Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος ΙΙ


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κωστη(paok)εσυ που την βρηκες την Denim??:rolleyes:Ρωταω μηπως καταφερω κι εγω και την φλασαρω νωριτερα απο το να περιμενω να ερθει η κανονικη...

 

Εγω καταλαβαίνω ότι σου έχει γίνει έμμονη ιδέα η denim..... Φαντάζομαι πως για τα w10 θα πέσεις στα σκληρά.....:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω καταλαβαίνω ότι σου έχει γίνει έμμονη ιδέα η denim..... Φαντάζομαι πως για τα w10 θα πέσεις στα σκληρά.....:lol:

 

Πες το ψεμματα...:lol:Πρεπει να ξεκολλησω...:O

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγω καταλαβαίνω ότι σου έχει γίνει έμμονη ιδέα η denim..... Φαντάζομαι πως για τα w10 θα πέσεις στα σκληρά.....:lol:

 

 

 

Όλοι θα πέσουμε στα σκληρά για τα Windows 10... Υπομονή μέχρι τις 21 Ιανουαρίου που θα τα μάθουμε όλα κ για τα Windows 10 για pc και για mobile συσκευές πιθανότατα... Λογικά λίγες μέρες μετά την παρουσίαση θα έχουμε και την developers preview...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τελειος απαξιωτικο για το τηλεφωνο μας ακομα και το htc 8s να βγαζει καλυτερες φωτογραφιες με φλας στο αυτοματο..το εχει η γυναικα μου και μαλιστα στο χιονι βραδι μου πεσαν τα αυτια...δεν ξερω πως να βαλω φωτογραφια να το δειτε και εσεις . κιτρινο...σε ολο το μεγαλιο του και το αποκορυφωμα....στις ακρες μοβ... Edited by mic75
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τελειος απαξιωτικο για το τηλεφωνο μας ακομα και το htc 8s να βγαζει καλυτερες φωτογραφιες με φλας στο αυτοματο..το εχει η γυναικα μου και μαλιστα στο χιονι βραδι μου πεσαν τα αυτια...δεν ξερω πως να βαλω φωτογραφια να το δειτε και εσεις . κιτρινο...σε ολο το μεγαλιο του και το αποκορυφωμα....στις ακρες μοβ...

Υπομονή μέχρι να πάρουμε την Denim. Εκεί πιστεύω θα στρώσει πάλι. Εϊδα και μια φωτό παραπάνω του Paok με Denim, όπου δεν φάνηκε να υπάρχει πρόβλημα. Επομένως, υπομονή μέχρι τότε. Στο μεταξύ, καλό θα ήταν να αποφεύγουμε το φλας. ;)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το update της lumia camera βλέπω καλύτερα αποτελέσματα.

Τράβηξα 1 στο αυτόματο με φλας στα γρήγορα και στο κινητό δείχνει οκ.

Βάζω και 1 απ το S5 με φλας και αυτό έτσι για να έχουμε 1 ιδέα.

Τις ανέβασα στο Dropbox τελικά

1020

https://www.dropbox.com/s/h557v7gmjvpw7ix/WP_20150110_01_28_07_Pro.jpg?dl=0

S5

https://www.dropbox.com/s/617fayqk4tbilgq/20150110_013015.jpg?dl=0

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά,

 

θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορούμε να στείλουμε τη φωτογραφία με τη μεγάλη ανάλυση και όχι με τα 5Mpixel.

ρωτάω διότι στέλνοντας μια φώτο που έχω τραβήξει με το κινητό βλέπω σαν attach είναι μόνο 300kb.

σορι αν είναι χαζή ερώτηση. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά,

 

θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορούμε να στείλουμε τη φωτογραφία με τη μεγάλη ανάλυση και όχι με τα 5Mpixel.

ρωτάω διότι στέλνοντας μια φώτο που έχω τραβήξει με το κινητό βλέπω σαν attach είναι μόνο 300kb.

σορι αν είναι χαζή ερώτηση. ευχαριστώ.

 

Αν θέλεις να τη στείλεις με mail τότε χρησιμοποίησε το metro mail. Τη στέλνει χωρίς να ρίξει την ανάλυση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Πως αφαιρω ενα παιχνιδι απο το να τρεχει στο παρασκηνιο και να μου τρωωει μπαταρια γιατι κολλησα τωρα και δεν θυμαμαι?Ευχαριστω....:O
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Πως αφαιρω ενα παιχνιδι απο το να τρεχει στο παρασκηνιο και να μου τρωωει μπαταρια γιατι κολλησα τωρα και δεν θυμαμαι?Ευχαριστω....:O

 

Καλημέρα. Θα πας στην Οικονομία μπαταρίας και αφού το βρεις θα ορίσεις ως ανενεργή τη δυνατότητα να εκτελείται στο παρασκήνιο.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

όταν συνδέω το κινητό στο pc ανοίγοντας τα αρχεία και συγκεκριμένα στα video από την camera δεν τα φορτώνει άμεσα αλλά δείχνει να τα κατεβάζει και μόλις τελειώσει το dl τότε παίζει!

γιατί συμβαίνει αυτό?

 

επίσης έκανα λογκ ιν στο xbox και τώρα δεν μπορώ να κάνω logout στο κινητό.

να σας πω αλήθεια δεν ήξερα τι παίζει ακριβώς με αυτό και απλά δοκίμαζα αν υπήρχαν τπτ καλά features.

 

τνχ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

όταν συνδέω το κινητό στο pc ανοίγοντας τα αρχεία και συγκεκριμένα στα video από την camera δεν τα φορτώνει άμεσα αλλά δείχνει να τα κατεβάζει και μόλις τελειώσει το dl τότε παίζει!

γιατί συμβαίνει αυτό?

 

επίσης έκανα λογκ ιν στο xbox και τώρα δεν μπορώ να κάνω logout στο κινητό.

να σας πω αλήθεια δεν ήξερα τι παίζει ακριβώς με αυτό και απλά δοκίμαζα αν υπήρχαν τπτ καλά features.

 

τνχ.

 

1) λογικά το βίντεο που προσπαθείς να αναπαράγεις είναι αρκετά μεγάλο, γι'αυτό πρώτα το αντιγράφει στο PC και μετά το αναπαράγει.

2) δεν ξέρω κατά πόσο εφικτό είναι το log out, αλλά μόνο πλεονεκτήματα σου προσφέρει διότι σε xbox παιχνίδια από το store παίρνεις achievements.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Θα ήθελα να ρωτήσω για ένα θέμα που έχω με το κινητό.

 

Όταν συνδέω bluetooth ακουστικά παίζουν όλα καλά από την πρώτη στιγμή (Cyan), δεν έχω γνωστά θέματα με αποσυνδέσεις ή μη αναγνώριση συσκευών.

 

Αυτό που συμβαίνει όμως είναι το εξής.

 

Όταν η bt συσκευή βγει εκτός εμβέλειας ή την κλείσω χειροκίνητα το κινητό την βλέπει ακόμα σαν συνδεδεμένη και σε περίπτωση απάντησης φαίνεται η σύνδεση ακόμα ενεργή.

Όταν πάω να απενεργοποιήσω το bt (σε οποιαδήποτε περίπτωση ΑΦΟΥ έχει πρώτα συνδεθεί με paired συσκευή) βγαίνουν οι τρεις τελίτσες από πάνω και παραμένουν μονίμως έτσι αφαιρώντας μου τη δυνατότητα να κάνω toggle on off το bt. To ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με τα υπόλοιπα, δλδ wifi και λειτουργία πτήσης.

 

ΔΛΔ αφού πρώτα δημιουργηθεί το πρόβλημα με το bt στη συνέχεια πηγαίνοντας στο άνοιγμ/κλείσιμο του wifi αν πας να του αλλάξεις κατάσταση (από off σε on ή τούμπαλιν) βγαίνουν οι κινούμενες τελείες πάνω πάνω και δεν αλλάζει κατάσταση. Το ίδιο ακριβώς και στη λειτουργία πτήσης. Όσες ώρες και αν το αφήσω δεν αλλάζει κάτι. Δεν παρατηρώ κάποιο άλλο πρόβλημα (battery drain, πρόβλημα σε άλλες εφαρμογές). Το παραπάνω έχει δοκιμαστεί με πλειάδα bt ακουστικών και headset όλα εκ των οποίων δουλεύουν ΟΚ με το pc μου (Win8) και το tablet(android).

 

EDIT:Το πρόβλημα διορθώνεται μόνο με επανεκίννηση. Επίσης τώρα που είπα επανεκίννηση μερικές φορές όταν το κλείνω αυτό ανάβει πάλι μόνο του χωρίς να πατήσω κανένα κουμπί ή να το έχω στο ρεύμα.

 

Τι στο καλό μπορεί να συμβαίνει;

 

Επίσης κάνοντας την ώρα του ποστ ένα τέστ για αναβαθμίσεις ακόμα δεν μου έδωσε τπτ. Πως βλέπω το για ποια αγορά προορίζονταν ή άλλες λεπτομέρειες για να δω πότε θα πάρω την Denim.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by oldcarskickass
συμπλήρωση κειμένου
Nokia 1020
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε κουφό! Τελευταία δεν άκουγα καλά τον συνομιλητή ούτε αυτός άκουγε! Εκανε διακοπές τριξιματα κλπ! Τρελάθηκα! Δοκίμαζα να καθαρίζω τίποτα! Αλλάζω χώρα σε USA, γλώσσα τηλεφώνου σε αγγλικά και έχω καμπάνα επικοινωνία και Cortana!!!!!

Δεν ήταν θέμα σήματος. Το σήμα ήταν καμπάνα! Το γύρισα USA επικοινωνία πεντακάθαρη το γυρίζω Ελλάδα ξανά τα ίδια ξανά USA πάλι καμπάνα! Σημειώνω ότι σε κάθε αλλαγή έκανε restart άρα δεν ήταν το restart! Για πέστε μου το κουφό λοιπόν! ΘΑΥΜΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Μ ΘΑΥΜΑ! 1020 nokia

AAA! Και I love Cortana!!!!

Edited by danaos2000
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα στην επικοινωνία δεν είναι θέμα γλώσσας! Παρατήρησα ότι υπάρχει μονον όταν είναι ανοικτό το WI fi . Υπάρχει κάποια λύση? Το παρατήρησε άλλος? Εννοώ τις διακοπές που δεν σε ακούνε η δεν ακούς καλά κατά την διάρκεια της κλήσης.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα στην επικοινωνία δεν είναι θέμα γλώσσας! Παρατήρησα ότι υπάρχει μονον όταν είναι ανοικτό το WI fi . Υπάρχει κάποια λύση? Το παρατήρησε άλλος? Εννοώ τις διακοπές που δεν σε ακούνε η δεν ακούς καλά κατά την διάρκεια της κλήσης.

 

Αφού είδα το ποστ σου προσπάθησα να κάνω το ίδιο, αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε εγώ ούτε ο συνομιλητής μου... Και με handsfree και κανονικά

:confused:

 

edit: Τσέκαρες το σήμα σου κατα τη διάρκεια εκείνης της κλήσης ? ή το σήμα του άλλου ?

Edited by Dimitris_41Mpxls

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα στην επικοινωνία δεν είναι θέμα γλώσσας! Παρατήρησα ότι υπάρχει μονον όταν είναι ανοικτό το WI fi . Υπάρχει κάποια λύση? Το παρατήρησε άλλος? Εννοώ τις διακοπές που δεν σε ακούνε η δεν ακούς καλά κατά την διάρκεια της κλήσης.

 

Διακοπές κατά τη διάρκεια της κλήσης όχι δεν έχω παρατηρήσει (στα αγγλικά πάντα, δε το γύρισα ελληνικά). Αυτό που έχω παρατηρήσει μιλώντας με το hands free - δεν εννοώ ότι φταίει το Hands free, απλά μιλώντας έτσι μπορώ να βλέπω την οθόνη - είναι ότι το σήμα μου ΔΕΝ είναι σταθερό δλδ παίζει από μια μέχρι πέντε παύλες. Δλδ δεν είναι σταθερό. Και σε συνδυασμό με τα άλλα θέματα που δημιουργούνται από το bluetooth (βλέπε 2-3 post πιο πάνω) μάλλον θα το πάω για εγγύηση.

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά...
Nokia 1020
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα στην επικοινωνία δεν είναι θέμα γλώσσας! Παρατήρησα ότι υπάρχει μονον όταν είναι ανοικτό το WI fi . Υπάρχει κάποια λύση? Το παρατήρησε άλλος? Εννοώ τις διακοπές που δεν σε ακούνε η δεν ακούς καλά κατά την διάρκεια της κλήσης.

 

Άρα όπως τα λέγαμε, στα posts που διαγράφηκαν... :up:

 

Έχει σχέση η περιοχή ή στο κάνει παντού?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Παντού! Εάν ήταν hardware δεν θα δούλευε γενικώς το μικρόφωνο-μεγάφωνο και όχι μόνο όταν είναι WiFi on

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού είδα το ποστ σου προσπάθησα να κάνω το ίδιο, αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε εγώ ούτε ο συνομιλητής μου... Και με handsfree και κανονικά

:confused:

 

edit: Τσέκαρες το σήμα σου κατα τη διάρκεια εκείνης της κλήσης ? ή το σήμα του άλλου ?

Το κάνει σε όλες τις κλήσεις με on WiFi! Οταν είναι οff καμπάνα με ακούν και ακούω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Μήπως έχει κανείς αλλάξει μπαταρία στο τηλεφωνακι μας να μου πει κόστος σε Nokia care?
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

η Lumia camera θα κυκλοφορησει μαζι με τα win 10?

 

H stock εφαρμογή Lumia Camera διαθέσιμη σε όλες τις Windows 10 συσκευές

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω κατάλαβα πως θα λείπει μόνο το 4k βίντεο.....

 

απο το 1020 ολα θα λειπουν...4κ βιντεο, rich capture, live images.

εαν βελτιωσουν τους αλγοριθμους παλι καλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν εννοω αυτο...η lumia camera υπαρχει ηδη στο 930.

τωρα με την dev preview για windows 10...θα ειναι μεσα και η lumia camera?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...