Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς παρατηρήσει αν στην 6 καθυστερεί να συνδεθεί στο wifi;;το χω πάθει..

 

Ναι ισχύει. Μπορείς να φλασάρεις τον παλιο driver του wifi αν το εχεις ρουταρει.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με ΟΤΑ την έβαλα και χωρίς restore απλά γτ έχω την εφαρμογή alpha access και αν την χάσω θέλει τηλ σε τράπεζες κλπ...

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο img της 6.0 (άκυρο, βγήκε αλλά όχι για το Ν6, βγήκε για όλα τα άλλα Ν)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς παρατηρήσει αν στην 6 καθυστερεί να συνδεθεί στο wifi;;το χω πάθει..

 

Σβήσε το ιστορικό του wifi, ίσως βοηθήσει τη κατάσταση.

Το κακό είναι ότι θα χάσεις όλα τα δίκτυα που έχουν αποθηκευτεί αλλά μικρο το κακό :)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο img της 6.0 (άκυρο, βγήκε αλλά όχι για το Ν6, βγήκε για όλα τα άλλα Ν)

Που το είδες; Στην επίσημη σελίδα δεν φαίνεται κάτι

Link to comment
Share on other sites

https://developers.google.com/android/nexus/images

είναι τα νένα images με τα security updates/fixes Νοεμβρίου :)

Link to comment
Share on other sites

https://developers.google.com/android/nexus/images

είναι τα νένα images με τα security updates/fixes Νοεμβρίου :)

Το δικό μας που είναι για το mm? Όλοι πήραν εκτός από εμάς:( Δε μας τα λέει καλά η Google πάντως, πάντα τελευταίοι παίρνουμε αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μας που είναι για το mm? Όλοι πήραν εκτός από εμάς:( Δε μας τα λέει καλά η Google πάντως, πάντα τελευταίοι παίρνουμε αναβάθμιση...

Βγήκε και για μας.;)

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω τίποτα. Να φταίει ότι πέρασα τη marshmallow χειροκίνητα;

Όχι δεν φταίει, θα σου έρθει. Χθες ανέβηκε στη σελίδα των nexus images, άρα τις επόμενες μέρες θα έρθει ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα και απο μενα......καινουριος στο αθλημα nexus με συσκευη nexus 6......πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα....ενα μικρο παραπονο με το σημα το κινητου.....οταν το εχω στο 2g ειναι τερμα πανω......οταν το βαζω στο 3g h 4g πεφτει μια γραμμη χωρις ομως να χω θεμα στις κλησεις η στα δεδομενα......νομιζα εφταιγε η sim οποτε εβαλα καινουρια nano sim απο τη wind.......παρακαλω τις αποψεις σας........
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα και απο μενα......καινουριος στο αθλημα nexus με συσκευη nexus 6......πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα....ενα μικρο παραπονο με το σημα το κινητου.....οταν το εχω στο 2g ειναι τερμα πανω......οταν το βαζω στο 3g h 4g πεφτει μια γραμμη χωρις ομως να χω θεμα στις κλησεις η στα δεδομενα......νομιζα εφταιγε η sim οποτε εβαλα καινουρια nano sim απο τη wind.......παρακαλω τις αποψεις σας........

 

Λογικά, έχει να κάνει με το σήμα της Wind (3g ή 4g) στην περιοχή σου. Μπορείς να το ελέγξεις είτε με κάποια άλλη σου συσκευή (αν έχεις άλλη κάρτα sim) ή με το σήμα κάποιου άλλου (με άλλο τηλέφωνο) στο ίδιο σημείο. Συνήθως, σε 3g (και ακόμα περισσότερο σε 4g) η ένδειξη σήματος είναι χαμηλότερη σε σχέση με 2g.

Link to comment
Share on other sites

Α...και κάτι τελευταίο....όταν πληκτρολογώντας το imei του κινητού μου σε κάποια site ταυτοποίησης imei μου βγάζει μοντελο κινητού motorola valocia... Tι είναι αυτό??????ευχαριστώ για τη βοήθεια....
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα και εγώ από τον Κωτσόβολο. Nordic που γράφει τι είναι; Για Σκανδιναβία προοριζόμενο; Επίσης, δώστε μου κάποιο link που βάζοντας το email σου δείχνει στοιχεία του τηλεφώνου.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Valocia τι σημαίνει; Επίσης, εμένα γράφει nordics retail lt gry. Αυτό είναι Λιθουανία;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Α...και κάτι τελευταίο....όταν πληκτρολογώντας το imei του κινητού μου σε κάποια site ταυτοποίησης imei μου βγάζει μοντελο κινητού motorola valocia... Tι είναι αυτό??????ευχαριστώ για τη βοήθεια....

 

Μάλλον κάποιος παλιός κωδικός της συσκευής που χρησιμοποίησε η motorola

Δεν σημαίνει τίποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα το παρέλαβα και εγώ από τον Κωτσόβολο. Nordic που γράφει τι είναι; Για Σκανδιναβία προοριζόμενο; Επίσης, δώστε μου κάποιο link που βάζοντας το email σου δείχνει στοιχεία του τηλεφώνου.

 

Valocia τι σημαίνει; Επίσης, εμένα γράφει nordics retail lt gry. Αυτό είναι Λιθουανία;

 

Δεν έχει σημασία

Το hardware είναι το ίδιο, το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι να είναι από Ευρώπη

Link to comment
Share on other sites

ε μα λεω κ γω........κατι ακομα ρε παιδια......πως κλεινουμε ανοικτες εφαρμογες στο πυραυλακι μας για μην τρωει τη μπαταρια???
Link to comment
Share on other sites

ε μα λεω κ γω........κατι ακομα ρε παιδια......πως κλεινουμε ανοικτες εφαρμογες στο πυραυλακι μας για μην τρωει τη μπαταρια???

 

Δεν τις κλείνεις

 

Όλες όσες βλέπεις στο RECENT APPS, δεν είναι απαραίτητα ανοικτές.

Αν θες να φέυγουν από το RECENT APPS οι παλιές (π.χ. που δεν τις έχεις χρησιμοποιήσει εδώ και τρεις μέρες), βάλε το RECENTLY

 

Ως προς το πραγματικό κλείσιμο εφαρμογών, το Android διαχειρίζεται μόνο του τη μνήμη, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι εσύ

(και αυτά που είναι στη μνήμη δεν τρώνε απαραίτητα μπαταρία)

 

Ακόμα και να μην χρησιμοποιείς κάποια εφαρμογή εκείνη τη στιγμή, θες κάποια services να τρέχουν, για να μπορεί να λειτουργήσει. Π.χ. στα instant messengers (Whatapp, Hangouts κλπ) χρειάζεται να είναι κάποιο service ανοικτό για να ελέγχει αν έλαβες κάποιο μήνυμα.

 

Για να απενεργοποιήσεις κάποιες εφαρμογές από το να ξεκινάνε με την εκκίνηση του συστήματος, δοκίμασε το App Opps, καρτέλα AUTOSTART

 

Για να απενεργοποιήσεις κάποια συγκεκριμένα services εφαρμογών, δοκίμασε το Disable Service

 

Για να παρακολουθήσεις ποιες εφαρμογές τρώνε περισσότερη μπαταρία, βάλε το GSam Battery Monitor

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία

Το hardware είναι το ίδιο, το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι να είναι από Ευρώπη

Ναι, οκ, απλά δηλαδή βασίζομαι στο Nordics που γράφει; Σκανδιναβία, σωστά;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

βασικα θελω να αυξησω τη διαρκεια ζωης της μπαταριας μου????υπαρχει κατι που μπορω να κανω εγω??????

 

Κάποιοι χρησιμοποιούν το Greenify

 

Αλλά πρέπει να αποδεχτούμε το γεγονός ότι οι συσκευές θέλουν φόρτιση κάθε μέρα, ή και μια δεύτερη συμπληρωματική φόρτιση μέσα στη μέρα

 

Φόρτιζέ την το βράδυ ώστε να ξεκινάς τη μέρα με 100% (ή πριν ξεκινήσεις το πρωί, με το Quick Charge πάει πολύ γρήγορα στο 70%)

 

Πάρε και έναν φορτιστή αυτοκινήτου με Quick Charge (πλέον είναι φθηνοί) ώστε να το φορτίζεις όταν είσαι στο αυτοκίνητο, και όταν χρησιμοποιείς navigation με GPS

 

Υπάρχουν και ασύρματοι φορτιστές υπό την μορφή στάντ που μπορείς να έχεις ένα τέτοιο στο γραφείο σου και να το ακουμπάς εκεί

(δες την ενότητα των αξεσουάρ)

 

Επίσης για τα ταξίδια είναι πολύ χρήσιμο ένα power bank

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, οκ, απλά δηλαδή βασίζομαι στο Nordics που γράφει; Σκανδιναβία, σωστά;

 

Βασικά βασίζεσαι ότι το αγόρασες από κατάστημα στην Ευρώπη

Και τα ευρωπαϊκά καταστήματα πουλάνε ευρωπαϊκές συσκευές, είτε με εισαγωγή μέσω της αντιπροσωπείας, είτε με παραεισαγωγή

Link to comment
Share on other sites

Βασικά βασίζεσαι ότι το αγόρασες από κατάστημα στην Ευρώπη

Και τα ευρωπαϊκά καταστήματα πουλάνε ευρωπαϊκές συσκευές, είτε με εισαγωγή μέσω της αντιπροσωπείας, είτε με παραεισαγωγή

 

Έχεις την εντύπωση ότι ελληνικά καταστήματα δεν έχουν πουλήσει συσκευές που δεν ήταν προορισμένες για την Ευρώπη; Κλασικό παράδειγμα το e-shop.

 

Επίσης, θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο. Για το ambient display. Πέρα από το όταν το κινείς ανάβει η οθόνη, υπάρχει κάποια χειρονομία ή κάτι άλλο που ανάβει την οθόνη; Γιατί το βλέπω ανάβει και σε άσχετες φάσεις.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...