Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες πάντως, λογικά μπορείς να κλείσεις τον κόφτη

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν θες πάντως, λογικά μπορείς να κλείσεις τον κόφτη

 

 

Πως κλεινει ο καταραμενος! ???Οτι πιο εκνευριστικο εχει το κινητο !

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα προηγούμενα LG, μπαίνεις στο κρυφό μενού (3845#*(Αριθμός μοντέλου)#

 

Εκεί κλείνεις(η μάλλον, ανοίγεις) thermal mitigation και ένα άλλο που έχει (2 λογικά επιλογές, παρόμοια θα είναι)

 

Βέβαια στο flex 2 Ίσως δε μπαίνει στο μενού έτσι, δοκίμασε και από εδώ http://forum.xda-developers.com/g-flex2/help/hidden-menu-flex2-t3087725

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κλασική και δοκιμασμένη συνταγή πατάς συνεχόμενα το power button σε συνδυασμό με το volume up or down έως στρώσει.

Η το βάζεις στην φόρτιση και δοκιμάζεις αύριο το πρωί.

 

Πάντως ο κοφτης φωτεινότητας κάνει πιο τακτικά την εμφάνιση του με τα 35αρια έξω.

Μου κατεβάζει έως 80% το μέγιστο ποσοστό φωτεινότητας.

Όχι καμία τρελή χρήση.

Το μόνο καλό ότι μετά 1-2 λεπτά ψιλοηρεμιας επανέρχεται να το έχεις στο 100%

 

Καλημέρα το έκανα με τα κουμπιά και πέτυχε. Δίκιο έχεις γιατί το είχα λιώσει το κινητό και φαντάστικα τι έπαθε επειδή έβραζε λόγω ζέστης και πολύς ώρας gaming.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα προηγούμενα LG, μπαίνεις στο κρυφό μενού (3845#*(Αριθμός μοντέλου)#

 

Εκεί κλείνεις(η μάλλον, ανοίγεις) thermal mitigation και ένα άλλο που έχει (2 λογικά επιλογές, παρόμοια θα είναι)

 

Βέβαια στο flex 2 Ίσως δε μπαίνει στο μενού έτσι, δοκίμασε και από εδώ http://forum.xda-developers.com/g-flex2/help/hidden-menu-flex2-t3087725

Δοκίμασα δεν μπαίνει σε τέτοιο μενου.

Μάλλον θέλει root όπως αναφέρετε στο xda.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι χρήστες του flex βλαστημάνε για τις οθόνες κι εγώ για τη θερμοκρασία και τις micro sd. Καταρχάς αν και δεν ανεβάζει τρελές θερμοκρασίες σε σχέση με το g3 που είχα, κολλάει σε μαύρη οθόνη και πρέπει να το ξεκολλήσω με power button και volume down. Αναφορικά με sd έβαλα μια Samsung evo 128 gb και μου κολλάει το pc (όταν την αφαιρώ το pc διαβάζει το τηλέφωνο κανονικά). Στο pc βλέπω την κάρτα κανονικά και στο κινητό μέσω διαχείρισης εργασιών τις περισσότερες φορές δεν τη βλέπω. Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα δεν μπαίνει σε τέτοιο μενου.

Μάλλον θέλει root όπως αναφέρετε στο xda.

Μάλλον έκλεισαν την πρόσβαση με τον εύκολο τρόπο, κρίμα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι χρήστες του flex βλαστημάνε για τις οθόνες κι εγώ για τη θερμοκρασία και τις micro sd. Καταρχάς αν και δεν ανεβάζει τρελές θερμοκρασίες σε σχέση με το g3 που είχα, κολλάει σε μαύρη οθόνη και πρέπει να το ξεκολλήσω με power button και volume down. Αναφορικά με sd έβαλα μια Samsung evo 128 gb και μου κολλάει το pc (όταν την αφαιρώ το pc διαβάζει το τηλέφωνο κανονικά). Στο pc βλέπω την κάρτα κανονικά και στο κινητό μέσω διαχείρισης εργασιών τις περισσότερες φορές δεν τη βλέπω. Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό;

Εγω με 64αρα Samsung Pro δεν εχω κανένα θέμα.

http://www.samsung.com/us/computer/memory-storage-accessories/MB-MG64DA/AM

Ούτε μου εχει κολλήσει ουδεποτε ούτε με την 5.0.1 ούτε με την 5.1.1

Απλά ο κόφτης φωτεινότητας ειναι πιο επιθετικός πλέον,πριν με πήγαινε εως 90% τωρα στο 80% χωρις να ανεβάζει τρελές θερμοκρασίες.

Το πρόβλημα ειναι οταν εισαι σε εξωτερικό χωρο χωρις κλιματισμό που εκει υπάρχει θέμα διοτι άμα κατέβει στο 80% η φωτεινότητα δυσκολεύεσαι και υπό σκιά μαλιστα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι χρήστες του flex βλαστημάνε για τις οθόνες κι εγώ για τη θερμοκρασία και τις micro sd. Καταρχάς αν και δεν ανεβάζει τρελές θερμοκρασίες σε σχέση με το g3 που είχα, κολλάει σε μαύρη οθόνη και πρέπει να το ξεκολλήσω με power button και volume down. Αναφορικά με sd έβαλα μια Samsung evo 128 gb και μου κολλάει το pc (όταν την αφαιρώ το pc διαβάζει το τηλέφωνο κανονικά). Στο pc βλέπω την κάρτα κανονικά και στο κινητό μέσω διαχείρισης εργασιών τις περισσότερες φορές δεν τη βλέπω. Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό;

Οι θερμοκρασίες εμένα μου φαίνονται φυσιολογικές σε σχέση με προηγούμενα κινητά που είχα

Με sd δεν έχω κανένα πρόβλημα σαν αυτό που αναφέρεις.

Έχω δουλέψει με Samsung 32GB Class10 και τώρα είμαι με Kingston 64GB UHS-I U3

Μήπως η καρτούλα σου τρώει μπανάνες; Πάιζει και αυτό το σκηνικό, πολλές μαιμούδες. Είναι αυθεντική 100%;

Link to comment
Share on other sites

Οι θερμοκρασίες εμένα μου φαίνονται φυσιολογικές σε σχέση με προηγούμενα κινητά που είχα

Με sd δεν έχω κανένα πρόβλημα σαν αυτό που αναφέρεις.

Έχω δουλέψει με Samsung 32GB Class10 και τώρα είμαι με Kingston 64GB UHS-I U3

Μήπως η καρτούλα σου τρώει μπανάνες; Πάιζει και αυτό το σκηνικό, πολλές μαιμούδες. Είναι αυθεντική 100%;

 

Από ebay την πήρα αλλά ήταν σφραγισμένη και μου έχει σπάσει τα νεύρα. Και τώρα που μιλάμε πάλι δεν την εμφανίζει αλλά στο μενού αποθήκευση δε μου λέει τοποθέτηση κάρτας οπότε δεν είναι ότι δεν τη διαβάζει καθόλου. Τη διαβάζει πλήρως άμα κάνω διαγραφή περιεχομένου κάρτας. Μήπως όταν πέρασα την 5.1.1 έΠρεπε να κάνω και hard reset και τώρα τρώει κολλήματα;

Edited by kostas701
Link to comment
Share on other sites

Από ebay την πήρα αλλά ήταν σφραγισμένη και μου έχει σπάσει τα νεύρα. Και τώρα που μιλάμε πάλι δεν την εμφανίζει αλλά στο μενού αποθήκευση δε μου λέει τοποθέτηση κάρτας οπότε δεν είναι ότι δεν τη διαβάζει καθόλου.

Sorry που στο λέω αλλά από ebay είναι κατά 99% fake

Link to comment
Share on other sites

Sorry που στο λέω αλλά από ebay είναι κατά 99% fake

 

Μου τσάκισες την ψυχολογία :-) και δεν ήταν ακριβή περίπου 40€ και Samsung όχι κάποια no brand

Link to comment
Share on other sites

Μου τσάκισες την ψυχολογία :-) και δεν ήταν ακριβή περίπου 40€ και Samsung όχι κάποια no brand

μα την αγόρασες στην μισή τιμή απ'ότι κάνει κανονικά, τι περίμενες;

στείλε μήνυμα στο seller να σου κάνει refund κτλ ή/και ebay/paypal dispute

Link to comment
Share on other sites

μα την αγόρασες στην μισή τιμή απ'ότι κάνει κανονικά, τι περίμενες;

στείλε μήνυμα στο seller να σου κάνει refund κτλ ή/και ebay/paypal dispute

 

Μόλις το έκανα αλλά ρε γ...το Πόσο φθηνές είναι εξωτερικό σε σχέση με Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η micro sd που έχω πάρει είναι μια χαρά απλά κάτι παίζει με το τηλέφωνο. Σε card reader δουλεύει τέλεια,ή το κινητό δε δέχεται τόσο μεγάλες κάρτες (128gb) άσχετα εάν διαφημίζουν για 1tb ή πρόβλημα στη συσκευή. Βουρ για procordia γιατί με 8gb εσωτερική δουλειά δεν κάνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η micro sd που έχω πάρει είναι μια χαρά απλά κάτι παίζει με το τηλέφωνο. Σε card reader δουλεύει τέλεια,ή το κινητό δε δέχεται τόσο μεγάλες κάρτες (128gb) άσχετα εάν διαφημίζουν για 1tb ή πρόβλημα στη συσκευή. Βουρ για procordia γιατί με 8gb εσωτερική δουλειά δεν κάνουμε.

Πριν το πας δεν εχειςτην δυνατοτητα να δοκιμασεις καποια αλλη απο καποιον φιλο?

Γιατι παιζει και ασυμβατοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν το πας δεν εχειςτην δυνατοτητα να δοκιμασεις καποια αλλη απο καποιον φιλο?

Γιατι παιζει και ασυμβατοτητα.

 

Στις προδιαγραφές αναφέρει ότι δέχεται έως 1tb και δε βρήκα πουθενά θέμα για μη αποδεκτές κάρτες. Εκτός εάν μου κάνει σπάσιμο η LG γιατί έβαλα Samsung κάρτα :-)

Link to comment
Share on other sites

Στις προδιαγραφές αναφέρει ότι δέχεται έως 1tb και δε βρήκα πουθενά θέμα για μη αποδεκτές κάρτες. Εκτός εάν μου κάνει σπάσιμο η LG γιατί έβαλα Samsung κάρτα :-)

1tb ειναι πολυ ρε συ.

Συνηθως εως 128gb λενε.

Δες και εδω

http://m.gsmarena.com/lg_g_flex2-6916.php

Link to comment
Share on other sites

1tb ειναι πολυ ρε συ.

Συνηθως εως 128gb λενε.

Δες και εδω

http://m.gsmarena.com/lg_g_flex2-6916.php

 

Μια ερώτηση άμα γνωρίζεις, το g3 και το flex 2 υποστηρίζουν τα ίδια audio-video codecs; Πριν είχα το g3 και έκανα back up μέσω της εφαρμογής back up pro και πολλά βίντεο και εικόνες δεν ανοίγουν με την καμία.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση άμα γνωρίζεις, το g3 και το flex 2 υποστηρίζουν τα ίδια audio-video codecs; Πριν είχα το g3 και έκανα back up μέσω της εφαρμογής back up pro και πολλά βίντεο και εικόνες δεν ανοίγουν με την καμία.

Κοιτα σιγουρα το g3 στο hardware ειναι πιο αδυναμο και στο λεω σιγουρα διοτι προσπαθουσα να παιξω καποια βιντεο στα οποια το καρε δεν πηγαινε καλα και χρησιμοποιουσα mx player και software acceleration ωστε να τρεχουν καλα. Τωρα με το g4 τα ιδια βιντεο παιζουνε αψογα με hardware acceleration οποτε υποθετω το flex 2 λογο νεοτερης τεχνολογιας θα υποστηρίζει περισσοτερα.

Βαλε και συ τον MX Player να ησυχασεις.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα σιγουρα το g3 στο hardware ειναι πιο αδυναμο και στο λεω σιγουρα διοτι προσπαθουσα να παιξω καποια βιντεο στα οποια το καρε δεν πηγαινε καλα και χρησιμοποιουσα mx player και software acceleration ωστε να τρεχουν καλα. Τωρα με το g4 τα ιδια βιντεο παιζουνε αψογα με hardware acceleration οποτε υποθετω το flex 2 λογο νεοτερης τεχνολογιας θα υποστηρίζει περισσοτερα.

Βαλε και συ τον MX Player να ησυχασεις.

Έχω τον bs ο οποίος είναι εξίσου καλός. Θα δοκιμάσω και mx γιατί πραγματικά η μεταφορά του back up έχει γίνει σήριαλ, έχω φάει πόσες μέρες και ακόμα παλεύω με τα βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η micro sd που έχω πάρει είναι μια χαρά απλά κάτι παίζει με το τηλέφωνο. Σε card reader δουλεύει τέλεια,ή το κινητό δε δέχεται τόσο μεγάλες κάρτες (128gb) άσχετα εάν διαφημίζουν για 1tb ή πρόβλημα στη συσκευή. Βουρ για procordia γιατί με 8gb εσωτερική δουλειά δεν κάνουμε.

Sorry πως ακριβώς συμπέρανες ότι είναι μια χαρά;

Βάλε h2testw τουλάχιστον και κάνα άλλο ανάλογα τι θα σου βγάλει αυτό

 

https://www.raymond.cc/blog/test-and-detect-fake-or-counterfeit-usb-flash-drives-bought-from-ebay-with-h2testw/

Link to comment
Share on other sites

Sorry πως ακριβώς συμπέρανες ότι είναι μια χαρά;

Βάλε h2testw τουλάχιστον και κάνα άλλο ανάλογα τι θα σου βγάλει αυτό

 

https://www.raymond.cc/blog/test-and-detect-fake-or-counterfeit-usb-flash-drives-bought-from-ebay-with-h2testw/

 

Δούλευε καλά σε άλλο τηλέφωνο αλλά και η εγγραφή μέσω card reader ήταν μια χαρά. Θα δοκιμάσω όμως κάποιο από αυτά τα link που έστειλες για να βεβαιωθώ.

Link to comment
Share on other sites

Δούλευε καλά σε άλλο τηλέφωνο αλλά και η εγγραφή μέσω card reader ήταν μια χαρά. Θα δοκιμάσω όμως κάποιο από αυτά τα link που έστειλες για να βεβαιωθώ.

Ναι απλά το "δούλευε καλά" είναι κάπως σχετικό και ασαφές.

Μόνο που την πήρες από eBay 40€ πρέπει να την τσεκάρεις με όσους τρόπους μπορείς. H2testw οπωσδήποτε για αρχή. Εγώ παίζει να έστελνα και serial number στη Samsung για extra επιβεβαίωση.

Αν βγει αυθεντική θέλουμε το link να πάρουμε κι εμείς:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά το "δούλευε καλά" είναι κάπως σχετικό και ασαφές.

Μόνο που την πήρες από eBay 40€ πρέπει να την τσεκάρεις με όσους τρόπους μπορείς. H2testw οπωσδήποτε για αρχή. Εγώ παίζει να έστελνα και serial number στη Samsung για extra επιβεβαίωση.

Αν βγει αυθεντική θέλουμε το link να πάρουμε κι εμείς:p

 

Καλά έχω πάθει πλάκα και δεν ξέρω το λόγο. Πήρα μπακ απ με την εφαρμογή my back up pro, το πέρασα στην κάρτα και όταν πάω να κάνω επαναφορά αρχείων ουσιαστικά μου μεταφέρει το back up στην εσωτερική μνήμη. Μίλησα με την τεχνική υποστήριξη της rerware και τρελάθηκαν και αυτοί. Αύριο νωρίς το πρωί θα τσεκάρω εάν η κάρτα είναι γνήσια. Ένα άλλο κουφό που έπαθα είναι ότι μετέφερα την εφαρμογή στην κάρτα και εξαφανίστηκε εντελώς, ούτε εγκατάσταση μπορεί να κάνω αλλά ούτε απεγκατάσταση έχεις καμία ιδέα πως μπορώ να την επαναφέρω; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...