Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις έκανα εγκατάσταση την ΜΜ, αλλα δεν ξέρω μήπως πρέπει να κάνω και μια επαναφορά εργοστασιακή ρυθμίσεων. Αυτό εννοούμε clean install? Πειράζει που θα την αν αφού εγκατέστησα την6.0 ΜΜ.?

Δεν φαίνεται απαραίτητη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.Χθες αναβάθμισα και εγω σε 6 και έχω κάποιες απορίες.Διαπίστωσα πως κάποιες εφαρμογές δεν δουλεύουν π.χ ή υπηρεσια novago.Επίσης είχα εγκαταστήσει έναν call blocker για ανεπιθύμητες κλήσεις και αυτό πλέον δεν μου τις μπλοκάρει όπως με την 5.1.1.Γνωρίζει κάποιος κάτι επ αυτού;Υπάρχει κάποιο τρικ μέσω της ίδιας συσκευής για να μπλοκαρω μηνύματα κλησεις; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Χθες αναβάθμισα και εγω σε 6 και έχω κάποιες απορίες.Διαπίστωσα πως κάποιες εφαρμογές δεν δουλεύουν π.χ ή υπηρεσια novago.Επίσης είχα εγκαταστήσει έναν call blocker για ανεπιθύμητες κλήσεις και αυτό πλέον δεν μου τις μπλοκάρει όπως με την 5.1.1.Γνωρίζει κάποιος κάτι επ αυτού;Υπάρχει κάποιο τρικ μέσω της ίδιας συσκευής για να μπλοκαρω μηνύματα κλησεις; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Πρέπει να δίνεις τα permissions σε κάθε εφαρμογή. Θα τα βρεις μέσα στο Settings > Apps

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την τεράστια βελτίωση στη μπαταρία, την βελτίωση ταχύτητας και τα άλλα καλούδια που έφερε η marshmallow, έγινε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, πολύ πιο λειτουργική η διαχείριση των προσφατων κλήσεων! Πατάς πάνω στον αριθμό και σου ανοίγει μενού με 4 επιλογές, εύκολα και όμορφα.
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα και εγω την 6 με ΟΤΑ πριν λιγες μερες. Για την ωρα δεν εχω ψαξει την μπαταρια αλλα φαινεται μαλλον βελτιωμενη. Επισης διορθωθηκε επιτελους το bug με τον ηχο η ειναι ιδεα μου?

 

Παντως στα αρνητικα, μου εκανε και εμενα το προβλημα με την πτωση σηματος ενω εισαι σε κληση... Δε μου το ειχε κανει ποτε μεχρι σημερα στην 5...

το εχει κανει μονο 1 φορα σε 2 μερες αλλα ειναι χοντρο ελατωμα θεωρω...

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα και εγω την 6 με ΟΤΑ πριν λιγες μερες. Για την ωρα δεν εχω ψαξει την μπαταρια αλλα φαινεται μαλλον βελτιωμενη. Επισης διορθωθηκε επιτελους το bug με τον ηχο η ειναι ιδεα μου?

 

Παντως στα αρνητικα, μου εκανε και εμενα το προβλημα με την πτωση σηματος ενω εισαι σε κληση... Δε μου το ειχε κανει ποτε μεχρι σημερα στην 5...

το εχει κανει μονο 1 φορα σε 2 μερες αλλα ειναι χοντρο ελατωμα θεωρω...

 

Τί είναι αυτό?

Το αντιμετωπίζει και άλλος χρήστης?

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνε 2 φορές μες στη βδομάδα με MM, ενώ δεν μου είχε παρουσιαστεί ποτέ πριν!

Δίκτυο?

vodafone, cosmote ή wind?

Link to comment
Share on other sites

...

 

Παντως στα αρνητικα, μου εκανε και εμενα το προβλημα με την πτωση σηματος ενω εισαι σε κληση... Δε μου το ειχε κανει ποτε μεχρι σημερα στην 5...

το εχει κανει μονο 1 φορα σε 2 μερες αλλα ειναι χοντρο ελατωμα θεωρω...

 

Και σε μένα το κάνε 2 φορές μες στη βδομάδα με MM, ενώ δεν μου είχε παρουσιαστεί ποτέ πριν!

 

Η λήψη σήματος δεν ρυθμίζεται από το android αυτό καθ'εαυτό αλλό από το radio

Και επειδή είναι ξεχωριστό κομμάτι, μπορείτε να βάλετε το προηγούμενο, αν σας εξυπηρετούσε καλύτερα

(σπάνια μια έκδοση δεν συνεργάζεται με το προηγούμενο radio, και σε κάθε περίπτωση μπορείτε να ξαναβάλετε το νέο)

 

Πως το βάζετε?

(1) Κατεβάζετε το factory image της προηγούμενης έκδοσης που είχατε (π.χ. 5.1.1 (LMY48Μ)), από εδώ

και από το συμπιεσμένο αρχείο εξάγετε το αρχείο radio-shamu-d4.0-9625-02.101.img

(2) Συνδέετε τη συσκευή στο PC και την βάζετε σε fastboot mode (εκκίνηση σε bootloader)

(3) Φλασάρετε το image του radio με την εντολή fastboot flash radio radio-shamu-d4.0-9625-02.101.img

Link to comment
Share on other sites

Cosmote εδω

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε και μένα ρε παιδιά αν αξίζει το κινητό? Έχω το s4 και δεν είμαι ευχαριστημένος ιδιαίτερα.

Ποια είναι τα κατά και ποια τα υπέρ?

Διάβασα ότι χάνει το σήμα του , ισχύει? Η marsmellow καλή? Από μπαταρία βλέπω ότι διχάζεστε. Γρήγορο περιμένω να είναι, αλλά λαγκ υπάρχει ?

Θα εκτιμούσα μια ολοκληρωμένη άποψη.

 

Επίσης από θέμα service και εγγύησης τι παίζει? Γιατί θα το πάρω μεταχειρισμένο αλλά με εγγύηση και δε ξέρω, αν παρουσιάσει τίποτα να είμαι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει ξανακάνει?

Το κόψε:p του άλλαξα radio όπως πρότεινε ο Nikos2k5 με της lollipop και δεν το ξανάκανε.

Link to comment
Share on other sites

Το κόψε:p του άλλαξα radio όπως πρότεινε ο Nikos2k5 με της lollipop και δεν το ξανάκανε.

Πάντως σε μένα με την 6, εκτός από μια φορά ακριβώς μετά το σετάρισμα, δε μου το έχει ξανακάνει. Αντίθετα μου είχε συμβεί αρκετές φορές με την lollipop. Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι όταν το έχω σε 4g-3g, το σήμα της κεραίας είναι γκρι σε μέρη που είχα πριν 2-3 γραμμές, χωρίς εντούτοις να μου δημιουργείται το παραμικρό πρόβλημα είτε στα data, είτε στην ομιλία.

 

 

@pilotos_18

Σχετικά με σύγκριση των δύο συσκευών μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34 και θα πάρεις πολλές γνώμες.

Εγώ επιγραμματικά θα σου πω ότι δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους. Μιλάμε για διαφορετικά πράγματα, σα να συγκρίνεις Fiat με Lamborghini. Πήγαινε σε ένα κατάστημα που το έχουν live να το δεις μόνος σου, είναι το καλύτερο.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε το Marshmallow!!! Όπως είπε και κάποιος πιο πάνω, Doze FTW!! Επίσης, μου φαίνεται ή πάει και πιο γρήγορα; Φτου μην το ματιάξω αλλά μέχρι τώρα ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΟ! :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι η καλύτερη έκδοση Android η Marshmallow. Από την πρώτη κιόλας έκδοση δεν έχουμε παρατραγουδα. Που σε άλλες εκδόσεις έπρεπε να φτάσεις στην χ.1.1 για να στρώσει. Καλά έκαναν και πήγαν στο νούμερο 6. Μεγάλη διαφορά από την 5.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν θα λάβουμε τις δυνατότητες (slow motion video) του 6Ρ στην κάμερα, ή θα πρέπει να φλασάρουμε το κάμερα apk του 6Ρ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διάβασα xda δεν είναι σίγουρα συμβατό, το δοκίμασαν αρκετοί, αλλά γιατί να μη δώσει η Google αυτή τη δυνατότητα σε μας? Το hardware είναι υπεραρκετό για slow motion...
Link to comment
Share on other sites

Το slow motion δεν μπορεί να επιτευχθεί με εναν video editor;

 

Άλλο είναι το τεράστιο μείον της συσκευής για μένα στις δυνατότητες βίντεο, η έλλειψη 60fps λήψης και είναι πραγματικά αδιανόητο. Τα συγκεκριμένα βίντεο σε κάνουν να χαζεύεις ακόμα κ το πιο αδιάφορο θέμα.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Το slow motion δεν μπορεί να επιτευχθεί με εναν video editor;

 

Άλλο είναι το τεράστιο μείον της συσκευής για μένα στις δυνατότητες βίντεο, η έλλειψη 60fps λήψης και είναι πραγματικά αδιανόητο. Τα συγκεκριμένα βίντεο σε κάνουν να χαζεύεις ακόμα κ το πιο αδιάφορο θέμα.

 

σε αυτό συμφωνώ. αλλά και slowmo έπρεπε να είχε. εδώ είχε το oneplus one με χειρότερο επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς παρατηρήσει αν στην 6 καθυστερεί να συνδεθεί στο wifi;;το χω πάθει..

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...