Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω σχεδον ενα χρονο το κινητο και εχω μεινει ικανοποιημενος. Μπαταρια, σημα, ακουστικο, καμερα και ηχειο μια χαρα. Με την 10586.318 το κινητο εστρωσε. Κανενα lag, ολα παιζουν αψογα. Απο Apps ειναι ολα οκ. Μονο μειον το messenger που ειναι παρατημενο. Τα Instagram, Viber, Oasth, Deezer, E-Radio, Tapatalk Classic, WhatsApp, PicsArt ειναι αψογα. Και το facebook επισης. Οσο για τα Microsoft Apps ειναι ολα μια χαρα. Ανετα θα ξαναπαιρνα WP.

 

Το Facebook & Facebook Messenger θα βγουν ως Universal Apps και για τα Windows 10 Mobile.

 

Τα αλλά είναι μια χαρά εκτός του Instagram διότι όταν ανεβάζεις βίντεο σε πετάει έξω....

 

Sent from mTalk UWP WTC-7-100

Edited by niotheros
Διόρθωση καθώς δεν φαινόταν το μήνυμα

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας! έχω και εγώ το lumia 535 με windows 10 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα! Σε αρκετά παιχνίδια που κατεβάζω από το store η οθόνη όταν πάω να τα παίξω δεν πιάνει ολόκληρη την οθόνη (υπάρχει ένα μαύρο φόντο είτε δεξιά είτε αριστερά). Έχει και άλλος αυτό το πρόβλημα; Τα παιχνίδια που αναφέρω είναι το townsphip και το farmville
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! έχω και εγώ το lumia 535 με windows 10 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα! Σε αρκετά παιχνίδια που κατεβάζω από το store η οθόνη όταν πάω να τα παίξω δεν πιάνει ολόκληρη την οθόνη (υπάρχει ένα μαύρο φόντο είτε δεξιά είτε αριστερά). Έχει και άλλος αυτό το πρόβλημα; Τα παιχνίδια που αναφέρω είναι το townsphip και το farmville

 

Δεν είσαι ο μόνος ... κι άλλοι έχουμε αυτό το πρόβλημα. Εγώ ετοιμάζομαι να επιστρέψω για μια ακόμα φορά στα 8,1 εξαιτίας αυτού το προβλήματος.

Έχω 2-3 παιχνίδια για τα παιδιά και το πόκερ για μένα και δε μπορούμε να παίξουμε τίποτα.

Εδώ και πόσο καιρό έχει αναφερθεί στη MS αλλά εκείνη δεν έχει βγάλει ακόμα κάποια λύση.

Δοκίμασα το κλείδωμα της περιστροφής οθόνης που πρότεινε ένας φίλος εδώ αλλά και πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόσμε.υπάρχει ένα 535 στην οικογένεια και πήρα την απόφαση να περάσω τα 10ρια.

Τα εξής θέματα που βρήκα είναι:

1) στις εισερχόμενες κλήσεις δεν εμφανίζεται το όνομα αυτού που σε καλεί ενώ είναι στις επαφές.

2) στο πληκτρολόγιο δεν εμφανίζεται η πρόγνωση λέξεων.στις ρυθμίσεις στην γλώσσα αναφέρει ότι απέτυχε να γίνει λήψη του πακέτου η' κάτι τέτοιο τέλος πάντων .

Αυτά προς το παρών.κατά τα άλλα όλα δείχνουν να δουλεύουν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν κάποια στιγμή θα χρειαστεί να του κάνεις hard reset για να διορθωθούν αυτά τα θέματα. Ένας τρόπος για να είναι όσο το δυνατόν πιο καθαρή η εγκατάσταση είναι ο παρακάτω. Εννοείται ότι αν κάνεις φορματ και την κάρτα κρατάς πριν αντίγραφα ότι δεν θέλεις να χάσεις.

 

(System - About - reset your phone)

Στο setup κάνεις επιλογή να κάνει format και την κάρτα που είχε τις εφαρμογές και τα δεδομένα από τα 8αρια

Το αφήνω να κάνει το setup του λειτουργικού χωρίς να περάσω αρχικά τίποτε (κάνω skip και στον λογαριασμό hotmail και στο wifi). Εκεί που ρωτάει αν θέλεις να μπαινουν τα δεδομένα και οι εφαρμογές στην κάρτα sd το αφήνεις προσωρινά να μπαίνουν στην συσκευή μονο.

Τελειώνει το setup με αυτό τον τρόπο χωρίς να επαναφέρεις παλιά backup κτλ. Μετά πάω στις εφαρμογές και απεγκαθιστώ ότι έχει πάψει πλέον να υπάρχει (κάτι Travel, Health, Here, Lumia camera ). Κλείνεις και τα δεδομένα που είναι από default on.

Πάω στο wifi και περνάω το wifi μου.

Πάω στο settings - accounts και περνάω τον λογαριασμό hotmail

Ανοίγεις το store και κάνεις update τις εφαρμογές συστήματος. Στο σημείο αυτό κατεβάζει μονο του και κάποιες εφαρμογές settings όπως το touch. Περίπου συνολικά 30 αναβαθμίσεις εφαρμογών.

Μόλις έχουν εγκατασταθεί όλες οι βασικές εφαρμογές του λειτουργικού (περίπου 30) πας στο storage και επιλέγεις πλέον όλες οι εφαρμογές και τα δεδομένα από εδώ και πέρα να μπαίνουν στην sd κάρτα και πατάς apply.

Ξαναπάς στο store και επιλέγεις πλέον ποιες άλλες εφαρμογές τρίτων χρησιμοποιείς και τις κατεβάζεις.

Θα γλιτώσεις πολλά δεν δουλεύει το ένα και δεν δουλεύει το άλλο με αυτό τον τρόπο.

Edited by georgb
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το μεσημερι παιδια ξαφνικα οταν παταω το "δεδομενα κινητης τηλεφωνιας" δεν κιυνιεται φυλλο, χωρις να εχω πειραξει ρυθμισεις τις οποιες ελεγξα και ειναι οκ. Εκανα και hard reset και παλι τιποτα, καμμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το μεσημερι παιδια ξαφνικα οταν παταω το "δεδομενα κινητης τηλεφωνιας" δεν κιυνιεται φυλλο, χωρις να εχω πειραξει ρυθμισεις τις οποιες ελεγξα και ειναι οκ. Εκανα και hard reset και παλι τιποτα, καμμια ιδεα;

 

Τι εννοείς, δεν ενεργοποιουνται με το πάτημα; Πήγαινε στις ρυθμίσεις και βάλε χειροκίνητα τις ρυθμίσεις (όνομα ο, τι θες, APN αναλόγως τον παροχο)

 

Έρχεται ενημέρωση για το bug με την οθόνη στα Windows 10 που αναφέρετε πολλοί. Ήδη το patch έχει δοθεί στο Fast ring των Windows Insider, οπότε υπομονή για την επόμενη official ενημέρωση.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,δοκιμασα να παρω φωτογραφιες απο το κινητο στο Netbook που εχω,και δεν το εβλεπε καθολου.

 

Το Netbook εχει Linux Mint 17.3

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα, επιλεγω κατι απο το store να καταβασω και δεν καταιβενει, μου λεει επαναληψη, ειναι στην ουρα και δεν κανει τιποτα, Εννοειται ειμαι με wifi ανοιχτα! Τι μπορω να κανω ή τι εχω πατησει και το εχω μπλοκαρει? Ευχαριστω! Edited by niotheros
Απαγορεύεται η γραφή SMS
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα, επιλεγω κατι απο το store να καταβασω και δεν καταιβενει, μου λεει επαναληψη, ειναι στην ουρα και δεν κανει τιποτα, Εννοειται ειμαι με wifi ανοιχτα! Τι μπορω να κανω ή τι εχω πατησει και το εχω μπλοκαρει? Ευχαριστω!

 

Καλησπέρα.

Δοκίμασε αρχικά να κάνεις ένα soft reset τη συσκευή σου και ξαναπροσπάθησε.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια παρολο που ειχα θεμα με το touch πλεον παιρνει κλησεις μονο του.Συντομα θα το πεταξω σε κανα τοιχο γιατι ειπαμε...σπαει νευρα.Με την 10586.420 το κανει.Με αλλες 10 μια χαρα ηταν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρολο που ειχα θεμα με το touch πλεον παιρνει κλησεις μονο του.Συντομα θα το πεταξω σε κανα τοιχο γιατι ειπαμε...σπαει νευρα.Με την 10586.420 το κανει.Με αλλες 10 μια χαρα ηταν.

 

Κάνε Soft Reset και αν φτιάξει.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση το gps είναι σαν να μην υπάρχει για να πάρουν σήμα οι Χάρτες ή το Here μπορεί να περάσει και τέταρτο
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση το gps είναι σαν να μην υπάρχει για να πάρουν σήμα οι Χάρτες ή το Here μπορεί να περάσει και τέταρτο

Σε μενα δουλευουν αψογα. Μηπως εχει προβλημα η συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε Soft Reset και αν φτιάξει.

 

 

Θελει αλλαγη οθονης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πριν την αναβάθμιση σε 10 κανένα. Την έχω πάνω από χρόνο

 

Αφού έκανες αναβάθμιση στα 10 από τα 8.1 έκανες hard reset;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους , φιλος εχει αυτο το κινητο και εσπασε την οθονη. εχει αλλαξει κανεις οθονη ; ειναι ευκολη διαδικασια ;

http://www.aliexpress.com/item/1-PCS-Original-1973-For-Microsoft-For-Nokia-Lumia-535-LCD-Display-Screen-Touch-Digitizer-with/32439694951.html?ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_2_10017_405_404_10040,searchweb201603_7&btsid=a56bf7d3-43b9-4b7e-b9ae-06ce74dc91be

αυτη κανει;

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που κανω την προτεινομενη ενημερωση των win 10 ολο και κατι παει στραβα........αυτη τη φορα μετα την τελευταια ενημερωση δεν εχω ειδοποιηση ουτε ηχητικη αλλα ουτε και οπτικη σε εισερχομενα sms.......πρεπει να ανοιξω την εφαρμογη και τοτε να διαπιστωσω οτι εχω μηνυματα.......τι συμβαινει......εχω ρυθμισμενο κατι λαθος;
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους , φιλος εχει αυτο το κινητο και εσπασε την οθονη. εχει αλλαξει κανεις οθονη ; ειναι ευκολη διαδικασια ;

http://www.aliexpress.com/item/1-PCS-Original-1973-For-Microsoft-For-Nokia-Lumia-535-LCD-Display-Screen-Touch-Digitizer-with/32439694951.html?ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_2_10017_405_404_10040,searchweb201603_7&btsid=a56bf7d3-43b9-4b7e-b9ae-06ce74dc91be

αυτη κανει;

ευχαριστω!!!

 

Ναι γελοία ειναι....!!!

KTLK
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους , φιλος εχει αυτο το κινητο και εσπασε την οθονη. εχει αλλαξει κανεις οθονη ; ειναι ευκολη διαδικασια ;

http://www.aliexpress.com/item/1-PCS-Original-1973-For-Microsoft-For-Nokia-Lumia-535-LCD-Display-Screen-Touch-Digitizer-with/32439694951.html?ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_2_10017_405_404_10040,searchweb201603_7&btsid=a56bf7d3-43b9-4b7e-b9ae-06ce74dc91be

αυτη κανει;

ευχαριστω!!!

 

ναι μια χαρα ειναι προχωεα αφοβα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Τις τελευταιές μέρες η συσκευή έχει θέμα με την φόρτιση. Στην αρχή κατηγόρισα τον φορτιστή (να έχει τσακίσει πουθενά και να μην κάνει επαφή) και το φόρτιζα από usb. Το είχα αφήσει όλο το βράδυ με το usb και δεν φόρτισε όμως. Το πρωί έλεγε 4% μπαταρία, έκανε ενα restart από μόνο του (έκλεισε λόγο μπαταρίας φαντάζομαι και άνοιξε λόγο φόρτισης) και έγγραψε 27% και έδειχνε να φορτίζει. Μετά από λίγο πήγε 18% και μετά πάλι στο 4%.

Δοκίμασα soft reset + να βγάλω για λίγο την μπαταρία μπας και είχε φάει κανά σκάλωμα. Οτι φορτώνει φορτώνει (το έχω κανά 10λεπτο στο ρεύμα και έχει πάει 10%), αλλά πάλι δυσκολεύτικε να δείξει ότι φορτώνει.

Οπότε θέλω μερικές απόψεις. Είναι θέμα software και απλά τα έχει παίξει η ένδειξη; Είναι θέμα καλωδίου (έχω δοκιμάσει τον φορτιστή, usb από powerbank με το οποίο το φόρτιζα τις τελευταίες μέρες και (2ο) usb με adaptorακι); Ή είναι μήπως θέμα hardware (να έχει χαλάσει η "εσωχή" και να μην κάνει καλή επαφή);

 

Και μια λίγο γενική ερώτηση. Όταν το βάζω να φορτίσει με το adaptorακι μου λέει ότι θα γίνει αργή φόρτιση. Τί παίζει περίπου με αυτό;

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια ;)

 

Edit: Για κάμποση ώρα έχει κολήσει στο 18%. Το έβαλα τώρα να φορτίστει με τον adaptor μπας και πάει παραπάνω. Να αρχίζω να κλείνω προς θέμα μπαταρίας;

Edited by Samps
Link to comment
Share on other sites

Service δεν είναι η Arvato; Γιατί από εδώ ( https://support.microsoft.com/el-gr/locations/mobile-devices ) βρίσκω μόνο τα ακόλουθα για Αθήνα:

 

- Spanos Constantinos - Collection Point

- Gounaropoulos Alexandros - Collection Point

- Maria D Bikaki - Collection Point

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Έχει η γυναίκα μου το dual SIM και είναι με την denim. Έχει πάρει τα w10; Στην αναβάθμιση δεν βρίσκει νεότερη έκδοση. Υπάρχει άλλες τρόπος να μπουν τα δεκάρια; Ευχαριστώ.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει η γυναίκα μου το dual SIM και είναι με την denim. Έχει πάρει τα w10; Στην αναβάθμιση δεν βρίσκει νεότερη έκδοση. Υπάρχει άλλες τρόπος να μπουν τα δεκάρια; Ευχαριστώ.

 

Την πρώτη φορά για να μπουν τα 10 χρειάζεται να κατεβάσεις την εφαρμογή σύμβουλος αναβάθμισης ή upgrade advisor,μόνο για την πρώτη φορά μετά θα έρχονται κανονικά οι αναβαθμίσεις.

Την πρώτη φορά αργεί γιατί κάνει μετά και δεύτερη αναβάθμιση,θέλει χρόνο μην βιάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...