Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως πιστεύω ότι ότι βλέπετε είναι μες στις κατασκευαστικές αδυναμίες της τεχνολογίες το πάνελ. Δε νομίζω ότι υπάρχει 100% σωστό πάνελ στο Flex2.

Απλά κάποια είναι χειρότερα και κάποιοι δίνουν περισσότερη βάση από άλλους.

 

Το δικό μου πχ δεν έχει κιτρινίλες αλλά color banding σε γκρι με 0% φωτεινότητα θα δω. Με απασχολεί ; Ευτυχώς όχι.

 

Τώρα, και να κλείνει που και που από μόνο του και να με αφήνει στη μέση του πουθενά χωρίς GPS πχ γιατί βάζω συχνά το κινητό για οδηγό, αυτό ναι, με απασχολεί

Κι όμως φίλε μου...Μόλις το παρέλαβα μετά την 4η Αλλαγή οθόνης και το τηλέφωνο επιτέλους είναι υποδειγματικό. Η οθόνη είναι υποδειγματική με μηδενικό banding και ΚΑΜΊΑ κιτρινίλα πουθενά...επιτέλους θα το χαρώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το καλό να το χαρείς λοιπόν. Ο μηχανικός παίζει να πήρε μια βδομάδα άδεια για να συνέλθει :p

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως φίλε μου...Μόλις το παρέλαβα μετά την 4η Αλλαγή οθόνης και το τηλέφωνο επιτέλους είναι υποδειγματικό. Η οθόνη είναι υποδειγματική με μηδενικό banding και ΚΑΜΊΑ κιτρινίλα πουθενά...επιτέλους θα το χαρώ...

Ε που θα πήγαινε,καποια στιγμή θα σου καθόταν νορμαλ panel.:p

Τέλος καλό ολα καλα λοιπον.

Για να δούμε του Θαναση τι δουλειά κάνανε.

 

Μπορεις να ανεβάσεις μια φωτό απο το z3 σε γκρι φόντο του lg οτι όντως δεν εχει ίχνος banding διοτι σε εμένα εχει ελαφρώς σε 0% δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα αλλα απο τη στιγμή αν εσένα δεν εχει να πάω να δοκιμάσω την τύχη μου :lol:

 

Η να κάτσω στα αυγά μου:confused:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παίζει η Lg φέτος να έχει 100% απώλεια στην Ελλάδα με τα flex 2. 300€ η τελική αγορά από ιδιώτες, 400€ κόστος οι οθόνες και η εργασία της procordia. Είμαι τυχερός γιατί έπεσα σε καλό κομμάτι αλλά εάν μου τύχαινε στραβή, επειδή είμαι και ανυπόμονος, θα πέταγα στα σκουπίδια ότι lg έχω σπίτι :lol:
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε εδω με 0% φωτεινότητα αυτο το περίεργο γκρι που μονο εκει φαίνεται πουθενά άλλου.

http://s18.postimg.org/fhq7151fd/image.jpg

 

http://s18.postimg.org/d4cunvce1/image.jpg

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως φίλε μου...Μόλις το παρέλαβα μετά την 4η Αλλαγή οθόνης και το τηλέφωνο επιτέλους είναι υποδειγματικό. Η οθόνη είναι υποδειγματική με μηδενικό banding και ΚΑΜΊΑ κιτρινίλα πουθενά...επιτέλους θα το χαρώ...

 

Επιτελους αγορινα να το χαρεις και συ λιγο.

Ευχομαι τιποτε αλλο απο εδω και περα.

Link to comment
Share on other sites

Ε που θα πήγαινε,καποια στιγμή θα σου καθόταν νορμαλ panel.:p

Τέλος καλό ολα καλα λοιπον.

Για να δούμε του Θαναση τι δουλειά κάνανε.

 

Μπορεις να ανεβάσεις μια φωτό απο το z3 σε γκρι φόντο του lg οτι όντως δεν εχει ίχνος banding διοτι σε εμένα εχει ελαφρώς σε 0% δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα αλλα απο τη στιγμή αν εσένα δεν εχει να πάω να δοκιμάσω την τύχη μου :lol:

 

Η να κάτσω στα αυγά μου:confused:

Να κάτσεις στα αυγά σου φίλε μου...Μην μπλέξεις πραγματικά...το βλέπω στο γκρι του tapatalk και είναι ομοιόμορφο και βαθύ το γκρι...πίστεψε με έχει συνηθίσει το μάτι μου πλέον στην τέλεια οθόνη του ζ3 οπότε κάθε τι χειρότερο το βλέπω πολύ πιο εύκολα...Θα προσπαθήσω αργότερα αν προλάβω να βάλω καμία φωτο...

Link to comment
Share on other sites

Εδω απο με φόντο το Tapatalk

http://s28.postimg.org/74kqfmxr1/image.jpg

 

http://s28.postimg.org/6qjeg1dnh/image.jpg

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω απο με φόντο το Tapatalk

http://s28.postimg.org/74kqfmxr1/image.jpg

 

http://s28.postimg.org/6qjeg1dnh/image.jpg

Έχεις θέμα δυστυχώς φίλε μου...το δικό μου είναι λευκό από άκρη σε άκρη και στο λευκό και στο γκρι του tapatalk...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις θέμα δυστυχώς φίλε μου...το δικό μου είναι λευκό από άκρη σε άκρη και στο λευκό και στο γκρι του tapatalk...

Καποια στιγμή αν προλάβω εως Παρασκευη θα τους το αφήσω,εφοςον σε εσένα ειναι πιο άψογο πλέον με το νέο panel.

Ετσι κι αλλιως δεν βιάζομαι,αν χρειαστεί 3-4 αντικαταστάσεις panel κάνουν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκεί...

Ωραία γιατι νόμιζα Χαϊδάρι ειναι που μου πέφτει πολυ μακρυά.

Το Ψυχικό ειναι πάλι μακρυά αλλα η μισή απόσταση :p

Αυριο τους το παραδίνω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία γιατι νόμιζα Χαϊδάρι ειναι που μου πέφτει πολυ μακρυά.

Το Ψυχικό ειναι πάλι μακρυά αλλα η μισή απόσταση :p

Αυριο τους το παραδίνω.

Χαϊδάρι είναι της Samsung τους έχω επισκεφτεί τρεις τέσσερις φορές...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως φίλε μου...Μόλις το παρέλαβα μετά την 4η Αλλαγή οθόνης και το τηλέφωνο επιτέλους είναι υποδειγματικό. Η οθόνη είναι υποδειγματική με μηδενικό banding και ΚΑΜΊΑ κιτρινίλα πουθενά...επιτέλους θα το χαρώ...

Επιτέλους Καλομιλητο και να το χαρείς !

 

Το έχω στείλει μέσο συνεργάτη τους και για αυτό δεν ξέρουν το όνομά μου, με το imei ρωτάω για την κατάσταση της πορείας.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους Καλομιλητο και να το χαρείς !

 

Το έχω στείλει μέσο συνεργάτη τους και για αυτό δεν ξέρουν το όνομά μου, με το imei ρωτάω για την κατάσταση της πορείας.

Να σαι καλά ρε Θανάση...ελπίζω και το δικό σου να έχει επισκευαστεί σωστά...Μου φέρες τύχη πάντως να ξέρεις...:p πάντως το τηλέφωνο ρε παιδιά είναι πανγρήγορο...το συγκρίνω με το z3 που έχω και είναι παντού πολύ πιο γρήγορο και και θα τολμήσω να πω ελάχιστα πιο smooth...με την 5.1.1 είναι άλλο τηλέφωνο πραγματικά...

Link to comment
Share on other sites

Όντως με την αναβάθμιση πήρε τα πάνω του ξεκάθαρα,οπως έπρεπε να ήταν από την αρχή.

Τώρα πλέον άνετα συγκρίνεται στα ίσια με περσινές και φετινές ναυαρχίδες.

Έβγαλε από πάνω του την κακή ρετσινιά και τη φημη του πάνω απ όλα που έβγαινε ολο αυτό το διάστημα με το αρχικο software.

Φαντάζομαι αν με την 5.1.1 το lg αναγεννήθηκε στο z3 θα φυσάει ακόμα περισσότερο όταν το πάρει τον άλλον μήνα.

Να λύσουμε τα θέματα με το panel και ολο μελι γάλα μετά:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά ρε Θανάση...ελπίζω και το δικό σου να έχει επισκευαστεί σωστά...Μου φέρες τύχη πάντως να ξέρεις...:p πάντως το τηλέφωνο ρε παιδιά είναι πανγρήγορο...το συγκρίνω με το z3 που έχω και είναι παντού πολύ πιο γρήγορο και και θα τολμήσω να πω ελάχιστα πιο smooth...με την 5.1.1 είναι άλλο τηλέφωνο πραγματικά...

Έπρεπε να τούς τα "χώσω" για την περίπτωση σου για να σου βάλουν σωστή οθόνη χαχαχαχα

 

Όντως με την αναβάθμιση πήρε τα πάνω του ξεκάθαρα,οπως έπρεπε να ήταν από την αρχή.

Τώρα πλέον άνετα συγκρίνεται στα ίσια με περσινές και φετινές ναυαρχίδες.

Έβγαλε από πάνω του την κακή ρετσινιά και τη φημη του πάνω απ όλα που έβγαινε ολο αυτό το διάστημα με το αρχικο software.

Φαντάζομαι αν με την 5.1.1 το lg αναγεννήθηκε στο z3 θα φυσάει ακόμα περισσότερο όταν το πάρει τον άλλον μήνα.

Να λύσουμε τα θέματα με το panel και ολο μελι γάλα μετά:p

 

Όλοι καλά λόγια λένε για την 5.1.1 ! Αύριο μακάρι να έχω καλό πάνελ να το χαρώ λίγες μέρες και μετά θα το δώσω στην αδελφή μου !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ανοιξα την θηκη του κινητου κ ειδα οτι η θηκη εχει αρπαξει απ την θερμοκρασια ειναι φυσιολογικο αυτο?οι αλλοι το εχετε δει?ειναι ελληνικο αγορασμενο προν ενα μηνα.κ εχει αρπαξει κ η θηκη η εξωτερικη αυτο ειδα αρχικα κ ανοιξα να δω τι γινεται κ μεσα..επισης ρε παιδιά το κινητο καιει υπερβολιΚα μου φενεται σε εντονη χρηση κ εχω μια εμπειρια με τα κινητα δεν ειναι οτι πηρα. Για πρωτη φορα τι να πω..σε εσας καιει αρκετα? Edited by filippos_04
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ανοιξα την θηκη του κινητου κ ειδα οτι η θηκη εχει αρπαξει απ την θερμοκρασια ειναι φυσιολογικο αυτο?οι αλλοι το εχετε δει?ειναι ελληνικο αγορασμενο προν ενα μηνα.κ εχει αρπαξει κ η θηκη η εξωτερικη αυτο ειδα αρχικα κ ανοιξα να δω τι γινεται κ μεσα..επισης ρε παιδιά το κινητο καιει υπερβολιΚα μου φενεται σε εντονη χρηση κ εχω μια εμπειρια με τα κινητα δεν ειναι οτι πηρα. Για πρωτη φορα τι να πω..σε εσας καιει αρκετα?

Φίλε μου το τρόλινγκ απαγορεύεται απ'τους κανόνες του φόρουμ... Μια σου στραβώνει και το ισιώνεις, μια σου αρπάζει η θήκη...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το τρόλινγκ απαγορεύεται απ'τους κανόνες του φόρουμ... Μια σου στραβώνει και το ισιώνεις, μια σου αρπάζει η θήκη...:rolleyes:

 

 

Μήπως το άφησε Πάνω σε κανα μάτι κουζίνας??

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει ολες τις ναυαρχιδες ολες!δεν ειχα ποτε αναλογο προβλημα με καμια τους ,κ γιαυτο γραφω εδω γιατι ειναι η πρωτη φορα που αντιμετωπιζω τετοιο προβλημα αν ειναι προβλημα κ θελω μια δευτερη γνωμη να ξερω τι θα κανω να το στηλω στο σερβις η οχι;Σε οποιοδηποτε αλλο θρετ δεν εχω πει αναλογα πραγματα ουτε ειμαι 15 να παιζω με τα λεφτα μου ειμαι 33 αυτα για τον φιλο που τον κουρασα..συγνωμη αλλα πες μου τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...