 810;

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Βλαση. Ολα καλα με το τηλ βλεπω αφου ταλαιπωρήθηκες βεβαια. Αστα και γω ψιλογκαντεμης ειμαι ρε συ. Και το πρωτο G4 το αλλαξα Doa για εντονο bleeding.

Να ρωτησω κατι. Μηπως καποιος γνωριζει το οριο θερμοκρασιας του 810;

 

νομιζω οτι στους 120 κλεινει το τηλεφωνο απο μονο του. Μπορεις να το ανοιξεις ξανα στους 115 και κατω.

\System\etc\thermal-engine-8994.conf

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι στους 120 κλεινει το τηλεφωνο απο μονο του. Μπορεις να το ανοιξεις ξανα στους 115 και κατω.

\System\etc\thermal-engine-8994.conf

Δεν νομιζω να ειναι ετσι διοτι ειναι αλλη αρχιτεκτονικη 20nm και αν βαλω απο το G4 που καταφερα να το φτασω 58 βαθμους στο cpu και μου εκλεισε μονο του εφόσον πρωτα με προειδοποιησε καπως ετσι θα ειναι και αυτο. Απλα εγω παρατηρησα οτι το κινητο καλοκαιριατικα ξεκιναει να δουλευει απο 27 βαθμους και οταν το σκαλιζεις δουλευει στο 35αρι και στα games ανεβαινει πολυ πολυ σιγα και σταθερα το πολυ εως 48 και μετα την ριχνει και ουτο καθεξης. Και μιλαω για 30+ βαθμους στον χωρο οποτε το χειμωνα θα ειναι παρα πολυ κρυο.

Ομως η αληθεια ειναι οτι παρολου που λεμε 48 βαθμους αυτην την θερμοκρασια την βγάζει στο πανω μερος της οθονης και πισω στην καμερα και το νιωθεις ζεστο.

Γι αυτο ρωταω διοτι συνηθισμενος απο το g3 που ανεβοκατεβαινε η θερμοκρασια του cpu σαν τρελλη απο 40 εως και 80 μου φανηκε περίεργο. Και εκεινο εκλεινε στους 88 αν δεν κανω λαθως.

Εδω αλλαζει τελειως η συμπεριφορα και θυμιζει τους x86 intel.

Αρα αν ειναι ετσι στο flex2 σίγουρα δεν ειναι τοσο ψηλα τα ορια.

Εσείς μεχρι που το εχετε δει να φτανει το cpu?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει καπου εικονιδιο για φακο?

Δε το βρισκω οπως το G3

Να του περασω ξεχωριστό app?

Tks

pit mykonos
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι ετσι διοτι ειναι αλλη αρχιτεκτονικη 20nm και αν βαλω απο το G4 που καταφερα να το φτασω 58 βαθμους στο cpu και μου εκλεισε μονο του εφόσον πρωτα με προειδοποιησε καπως ετσι θα ειναι και αυτο. Απλα εγω παρατηρησα οτι το κινητο καλοκαιριατικα ξεκιναει να δουλευει απο 27 βαθμους και οταν το σκαλιζεις δουλευει στο 35αρι και στα games ανεβαινει πολυ πολυ σιγα και σταθερα το πολυ εως 48 και μετα την ριχνει και ουτο καθεξης. Και μιλαω για 30+ βαθμους στον χωρο οποτε το χειμωνα θα ειναι παρα πολυ κρυο.

Ομως η αληθεια ειναι οτι παρολου που λεμε 48 βαθμους αυτην την θερμοκρασια την βγάζει στο πανω μερος της οθονης και πισω στην καμερα και το νιωθεις ζεστο.

Γι αυτο ρωταω διοτι συνηθισμενος απο το g3 που ανεβοκατεβαινε η θερμοκρασια του cpu σαν τρελλη απο 40 εως και 80 μου φανηκε περίεργο. Και εκεινο εκλεινε στους 88 αν δεν κανω λαθως.

Εδω αλλαζει τελειως η συμπεριφορα και θυμιζει τους x86 intel.

Αρα αν ειναι ετσι στο flex2 σίγουρα δεν ειναι τοσο ψηλα τα ορια.

Εσείς μεχρι που το εχετε δει να φτανει το cpu?

 

στο oneplus μου που πειραματιζομουν με overclocking γυρω στους 93 εκανε reboot λογω θερμοτητας. Στο sto flex 2 πανω απο 65 βαθμους δεν ειδα (αφου στους 58 κανει throttling και μειωνει τους πυρηνες.) μονο με oc και full πυρηνες θα φτασει τα 100+(custom kernel κτλ)

Link to comment
Share on other sites

στο oneplus μου που πειραματιζομουν με overclocking γυρω στους 93 εκανε reboot λογω θερμοτητας. Στο sto flex 2 πανω απο 65 βαθμους δεν ειδα (αφου στους 58 κανει throttling και μειωνει τους πυρηνες.) μονο με oc και full πυρηνες θα φτασει τα 100+(custom kernel κτλ)

Αυτο λεω πανω απο 60 λογικα δεν θα εχει οπως το G4 απλα ανεβαινει πολυ αργα. Αλλο το one plus.

Ειναι 32bit και ειναι οπως το G3

Εμενα το G4 που το εβαλα gps στον ηλιο στο μπαρπμριζ και ειχε καμια 45αρια βαθμους μεσα στο αμαξι εφτασε 58 και μετα απο λιγο εβγαλε μυνημα πως θα απενεργοποιηθει για ασφαλεια. Αλλα το ειχα και θηκη μαυρη σιλικονης χοντρη,μαυρο το αμαξι, κλιματιστικο κλειστο και καταλαβαινεις. Αλλα η αλήθεια ειναι ότι το επιδιωξα για να δω ορια αλλα μετα δεν μου αρεσε και φοβηθηκα μην εχει προβλημα. Ομως σαν κινητο ποτε δεν ειχε σε αλλη περιπτωση θεμα. Αλλα η αληθεια ειναι οτι και αυτο οπως και ολα τα κινητα αν το ζορισεις ζεσταίνεται και ας δειχνει 45αρια τα οποια φαινονται πολυ πιο καλα απο τα 75αρια των snapdragon της σειρας 800.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω πανω απο 60 λογικα δεν θα εχει οπως το G4 απλα ανεβαινει πολυ αργα. Αλλο το one plus.

Ειναι 32bit και ειναι οπως το G3

Εμενα το G4 που το εβαλα gps στον ηλιο στο μπαρπμριζ και ειχε καμια 45αρια βαθμους μεσα στο αμαξι εφτασε 58 και μετα απο λιγο εβγαλε μυνημα πως θα απενεργοποιηθει για ασφαλεια. Αλλα το ειχα και θηκη μαυρη σιλικονης χοντρη,μαυρο το αμαξι, κλιματιστικο κλειστο και καταλαβαινεις. Αλλα η αλήθεια ειναι ότι το επιδιωξα για να δω ορια αλλα μετα δεν μου αρεσε και φοβηθηκα μην εχει προβλημα. Ομως σαν κινητο ποτε δεν ειχε σε αλλη περιπτωση θεμα. Αλλα η αληθεια ειναι οτι και αυτο οπως και ολα τα κινητα αν το ζορισεις ζεσταίνεται και ας δειχνει 45αρια τα οποια φαινονται πολυ πιο καλα απο τα 75αρια των snapdragon της σειρας 800.

 

συμφωνουμε το οριο του chipset σου ανεφερα δεν ειπα οτι θα φτασει τοσο ψηλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

συμφωνουμε το οριο του chipset σου ανεφερα δεν ειπα οτι θα φτασει τοσο ψηλα

 

αν και νομιζω η lg αν τσεκαρεις το thermal config μπορουσε ανετα να βελτιωσει το throttling και οχι να προτιμα να ριχνει επιδοσεις

Link to comment
Share on other sites

συμφωνουμε το οριο του chipset σου ανεφερα δεν ειπα οτι θα φτασει τοσο ψηλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν και νομιζω η lg αν τσεκαρεις το thermal config μπορουσε ανετα να βελτιωσει το throttling και οχι να προτιμα να ριχνει επιδοσεις

Γενικα επρεπε να δωσουν και αλλες ανοχες διοτι προσωπικα στο G4 που εχω μου φανηκε λιγο το 58-60.

Αλλα γενικα πολυ καλη τεχνολογια απο την Qualcomm και ας λενε για υπερθερμανσεις κτλ. Με τα software update ολα φτιαχνουν. Τι να το κανω εγω το 70000 στο antutu (s6) οταν δεν εχω smooth λειτουργικο η οταν δεν μπορω να εχω σοβαρο multitasking.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από συνεχόμενα antuntu είδα 41 βαθμούς

Ειλικρινά ομως ναι μεν 41 αλλα η οθονουλα ειχε την θερμοκρασια της λιγο.

Ποσα ετρεξες?

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του κινητου απο την προσφορα μεγαλης εταιρειας,ειπα να κανω ενα review μετα την αναβαθμιση σε 5.1.1 .Οταν πηρα το κινητο ειχα τις φοβιες μου λογω των κριτικων για την υπερθερμανση και το lag του κινητου στο οποιο φταιει ο επεξεργαστης 810 που φοραει,οντως το κινητο ζεσταινοταν με απλη χρηση οταν το παρελαβα,βεβαια ολα αυτα αλλαξαν μετα την αναβαθμιση .Καταρχην το κινητο πλεον ειναι lag free(ειμαι hardcore gamer και δεν εχει κολησει το κινητο ουτε μια φορα σε gaming και ας τρεχουν απο πισω 5 apk ανοιχτα).Η αυτονομια του κινητου ειναι πολυ καλη,χωρις τρελη χρηση μου βγαζει ανετα 1,5 με 2 μερες χρηση.Με εντονη χρηση μου βγαζει μια μερα οριακα( π.χ 2-3 ωρες gaming,καμια ωρα gps,5-6 ωρες wifi και γενικα περιηγηση στο internet με 4g).H οθονη μετα την αναβαθμιση εγινε 2 κλικ πιο ζεστη σε θεμα χρωματων,μαλλον αυτο οφειλεται οτι θελουν να καλυψουν λιγακι καποιοι καποια προβληματακια που εχουν οι p-oled,στην φωτεινοτητα δεν αλλαξε κατι αν και θα ηθελα ενα κλικ παραπανω,παντως ειμαι αρκετα ευχαρηστημενος σε γενικες γραμμες.Η μεγαλη αλλαγη για μενα εγινε στο θεμα της θερμοκρασιας,(η ανωτερη θερμοκρασια που εχω δει στο κινητο ειναι 51 c οταν δουλευα το gps κανα 2ωρο τις ζεστες μερες και 45 c βαθμους μετα απο εντονο gaming θερμοκρασιες δωματιου,χωρις εντονες λειτουργιες το κινητο ειναι αναμεσα σε 30 με 36 βαθμους αναλογα την ζεστη του χωρου.

Κλεινωντας το θεμα, η συσκευη εχει αλλαξει εντυπωσιακα και ειναι οτι πιο vfm υπαρχει στην αγορα κατα την δικη μου γνωμη ξεκινωντας απο 400 -/+ :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...