Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συζήτηση σχετικά με τις εφαρμογές μεταφέρθηκε στο θέμα [Windows 10 Mobile] Γενικές Απορίες Εφαρμογών.

εχω την εντυπωση πως δεν παρακολουθησες οτι γραφτηκε πιο πισω.......η συζητηση που μετεφερες αλλου ηταν φυσικο επακολουθο στην ερωτηση για τα windows 10 και την υπερβολικη καταναλωση της μπαταριας που μπορει να οφειλεται και σε καποιες εφαρμογες........δυστυχως εκει που τα μετεφερες θα φανταζουν σαν τσοντα ( παραταιρο κομματι)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

10586.218?

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

10586.218?

 

Αν δεν εννοεί καμιά Redstone η .218 είναι η τελευταία και αρκετά καλή.

Το βασικότερο της είναι η χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας. Από 'κει και

πέρα μη περιμένετε να δείτε κάτι τρελό ή άλλα μενού. Bug fixes και

μόνο θα έχουν αυτής της σειράς που θα τη "δένουν" πιο πολύ.

Το changelog της εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εννοεί καμιά Redstone η .218 είναι η τελευταία και αρκετά καλή.

Το βασικότερο της είναι η χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας. Από 'κει και

πέρα μη περιμένετε να δείτε κάτι τρελό ή άλλα μενού. Bug fixes και

μόνο θα έχουν αυτής της σειράς που θα τη "δένουν" πιο πολύ.

Το changelog της εδώ.

 

σε μενα οπως γραφω 5-6 μηνυματα παραπανω σε lumia 535 η καταναλωση αυξηθηκε κατακορυφα........αυτονομια στο 1/3 απο αυτη που ειχα με την ιδια χρηση........εχω στειλει σχετικο mail στην κοινοτητα ( ξενη κοινοτητα ) στο mobile devices.....ακομα δεν εχει απαντηθει

Link to comment
Share on other sites

σε μενα οπως γραφω 5-6 μηνυματα παραπανω σε lumia 535 η καταναλωση αυξηθηκε κατακορυφα........αυτονομια στο 1/3 απο αυτη που ειχα με την ιδια χρηση........εχω στειλει σχετικο mail στην κοινοτητα ( ξενη κοινοτητα ) στο mobile devices.....ακομα δεν εχει απαντηθει

 

Οπότε και από τα προηγούμενα που ρωτάς δεν έχεις περάσει την τελευταία για την ώρα .218

Σε αυτήν γράφω και είναι γενική ομολογία ότι πάει πολύ καλά και στο θέμα μπαταρία.

Τώρα πολλές φορές με τόσα upgrades εφαρμογών / λειτουργικού και σε τόσες συσκευές, παίζει πάντα

να μην έρθουν όλα όπως πρέπει. Από 'κει και πέρα ο μονόδρομος για μένα σε τέτοιες περιπτώσεις είναι το hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε και από τα προηγούμενα που ρωτάς δεν έχεις περάσει την τελευταία για την ώρα .218

Σε αυτήν γράφω και είναι γενική ομολογία ότι πάει πολύ καλά και στο θέμα μπαταρία.

Τώρα πολλές φορές με τόσα upgrades εφαρμογών / λειτουργικού και σε τόσες συσκευές, παίζει πάντα

να μην έρθουν όλα όπως πρέπει. Από 'κει και πέρα ο μονόδρομος για μένα σε τέτοιες περιπτώσεις είναι το hard reset.

 

αυτην ακριβως εχω περασει (10.0.10586.218) στη δευτερη μεγαλη αναβαθμιση που εκανα οπως γραφω στο μηνυμα 1898.......να προσθεσω οτι εχω κανει ενημερωση και ολες τις εφαρμογες που χρειαστηκε.......απο τοτε εμφανιστηκε το προβλημα με την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

φίλες και φίλοι εγώ τελικά δεν άντεξα τα προβλήματα των 10 και επέστρεψα στα 8.1

Η κατακόρυφη αύξηση της κατανάλωσης της μπαταρίας, η αδυναμία εμφάνισης πλήρης οθόνης των παιχνιδιών με αποτέλεσμα να μη μπορώ να παίξω ούτε καν Zynga poker και τα κολλήματα με τη κάμερα συνεχώς με ανάγκασαν να κάνω rollback. Όταν με το καλό λυθούν αυτά τα θέματα ίσως ξαναβάλω τα 10 που ειλικρινά μου άρεσαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

φίλες και φίλοι εγώ τελικά δεν άντεξα τα προβλήματα των 10 και επέστρεψα στα 8.1

Η κατακόρυφη αύξηση της κατανάλωσης της μπαταρίας, η αδυναμία εμφάνισης πλήρης οθόνης των παιχνιδιών με αποτέλεσμα να μη μπορώ να παίξω ούτε καν Zynga poker και τα κολλήματα με τη κάμερα συνεχώς με ανάγκασαν να κάνω rollback. Όταν με το καλό λυθούν αυτά τα θέματα ίσως ξαναβάλω τα 10 που ειλικρινά μου άρεσαν.

 

Είχες κάνει hard reset αφότου τα πέρασες και μετά ;; Ποια έκδοση έβαλες, τα επίσημα/ release preview ή πέρασες τη redstone μέσω fast insider ;; Εγώ έχοντας τα επίσημα δεν έχω κανένα άπλυτος θέμα ούτε με τη κάμερα ούτε με τη μπαταρία, μη σου πω ότι είναι καλύτερη από τα 8.1 και χωρίς battery saver. Μόνο αυτό ε τα παιχνίδια που είπες έχω θέμα, όχι σε όλα άλλα στα περισσότερα, δεν ξέρω το φταίει, ίσος πρέπει να ξαναγραφτούνε για τα 10 ή ίσος να φταίει και το firmware....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

φίλες και φίλοι εγώ τελικά δεν άντεξα τα προβλήματα των 10 και επέστρεψα στα 8.1

Η κατακόρυφη αύξηση της κατανάλωσης της μπαταρίας, η αδυναμία εμφάνισης πλήρης οθόνης των παιχνιδιών με αποτέλεσμα να μη μπορώ να παίξω ούτε καν Zynga poker και τα κολλήματα με τη κάμερα συνεχώς με ανάγκασαν να κάνω rollback. Όταν με το καλό λυθούν αυτά τα θέματα ίσως ξαναβάλω τα 10 που ειλικρινά μου άρεσαν.

 

Πάντως, κάνοντας χτες hard reset στο 640, πιστεύω ότι όλα τα πρόβληματά σου θα είχαν λυθεί.

 

Με μια αμφιβολία για τα παιχνίδια, επειδή παίζω ελάχιστα έως καθόλου. Σε αυτά που έχω παίξει, δεν έχω κάποιο θέμα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

οπως ειδατε στα προηγουμενα μηνυματα μου μετα την δευτερη μεγαλη αναβαθμιση στα 10αρια ειχα τεραστια καταναλωση μπαταριας ( απο 3 μερες εφτασα να εχω ουτε 1 μερα) .....μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα στο συμπερασμα οτι εφταιγε το ανοιγμα της οθονης με διπλο κλικ πανω της.......απο την ωρα που απενεργοποιησα αυτη τη δυνατοτητα με την ιδια χρηση εφτασα στις αρχικες μου καταναλωσεις ισως και λιγο καλυτερες
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφότου επέστρεψα στα 8,1 η αυτονομία επανήλθε στα αρχικά επίπεδα με σχεδόν 3 μέρες αντοχή με μέτρια χρήση. Η κάμερα δε ξανακόλλησε και τα παιχνίδια λειτουργούν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Backup της sd καρτας. Αναβαθμιση χωρις επαναφορα του back up τηλεφωνου και επιλογη format της sd καρτας. Hard reset μετα την αναβαθμιση. Περασμα ολων των εφαρμογων που ειχες πριν απο την αρχη. Τρωει καποιο χρονο να στησεις το τηλεφωνο απο την αρχη αλλα το εκανα μια φορα πριν 4 μηνες οταν πρωτοεβαλα τα δεκαρια και μετα δεν αντιμετωπισα ποτε αυτα που διαβαζω εδω να αντιμετωπιζουν οι χρηστες (δεν βλεπω επαφες, δεν δουλευει το Α Β Γ, δεν δουλευει η ταδε ρυθμιση κτλ)

 

Tι εννοείς hard reset; Την «επαναφορά τηλεφώνου» στο ρυθμίσεις > πληροφορίες;

Όταν έβαλα τα ορίτζιναλ 10άρια όλα πήγαν καλά. Μετά από κάποια ενημέρωση, άρχισε να τρώει μπαταρία και κάθε φορά που το ανοίγω όλο και κάποια εφαρμογή βρίσκω ανοικτή, που δεν την είχα αφήσει εγώ. Μέχρι κλήση από μόνο του έχει κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα την .318 και πλεον το κινητο ειναι σαν τα 8.Διορθωθηκε το scrolling στον Edge και ειναι καλυτερο.Το θεμα ηταν οταν εμπαινα στο ask.fm,το scroll ειχε θεμα και δεν μπορουσα να δω το περιεχομενο της σελιδας οσο εκανα scroll.Πλεον εστρωσε,ενω ημουν ετοιμος για Hard Reset.

 

Το τηλεφωνο δουλευει μια χαρα και η αυτονομια ειναι οκ για εμενα.Πραγματικα ειναι σκυλι και το λιωνω καθημερινα στο browsing και στο Youtube.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tι εννοείς hard reset; Την «επαναφορά τηλεφώνου» στο ρυθμίσεις > πληροφορίες;

 

 

Όταν έβαλα τα ορίτζιναλ 10άρια όλα πήγαν καλά. Μετά από κάποια ενημέρωση, άρχισε να τρώει μπαταρία και κάθε φορά που το ανοίγω όλο και κάποια εφαρμογή βρίσκω ανοικτή, που δεν την είχα αφήσει εγώ. Μέχρι κλήση από μόνο του έχει κάνει.

 

 

 

Ναι,επαναφορα εννοει.Εμενα παταει τις κλησεις σε αναμονη αλλα στην 10586.218,τωρα εβαλα την .318.Επισης εχω θεμα και με το multitouch αλλα δεν με ενοχλει(δεν παιζω games).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις πρόβλημα με την προσθήκη λογαριασμού αλληλογραφίας otenet στο outlook; Παλεύω σταδεκαρια αλλα δεν τα καταφέρνω και βάζω τους σωστούς διακομιστές.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι διορθώσεις έχει η 318; πάντως στον edge δεν μπορώ και τώρα να κάνω save as σε mp3 και mp4. Το πατάω και με αγνοεί...
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου είδα πολύ μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας στην 318 με την αναμονή. Με συνέχεια ανοιχτό το WiFi και ελαφριά χρήση, 48 ώρες μετά την φόρτιση έχω ακόμα 30% μπαταρία. Τα mp3 που δοκίμασα τώρα μου τα κατεβάζει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κάποιος τι παίζει με το save as ας μου πει παρακαλώ!
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι διορθώσεις έχει η 318; πάντως στον edge δεν μπορώ και τώρα να κάνω save as σε mp3 και mp4. Το πατάω και με αγνοεί...

 

Όσον αφορά τις διορθώσεις-προσθήκες της .318, ρίξε μια ματιά σε αυτό το ποστ από το θέμα [Επίσημο] Windows 10 Mobile Series όπου γίνονται οι συζητήσεις που αφορούν το λειτουργικό σύστημα.

 

Για το save as σε mp3 και mp4 δοκίμασε αρχικά να κάνεις ένα soft reset τη συσκευή σου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Αλλά για το save as στον edge έχω κάνει μέχρι και hard reset στην 218 και πάλι τζίφος. Καμιά ρύθμιση μήπως;
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου είδα πολύ μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας στην 318 με την αναμονή. Με συνέχεια ανοιχτό το WiFi και ελαφριά χρήση, 48 ώρες μετά την φόρτιση έχω ακόμα 30% μπαταρία. Τα mp3 που δοκίμασα τώρα μου τα κατεβάζει κανονικά.

 

 

 

Και εγω τα ιδια βλεπω.Ειναι αρκετα καλη η μπαταρια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχω σχεδον ενα χρονο το κινητο και εχω μεινει ικανοποιημενος. Μπαταρια, σημα, ακουστικο, καμερα και ηχειο μια χαρα. Με την 10586.318 το κινητο εστρωσε. Κανενα lag, ολα παιζουν αψογα. Απο Apps ειναι ολα οκ. Μονο μειον το messenger που ειναι παρατημενο. Τα Instagram, Viber, Oasth, Deezer, E-Radio, Tapatalk Classic, WhatsApp, PicsArt ειναι αψογα. Και το facebook επισης. Οσο για τα Microsoft Apps ειναι ολα μια χαρα. Ανετα θα ξαναπαιρνα WP. Edited by niotheros
Διόρθωση καθώς δεν φαινόταν όλο το μήνυμα

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...