Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω ρε παιδια εχει φιλος το κινητο και ξαφνικα χαθηκαν οι ειδοποιησεις απο το ημερολογιο του κινητου σχετικα με ραντεβου και γενεθλια φιλων πως ενεργοποιουνται παλι γιατι δεν εχω ιδεα απο το λειτουργικο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι firmware εχεις; Ειμαι cosmote GR branded.

 

Γερμανικό είναι. Αν δεις στο operator λεει 000-DE κοινώς Γερμανική Generic.

H φωτό υπάρχει και σε Γερμανικό φορά. Βέβαια βλέπω ότι έχει την τελευταία insider. (Φαίνεται το .71 στο build).

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια εχει φιλος το κινητο και ξαφνικα χαθηκαν οι ειδοποιησεις απο το ημερολογιο του κινητου σχετικα με ραντεβου και γενεθλια φιλων πως ενεργοποιουνται παλι γιατι δεν εχω ιδεα απο το λειτουργικο;

 

Να τσεκάρει πάνω αριστερά στο μενού αν είναι επιλεγμένα να συγχρονίζει με τους λογαριασμούς που είναι καταχωρημένα τα γενέθλια κτλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω insider πια. Έκανα hard reset και περάστηκαν τα 10αρια.

 

 

Λογικά σου πέρασε την 71 που μπήκε χθες στο slow ring. Δεν είναι η επίσημη έκδοση που θα βγει για το τηλέφωνο. Τα στοιχεία που σου δείχνει στις οθόνες είναι ακριβώς ίδια με την insider 71 που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα επαναφορα το τηλ απο τα 10 και περασε αλλο firmware,οχι το cosmote branded.Μου περασε αυτο MV DTAG NL AT GR SK.Υποθετω ειναι το unbranded ελληνικο.Σωστα υπεθεσα; Αλλιως πως μπορω να βαλω το cosmote branded;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα επαναφορα το τηλ απο τα 10 και περασε αλλο firmware,οχι το cosmote branded.Μου περασε αυτο MV DTAG NL AT GR SK.Υποθετω ειναι το unbranded ελληνικο.Σωστα υπεθεσα; Αλλιως πως μπορω να βαλω το cosmote branded;

 

Σε ένα (μεταξύ άλλων) 535 που έχω το branding της Cosmote μου το κατεβάζει (μετά από Hard reset) στον οδηγό εκκίνησης και όταν όταν συνδέσω 3g. Βάζει την οθόνη στο φόρτωμα, ringtone και πράσινο θέμα. Τώρα γιατί το θες όλο αυτό..

Εγώ πάλευα να ΜΗΝ κατεβαίνει μετά από format/Hard reset που έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα (μεταξύ άλλων) 535 που έχω το branding της Cosmote μου το κατεβάζει (μετά από Hard reset) στον οδηγό εκκίνησης και όταν όταν συνδέσω 3g. Βάζει την οθόνη στο φόρτωμα, ringtone και πράσινο θέμα. Τώρα γιατί το θες όλο αυτό..

Εγώ πάλευα να ΜΗΝ κατεβαίνει μετά από format/Hard reset που έκανα.

 

 

 

Συμφωνω,απλα φοβαμαι μην το παω για αλλαγη οθονης(το touch)και με κανουν μανουρα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω,απλα φοβαμαι μην το παω για αλλαγη οθονης(το touch)και με κανουν μανουρα.

 

Δεν έχει να κάνει. Όταν το πας άλλωστε θα κάνεις πάλι hard reset επί τόπου, οπότε πάλι θα είναι χωρίς τα της cosmote που ξαναλέω δεν υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας, έχω συνδεδεμένα hands free ενσύρματα, όταν με καλούν ο ήχος είναι πολύ χαμηλός ενώ χωρίς να είναι συνδεδεμένα ο ήχος είναι δυνατός όσο το έχω ρυθμίσει, υπάρχει κάτι να κάνω για αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,τελικά πήρε επίσημη αναβάθμιση σε WINDOWS 10 το 535 ;

 

 

 

Οχι,ειμαστε με δοκιμαστικες TP

 

Καλες αλλα τρωνε σκαλωματα που δεν τις κανουν αξιοπιστες για καθημερινη χρηση.Για το GPS του ομως θελω να γραψω και για το SoC. Γενικα ειναι καλο chip ο 200 αλλα το να παιζει μεχρι 720p Video και το Gps το οποιο δεν ειναι καλο.Το GPS του Galaxy S Duos 2 που ειχα και του ZTE Blade 3(μονοπυρηνος snapdragon ηταν το CPU) ηταν καλυτερα.Ειδικα το samsung λοκαρε αμεσως μεσα στο σπιτι και στο sports tracker κατεγραφε με ακριβεια το 90% του στιγματος στις διαδρομες.Κατι που το Lumia δεν το εκανε.Τα 3/10 της διαδρομης δεν υπηρχαν και το στιγμα ηταν οπως να ναι.Στην τιμη που ειναι τωρα το 535 αμα καποιος θελει καλο και αξιοπιστο GPS να παει στο 640.Μια χαρα συσκευη ειναι το 535 αλλα το GPS για να λοκαρει χωρις δικτυο ακομα και στο Here Maps αργει.Επισης εχει μια αποκλιση 500μ ειτε εισαι σε ανοιχτο χωρο ειτε σε κλειστο.Το GPS σε πεταει ενα δυο τετραγωνα πιο μακρια.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για το βίντεο που λες, δεν νοείται WP χωρίς CCPlayer. Μέχρι το Σεπτέμβρη που το είχα, έπαιζε ά-ν-ε-τ-α Blu Ray rip από τα Friends χωρίς κανένα κόλλημα κατά την αναπαραγωγή ενώ ότι καθυστέρηση είχα στη μετάβαση από portrait σε landscape και το αντίστροφο, την είχα και την έχω και στα 640/930, οπότε είναι καθαρά θέμα της εφαρμογής.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μου έσπασε η οθόνη και δεν λειτουργεί η αφή. Αξίζει η επισκευη; ποιο είναι περίπου το κόστος και είναι αξιόπιστο το αποτέλεσμα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μου έσπασε η οθόνη και δεν λειτουργεί η αφή. Αξίζει η επισκευη; ποιο είναι περίπου το κόστος και είναι αξιόπιστο το αποτέλεσμα;

 

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

Ρωτα σε ενα nokia care να μαθεις ποσο παει η επισκευη.Αναλογα με την τιμη θα δεις αμα αξιζει η επισκευη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και στης κοπέλας μου το ιδιο...Η αλλαγή έιναι έυκολη...17 ευρω απο ελλ'αδα το digitizer μονο...απλα θέλει προσοχή να δείς τι φοράει γτ υπάρχουν 2 εκδόσεις 2s και 2c...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Οχι,ειμαστε με δοκιμαστικες TP

 

Καλες αλλα τρωνε σκαλωματα που δεν τις κανουν αξιοπιστες για καθημερινη χρηση.Για το GPS του ομως θελω να γραψω και για το SoC. Γενικα ειναι καλο chip ο 200 αλλα το να παιζει μεχρι 720p Video και το Gps το οποιο δεν ειναι καλο.Το GPS του Galaxy S Duos 2 που ειχα και του ZTE Blade 3(μονοπυρηνος snapdragon ηταν το CPU) ηταν καλυτερα.Ειδικα το samsung λοκαρε αμεσως μεσα στο σπιτι και στο sports tracker κατεγραφε με ακριβεια το 90% του στιγματος στις διαδρομες.Κατι που το Lumia δεν το εκανε.Τα 3/10 της διαδρομης δεν υπηρχαν και το στιγμα ηταν οπως να ναι.Στην τιμη που ειναι τωρα το 535 αμα καποιος θελει καλο και αξιοπιστο GPS να παει στο 640.Μια χαρα συσκευη ειναι το 535 αλλα το GPS για να λοκαρει χωρις δικτυο ακομα και στο Here Maps αργει.Επισης εχει μια αποκλιση 500μ ειτε εισαι σε ανοιχτο χωρο ειτε σε κλειστο.Το GPS σε πεταει ενα δυο τετραγωνα πιο μακρια.

 

Αυτό που γράφεις δεν είναι φυσιολογικό, είναι ένα απ τα κλασσικά του προβλήματα. Το έστειλα service και μου το εφτιαξαν. Εντός σπιτιού δεν λοκάρει αλλά εκτός με βρίσκει ακριβώς πλέον.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Για glance κοιτάς το 550 που είναι και καλύτερη συσκευή συνολικά.

 

Ή το 640. ;)

Ευχαριστώ παιδιά! Εχω είδη το 830! ;) Απλά το ρωτάω για έναν φίλο που του έδωσαν το 535 και ψάχνει για τη glance! ;)

Edit: Ούτε καν το double tap εχει!!! :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Double tap εχει κανονικα και στα 8 και στα 10. Στα 10 πρεπει να κατεβασει τα gestured and touch αν δεν του τα κατεβασε στα extras των settings.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά! Εχω είδη το 830! ;) Απλά το ρωτάω για έναν φίλο που του έδωσαν το 535 και ψάχνει για τη glance! ;)

Edit: Ούτε καν το double tap εχει!!! :(

 

Double tap έχει σίγουρα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και όμως έχει, μόλις το δοκίμασα και στα 8.1 είχε και στα 10 που έχω τώρα (.107) έχει κανονικά....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχοντας το γνωστό πρόβλημα με το touch panel αλλά και στο gps (όπου "κλειδώνει" πάρα πολύ αργά, αλλά ακόμη κ όταν κλειδώνει με δείχνει σε εντελώς άλλο σημείο από εκεί που βρίσκομαι), μπήκα μια μέρα σε αυτό το θέμα ψάχνοντας να βρω μια λύση! Διαβάζοντας σχεδόν όλες τις σελίδες διαπίστωσα από τα λεγόμενά σας πως όσα κινητά βγήκαν πριν το καλοκαίρι του 2015 στην κυκλοφορία ήταν προβληματικά κ ότι η microsoft αναγνώρισε επίσημα το πρόβλημα κ αναλάμβανε δωρεάν την αντικατάστασή τους (σε κάποιο nokia care κατάστημα)... Μάλιστα διάβασα πως κάποιοι από σας πήγατε κ μέσα σε μια ώρα σας είχαν κάνει την αλλαγή! Έτσι πήρα την απόφαση κ πήγα στο κοντινότερο κατάστημα που με βόλευε (Λ. Αλεξάνδρας 101) στις 3/2/2016... Του είπα πως διάβασα πως η microsoft αναγνώρισε επίσημα το πρόβλημα... Το παραδέχτηκε, αλλά μου είπε πως μετά το Γενάρη του 2016 τα κινητά στέλνονται έξω κ κάνουν 15 εργάσιμες μέρες να γυρίσουν πίσω! Με αποτέλεσμα το κινητό να το πάρω κ πάλι στα χέρια μου χθες!!! :blink: Όταν μου το έδωσε πίσω παρατήρησα πως δεν έχει αλλαχτεί απολύτως τίποτα (μου έδωσε μαζί κ ένα μια σελίδα Α4 από την arvato )... Το κινητό γενικά πήγαινε σχετικά καλύτερα στην αρχή αλλά το πρωί που ξύπνησα σήμερα είχε το γνωστό πρόβλημα (έπρεπε να σκουπίσω επανειλημμένα την οθόνη ώστε να φύγει κάθε υποψία υγρασίας γιατί "τρελαινόταν" και πατούσε τα δικά του)... Δοκίμασα την εφαρμογή hardware tests (multi-touch) κ η απόκριση του αν κ είναι κάπως καλύτερη πριν το service δεν είχε κ πάλι το επιθυμητό αποτέλεσμα... :(

Όπως καταλαβαίνετε το θέμα με το gps δεν το κοίταξα καν αν διορθώθηκε γιατί δεν ελπίζω σε πολλά! :p

Τι έχετε να μου προτείνετε; Να απευθυνθώ σε κάποιο άλλο nokia care μήπως σε αυτό ο τύπος ήταν μυρωδιάς κ δεν είχε ιδέα που του παν τα τέσσερα; Κ εάν ναι... Σε ποιο λέτε να πάω; Τα στέλνουν έξω όπως είπε ο συγκεκριμένος ή υπάρχουν ακόμη καταστήματα που σου κάνουν την αλλαγή μέσα σε μια ώρα;

Συγχωρέστε με για το τεράστιο μήνυμα! :happy:

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση προσωπικών στοιχείων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...