Jump to content

Tapatalk στο Android


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 4.10.1 ειναι η τελευταια αναβαθμιση του tapatalk. Προσθεσαν καποιες λειτουργιες και μια μπαρα που το κανουν πιο ευχρηστο, βελτιωσαν καπως την εμφανιση σε σχεση με την 4.10(ο τιτλος απο μπλε εγινε γκρι), αλλα υπαρχει νομιζω παλι θεμα με τα αναγνωσμενα μηνυματα. Μονο με την μπλε μπαρα αριστερα καταλαβαινεις τα μη αναγνωσμενα. Εξακολουθω να πιστευω οτι η εκδοση 4.9.5 ειναι καλυτερη.

Και εγώ αυτό πιστεύω. Το έκαναν καλύτερο βέβαια αλλά πριν φαίνονταν καλύτερα τα αναγνωσμένα.

Μια εβδομάδα θέλουμε και θα το συνηθίσουμε

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Περι tapatalk. Βγηκε νεα εκδοση , η 4.10.1. Την δοκιμασα και εντος πενταλεπτου εφυγε ακλαφτη και εβαλα την 4.9.5. Πολυ δυσκολη στον χειρισμο και με μπερδευε αρκετα ωστε να περιηγηθω σε καποιο φορουμ.

Και σαν να μην εφταναν ολα αυτα , οριστε και το κερασακι στην τουρτα:

Το κερασάκι υπάρχει και στην 4.9.5

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια έχει γίνει το tapatalk ρε παιδιά; Δε μου έχει έρθει κάποια ενημέρωση. Ακόμα στην 4.9.5 είμαι.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια έχει γίνει το tapatalk ρε παιδιά; Δε μου έχει έρθει κάποια ενημέρωση. Ακόμα στην 4.9.5 είμαι.

Γι'ακόμα μια φορά ούτε και σε μένα, έχει συμβεί και σε άλλη εφαρμογή να μη διατίθεται μαζικά το update;

Link to comment
Share on other sites

Update για το ταπα δεν έχει έρθει ούτε εδώ... Μια χαρά είναι η 4.9.5...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την 4.10.1 αλλά άντεξε μισή ώρα. Μετά ξαναγύρισα στην 4.9.5.

Σε σχέση με την 4.10.0 που έμεινε πέντε λεπτά είναι μια πρόοδος. Ας περιμένουμε την επόμενη να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

ποιο δυσχρηστη εκδοση του ταπα δεν εχω ξαναδει,πιστο σκυλι τγς 4.9.5 inverted,δεν την αλλαζω
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το κερασάκι υπάρχει και στην 4.9.5

 

Ναι το ηξερα το ειχα δει εδω και πολυ καιρο απο παλιοτερη εκδοση.

Απλα τωρα δεν φτανει που την κανανε τρισαθλια , που σταματησανε την αναπτυξη της pro εκδοσης την οποια πολλοι απο εμας ειχαμε πληρωσει , τωρα γραφουν και αυτο με την πληρωμη ανα στοιχειο. Βεβαια εδω που τα λεμε δεν εχω δει καποια λειτουργια που ζηταει χρηματα. Ισως να το κανουν στο μελλον.

 

Μια ερωτηση. Στην φωτο που εβαλες εχει πανω δεξια ενα Α με κατι κινεζικα. Αυτο το παταμε για μεταφραση του κειμενου στην περιγραφη της εφαρμογης.

Σε αρκετες εφαρμογες ομως δεν υπαρχει αυτο το κουμπακι και ειδικα οταν ειναι ηδη μεταφρασμενες στα ελληνικα δεν βγαζει ακρη τι λεει γιατι ειναι απο το Google Translator. Τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση? Ξερει καποιος?

 

 

ποιο δυσχρηστη εκδοση του ταπα δεν εχω ξαναδει,πιστο σκυλι τγς 4.9.5 inverted,δεν την αλλαζω

 

Και εγω σε αυτην την εκδοση εχω παραμεινει αλλα οταν λες inverted τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο εδω ελιωνα συνεχεια lol. Δεν καταφερε κανενας μας να το τελειωσει στο ουφαδικο που εφαγα τα νιατα μου χα!

Pipi & Bibis / Whoopee 1991 Toaplan Mame Retro Ar…:

 

Το θεμα ομως ειναι οτι στην μεταφραση που λεω παραπανω εχω προβλημα οταν ειναι ηδη μεταφρασμενες οι εφαρμογες στα ελληνικα. Γιατι οι περισσοτερες μεταφραζονται απο το translator και δεν βγαζεις ακρη τι λενε. Το προβλημα μου ειναι οτι σε αρκετες εφαρμογες δεν υπαρχει το κουμπακι της μεταφρασης πανω δεξια ωστε να το γυρισω στα αγγλικα και να διαβασω την περιγραφη. Εννοω αυτο εδω το κουμπακι πανω δεξια.

 

 

Φιλε vriomari ( lol :D ) το inverted tapatalk τι ειναι?

εκδοση απο τους blackout team

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουμε να πετάξουμε το tapatalk μετά τι βάζουμε ?

ποιος έχει ασχοληθεί με το θέμα ?

Δοκίμασε το forum fiend καλουτσικο φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται άσχημο το νέο tapatalk ΑΛΛΑ πως υποτίθεται ότι πρέπει να καταλαβαινουμε αν κάποιο thread έχει μη αναγνωσμενα μηνύματα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται άσχημο το νέο tapatalk ΑΛΛΑ πως υποτίθεται ότι πρέπει να καταλαβαινουμε αν κάποιο thread έχει μη αναγνωσμενα μηνύματα;

Απο την μπλε μικρη μπαρα αριστερα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται άσχημο το νέο tapatalk ΑΛΛΑ πως υποτίθεται ότι πρέπει να καταλαβαινουμε αν κάποιο thread έχει μη αναγνωσμενα μηνύματα;

Το μαύρο του το χάλι ειναι,πριν λίγο μου ήρθε το update και φρίκαρα!!Ευτυχώς είχα κρατήσει backup στο titanium και γυρισα στην προηγουμενη

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δεν μου φαίνεται πολύ κακό. Θέλει καμιά μέρα να το συνηθίσεις αλλά μετά δεν φαίνεται κακό
Link to comment
Share on other sites

Απο την μπλε μικρη μπαρα αριστερα.

Τώρα που μου ελυσες αυτή την απορία μου χαρά μου φαίνεται και εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δεν μου φαίνεται πολύ κακό. Θέλει καμιά μέρα να το συνηθίσεις αλλά μετά δεν φαίνεται κακό

 

Τώρα που μου ελυσες αυτή την απορία μου χαρά μου φαίνεται και εμένα!

Αν είναι θέμα εμφάνισης, τότε όπως λέει ο Πάνος, το συνηθίζεις.

Λειτουργεί άψογα όπως την 4.9.5 η έχει κανένα σφάλμα;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής, στον λίγο χρόνο που το δούλεψα, δεν βλέπω κάτι διαφορικό στην λειτουργία από πριν
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σήμερα πήρα την 4.10.1 και το συνήθισα σε 5 λεπτά.

Γρήγορο είναι και δίνει πιο πολλές πληροφορίες στις αρχικές οθόνες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σήμερα πήρα την 4.10.1 και το συνήθισα σε 5 λεπτά.

Γρήγορο είναι και δίνει πιο πολλές πληροφορίες στις αρχικές οθόνες.

Μιας και είσαι με Lollipop.

Έχεις ρυθμίσει το Tapatalk να σου στέλνει ειδοποίηση όταν κάποιος κάνει quote κάποιο post σου, ή όταν έχεις pm;

Δεν αναφέρομαι στο myphone που δεν υποστηρίζει τις λειτουργίες του Tapatalk, αλλά γενικά.

 

Από τη στιγμή που έβαλα Lollipop στο OnePlus (είναι σίγουρος πως δεν παίζει ρόλο η custom/beta rom που χρησιμοποιώ) δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις.

 

Έστειλα και email στο support του Tapatalk, έβαλα ακόμη και το transaction ID της αγοράς που είχα κάνει πριν χρόνια, αλλά απάντηση καμιά!!!!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Στο νέο tapatalk πως βλέπω τις κατηγορίες που παρακολουθώ; Τα θέματα τα βλέπω, αλλά πχ την κατηγορία κόσμος στα νέα δεν τη βλέπω πια.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λίγο που το χρησιμοποιώ βλέπω ότι είναι πιο άνετο έτσι, απλά είναι θέμα συνήθειας
Link to comment
Share on other sites

Στο νέο tapatalk πως βλέπω τις κατηγορίες που παρακολουθώ; Τα θέματα τα βλέπω, αλλά πχ την κατηγορία κόσμος στα νέα δεν τη βλέπω πια.

Το βρήκα. Αύξησαν τα κλικ κατά πολύ δυστυχώς. Αν θες να δεις και τα stickies τότε έχει κι άλλα έξτρα βήματα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είσαι με Lollipop.

Έχεις ρυθμίσει το Tapatalk να σου στέλνει ειδοποίηση όταν κάποιος κάνει quote κάποιο post σου, ή όταν έχεις pm;

Δεν αναφέρομαι στο myphone που δεν υποστηρίζει τις λειτουργίες του Tapatalk, αλλά γενικά.

 

Από τη στιγμή που έβαλα Lollipop στο OnePlus (είναι σίγουρος πως δεν παίζει ρόλο η custom/beta rom που χρησιμοποιώ) δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις.

 

Έστειλα και email στο support του Tapatalk, έβαλα ακόμη και το transaction ID της αγοράς που είχα κάνει πριν χρόνια, αλλά απάντηση καμιά!!!!

Για PM δεν ξέρω, αλλά τα quotes έρχονται κανονικά ως notifications.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πάλι εμένα γιατί μου άρεσε ρε παιδιά;

Συμφωνώ απολύτως, κι εγώ πήρα μόλις τώρα το update (η 4.10 δεν μου ήρθε ποτέ) και το βρίσκω πιο όμορφο τουλάχιστον από πριν. Το μόνο κακό είναι ότι όντως κάνει λίγο τα αδιάβαστα threads να χάνονται με τις τόσο μικρές μπλε μπάρες που τα παρουσιάζει, πιστεύω όμως ότι είναι θέμα λίγων ωρών να το συνηθίσει κάποιος και αυτό.. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...